Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film iz serijala Alien ?
Alien (1979) 97 41.10%
Aliens (1986) 95 40.25%
Alien 3 (1992) 24 10.17%
Alien Resurrection (1997) 13 5.51%
Prometheus (2012) 5 2.12%
Alien: Covenant (2017) 2 0.85%
Glasovatelji: 236. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 23:14   #541
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Aha. A možda su se poševili i Vulkanskom tehnikom, mindmelting dodirom.
majstore, treba samo pažljivo gledati film i slušati šta određeni likovi govore.
maternica (sposobnost rađanja) u kraljice je svojevrsni "dar"/naslijeđe od ripley 8, umjesto nešnje jajašaca ciklus je evoulirao u rađanje, vjerojatno nekakva sposobnost prilagodbe u aliena. možda je pojela nekog muškarca i na taj način akumulirala spermatozoidića, ima sto teorija...

Quote:
Znači, Ridley kopira Alien Uskrsnuće?
opet ti majstore bukvalno sve shvaćaš, genetika je zastupljena, što i je prava srž alienštine.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:19   #542
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ima sto teorija...
Što, tehnički, znači i da moja može biti ispravna.

Quote:
opet ti majstore bukvalno sve shvaćaš, genetika je zastupljena, što i je prava srž alienštine.
Genetika je postala dio alien svijeta tek u Alien Ressurection. Što, opet, znači da Ridley kopira najslabiji dio serijala. Ja ga volim, meni je simpa, već kad smo kod toga.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:35   #543
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Što, tehnički, znači i da moja može biti ispravna.
al ti nisi mix klon

ti si android

Quote:
Genetika je postala dio alien svijeta tek u Alien Ressurection. Što, opet, znači da Ridley kopira najslabiji dio serijala. Ja ga volim, meni je simpa, već kad smo kod toga.
genetici se pristupilo više radi prethodnih nastavaka kako bi uskrsnuli ripley,
i rekao sam na tragu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 02:48   #544
Ma to je Ridley iz sjene snimao Resurrectiona. Mislim tko još puši priču da bi Fox dao redateljsku palicu tamo nekom žabaru koji ni ne zna engleski. Pa nisu toooliko glupi . Nego računica je bila jasna. Ako film ispadne remek djelo sedme umjetnosti, Ridley izlazi iz sjene pod svjetla pozornice i obznanjuje javnost da je on redatelj koji stoji iza filma. Svi skandiraju i on uz zasljepljujuće bliceve fotoaparata ponosno pozira s buketom cvijeća u jednoj i uzdignutim Oscarom u drugoj ruci. Ako film ispadne flop, onda slijedi klasična taktika, blame it on the French. Lisac je taj naš Ridley kakvog još svijet nije vidio . Genije čudo prirode kako bi rekli naši TBF-ovci.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:52   #545
francuska veza, valjd znaš
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:49   #546
4 dio
xenofex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:40   #547
Meni su ti kultni horori puno bolji od ovih današnjih. Postoji mnogo razlika zašto je to tako.

sigurno da su se ideje za filmove iscrpile. pa sada novi horori nemaju ponuditi neku originalniju priču jer sve bide već viđeno. a i glumica sigurney viver mi je pun pogodak. jako simpatična. posebice kad ima onu nulericu frizuru kojoj joj jako dobro stoji.
TheGreatestWall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:41   #548
Prva dva nastavka terminatora su mi najbolja. ovaj zadnji Genesis užas. radnja jadna. glumci isto neki plastični.
TheGreatestWall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:12   #549
Quote:
TheGreatestWall kaže: Pogledaj post
Prva dva nastavka terminatora su mi najbolja. ovaj zadnji Genesis užas. radnja jadna. glumci isto neki plastični.
Meni se Genisys svidio još najviše od svih Terminatora nakon genijalnog 2. dijela. I najvjerniji mu je nekako.
So... here we go again sa prepirkama
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:05   #550
Mislio sam da oko prvog nema nesuglasice.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:31   #551
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pogledao sve aliene i predatore i ovo je neki moj rejting i renking

1. Aliens (1986) 10/10
3. Alien (1979) 8/10

Eto, darežljiv s ocjenama :klap:
Majkl Bin mi je jedan od dražih glumaca. Neprevaziđeni dijalozi i akcija prosto defiluje tim filmom. Scenografija dovedena do maksimuma.

Ali akcijetina je akcijetina ... nema tu prostora za horror film kakav Alien jeste.
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:53   #552
Quote:
fijesta kaže: Pogledaj post
Majkl Bin mi je jedan od dražih glumaca. Neprevaziđeni dijalozi i akcija prosto defiluje tim filmom. Scenografija dovedena do maksimuma.

Ali akcijetina je akcijetina ... nema tu prostora za horror film kakav Alien jeste.
Akcija i horor, 2 različita žanra.
Može se govoriti o tome koji je film bolji, ali bi žanrovi trebali ostati stvar ukusa.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:13   #553
Honest trailer Aliens

https://youtu.be/16BhJOQiZG0

Izgleda da su mu našli par mana
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:17   #554
Exclusive 'Alien' Trailer With Sigourney Weaver And Stephen Colbert

"Get away from him, you bit*h!"
"Because we're in space and in space no one can hear you scream!"

Ellen Ripley/Sigourney Weaver (moja omiljena glumica)

Bogme se Sigourney dobro drži u 67. godini, mogla bi komotno bez problema ponoviti ovu bad ass ulogu (iako su odustali od "Alien 5").
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 09:56   #555
Tek sam sada pogledao Aliena jedinicu i još uvijek sam pod dojmom.
Koja filmichina
Pogotovo mi se sviđa tempo radnje, atmosfera, ma sve
Ridley Scott - kakav majstor
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:35   #556
Nakon ne znam kolko vremena odlučio pogledat jedinicu i dvojku.

Scott je stvarno imao ideja i u nekim je stvarima definirao sf žanr (kaj je nastavio i u Blade Runneru, barem kaj se tiče futurističkih ideja). Ta atmosfera, taj mrak, ta tišina i sablasni minimalizam koji te uvodi u priču... Zatim dizajn (dobro, Gigerove ideje koje su prije uvedene u svijet filma u pokušaju Dune-a od Jodorowskog, a ovdje dobile konkretniju realizaciju)... ukratko sve služi svojoj svrsi, nema ničeg viška ili manjka.

I dobro, Ebert je svojevremeno poantirao da je shema radnje u principu tema horor haunted house, samo stavljena u svemir ali svi znamo da je zbog drugih elemenata ovo so much more than that.

Cameronov Aliens je tako dobra nadogradnja na jedinicu i pritom daje više dimenzija i dobro se uklapa u tu priču. Dobro, više nasilja i akcije, al to je i očekivano, tu opasnosti ima više, pa i opravdanosti za eksplicitnijim horor elementima. Tu Ripley ne vidimo samo u odnosu s kolegama i karakter nije toliko plastičan, već je dodana i paralelna priča koja otkriva kakva je kao majka ili barem kakva bi željela biti (zaštitnički osjećaji prema Newt).

Ostalo vrvi s dovoljno elemenata koja čini vrlo napeti sf/action/horror.

Fincherov Alien, kao i druge filmove nakon toga, iskreno nisam još pogledao (znam da bi ga se i sam Fincher najradije odrekao ). Ne računajući Alien vs Predator (dobro, ni nije dio istog universe-a ) i dobro, ajde, Prometheus
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:02   #557
^Pogledao sam nedavno Aliene 3 i 4, nije to loše. Četvorka je jedini slab dio zbog lošeg kastinga, nekih rupa u scenariju i komercijalnosti, ali je i dalje dovoljno dobra.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:16   #558
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Fincherov Alien, kao i druge filmove nakon toga, iskreno nisam još pogledao (znam da bi ga se i sam Fincher najradije odrekao )
I odrekao ga se je. Ali isplati se pogledati (Assembly Cut, nešto kao Directors Cut, samo što Fincher nije imao nikakve veze sa tim). Nije dobar kao prva dva, ali na neki način zaokružuje priču o Ripley (makar je to Resurrection poslije promijenio).
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:18   #559
Spremam ga se pogledat večeras. A u narednim danima i Resurrection, kad sam već u điru
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:35   #560
Alien 3, (ali samo assembly cut), je odličan film kojega kvari činjenica da je Cameron poveo priču u pozitivnom smjeru, a trojka ju je povukla u minimalistični mrak i u nihilizam i beznađe.
Jedan od rdepresivnih filmova, ali je fascinantan i zaokružujepriču o Ripley i alienu, tako da sve iza trojke je samo lagana zabava.
Priča o Alienu je za mene završila u trojci... na način na koji se nije svidio mnogim ljudima.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.