Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 00:54   #21
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
makni abp, ostavi samo ublock..
evo, jesam
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 03:08   #22
meni se isto ovo počelo događati u zadnje vrijeme.
i na chromeu i na mozilli. chrome inače koristim pa sam probao mozillu pa se i tamo pojavilo. na forumu kad kliknem na neki link da bi otvorio pdf ili temu, iskoči mi novi tab s tim nekim adwareom, na googleu kad guglam izbaci mi rezultate u nekim drugim tražilicama (npr. bing)
onda mi, kad guglam, izbacuje neki google security search.
nije samo do foruma. i na nekim drugim stranicama mi izbacuje nove tabove.

reinstalirao chrome. očistio ccleanerom, u chromeu cookies, cache i sve ostalo. skenriao avastom, malwarebytesom, jrt, adwcleanerom i još nekima. oni su bili pokazali da ima nekih malicioznih fajlova pa sam pobrisao to sve što je izbacilo. ali opet se pokazalo.
ne znam više šta da napravim. mislim da mi komp nikad nije bio čišći od virusa i kojekakvog smeća a opet se to pojavljuje.

pronašao sam na ovom linku nečega ali ne kužim baš što treba pa ako ima netko da objasni, nadam se da hoće. to je tema s istim problemom. ovaj neki stefan je napisao dosta toga al ne kuzim bas sta tocno treba.
https://productforums.google.com/for...me/YolRAhCYa-E

Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:26   #23
https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/

skini ovaj tool od chroma pa mozda on pomogne, makar sumnjam.. Ako nije JRT, Malwarebytes i adwclaner rijesio onda ne znam koji ce programcic to rijesiti..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:37   #24
Nisam to probao al vidim neki drugi jesu pa ništa.
Kolko sam skuzio, taj cleaner mi pobrise sve, a to mi se ne sviđa.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:15   #25
opet sam došla cvilit'

ponovno su se počele otvarati razne stranice nakon skidanja glazbe s

limetorrentsa, ne vidim drugi uzrok, ali ono što me čudi je da sam sinoć

pokrenula Malwarebytes i nakon toga, danas, on otvara te stranice

instalirala i pokrenula ccleaner

otvara mi se ova "tražilica":




otišla na postavke chrome-a, izbrisala sve pretraživače osim google-a

sad ću još jednom pokrenuti malwarebytes, pa da vidimo


imate neki prijedlog odakle skidati mjuzu kad me ovaj limetorrents tolko

zeza?

hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:48   #26








ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:16   #27
https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/

pokusaj sa ovim alatom.. ako to ne uspije, deinstaliraj google chrome i ponovno ga skini pa vidi hoce li to promjeniti situaciju..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:14   #28
Meni više ne izbacuje ništa.

Neam pojma zašto.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 04:13   #29
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Deinstaliraj google chrome, operu, sve pretrazivace koje imas.. Ako imas spremljenu lozinku u pretrazivacima zapisi si na papiric, nakon toga udi u internet explorer i skini : https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/
pa proskeniraj, te clean, restart računala te skini zatim ovo: https://www.malwarebytes.com/junkwareremovaltool/
pokreni i taj programcic i proskeniraj, vidim da vec imas malwarebytes, te mozes komotno i sa njim treci scan napraviti.. nakon sto si obavila sva tri scana trebalo bi biti sada okej, skini google chrome i u njemu si instaliraj ublock i nakon toga nebi ti vise ni jedna reklama treba skakutati i računalo bi trebalo biti čisto..
ja sam skinula adwcleaner i pokazalo mi je threats u registryju - ja ne znam koliko je pametno da ja to obrišem.... slabo se razumijem, još ću oštetiti windowse

što vi mislite?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:50   #30
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
ja sam skinula adwcleaner i pokazalo mi je threats u registryju - ja ne znam koliko je pametno da ja to obrišem.... slabo se razumijem, još ću oštetiti windowse

što vi mislite?
Slobodno mozes obrisati, nece se nista "pokvariti" jer to je od virusa/malwara ostatak zakopan u registriju, slobodno očisti pomocu adwcleanera.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:55   #31
Evo nas još sa ovim redirect problemom.Mene lagano već hvata očaj jer ništa ne mogu na kompu raditi,stalno me prebacuje.Imam Ccleaner i McAlfee Stinger i ništa..,čim mi instaliraju novu tražilicu to đubre ju nađe i opet isto!Probat ću blocker neki i ne znam...AAAAA
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:43   #32
Pokusaj sa instalacijom internet pretrazivaca, to vecinom uvijek upali/riješi problem.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:27   #33
Mene lovi očaj....nije mi pomogao ni Malwarebytes,ni CC cleaner ni McAfee Stinger.....U Operi sam Adblock isto uključila i ništa.Kompjutor mi je i za posao i sve,puno programa i svega i bankarstvo.Što da radim?Rekli su mi da jedino još mogu srušit cijele windowse a to znači ponovna instalacija svih programa i svega....osim toga strah me s obzirom koliko je virus jak da mi ne ostane na USB jer puno toga moram spremiti na usb ako će se rušiti windowsi da mi to đubre opet preko usb ne dođe....problem je ozbiljan...što napraviti?

Vezano za instalaciju internet pretraživaća:Naime dobijem instalaciju nove tražilice (zadnja je bila Opera i to prijeđe i na novu tražilicu)
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:44   #34
Ma nista onda, srusiti windowse i to je to. Nemas kaj drugo drugo, ocito ga ne mozes ocistiti sa antivirusnim programima.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:37   #35
Kako ste na kraju riješili problem, vi koji ste ga imali (Meow6, ray of light,..)?

I ja sam probao sve spomenute cleanere i nema promjena, isto mi se događa i na Chrome i na Mozilli.
Zanimljivo i nevjerojatno mi je da se isti problem pojavio i na drugom laptopu, koji nisam upalio mjesecima! Također, kad sam priključen na net na nekoj drugoj lokaciji (npr. kod servisera računala ) problema nema!! Čim dođem doma, opet isto sranje.
Restartao sam i kućni router i nije pomoglo. Čak sam neki dan imao isti problem i na mobu, također doma. Dakle sve govori da je taj virus u liniji?!?

Kaj da radim?
trentatre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.