Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 00:42   #141
Samo uvik triba racunat da se nesto mobitela plati i kroz tarifu. Nije to bas samo 24x150+2000-3000=2600
Tarifa je preplacena. Ja isto kupujem kao i ti, al sam svjestan da preplacujem tarifu.
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 07:48   #142
Ne kuzim, meni je tarifa 19€ ( 7GB LTE inerneta od kojih 2 GB mogu koristitu EU i neogranicene minute i sms u Austriji i EU) + 700€ za S8+. Ako S7 prodam za ~350€ teoretski za S8+ dajem ~350€. Meni da ne istice ugovor ja bih S8 uzeo u slobodnoj prodaji i opet bih uzeo istu tarifu (19€) jer mi je to sasvim dovoljnjo sto tarifa nudi i zato ne kuzim sto s tim mislis da se placa kroz tarifu
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:32   #143
Pretpostavija sam da je rijec o kupovini preko nasih operatera
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:09   #144
Stao mi batt indikator na 80%..i ne mice. Sta da radim?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 26.04.2017., 17:20   #145
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Stao mi batt indikator na 80%..i ne mice. Sta da radim?
Pročitaj prvi post u temi.
Ubuduće i ovakva pitanja, a i odgovore na njih nagrađujemo kartonom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:22   #146
https://www.youtube.com/watch?v=mM_2QL5yKHA

ovo mi je turbo komedija, gledam i ne vjerujem, ejplovci zele 100 novih stvari u ios-u, od kojih 99 postoje na android od uvijek hahahahhahhahahah

ne znam jel bi plakao ili se smijao...
amazing savrsene bugove na kraju videa necemo komentirat
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:14   #147
generaliziraš i pretjeruješ ("99 postoje oduvijek". hau jes nou).
jedna osoba (ta koja je snimila video) nisu "appleovci". ergo i komentari da lik u stvari želi android. ne kažem da neke stvari ne bi bile dobro došle, neke su vlažni snovi (bluetooth dijeljenje s ne-ios uređajima, prihvaćanje jailbreaka i vjerojatno još ponešto - nisam baš s pažnjom sve pogledala) no sve u svemu to su njegove želje od kojih će vjerojatno jedan mali dio i biti implementiran u ios 11.
ima li to android ili ne, vjeruj da osobama koje koriste iphone puca prsluk. jer da nije tako, apple bi bio u situaciji u kojoj je microsoftov windows mobile. tj praktično iphona ne bi bilo.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:32   #148
ok, pretjerao sam, nije 99 ali jedno 90 ima android oduvijek.. sorry
ovih desetak se odnosi na samo ios u odnosu na drugu ver iosa i sl.

naravno, znam da to nije nesto wow presudno za korisnike opcenito, i dosta toga su male sitnice, ali je meni osobno nezamislivo nemati neke od tih stvari u vlastitom uredaju koji postoji da meni sluzi / izgleda / funkcionira onako kako sam ja to zamislio..

i nije bas tako da sve eplovce boli k.... sto neceg nema, osobno ih znam par koji bi htjeli imati dosta toga od mogucnosti androida
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:48   #149
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=mM_2QL5yKHA

ovo mi je turbo komedija, gledam i ne vjerujem, ejplovci zele 100 novih stvari u ios-u, od kojih 99 postoje na android od uvijek hahahahhahhahahah

ne znam jel bi plakao ili se smijao...
amazing savrsene bugove na kraju videa necemo komentirat
Je li baš tako je.bno neugodno koristiti iPhone ? Zašto je jabuka još uvijek živa?
Kako android ne vlada svijetom? Zašto se svi vole uspoređivati s jabukom i samo sa jabukom ?
Kompleks možda ostalih ?
Sjećam se vremena u kojima nije bilo pametnih telefona, a onda je jabuka došla promijeniti svijet …. Sad se samo natječu i pokušavaju uspoređivati s iPhone ..što je ok , zdrava konkurencija nama korisnicima daje više ..konkurenciji nameće da se razvijaju , u protivnom ..nestaju s tržišta
Sve je stvar navike i naravno vlastitoga budžeta , kod odabira uređaja, ( naravno pri tom mislim na 80% korisnika.. ostali 20% imaju izbora)
I Apple i Android imaju svoje prednosti i mane…. I naravno svoje fanove…neka, … tako i treba biti … imao o čemu raspravljati i izbor…..pa kome se što više dopada
razjaren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:55   #150
nije bilo pametnih telefona prije iphonea? kako da ne. nije bilo ni mobitela prije iphonea

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:56   #151
Quote:
razjaren kaže: Pogledaj post
Je li baš tako je.bno neugodno koristiti iPhone ? Zašto je jabuka još uvijek živa?
Kako android ne vlada svijetom? Zašto se svi vole uspoređivati s jabukom i samo sa jabukom ?
Kompleks možda ostalih ?
Sjećam se vremena u kojima nije bilo pametnih telefona, a onda je jabuka došla promijeniti svijet …. Sad se samo natječu i pokušavaju uspoređivati s iPhone ..što je ok , zdrava konkurencija nama korisnicima daje više ..konkurenciji nameće da se razvijaju , u protivnom ..nestaju s tržišta
Sve je stvar navike i naravno vlastitoga budžeta , kod odabira uređaja, ( naravno pri tom mislim na 80% korisnika.. ostali 20% imaju izbora)
I Apple i Android imaju svoje prednosti i mane…. I naravno svoje fanove…neka, … tako i treba biti … imao o čemu raspravljati i izbor…..pa kome se što više dopada
dobro, ti su fulao poantu, ali ok...
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:33   #152
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
nije bilo pametnih telefona prije iphonea? kako da ne. nije bilo ni mobitela prije iphonea

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Čemu facepalm ?
Evo pročitaj si malo o tome pa onda komentiraj ,link u prilogu, ( a možeš i sam malo guglati pa se uvjeriti u ono što sam napisao i educirati se )
Evo citat iz članka vezanog za nastanak pametnih telefona:

http://balkanandroid.com/evolucija-t...kroz-istoriju/
iPhone i Android

"Kada je iPhone predstavljen 2007, Apple je donio pametne telefone masama. Sa svojim intuitivnim ekranom osjetljivim na dodir, inteligentnim senzorima, i elegantnim dizajnom, iPhone je nevjerovatan uspjeh. iPhone je brzo pokazao koliko su prethodni smartphone-i i preklopni telefoni bili nezgodni. Iako su mu u početku nedostajale neke osnovne funkcije kao što su copy-paste, iPhone je dosljedno poboljšan sa godišnjim promjenama po pitanju hardvera i softvera.
Onda godinu dana kasnije, Android je počeo svoj uspon ka vrhu. Osnovan 2003. od strane Andy Rubin-a, Android je nastojao da stvori moderan operativni sistem koji će se takmičiti sa Windows Mobile-om, Symbian-om, i BlackBerry-em. Google je kupio Android u 2005, a u novembru 2007, predstavio Android operativni sistem. Prvi Android telefon, HTC Dream, je lansiran skoro godinu dana kasnije u oktobru 2008. Android se prilagodio njegovoj konkurenciji, tako što je razvio operativni sistem zasnovan na aplikacijama za ekrane osjetljive na dodir. Android je svakako unaprijeđen od svojih ranih dana, i sada je vodeća alternativa Apple-ovom iOS-u."
razjaren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:12   #153
citati pazljivije clanak pa ces vidjet gdje si pogrijesio.
uz mobitele sam od 1999. i dobro znam kako je isla mobilna "revolucija".
nije android ni prvi ni nekakav etalon po kojem se mjeri kad je koji os (i pametni telefon) dosao na trziste. prije iOSa su postojali symbian, windows mobile, blackberry... daleko od toga da pametni telefoni nisu postojali prije iphonea.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:39   #154
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
prije iOSa su postojali symbian, windows mobile, blackberry... daleko od toga da pametni telefoni nisu postojali prije iphonea.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
dobro, s ovim djelom tvoga pojašnjenja se mogu i složiti... poanta je bila druga al ok.. s ovim se slažem
razjaren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:00   #155
Poanta je bila ista, ali si se ti referiral na njegov post i fulal poantu i još si njemu napisal da se educira iako on jako dobro zna o čemu piše
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:02   #156
Sve što još želim reći, a nemam gdje - Chat topic. Pročitaj prvi post

Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
ok, pretjerao sam, nije 99 ali jedno 90 ima android oduvijek.. sorry

ovih desetak se odnosi na samo ios u odnosu na drugu ver iosa i sl.



naravno, znam da to nije nesto wow presudno za korisnike opcenito, i dosta toga su male sitnice, ali je meni osobno nezamislivo nemati neke od tih stvari u vlastitom uredaju koji postoji da meni sluzi / izgleda / funkcionira onako kako sam ja to zamislio..



i nije bas tako da sve eplovce boli k.... sto neceg nema, osobno ih znam par koji bi htjeli imati dosta toga od mogucnosti androida


Bokte na ovoj gluposti od tapatalka ne mogu odgovoriti unutar quota

Ok, za prvo bih trebala ići želju po želju i tražiti kad je što Google implementirao, što ne dolazi u obzir. Pa nek ti recimo bude

Apsolutno mi je razumljivo da netko tko je godinama na Androidu ne može prihvatiti zatvorenosti ios-a i nemogućnost da do maksimuma individualizira izgled mobitela.
I mene bocka da nakon evo valjda 10 godina na Appleu isprobam neki najnoviji high end Android. Da nisu u pitanju financije, već bih odavno imala neki mob na koji ide čisti OS i rasturila ga ko beba zvečku. Pa dok mi ne dosadi, da vidim što tu sve ima i što se može.

Vjerujem da je današnji Android izvrstan (tamo gdje nije upropašten ili osakačen proizvođačkim modifikacijama) no i ios je izvrstan koliko god to bilo teško nekima shvatiti i prihvatiti.
Jedino je pitanje što tko očekuje od mobitela.

Kažem, sigurno se nitko ne bi bunio da Apple ubaci svih tih 100 želja i pozdrava, no nitko realan to ne očekuje. Mi koji smo godinama u ovom eko sustavu znamo što imamo i zašto smo to odabrali. Nije loše malo prošvrljati po tuđem dvorištu ali doma je najljepše

Nego, pitaj ove tvoje eplovce zašto se ne prebace na Android
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 10.05.2017. at 16:16.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:41   #157
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Da nisu u pitanju financije, već bih odavno imala neki mob na koji ide čisti OS i rasturila ga ko beba zvečku
ovo mi nekak ne ide uz priču da si 10 godina Apple user.
Nekak sumnjam da baš imaš iPhone 1, 2, 4, 5(s)...ako griješim, sorry
Pošto za cijenu jednog iPhonea možeš uzet jedno 4-5 Redmi 3 telefona, nije mi stvarno jasno
Sve i da uzmeš neki One Plus modela, koji imaju čisti android (ajmo reć), opet te izađe ispod 3000kn ak se ne varam, a telefon je bomba i pol. I opet više nego duplo jeftiniji od iPhonea.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:45   #158
I ako uzme iphone opet ce biti fluidniji za 4 godine nego Redmi 3. Cura imala do prije dva mjeseca iPhone 4 i puno fluidniji i bolja baterija u odnosu na moj S3 Neo koji je star bio cca godinu dana. Oboje presli na nove aparate i ista stvar ce biti i za par godina. iPhone 7 plus je trenutno najbolji mobitel ako se ne gleda cijena i to je realno stanje...i glediste nekog tko nikada nije imao iPhone.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 17:25   #159
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
ovo mi nekak ne ide uz priču da si 10 godina Apple user.
Nekak sumnjam da baš imaš iPhone 1, 2, 4, 5(s)...ako griješim, sorry
ne kužim prvu rečenicu nikako. zašto ne ide?
zašto bih imala muzej mobitela? prodam stari, kupim novi i tako od 3g modela. ok, nije 10 nego je 9 godina.

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pošto za cijenu jednog iPhonea možeš uzet jedno 4-5 Redmi 3 telefona, nije mi stvarno jasno
Sve i da uzmeš neki One Plus modela, koji imaju čisti android (ajmo reć), opet te izađe ispod 3000kn ak se ne varam, a telefon je bomba i pol. I opet više nego duplo jeftiniji od iPhonea.
bez iphonea ne može. znači android bi bio dodatna investicija. a kako me zanima baš čisti android i to nougat i to na kvalitetnom hardveraju, tu sam već u malom problemu.
jednostavno imam financijski prečih stvari od kupnje mobitela tako da ću isprobati tamo negdje neki android P ili S
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:40   #160
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post

Nego, pitaj ove tvoje eplovce zašto se ne prebace na Android
pa gle, neki su se prebacili, neki planiraju, neki ne zele jer im se jednostavno neda (kazu navika je navika), a neki ne zele jer su previse platili raznorazne aplikacije na appstore.. koje su da su bili na androidu mogli imati free ili u pola placene cijene.. na stranu sad kvaliteta istih..
a neki ce se prebaciti samo da dobiju nesto novo jer godinama gledaju u jedno te isto, dosadilo i najzagrizenijim
razumijem ih sve..
frend s posla se prebacio sa iphone 6 (crko) na xiaomi note3, pa je odusevljen kako to "smece" od 1000kn radi, i ne misli vise kupit nista skuplje.. i tu je situacija dosla do toga da je i to moguce, sto do nedavno nije bilo moguce.. kante ispod 2000kn su bile skoro neupotrebljive.. s3 mini i sl. poluproizvodi..

dosta ih se jos prije prebacilo na iphone sa drndi tipa s3 koje su stekale na sve strane sa 100 bugova, dok je na iphone isto sve glatko i bez gresaka (prednost zatvorenog i kontroliranog sustava), pa su i ostali na iphone cisto iz neke navike i dojma koliko je to sve skupa ljepse, glatkije, brze na iphone nego na necem drugom..
ALI u zadnje godinu/dvije/tri situacija je takva da su androidi postali brzi/glatki/bez problema out of the box (manje vise, jer se ne moze reci za sve), proizvodaci ubacuju sve manje svog "smeca" u cisti os, sami os je dobrano sazrio.. dakle po tom pitanju je situacija drasticno drugacija nego u zlatno doba iphonea, prakticki prosjecan korisnik ne moze vise osjetiti tu neku razliku u svakodnevnom koristenju uredaja... brzina, mogucnosti, izgled, sve je to tu negdje..
i za razliku od prije par godina, aplikacije za android su prakticki potpuno iste, izgledom, brzinom i kvalitetom (ne sve naravno, tu ce uvijek biti ovisnosti o proizvodacu app-a), a u zadnje vrijeme i brzinom dobivanja novih mogucnosti (google sad namjerno prvo updatea sve na androidu, od maps pa na dalje, dok je do prije god-dvije ios dobivao update prvi, pa whatsapp itd.)..

ako apple ove godine ne izbaci nesto novo, izgubit ce dosta korisnika, osobno ih znam dosta koji cekaju da vide sto ce biti, cekaju sa produljenjima ugovora i sl.. ljudi uglavnom vole nesto novo, apple to vec par godina ne nudi, a konkurencija je svakim danom sve bolja i jeftinija.. vise prakticki ne postoji realan razlog kupovine preskupog iphonea, jer vise nije tako dominantan u brzini svakodnevnog koristenja, fluidnosti, kvaliteti aplikacija i sl., kao sto je bio nekad..
osobno ne bi htio da apple nestane iz tog biznisa jer je konkurencija najbolja stvar koja se korisniku moze desiti.. i svaki puta gledam njihovu prezentaciju u iscekivanju neceg, ali ostanem potpuno ravnodusan, kao da sam gledao prezentaciju novog omeksivaca za rublje...
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.