Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 13:45   #1
BSOD Stop 0x0000005

Poz. Imam novi laptop HP 450. Stavim Win 7 64, sve podesim... instaliram sve što mi treba i evo već 3. puta, nakon par sati BSOD i greška Stop 0x0000005 i dalje ništa... laptop je nov, izvađen je HDD i stavljen SSD. Mjesto gdje je bio HDD je prazno. Jel to što sam izvadio HDD problem? Ili nešto treće? hvala
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:19   #2
Instaliraj WhoCrashed i kopiraj što on nađe.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:35   #3
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Instaliraj WhoCrashed i kopiraj što on nađe.
kamo da instaliram? ne mogu ući u windowse...
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:47   #4
ne mogu ni u safe mode
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:11   #5
Koliko je to star laptop? Nebi se čudio da ti baca BSOD radi Windows 7 posto si rekao da je to relativno novi laptop, a ako nema sluzbene drivere za windows 7 onda je najverojatnije taj razlog zasto ti se dogadja BSOD. p.s. to ti se pocelo dogoadati kada si zamjenio hdd sa ssdom ili?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:57   #6
https://answers.microsoft.com/en-us/...e-9b7166af8bbd
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:15   #7
novi laptop, prvo stavljanje windowsa gore.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:35   #8
Windows 10 stavi i bit ce okej.. Ocito windowsi 7 nisu za tvoj novi laptop, posto su vec iz daleke 2009 godine i jos ako nema tvoj laptop sa sluzbene stranice podrsku za drivere mos ga jebat..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 04:38   #9
BSOD Stop 0x0000005

Koliko sam vidio, navedeni 450 imaju uglavnom 7. generaciju procesora i prema uputama koje sam vidio, zbog toga na njega od Windowsa moze ici samo Desetka. Nisam strucnjak u tom podrucju no pronadji upute koje si dobio uz laptop, cini mi se da moze samo W10
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:52   #10
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
novi laptop, prvo stavljanje windowsa gore.
Vecinom nije dosta samo Windows instalirati...
1. Windows 7 je odlican za tvoj Laptop, 64bit trebas radi memorije, bolje i normalno i stabilnije.
2. odma posle instalacije , odma, ne neki drugi softver prije stavljati,
odma podesis si internet da skines Drivere za Laptop ili skines Drivere od nekog drugog racunala i spremis na usb stick ili slicno...
Instaliras sve !!! Drivere , Chipset...Grafik..etc....
Dodatneni softver ne moras normalno...ali Driveri su vrlo vazni, da ne dode do greske kao 0X000..005 etc...

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/p...00&swLangOid=8

tu si izaberes tvoju Windows-verziju i skidas i spremis...

Nemoze se ocekivati da Windows ima u sebi sve drivere, i ktome jos sve odlicne verzije drivera.

Kad to napravis i, bi na tvom mjestu prvo napravio Backup za svaku sigurnost.
Tako, kada nesto pogresis, mozes brzo Recovery naparviti od Backupa.

Pomoci odlicnih Drivera tek moze Racunalo sa punom brzinom i nekakvoj sigurnosti raditi. I neznam... nije to tako tesko i sve je onda u redu kako treba biti.

Lp
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.