Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 10:10   #721
Pozdrav svima.

Imam žbuku na fasadi,staru ali u dobrom stanju,kuća se koristi samo ljeti,kvarner,pa me zanima da li je kombinacija 5 cm stiropora i završna akrilna žbuka dovoljna po vašem mišljenju,tnx.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:29   #722
Da li mi moze netko tko je radio fasadu u ZG preporucit neku firmu (bar na PM), ja bi radio samo zbuku ili eventualno termozbuku.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:22   #723
Spremam se raditi fasadu pa me zanima koji je stiropor bolji: Austrotherm ili Plastipor?
Koje ljepilo je bolje: baumit ili murexin?
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:34   #724
malo preopcenita pitanja, posto i baumit i murexin imaju vise klasa ljepila. Daj konkretan naziv ljepila koje ti se nudi
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:47   #725
Imam ja jedno pitanje.
Stavio sam demit fasadu 8 cm i dogovorio cijenu.
Radili su mi lindu sa stiroporom 2-3 cm, znači nekih 20 x 10 cm.
Sad kažu da se linda naplaćuje posebno i to po dužnom metru.
Imam nekih 100 metara, a kažu da se to računa kao 5 cm, jer je neka tvrda dvojka-trojka i cijena toga bi mi bila otprilike 18 tisuća kuna.180 kuna-dužni metar.
Dali je to moguće, ne ulazi li to u kvadraturu kuće?
Volio bi znati da im ne skrešem sve po spisku jer sam na rubu.

Isto tako sa žbukanjem, pošto je adaptacija stare kuće sa debelim zidovima, oni sa otvore od vratiju i prozora odbijali, ali su računali onaj unutarnji dio vrata i prozora po dužnom metru.
Mudro, nema šta.
Znači prozor bi bio nekih 1,5 kvadrat, a ovako je 5 metara dužnih.
Dali je to uobičajena praksa ili foliraju?

Nisam im još platio pa da ih na vrijeme lansiram ako treba.
mister_dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:41   #726
Googlaj "građevinske norme" na internetu, malo procitaj, pa ce ti sve biti jasnije. Inace po građevinskim normama se otvori manji od cini mi se 3m kvadratnih NE ODBIJAJU, i jos se dodatno racunaju špalete po duznom metru. Dakle, jos su te i castili.

Iskreno ne shvacam cemu cuđenje, valjda i sam shvacas da ima dosta vise posla oko obrade špaleta nego da je tu zid bez otvora.

Pod "linda" misliš na vijenac? Obrada vijenaca ne ulazi u kvadraturu kuce. Najpametnije ti je bilo dogovoriti se oko takvih stvari prije posla jer je kod različitih majstora i različita praksa oko naplacivanja takvih stvari, recimo mi nikad nebi pali na ideju naplacivanja nekog tankog vijenca po duznom metru jer znamo da je to ipak too much.
Ali po građevinskim normama na tvoju zalost se ipak to tako racuna..
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:56   #727
Žbukanje zidova i stropova obračunava se po m2 ožbukanih površina.
Otvori veličine do 3,0 m2 ne odbijaju se, a njihove špalete se posebno ne obračunavaju.
Kod otvora veličine 3,0 do 5,0 m2 odbija se površina preko 3,0 m2 , a špalete se ne obračunavaju.
Kod otvora preko 5,0 m2 odbija se površina preko 3,0 m2 , a špalete oko otvora se obračunavaju posebno.
Ako su špalete šire od 20 cm, onda se višak preko 20 cm obračunava posebno po m2, a otvori se odbijaju kako je prethodno navedeno.
Vijenci, ukrasi i slične stvari se dodatno plaćaju, ako nisu u ugovoru navedeni pod cijenom fasade.

Zadnje uređivanje Tomek100 : 27.04.2017. at 22:06. Reason: Dodatak
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:00   #728
"linda " svakako ide po dužnom metru
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:00   #729
Ok, dozvoljavam da ne znam građevinske norme i da nisam u detalje dogovarao, ali se moglo onako usput reći jer su te neke stavke pretjerane.
Meni se na te dvije stavke povećao trošak za nekih 40,000 kuna.

Sad gledam, i u troškovniku za fasadu piše...U jediničnoj cijeni obračunati sav materijal, rad, te skelu za izvedbu kompletne fasade...
Znači vijenac i linda nije kompletna fasada?

Znači, špalete širine preko 20 cm se obračunavaju po metru kvadratnom, ne dužnom?

Nisam imao iskustva sa građevinom, radim za prosječnu plaću, ali meni je ovo pretjerano, jedino ako u građevini ne košta kruh 100 kuna, ja znam koliko u mom svijetu košta...
mister_dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:34   #730
Quote:
mister_dog kaže: Pogledaj post
Ok, dozvoljavam da ne znam građevinske norme i da nisam u detalje dogovarao, ali se moglo onako usput reći jer su te neke stavke pretjerane.
Meni se na te dvije stavke povećao trošak za nekih 40,000 kuna.

Sad gledam, i u troškovniku za fasadu piše...U jediničnoj cijeni obračunati sav materijal, rad, te skelu za izvedbu kompletne fasade...
Znači vijenac i linda nije kompletna fasada?

Znači, špalete širine preko 20 cm se obračunavaju po metru kvadratnom, ne dužnom?

Nisam imao iskustva sa građevinom, radim za prosječnu plaću, ali meni je ovo pretjerano, jedino ako u građevini ne košta kruh 100 kuna, ja znam koliko u mom svijetu košta...
Građevinske norme nisu obaveza, obaveza je raditi po propisima (zakoni, pravilnici).
Kod nas se za izvođenje još koristi stari jus, ali to nije obaveza, a postoje i druge norme npr. din, en i slično.
Obračun se radi po normi ako je ona navedena u troškovniku ili ugovoru.
Kao primjer, može se u troškovniku napisati kompletna fasada paušal 100000 Kn pa se ništa ne obračunava po normama.
Postoji i knjiga "Normativi i cijene u graditeljstvu - Gorazd Bučar" koju se isplati proučiti.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:25   #731
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Da li mi moze netko tko je radio fasadu u ZG preporucit neku firmu (bar na PM), ja bi radio samo zbuku ili eventualno termozbuku.
Ekipa dobio sam neku ponudu...160kn po m2 za obicnu zbuku, sve ukljuceno u cijenu. Dok je 180kn 5cm stiropor i 210kn 10cm stiropor. Kakve vam se cine cijene? Ne znam jos detalje ponude, dobit cu kasnije.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:38   #732
U današnje doba plaćati skelu, radnike, žbuku i sve, i onda ne staviti stiropor..
Jako, jako čudno.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:33   #733
Plz prokomentiraj cijene radije...Da se mene pita stavio bi 15cm, ali nemozes protiv vise sile.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:20   #734
Ja se ne kuzim jos kako tocno cijene idu, ali ženin tetak je u Đakovu radio prije nekoliko godina 8cm za ~180kn/m2 i bio je jako zadovoljan cijenom.

Ali..
Koju zbuku je stavljao, ne znam.
Da li zagreb treba biti skuplji.. Ne znam. Materijal je jeftiniji možda ali ruke skuplje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:18   #735
čudno je da je obična žbuka i stiropor+žbuka tu negdje po cijeni
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:30   #736
Bome i meni al majstor kaze da je stiropor danas jeftin...? I da razlika nikad nije bila manja.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:11   #737
Pa nego šta je nego jeftin. Za cijenu jednog iphone kupiš stiropora 5cm 200m2

Naravno svačija situacija je drukčija, ali jedan od mojih sumještana.. uzeo bjesnu tarifu u tmob i iphone, i onda stavlja 5cm na kuću, kaže skupo mu je 10

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:29   #738
Da li postoji kakav premaz za fasadu koji je vodootporan, naime kad dere juzina s kisom namoci mi jedan zid a ima nekih 40 cm jer je tu prozor i ocito ga toliko namoci da meni povuce vlagu u kuteve unutar stana pa su mi mokri, pa me zanima da li bi se to dalo s necim takvim suzbiti ...

fasada je na staroj zgradi, radili ju pred koju godinu ali napravili zakurac jer su sustanari skrti, na kamen su samo nabacali grubu zbuku i ofarbali je i to je to, barem ja mislim da je to gruba zbuka, uglavnom izolacije nikakve nema a ja nemam sredtava da napravim fasadu kako treba pa eto, gledam i zanimaju me nekakva vatrogasna i kratkorocna rjesenja ...

takoder iza zgrade ima jedan kanal iz kojeg kisnica odlazi u kanalizaciju, no posto ni on nije sa pravim padom i tu se skuplja voda, a meni je pola sta ukopano ispod razine tog kanala ... pa me opet zanima da li bi ja taj kanal mogao s necime premazati, jer sto posto kroz taj stari beton nesto i prode
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:33   #739
Pretpostavljan da se ode uglavnom piše o izradi same fasade. Mene zanima jedna druga stavr.
Pri stavljanju termoizolacije na postojeću zgradu/kuću da li se radi glavni projekt?
Prema članku 5. Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima trebao bi, jer se tu zapravo radi o poboljšavanju ispunjavanja temeljnih zahtjeva za građevinu.
Prema Pravilniku je sve jasno, zanimaju me iskustva iz prakse? Da li to zapravo tako ide, nekako sumnjan da se baš radi projekt za obnove fasade?
bukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:43   #740
ne treba
članak 3
10. Na postojećoj zgradi koja nema više od tri stana, odnosno tri funkcionalne jedinice ili građevinsku (bruto) površinu koja nije veća od 600 m2, a kojima se:
dodaju, obnavljaju ili zamjenjuju dijelovi zgrade koji su dio omotača grijanog ili hlađenog dijela zgrade ili su dio tehničkog sustava zgrade, kao što su prozirni elementi pročelja, toplinska izolacija podova, zidova, stropova, ravnih, kosih i zaobljenih krovova, pokrova,.....

onak članak koji si ti pronašao se odnosi npr na poboljšanje statike i slično, tipa podebljaš nosivi zid, potkopašaš i podbetoniraš temelje i slično
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.