Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 08:40   #241
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
možda netko zna više, ovako, počelo je sve sa jakom upalom sinusa, nadjena mi je klebsiella u brisu sinusa.
Temp cijelo vrijeme 37, jaka iscrpljenost.
Počinju bolovi pluća, i neka osjetljivost pluća, sinusi upaljeni. Popila sam 10 dana klavocina za sinuse.
Nakon tri tjednadoma, i dalje sam sva upaljena, iscrpljenost je manja al i dalje je tu. Bila sam na sistematskom, bolesna i pulmolog me preslušao i time daje dijagnozu kronična opstruktivna plućna bolest KOPB!
Krvni nalazi su oke, nije alergija, nije mi radio rtg snimku pluća, spirometrija malo lošija (došla sam sa upalnjenim sinusima i imam cijeli život kronične probleme sa sinusima)
Opća praksa je rekla da se ne slaže s pulmologom, da mirujem i dalje (sada već 5 tjdana na bo, mirujem, inhaliram se, preslušala me i čuje se nešto još na plućima ) ali kao da cijelo vrijeme nemam zraka, onda mi npr jednom u par dana, radi nedostatka zraka počne lupat srce, općenito su mi sinusi i dalje upaljeni, pluća su i dalje slaba, onako osjetljiva.
Ne kašljem, osim malo ujutro, ali onako oprezno, mislim da je radi sljevanja iz sinusa.
Nisam više pametna. Da li su ovo pluća, dali sam već do sada trebala ozdraviti pluća? Ponvoiti ću spirometriju.
Hvala
Zatražite pulmološku obradu...ne samo spirometriju, već sve kompletno rtg, izmjenu plinova...itd da se vidi je li kopb, alergija ili ništa od toga. Ne dajte se otpraviti dok egzaktnim metodama gospoda liječnici ne utvrde što je s plućima, odnosno što vam je točno. Možda je ništa, ali to se valjda utvrđuje konkretnim metodama, a ne mirovanjem...
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:55   #242
Quote:
lujka_x kaže: Pogledaj post
Zatražite pulmološku obradu...ne samo spirometriju, već sve kompletno rtg, izmjenu plinova...itd da se vidi je li kopb, alergija ili ništa od toga. Ne dajte se otpraviti dok egzaktnim metodama gospoda liječnici ne utvrde što je s plućima, odnosno što vam je točno. Možda je ništa, ali to se valjda utvrđuje konkretnim metodama, a ne mirovanjem...
da, uspjela sam se jedva naručiti pulmologu u dom zdravlja črnomerec, ima pulmološka ambulanta.
Sve više mi se čini da klebsiela iz nosa je možda prešla u pluća.
Dr opće prakse je spomenula da ću morati napraviti bris iz pljuvačke, nisam znala ni da se to radi, ali meni definitvno nešto smeta plučima, upala sinusa je uzrokovala teški bronhitis i ko zna što još.zabrinuta sam jer ovo nije normalno.
hvala vam.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:45   #243
Dragi forumasi imam isti problem kao svi vi i moram da vam javim da nema veze sa plucima. Vec ima veze sa alergijom . Djeluje tako da ponoci spavate sa otvorenim ustama i time susite sluznicu. Zbog toga se nadrazuje centar koji odgovara za osjecaj kisika u tijelu. Probajte da zadrzite dah nakratko pa se vama javi isti osjecaj. Osobno imam blagu alergiju na grinje. Ovaj problem dosta cesto izaziva napadah panike, zato sto osjecaj nedostaka kisika salje u mozak signal opasnosti po zivot. Morate da znate da jos nitko nije umro od ovog sindroma i imaju ga jako puno ljudi. Preporucam kad se javi napadaj koji traje svakih 2 minute i brze da probate bit maksimalno mirni, ni u kakvom slucaju ne radit nagli duboki udisaj nego polaki. Sto cesce radite duboki udisaj to teze doci cete do osjecaja satisfakcije. Cijela ova prica kruzi samo da dobijemo SATISFAKCIJU TOG OSJECAJA ,i nema n9kakvog doticaja sa stvarnim nedostatkom kisika! Ja osobno kad imam jak napadaj maksimalno dugo trpim da ne zijevam ili udisem duboko. Ta borba traje nekih 3- 4 sata poslje cega osjecaj nestaje ili se drasticno smanjuje. Morate da znate da svaki unos hrane ili pica nadrazuje taj centar pa mnogima problem se pojacava kad jedu ili piju. Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte. Lp
Royalart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:43   #244
Quote:
Royalart kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi imam isti problem kao svi vi i moram da vam javim da nema veze sa plucima. Vec ima veze sa alergijom . Djeluje tako da ponoci spavate sa otvorenim ustama i time susite sluznicu. Zbog toga se nadrazuje centar koji odgovara za osjecaj kisika u tijelu. Probajte da zadrzite dah nakratko pa se vama javi isti osjecaj. Osobno imam blagu alergiju na grinje. Ovaj problem dosta cesto izaziva napadah panike, zato sto osjecaj nedostaka kisika salje u mozak signal opasnosti po zivot. Morate da znate da jos nitko nije umro od ovog sindroma i imaju ga jako puno ljudi. Preporucam kad se javi napadaj koji traje svakih 2 minute i brze da probate bit maksimalno mirni, ni u kakvom slucaju ne radit nagli duboki udisaj nego polaki. Sto cesce radite duboki udisaj to teze doci cete do osjecaja satisfakcije. Cijela ova prica kruzi samo da dobijemo SATISFAKCIJU TOG OSJECAJA ,i nema n9kakvog doticaja sa stvarnim nedostatkom kisika! Ja osobno kad imam jak napadaj maksimalno dugo trpim da ne zijevam ili udisem duboko. Ta borba traje nekih 3- 4 sata poslje cega osjecaj nestaje ili se drasticno smanjuje. Morate da znate da svaki unos hrane ili pica nadrazuje taj centar pa mnogima problem se pojacava kad jedu ili piju. Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte. Lp
Pozdrav Royalart;
moze li se taj osjecaj manjka kisika s tim vjezbama eliminirati nakon nekog vremena ?
Blight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:54   #245
Quote:
Blight kaže: Pogledaj post
Pozdrav Royalart;
moze li se taj osjecaj manjka kisika s tim vjezbama eliminirati nakon nekog vremena ?
Najprije bi vjerojatno trebalo dokazati zbog čega imate osjećaj manjka kisika. Vježbe disanja mogu u svakom slučaju pomoći. Ovo što opisuje forumaš iznad bi bio nekakav paničan napad. No brzo i čim prije riješiti nedoumicu.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:54   #246
Question Problem sa disanje

Zdr svima.Ovako, imam 30 godina i vekj mozda 3, 4 god imam problem sa disanjem.To mi se deshava svakodnevno nekad manje nekad vishe.I dalje nisam mogao da nadjem uzrok tog problema a ivrshio sam vishe ispitivanja krv, srce, itd....i sve drugi je uredu. Imam problem sa shtitnom zlezdu.Doktori kazhu da je na nervnoj bazi dali su mi neki antidepresivi mada i to nije mnogo pomoglo.Dali neko ima ideju shta bi moglo da bude.
PS oprostite za losheg srpksko-hrvatskog
Lillard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:45   #247
Quote:
Lillard kaže: Pogledaj post
Zdr svima.Ovako, imam 30 godina i vekj mozda 3, 4 god imam problem sa disanjem.To mi se deshava svakodnevno nekad manje nekad vishe.I dalje nisam mogao da nadjem uzrok tog problema a ivrshio sam vishe ispitivanja krv, srce, itd....i sve drugi je uredu. Imam problem sa shtitnom zlezdu.Doktori kazhu da je na nervnoj bazi dali su mi neki antidepresivi mada i to nije mnogo pomoglo.Dali neko ima ideju shta bi moglo da bude.
PS oprostite za losheg srpksko-hrvatskog
Nigdje nisam vidjela da si napisao/la da si bio/la kod pulmologa. Napadi astme mogu biti ispočetka vrlo konfuzni, ako su blaži, pa se može desiti da se poistovjeti sa paničnim napadima.

Fino traži uputnicu za pulmologa i sve redom provjeri, prvo spirometrija, a onda redom
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:45   #248
Spirometrija kao i alergo testovi sve je bilo uredu.
Lillard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 12:53   #249
naglo budjenje ko da ne disem

ovo mi se znalo desavati prije, dok sam profesionalno trenirao kosarku, ali evo opet jucer navecer. znaci zaspim, i zbudim se u roku 20 min kao da nisam disao minutu, takav je osjecaj. imam problema sa disanjem kroz nos, ali imam onu gumu sto rasiruje nosnice, pa normalno spavam inace. evo jucer me to bas iznenadilo. osjecaj je bio kao da sam se morao probuditi i svjesno udahnuti, a ne kao da je to automatski ko inace.

nakon kruga po stanu, ponovo sam zaspao i ponovo se zbudio sa slicnim simptomom, samo sto je ovaj puta kad god sam pokusao udahnuti, cinilo se ko da zrak slabo prolazi kroz grlo u pluca, ko da se nesto stislo u toj cijeloj regiji. znaci ko da disem na prazno. onda naravno slijedi panika. uglavnom, otiso sam na hitnu, gdje kazu da je sa srcem sve ok i pluca su ok. znaci ostaje mi taj neki osjecaj, iako je puno manje intenzivniji nego inicijalno.

kaze doktor anksioznost ili napad panike...klasika :/ nis, sad bar znam da za ovakav simptom ne moram na hitnu...

btw, imao sam malo jacu crijevnu virozu 3 dana prije toga, i izgubio jedno 5 kila u 4 dana...isto tako nisam pio kavu, sto inace redovno radim 2-3 salice dnevno...mozda to ima veze?

nego jel imao tko slicnih iskustava?
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 13:16   #250
Imaš paralizu sna i meni se znalo događati jednom ili dva puta.Nije opasno ali je neugodno jer te odmah strefi panični..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:33   #251
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ovo mi se znalo desavati prije, dok sam profesionalno trenirao kosarku, ali evo opet jucer navecer. znaci zaspim, i zbudim se u roku 20 min kao da nisam disao minutu, takav je osjecaj. imam problema sa disanjem kroz nos, ali imam onu gumu sto rasiruje nosnice, pa normalno spavam inace. evo jucer me to bas iznenadilo. osjecaj je bio kao da sam se morao probuditi i svjesno udahnuti, a ne kao da je to automatski ko inace.

nakon kruga po stanu, ponovo sam zaspao i ponovo se zbudio sa slicnim simptomom, samo sto je ovaj puta kad god sam pokusao udahnuti, cinilo se ko da zrak slabo prolazi kroz grlo u pluca, ko da se nesto stislo u toj cijeloj regiji. znaci ko da disem na prazno. onda naravno slijedi panika. uglavnom, otiso sam na hitnu, gdje kazu da je sa srcem sve ok i pluca su ok. znaci ostaje mi taj neki osjecaj, iako je puno manje intenzivniji nego inicijalno.

kaze doktor anksioznost ili napad panike...klasika :/ nis, sad bar znam da za ovakav simptom ne moram na hitnu...

btw, imao sam malo jacu crijevnu virozu 3 dana prije toga, i izgubio jedno 5 kila u 4 dana...isto tako nisam pio kavu, sto inace redovno radim 2-3 salice dnevno...mozda to ima veze?

nego jel imao tko slicnih iskustava?
Meni simptomi ovako vuku na GERB. Jos posebno sto si imao tu zelucano crijevu virozu i taj gubitak kila.
Spavaj na povisenom i izbjegavaj obroke iza 18h, kavu, cokoladu, gazirano, caj od mente, sve tesko i masno.
Imas temu na zdravlju o GERBu.
Trazi uputnicu za gastroenterologa.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 14:39   #252
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni simptomi ovako vuku na GERB. Jos posebno sto si imao tu zelucano crijevu virozu i taj gubitak kila.
Spavaj na povisenom i izbjegavaj obroke iza 18h, kavu, cokoladu, gazirano, caj od mente, sve tesko i masno.
Imas temu na zdravlju o GERBu.
Trazi uputnicu za gastroenterologa.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
ma gerb imam vec cca 10g..pijem trenutno 2 mj kuru ares 20mg...simptoma nema, s obzirom na virozu, jeo sam ko pilic ovih dana. budem morao na gastroskopiju izgleda...proslo je vec 4 godine od zadnje. hvala na savjetima
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 02:15   #253
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ma gerb imam vec cca 10g..pijem trenutno 2 mj kuru ares 20mg...simptoma nema, s obzirom na virozu, jeo sam ko pilic ovih dana. budem morao na gastroskopiju izgleda...proslo je vec 4 godine od zadnje. hvala na savjetima
ma to ti je to onda 100%. Moj muz ti je imao identicne epizode po noci. Mislio je da ga je infarkt trefio, on je cak imao bol u lijevoj ruci, trcao na prozor po noci hvatao zrak i kako ga je panika uhvatila bilo mu jos gore. Nije jedno 8 g imao problema i lani ga opet copilo, poceo mrsavit naglo. Usrali smo se lagano. Zeznuta dijagnoza.
Znas onda "higijenu". Pridrzavaj je se i bit ce ti bolje.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 21:23   #254
sleep apnea..
utvrdjuje se sleep testom, i ako je imas, zapravo je vrlo opasna
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 23:08   #255
Odi ti kod doktora provjerit da nije nešto ozbiljno
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 14:25   #256
zaboravio sam spomenuti da prolem sa disanje je vechi kad sedim a naruchito kad stoim
Lillard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 09:18   #257
Quote:
Lillard kaže: Pogledaj post
zaboravio sam spomenuti da prolem sa disanje je vechi kad sedim a naruchito kad stoim
Zato sto ti je sfinkter slab i tezina organa kad sjedus ga pritisce i otvara, a kad stojis gravitacija jos dodatno djeluje. Trebao bi kod gastrienterologa. Mozda si kandidat za zahvat.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 14:42   #258
Pozdrav.

Sportašica sam, doduše bivša ali i dalje treniram 3 puta tjedno po sat vremena čisto onako rekreativno. Dok sam zbog sporta kojim sam se bavila obavljala lječničke preglede s nekih 10 godina su mi otkrili alergijsku astmu. Barem mislim, ako se dobro sjećam. Spirometrija mi je uvijek bila loša, pri udisaju i izdisaju bi mi se uvijek javljalo pištanje. Nakon puberteta mi se to čak i povuklo.

Teže disanje je uvijek bilo prisutno ali uglavnom na proljeće. Dakle, klasika, nemogućnost udisanja punim plućima i sl.

Zadnjih par dana mi se javlja osjećaj teškog udisanja uz pištanje na dnevnoj bazi. Pomislila sam da je neka prehlada u pitanju jer sam često bolesna, ali apsolutno ne osjećam ništa što bi moglo aludirati na prehladu.
Nos mi je uvijek 'začepljen' ali suha sluznica i spavam otvorenih usta uz nerijetko hrkanje.

Nekako isključujem psihu baš zbog povijesti ''bolesti''.

Da napomenem da i osjećam pritisak/probadanje i neku težinu u plućima i kao da ''žari'' unutra. Ne znam da li umišljam tako da ovo ne bih uzela sa sigurnošću. Danas pogotovo mi je neprestan osjećaj neke težine i žarenja u grudnom košu.

Zanima me koji mi je prvi korak? Doktor opće prakse? Ako nije prehlada/upala, koju uputnicu da tražim? Jel moguće da je astma natrag? Koliko je realna upala pluća, a ne boli me ništa da me baš ono boli ?

I još nešto da napomenem, čak mi se ponekad i manta/vrti ne znam jel to povezano s nedostatkom kisika. Baš neka čudna smušenost.

Hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
-
Cockiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 17:16   #259
Moja najbolja prijateljica ima astmu...i meni ( nisam dr, pa nek se to uzme u obzir, ali prolazim s njom njene napade i probleme 30 god...) djeluje kao astmaticni napad...ne mora biti svaki jako jak...pogorsanje astme svakako...

Kaj se suhe sluznice tice...ja imam sistemski lupus i sindrom suhih sluznica...zastopano a suho...ranice, krastice, uzas...o o kaj mi najvise pomaze je Nisita mast za nos...s njom se nos maze iznutra - maze se sluznica. Kapam ogromne kolicine fizioloske u nos, ponekad namazem otopinom pantenola ( ne kremom, bas otopinom...u ZG je radi Gradska ljekarna...imaju i sprej, ali zakaj placati skuplje...).
Bez Nisite nemrem. Probala sam od ulja, sprejeva...na koncu je najbolja ova kombinacija. Fizioloska i Nisita mi stoje po cijelom stanu i u taski...ne migam nikam bez njih. Nisitu obavezno namazem prije izlaska i prije spavanja...po ekad napravim pauzu par dana, a fiziolosku nemilosrdno nalijevam. Pomaze.

Za astmu...probleme s disanjem...pod mus doktoru! Od opce prakse tj. LOM-a, kak se vec sad zovu...a on ce dati uputnice, a mozda i terapiju, ako je prije vec bila neka pa ju zna i ima podatke.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 17:22   #260
Kaj se upale pluca tice...imala sam 2 puta bakterijsku, i jednom virusnu, i ne sjecam se da me peklo iznutra... doduse, imala sam visoke temperature, pa sam se od tog i pekla i smrzavala...

A pistanje...moja frendica pisti najvise i najjace kod napada...ali kako ima jako tezak oblik astme, sad vec ponekad pisti i inace. No uz astmu je sad dobila i KOPB, pa mozda zato cesce pisti. Uglavnom, to je simptom napada.
Terapija joj je ona standardna, pumpice sa lijekovima...s tim da sad ima novijih lijekova koji joj vise pomazu nego oni nekad.

Dakle, obavezno doktoru sto prije!
A ako se desi bas velika frka, na hitnu, ili zvati hitnu!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.