Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 10:40   #4721
Znam, znam.

Ma gledam da nisam izolirani slučaj...

Hvala na odgovoru!¨
YekeYeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:43   #4722
Ma neka njihova "greška" iliti nadogradnja koda
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:14   #4723
Mos mislit....da su htjeli vec bi sredili to,ali boli ih briga glavno da su digli cijenu malih paketa i najveci net ...to bas i sve koristim

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:53   #4724
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Mos mislit....da su htjeli vec bi sredili to,ali boli ih briga glavno da su digli cijenu malih paketa i najveci net ...to bas i sve koristim

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Potpisujem,i kad se zalis onda se brane da su na uzorku vecine korisnika to napravili i protive se tvojoj zamjerki na koju imas itekako pravo jer bon ipak ti placas a ne oni.Sve se bojim😉.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:16   #4725
Koliko košta minuta poziva prema BIH u bonbon mreži?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:24   #4726
4,99 kn/min
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 02:18   #4727
Po prvi puta ikad imam smartfon i sad mi treba neki crash course u korištenju i naplati interneta na mobitelu.

Imam bon bon karticu na bonove, nemam pojma koju tarifu, samo sam kupio na kiosku i ubacio u mob.

Sad, kako mi se na toj default tarifi naplačuje promet na internetu? Kolko kn/gb ili kako već se naplačuje?

Koliko GB otprilike potroši netko tko samo browsa na internetu, ne gleda videe?

Koja bi mi bila najbolja tarifa, so obzirom na takvu online potrošnju?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 10:14   #4728
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Po prvi puta ikad imam smartfon i sad mi treba neki crash course u korištenju i naplati interneta na mobitelu.

Imam bon bon karticu na bonove, nemam pojma koju tarifu, samo sam kupio na kiosku i ubacio u mob.

Sad, kako mi se na toj default tarifi naplačuje promet na internetu? Kolko kn/gb ili kako već se naplačuje?

Koliko GB otprilike potroši netko tko samo browsa na internetu, ne gleda videe?

Koja bi mi bila najbolja tarifa, so obzirom na takvu online potrošnju?
Pogledaj na bonbon stranici koji paket koliko para. Tamo možeš i registrirati broj. Počni sa malom pa vidi da li ti odgovara. Neke pakete možeš kombinirati pa ispadne jeftinije.
mr. X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 10:39   #4729
Ako si samo kupio karticu i nisi ništa aktivirao, imaš osnovnu tarifu.
Kao što vidiš na linku, 1MB je 88 lipa.

A koliko potrošiš... Ne znam što smatraš samo browseanjem.
Npr. otvaranje početne stranice indexa ti oduzme oko 300KB, članak ima 500KB ili više (ovisno o slikama može imati i par MB), telegram za početnu oduzme oko 1MB, a članci su isto tu negdje (opet- mogu i više ovisno o slikama), učitavanje početne stranice foruma oko 200KB, ...
Znači, otvoriš index i pročitaš 3 članka- već si 2MB potrošio. Samo to otvoriš svaki dan i već si na 60MB tj. oko 50 kuna.
Još ako koristiš facebook, instagram ili surfaš tako nekim drugim "težim" stranicama (koje imaju dosta slika)- promet još brže ode gore.
S tim da mobiteli danas u pozadini često sinkroniziraju stvari (provjera pristiglih mailova, poruka na aplikacijama za dopisivanje, skidanje vremenske prognoze, ...) koje oduzmu još malo interneta.
Možeš ti to sve pogasiti, ali onda malo ubijaš smisao smartphonea.

Tako da se svakako više isplati uzeti tarifu, tj. neki paket u njoj.
Evo, uzmi za početak barem ovaj osnovni paket od 15 kuna gdje dobiješ 250MB interneta (i poruka, poziva koliko ti se sviđa).
I onda gledaj koliko trošiš pa nadokupiš drugi ako vidiš da ti je malo ili da bi ti više surfao.
Osim provjere prometa kod operatera (slanjem poruke "stanje" na 13977), mobitel ima brojač prometa gdje možeš i namjestiti da te upozori kad si blizu toga da ćeš potrošiti 250MB (ili koliko si želiš namjestiti) i da ti ugasi kad pređeš taj iznos pa da ti se ne naplaćuje po onih 88 lipa.
Ako ne nađeš sam, možeš pitati u temi svog mobitela kako to namjestiti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:39   #4730
nevjerojatno... 15 kuna paket, koji godinama placam 10. teska srca sam prije i onu 1 kunu davao za one pristojbe, sad ovo.. totalno neokrugao broj. mislim da idem na tomato.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:33   #4731
Da...generalni zajeb. Prije sam djetetu kupovao bon od 11kn i mir. Sad joj moram uzet onaj od 22kn...i nadat se da nebu ni lipu potrošila extra da joj mogu opet drugi mjesec uzet samo jedan od 11kn.
A ionak joj je tih 50 minuta bilo i previše.
Ali kaj...nema alternative za ovo, pošto joj aktiviramo samo male razgovore. Dakle, ostajemo tu di jesmo
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:19   #4732
Ja vjerujem da će od 01.06 nešto riješiti po tom pitanju jer sigurno osjete da ljudi odlaze barem što se može očitati iz rasprave. Meni bi odgovaralo da makne onaj mali internetu ostalo spuste prema dolje te paket veliki internet za istu cijenu ili 5 10 kn dolje
mr. X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:37   #4733
Upozorenja s drugog foruma: nemojte kupovati jeftine bonbon kune preko njuškala i plaćati paypalom jer će te biti prevareni pa bi vas to jeftino moglo ispasti skupo. Znači ne kupujte na neviđeno i od nepoznatih osoba jer svvi provjereni više ne prodaju.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:38   #4734
Mislio sam prešutjet, ali moram ovo napisat...i molio bi da mi @bonbon nick odgovori, ako to nije neki problem..

Dakle...3 i pol godine na pretplati i skoro godinu dana dijete na bonove (samo mali razgovori)...
Jučer se trebao obnoviti paket automatski (na bonove). Uredno uplaćen bon 22kn na telefon prije 3 dana i dobijena SMS poruka da će 03.05. biti automatski aktivirani mali razgovori.
Jučer paket nije bio obnovljen, kao niti danas. Zovem SZK i cura me tretira ko zaostalog u mentalnom razvoju, sa tim pitanjima koja postavlja i ponavlja...
I naravno, nema pojma zakaj mi nije automatikom obnovljena opcija bla bla...i kaže: sad ću vam ja to aktivirati jel vidim da je bon uredno uplaćen i na vrijeme (ovo podvučeno mi je ponovila 4 puta tokom 3 minute razgovora )
I kažem joj ja da je to ok i pitam da li će mi se normalno prebaciti preostale minute u ovaj mjesec, pošto je aktivirano na taj način, a ne automatski. I onda...joj znate, to nije slučaj kad ide ovako...i kažem joj da je ostalo 48 minuta za prebaciti u ovaj mjesec i da želim da se to prebaci jer je 100% greška Bonbon sustava.
"Joj znate...mi to stvarno ne možemo napraviti". I onda lagano pucanje po šavovima i dizanje glasa (da sam bio doma ne bi samo dignul glas nego bi im jebo sve po spisku). Uredno sam joj se ispričao i reko da ne shvaća osobno jer znam da nema nikaj s time i da ponavlja naučene rečenice, ali da me to uopće ne interesira...i pital sam kome se mogu obratiti i tko mi to može prebaciti. Naravno..."pa nitko, mi tu stvarno ne možemo ništa".

Naravno da mi je roleta pala i reko sam joj da aktivira taj paket i jedva se suzdržaval da joj ne *ebem sve po spisku. U stvari ne njoj, nije nikaj kriva jadna, nego Bonbonu.

E pa sad, vrli naš @bonbonu, da čujem koji izgovor ću dobiti za ovo? Kad nas (obične smrtnike) treba must ko krave i izbijat nam i 1 lipu iz džepa, poprilično ste ažurni (kao i sve naše divne i drage nam korporacije). Za 1 faking lipu se šalju opomene ako osoba kasni i 1 sekundu plaćanjem (doslovno). I sve to pod izgovorom da to nema ništa s vama, nego da to sve sistem automatski šalje bla bla...
Nikad nisam kasnio niti sekunde sa niti jednim računom. Sve je plaćeno na vrijeme.
I sada zbog VAŠE POGREŠKE neće biti prebačeno 48 minuta u ovaj mjesec. I to je sasvim ok, jel? I ne zanima me da li se radi o 1 sekundi ili o 79 minuta. Uopće nebitna stavka. Nije ispoštovano slovo na papiru koje ste VI (bonbon) napisali.
Nema potrebe da pišem dalje koju bi torturu prolazio bilo koji obični smrtnik da samo zabunom nešto pogriješi/zakasni i slično. Kako od vas, tako i od svih korporacija.

Pa eto..molim objašnjenje ove situacije. Ako se udostojite napisati koje slovo.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:22   #4735
Pitaj ih na fejsu isto pitanje...mnogo brze ces dobiti odgovor nego ovako.
Ako koristis fejs naravno.

Ako ne, onda pisani prigovor putem maila itd itd...vjerujem kako znas i sam proceduru.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:53   #4736
Ne koristim FB. Poslal sam im mail..btw..fala na tipu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:23   #4737
Stigao odgovor na mail:

"Poštovani!

Jako mi je žao zbog komplikacija koje su se dogodile. Vrlo rado ćemo sve provjeriti i ispraviti. Kako bismo to mogli učiniti potreban nam je broj koji imate na bonovima pa vas samo molim još za tu informaciju.
Ispričavam se na neugodnostima koje ste doživjeli i nadam se da ćemo uspjeti sve riješiti.
Čim nam napišete broj o kojem se radi odmah ćemo sve moći detaljno provjeriti u sustavu i dati objašnjenje za ono što se dogodilo"

Vidjet ćemo kako će se to riješiti sada...nadam se da će sve biti u redu.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:55   #4738
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Stigao odgovor na mail:

"Poštovani!

Jako mi je žao zbog komplikacija koje su se dogodile. Vrlo rado ćemo sve provjeriti i ispraviti. Kako bismo to mogli učiniti potreban nam je broj koji imate na bonovima pa vas samo molim još za tu informaciju.
Ispričavam se na neugodnostima koje ste doživjeli i nadam se da ćemo uspjeti sve riješiti.
Čim nam napišete broj o kojem se radi odmah ćemo sve moći detaljno provjeriti u sustavu i dati objašnjenje za ono što se dogodilo"

Vidjet ćemo kako će se to riješiti sada...nadam se da će sve biti u redu.
Javi ishod, nadam se da će sve bit ok
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:02   #4739
Citajuci iskustva ljudi kad imaju probleme, bonbon mi se cini prilicno fer u ispravljanju gresaka s njihove strane tako da je lako moguce da ce ti izaci u susret i rijesiti povoljno za tebe.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:32   #4740
Evo riješeno...
Znači prošli mjesec nisam mogao kupiti bon na niti jednom kiosku 2 dana i istekla mi je valjanost opcije. Zvao sam SZK i rekli su mi koji je bio problem bla bla...da ne duljim, izašli mi u susret i opcija je bila aktivirana i sve prošlo ok.

Sad mi je žena objasnila da zbog toga ne mogu biti prenesene jedinice u idući mjesec. I stavili su mi na račun 11kn, tako da idući mjesec mogu aktivirati opciju bez kupovanja bona.

Mogu samo reći "svaka čast i hvala".

Da mi je to objasnila žena iz SZK telefonom, ne bi se niti nerviral bezveze...prihvatil bi kak je i gotovo. Iako mi i dalje nije jasno zašto automatska aktivacija nije prošla iako nam je poslan SMS i preostale minute smo mogli normalno koristiti tako da je ipak onda bila neka greška u njihovom sistemu...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.