Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 09:54   #41
Steve McQueen je bio jedan od najkarizmatičnijih glumaca.Čudno mi je da se ljudi koji vole film i misle da nešto znaju o filmu ne sjećaju njegovih sjajnih uloga u vrlo poznatim filmovima kao što su Leptir,Sedmorica veličanstvenih,Veliki bijeg,Bullit,Pakleni toranj,Kockar iz Cincinnatija.Meni osobno najbolji je bio u filmovima Sama Peckinpaha Šampion rodea i Bijeg.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 01:05   #42
Simone Signoret, sretan ti rođendan


Ne znate tko je Signoret? Shame on all of you! Poznata je svakome tko prati francuski film. Znam da vas tu ima dosta pa ajde malo di ste pobjegli s ove teme koje su vam njezine najbolje uloge?

U 'Les diaboliques' je odlično odigrala. Pogotovo rasplet i tih zadnjih 20-ak minuta. Tu je i Melvilleov ratni dragulj 'The Army of Shadows', ali tu je Lino Ventura glavna faca. Glumila je i u 'The Confession' od Coste Gavrasa (držim da je ovo njegov najbolji film, bolji i od 'Z'). Tamo je još jedan odličan glumac, Yves Montand.

Njezina najbolja uloga dolazi u Beckerovom 'Casque d'or' na razini svih holywoodskih ljepotica u potpunosti zasjala. Izvrsna uloga i u 'La Rondeu' od uvijek podcjenjenog Ophulsa. Mislio sam da je i glumila zajedno sa Gabinom u jednom filmu, ali ne mogu naći.

Ajmo ljubitelji francuza :klap: ne znam, smatram da bi Signoret trebala biti poznata svakome tko prati europski film malo duže. Ako su nekome poznati Renoir, Melville, Godard kao redatelji, bome bi onda Signoret, Gabin, Delon isto trebali biti vrlo poznati.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 01:14   #43
Le chat (Mačka) sa Jeanom Gabinom - odličan mali film. Stari par koji se više ne trpi, on voli mačku, a ona je baš zbog toga mrzi. Super filmić, njih dvoje gušt za gledati.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 01:00   #44
Vince Vaughn, Nick Frost, Dianne Wiest sretan vam rođendan.




Vince Vaughn zna biti smiješan kad to želi. U zadnje vrijeme ima dosta dramskih uloga i ne znam, nije mi nešto.

Nick Frost mi je uvijek bio dobar. Jedan od boljih likova u 'Spaced' pa su tu još filmovi 'Shaun of the Dead', 'Hot Fuzz'...

Diane Wiest mi je sjajna glumica. 'Hannah and Her Sisters', 'Radio Days' i ostali Wudijevi filmovi. 'The Lost Boys', 'Parenthood'...
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 01:19   #45
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Simone Signoret, sretan ti rođendan


Ne znate tko je Signoret? Shame on all of you! Poznata je svakome tko prati francuski film. Znam da vas tu ima dosta pa ajde malo di ste pobjegli s ove teme koje su vam njezine najbolje uloge?
Nemam što dodati na tvoje upise, zato se i ne javljam , veoma je volim i meni lično i osobno jedna od najljepših glumica svih vremena...ne mogu tačno opisati koji je to tip ljepote, široko razmaknute, dječje oči predivne kameleonske boje i na sve to prirodna zlatna kosa, baš čudesna ljepota, poput one Faye Dunaway ili Marlene Dietrich, rađa se jednom u stoljeću.

Od njenih kasnijih uloga izdvajam onu u Udovici Couderc.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:52   #46
vidim da se preskočilo par dana, ali bih ipak htjela čestitati rođendan Stephenu Dillaneu. Stannis the Mannis je bio dobar u Welcome to Sarajevo i kao Leonard Woolf u The Hours, ali mene je definitivno kupio kao Thomas Jefferson u seriji John Adams. Ubio je ulogu, pa preporučujem tu izvrsnu seriju (još uvijek se nudi na HBO na zathjev).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 23:39   #47
Ewan McGregor, Christopher Walken, ništa a?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:08   #48
Jucer 80. rođendan proslavio jedan od najvecih, Jack Nicholson.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:33   #49
Ni jučer se nitko nije sjetio čestitat Al Pacinu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 06:19   #50


Jučer je 82. rođendan proslavila uvijek divna Dame Julie Andrews, najpoznatija po filmovima "The Sound of Music" & "Mary Poppins", novim generacijama po "The Princess Diaries"/"Shreku".

Obožavam mjuzikl "Victor/Victoria" gdje je glumila sa pokojnim James Garnernom & Robertom Prestonom, a koji je režirao njen pokojni suprug Blake Edwards. Meni je ovaj film toliko super, film koji uvijek mogu pogledati a da mi nikad ne dosadi.

Nažalost je 1997., nakon rutinske operacije glasnica, izgubila sposobnost pjevanja. Julie - "Nobody Does It Better"
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:21   #51
Voleo bih kad bi uputili zajednički apel za skidanje permabana kreatoru ovog topica. Neko od forumaša mi je objasnio da treba da prođe šest meseci od trenutka dobijanja permabana do upućivanje eventualnog zahteva za skidanje istog, što bi značilo da ovog meseca bivaju stvoreni preduslovi za tako nešto.

Da ne pominjemo da je Remam dobio ban na pdf nogomet, nikakve veze sa temama na kojima je postao prepoznatljiv kao što su filmovi (tema horror filmovi su bar za 30 procenata slabije posećeni od strane forumaša posle njegovog sklanjanja, a to je samo jedan od primera značaja jednog forumaša za neke podforume ili teme). Nisam stekao utisak da širi netoleranciju osim ako smatramo malo manje diskretne polemičke tonove za nedozvoljene radnje.

Ako ima zainteresovanih, neka se jave kod mene u p.m. pa da vidimo šta nam je činiti, odnosno koju instancu da kontaktiramo.

Pravda za Remama!
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:55   #52
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Voleo bih kad bi uputili zajednički apel za skidanje permabana kreatoru ovog topica. Neko od forumaša mi je objasnio da treba da prođe šest meseci od trenutka dobijanja permabana do upućivanje eventualnog zahteva za skidanje istog, što bi značilo da ovog meseca bivaju stvoreni preduslovi za tako nešto.

Da ne pominjemo da je Remam dobio ban na pdf nogomet, nikakve veze sa temama na kojima je postao prepoznatljiv kao što su filmovi (tema horror filmovi su bar za 30 procenata slabije posećeni od strane forumaša posle njegovog sklanjanja, a to je samo jedan od primera značaja jednog forumaša za neke podforume ili teme). Nisam stekao utisak da širi netoleranciju osim ako smatramo malo manje diskretne polemičke tonove za nedozvoljene radnje.

Ako ima zainteresovanih, neka se jave kod mene u p.m. pa da vidimo šta nam je činiti, odnosno koju instancu da kontaktiramo.

Pravda za Remama!
Da, i meni jedan od dražih forumaša ovdje i svakako vrlo značajan pogotovo na horror filmovima. Koliko sam vidjela i pohvatala na temi Kutak za banirane, banirani forumaši sami moraju tražiti da im se skine ban ako to uopće žele... pa onda ako im se odobri... zbilja ne znam kako to sve točno funkcionira, ali nadam se da će se već nekad vratiti, možda u nekom novom obličju.
Hellcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:32   #53
Sto se nije vratio vec pod novim imenom prije kojitjedan dana kada je raspravljao o novom "zlatnom" vremenu TVa?
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:06   #54
Charlton Heston October 4, 1923


Liev Schreiber October 4, 1967


Christoph Waltz
October 4, 1956


Susan Sarandon
October 4, 1946


Rachael Leigh Cook
October 4, 1979


Alicia Silverstone October 4, 1976


Dakota Johnson October 4, 1989
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:09   #55
Pridruzujem se u zahtjevu za skidanjem bana Remamu, Film je pustos u zadnje vrijeme, cesto je pokretao dobre rasprave i doprinosio forumu svojim misljenjima.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:02   #56
Sretan 68. rođendan mojoj omiljenoj glumici Sigourney Weaver

"Alien" franšiza je vinula u zvijezde, novim generacija poznata i po "Avataru", ali i dalje podcijenjena glumica (IMO, at least).

Odlična u dramama, akcijama, komedijama. Moj omiljeni film "Snow Cake", gdje je naprosto "rasturila" u svojoj ulozi. Snowcake clip "Dazlious"

Malo zanimljivosti sa IMDb
Quote:
Alan Rickman read the script and actually suggested Sigourney Weaver for the role of Linda. He even telephoned Weaver, and told her she had to read the script, as there was a role he felt she could play perfectly in it. Rickman and Weaver had previously worked together in the film Galaxy Quest (1999), where Rickman's character was also named Alex.
Omiljeni su mi i filmovi "Dave" (gdje je glumila sa mojim omiljenim glumcem Kevinom Klineom) & "Imaginary Heroes".
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:54   #57
primjećujem da su svi najkulerskiji ljudi na temi vage
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:55   #58
Vidim crkla tema pomalo pa da dodam - danas slave rođendan "Zgodna žena" Julia Roberts (28.10.1967.) i "Gladiator" Joaquin Phoenix (28.10.1974.)
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:29   #59
Winona Ryder - 1971.
Richard Dreyfuss - 1947.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:51   #60
ima na fejsu grupa Iconic Cool After Dark
svaki dan meću slije slavljenika

vinona u toplesu

https://www.facebook.com/IconicCoolA...type=3&theater
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.