Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 12:28   #4721
Opet zanemarujete da cca 50% korisnika nikad ne koristi youtube na mobitelu niti ikakvo streamanje istina tu je i wifi... da se razumijemo opet ne govorim o svima, ja imam 7GB, ne pazim što radim kad sam na wifi (Google Play Music, Youtube, TuneInPro) i još hrpu potrošim na wifi. Kad bi imala više u tarifi, vjerojatno bi se manje spajala, doma i na poslu na wifi (a možda i ne bi, kad je ionako kabel flat), na drugim mjestima se ni sada ne spajam (po kafićima isl.). Ja imam S7 i stvarno ga koristim kao produžetak računala, imam na njemu sve što i na tabletu i računalu, sve je sinkronizirano itd, ali većina ljudi u mojoj okolini smartphone (pa čak i one iz ranga S7) koriste za nekoliko messengera, neku ili nekoliko društvenih mreža i malo surfanja. Možda tek 20ak posto koristi svu ili barem veći dio pameti svojih uređaja.

I dalje, dajem palac gore za mogućnost ovako velikih paketa, pogotovo po ovakvim cijenama. Hoće li se masovno koristiti, sumnjam, još barem desetljeće.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:51   #4722
Pametni telefoni i jesu stvoreni za neogranicen paket gigabajta. tako je oduvijek trebalo i biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:30   #4723
Ja sam zadovoljan, prebacio se sa 50gb na flat..gdje ces bolje, o internetu vise i ne mislim

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:18   #4724
Mi preko WiFi veze mjesečno potrošimo 70,80 gigabajta. A smatram da što se mobilnog interneta tiče nikako nije dovoljno 5GB mjesečno, nego barem 10-15.

Ali eto... hvala bogu da je Tele2 došao do pameti pa ponudio skroz konkretnu ponudu.

Ne mora bit 4G brzina, nek bude 3G, jer da moraš čekati da uploadaš pdf ili neku fotku pola minute ili minut je stvarno neprihvatljivio.

Ne nadam se uopće nekim velikim brzinama jer živim u provinciji.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:21   #4725
Nego, pitao sam već ali nitko mi nije odgovorio... je li netko od vas preko Tele2 uzeo LG G4 Stylus? Koliko ste zadovoljni njime?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:09   #4726
Neograničeni pokućni internet mi zagolica maštu, trenutno imam brzinu oko Bog da da nije cilo selo na internetu 4 maha u sekundi, a pošto živim u djelu Hrvatske gdje će optika doći kada se otvori Optika Ghetaldus ovo otvara vrata 21. stoljeća. Nego braćo i sestre surferi kakva je stabilost pokućnog?
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:05   #4727
Kod mene stabilno, brzo i radi bez greške.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:24   #4728
Nešto sam ovde na forumu pročita da TELE2 brani dijeljenje veze?

Malo sam zasad skeptičan kako će to fukcionirati, može li mobilna mreža izdržati neograničeni internet? Možda ni bilo bolje da su povećali pakete za dva ili tri puta s time da ne dodje do povećanje cijene+ flat po smanjenoj brzini. Smanjena brzina bi bila 1mbps a ne nekadašnjih presmiješnih 64kbps
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:53   #4729
@Nosonja Isto tako se spominje da treba razlikovati pokucni internet (data sim) i internet preko voice kartice. Za pokucni internet je i predivdjeno da se stavi u router i onda se dijeli veza, samo za ovaj preko voice kartice kazu da se ne smije dijeliti.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:21   #4730
U korisnickoj sluzbi na tel mi kazu da mogu tarifu mijenjati 6 mjeseci prije isteka ugovora, a na prodajnom mjestu 3 mjeseca prije isteka ugovora.
Neusaglaseni i poluinformirani.
Ne znaju sto ce dobivati od uredaja i kad.
Reklama u medijima im je jasna i za utedaje i za tarife, a u praksi totalni kaos.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:00   #4731
Tarifu mozes mjenjat kad hoces. Ugovor mozes produzit 90 dana prije isteka, odnosno 180 dana ako npr navedes da nemas uređaj za koristit i da ti treba hitno uz uvjet da uredno placas racune i nikad nisi bio iskljucen
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:08   #4732
Eto, a nisu mi tako rekli.
Ovaj na trgu je izgledao mutavo i samo je govorio sto ne mogu i da ne zna.
Vidjela sam da gubim vrijeme s njim i otisla.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:08   #4733
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nešto sam ovde na forumu pročita da TELE2 brani dijeljenje veze?


Malo sam zasad skeptičan kako će to fukcionirati, može li mobilna mreža izdržati neograničeni internet? Možda ni bilo bolje da su povećali pakete za dva ili tri puta s time da ne dodje do povećanje cijene+ flat po smanjenoj brzini. Smanjena brzina bi bila 1mbps a ne nekadašnjih presmiješnih 64kbps
Ja mislim da trenutno ne blokiraju (ne znam ni kako bi blokirali), ali ako pažljivo čitate uvjete korištenja tarife, jasno je da ne žele takav promet u mreži.

Mobilna, a ni fiksna, ne mogu izdražati neograničen promet, iako je kod fiksne granica puuuno viša pa je ne problematiziramo. Pokušat ću jednostavno objasniti razlog za mobilnu mrežu: pristup svakog korisnika do interneta ostvaruje se putem baznih stanica, radijskom vezom između mobitela i bazne. Svaka bazna ima dodijeljene neke frekvencije koje se odašilju u točno određenim smjerovima. Bazne blizu jedna drugoj nemaju iste frekvencije jer se ne smiju međusobno ometati. Dakle, planiranje mreže zahtijeva određivanje optimuma s obzirom na raspoložive frekvencije. Optimum naravno ovisi i o očekivanom prometu na nekom području. Kapacitet se povećava pokrivanjem područja dodatnim frekvencijama ili novom tehnologijom (5g nemojte očekivati do 2020.)
U mreži se svakom korisniku dinamički dodijeljuje kapacitet, ovisno koliko mu treba, ali je prioritet opslužiti što više korisnika. Ako puno njih na nekom području gleda recimo HD video na Youtubeu tada će oni pojesti kapacitet i brzina pada.

Zaključno, TELE2 bi mogao imati ozbiljnih problema ako HT i VIP ne odgovore sličnim ponudama. Ljudi koji odu njima u ovu tarifu (zbog toga što puno troše promet) će biti veće opterećenje od prosječnog korisnika interneta, nadam se da su to uzeli u obzir. Isto tako, rast mobilnog internetskog prometa u RH je eksponencijalna funkcija s rastom 50% godišnje i bez novih frekvencija bi mogli imati sve više područja s nedovoljnim kapacitetima (što će biti posebno frustrirajuće za pokućni internet). Ja predviđam da će uskoro morati početi još više ulagati u mrežu i početi koristiti 2,5 GHZ za pokrivanje gusto naseljenih područja (samo je to preostalo, ostale, niže frekvencije su već dodijeljene svim trima, a ne treba ni zaboraviti da Tele2 nije uzeo spektar koji je koristila analogna televizija-to je već uzela konkurencija prije koju godinu).
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:26   #4734
Za ekipnu tarifu, je l se racun podijeli na jednake dijelove, piše tamo nositelj tarife 150 kn, pa tipa za 4 clana je l svako dobije racun po cca 120 kn? Zanima me je l bi se moglo skupit 4 osobe s foruma i uzet tu ekipnu?
neven7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:24   #4735
Dobije se jedan racun. Nositelj ima 150kn plus internet a ostali clanovi samo internet. Mora sve ici na jedan oib.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 06:31   #4736
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nešto sam ovde na forumu pročita da TELE2 brani dijeljenje veze?

Malo sam zasad skeptičan kako će to fukcionirati, može li mobilna mreža izdržati neograničeni internet? Možda ni bilo bolje da su povećali pakete za dva ili tri puta s time da ne dodje do povećanje cijene+ flat po smanjenoj brzini. Smanjena brzina bi bila 1mbps a ne nekadašnjih presmiješnih 64kbps
Dijeljenje veze kao tethering? Nope. Jučer dijelio vezu s moba na dva računala, dva moba i Chromecast bez problema.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:57   #4737
Pozdrav,
Da opišem situaciju: Na bonove sam i ne zanimaju veliki paketi interneta (zasad) niti puno pričam.

Godine 2011. sam prebacio broj u Tele2 i dobio promociju Zauvijek, šta znači kad uplatiš 50kn dobiješ još 25kn, a za 100kn dobiješ još 50kn na račun, i tako "zauvijek". Poslije sam još aktivirao staru Smart tarifu sa 300kn i 1GB. I još sam dodatno plaćao opciju 100poruka 5kn.

Danas sam dobio poruku od Tele2:
"Poštovani, Vaša trenutna tarifa se ukida 1.6.2017. Nakon tog datuma aktivirat će Vam se tarifa Osnovna za koju cijene i uvjete korištenja možete pronaći na www.tele2.hr
Paketi, promocije i opcije koje ćete imati aktivne na taj dan, a koje tarifa Osnovna ne podržava, bit će deaktivirani.
Takodjer, podsjećamo Vas na mogućnost realizacije Vašeg prava po članku 42a, stavka 10 Zakona o elektroničkim komunikacijama. Vaš Tele2"

Taj članak 42a, stavak 10:
"(10)Ako su izmjene cjenika usluga iz stavka 1. ovoga članka za krajnjeg korisnika usluga nepovoljnije
u odnosu na ugovorene cijene usluga, krajnji korisnik usluga ima pravo raskinuti pretplatnički ugovor
bez naknade, odnosno ima pravo na povrat neiskorištenog novčanog iznosa u roku od 30 dana od dana
objave tih izmjena u skladu sa stavkom 6. ovoga članka, osim u slučaju ako su te izmjene cjenika
usluga:
1. posljedica regulatornih obveza koje proizlaze iz ovoga Zakona,
2. posljedica izmjene poreza na dodanu vrijednost,
3. posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje operator javnih komunikacijskih usluga nema utjecaja."

Eto, samo tako ukinu ono što smo potpisali, bez ikakve kompenzacije, susretljivosti i komunikacije prema klijentu. Preciznije, ukidanjem tarife prebacuju me na Osnovnu koja ne podržava promociju Zauvijek. Tele2 je već i prije postavio takve zamke da ako promijeniš tarifu možeš izgubiti tu promociju i 25kn kod svake uplate. A sad su to jednostavno odrezali.

Realno gledano, meni usluga bitno poskupljuje.Što za mene znači ovaj članak zakona budući da sam na bonove?
Ako ovdje komentira netko iz Tele2 molim da mi pojasne ovaj, po meni, bezobrazluk i imam li pravo na nadoknadu zbog gubitka?
Za sve ostale pitanje koja je tarifa najpovoljnija za moje potrebe (500 ili 1000min, 1GB interneta i možda paket poruka)? Ne samo u Tele2, jer razmišljam o prebacivanju sebe i 2 ukućana drugom operateru.
Hvala unaprijed!
devet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:06   #4738
Ne kužim, što si uopće potpisivao ako si na bonovima? Oni prestaju s prodajom određene opcije, na što imaju pravo budući da s tobom nemaju nikakav ugovor. Kakvu odštetu očekuješ?
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:35   #4739
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Ne kužim, što si uopće potpisivao ako si na bonovima? Oni prestaju s prodajom određene opcije, na što imaju pravo budući da s tobom nemaju nikakav ugovor. Kakvu odštetu očekuješ?
Oni prestaju sa prodajom na što imaju pravo... a jasno. Ponuda je bila zauvijek i ja sam takvu ponudu prihvatio.
Teoretski da su oni onda 2011-te, kad sam prebacio broj već sutradan ukinuli zauvijek, je li bi i to bilo ok?
Što onda nisu definirali neko vremensko razdoblje umjesto zauvijek?
Što znači zauvijek?
Ako si na bonove, operater nema odgovornost prema tebi, nego se možda bave humanitarnim radom?

Ugovorne obaveze nemaju, ali ovo je zavaravajuća praksa.
devet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:44   #4740
Nije zavaravajuća praksa kada su ti dali mjesec dana 'fore' da nađeš ono šta ti valja.

A što se tiče tvojih potreba - Tomato 60kn 3000jedinica. Ali to je već offtopic.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.