Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 18:12   #1
Pomoć oko odabira servisa/instalacije, Chevrolet Cruze

Pozdrav!

Radi se o Chevrolet cruze, 2011g, 4 cilindra, 91kw

Skupio sam par ponuda pa molim znalce za savjet i pomoć oko odabira plinske instalacije tj. servisa koji će to ugrađivat:

Cepelin - Landi Renzo sa cijenom 6400kn

Auto Krehula - Tartarini sa spremnikom po želji, 6000kn

Auto Silvio - Lovato, boca 55l, 6500kn
- navedeno je da treba ugraditi JLM set za hlađenje i
podmazivanje ventila- dodatnih 500 kn

Auto Tim - Lovato, 6800kn

ThomGas - BRC, 7500 kn, dodatnih 500 kn za senzor "varalicu"
- moram ih pohvalit jer su se jedini raspitali o spremniku, čuo sam se sa serviserom i sve mi je detaljno objasnio i napomenuo da ugrađuju najnoviju generaciju BRC i da "nitko nije imao problema do sad sa njegovom ugradnjom"

još nisam dobio ponudu od Tidale i Zamateh-a, ako se jave budem stavio u post

Hvala unaprijed!
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:39   #2
A Autoplin Mišić ? -- 099/3490-319

Pitaj i njega - baš me interesira šta nudi i koliko garancije daje..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:27   #3
Mislim da ti ta senzor varalica nije potrebna. Ona resetira senzor benzina da pokazuje tocno stanje benzina. Meni se na citroenu sam resetira kad dodje pokazivac na pola tanka ili pri svakom punjenju benzina. Sto manje benzina imam to mi se kasnije resetira. Ionako vozim na plin tako da svaka 2-3 mjeseca tocim benzin kad vidim da se senzor vise ne resetira iako tad imam barem trecinu tanka. Nista strasno nije vrijeno drkanja po kablovima i ugradjivanja varalice.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:50   #4
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ta senzor varalica nije potrebna. Ona resetira senzor benzina da pokazuje tocno stanje benzina. Meni se na citroenu sam resetira kad dodje pokazivac na pola tanka ili pri svakom punjenju benzina. Sto manje benzina imam to mi se kasnije resetira. Ionako vozim na plin tako da svaka 2-3 mjeseca tocim benzin kad vidim da se senzor vise ne resetira iako tad imam barem trecinu tanka. Nista strasno nije vrijeno drkanja po kablovima i ugradjivanja varalice.
rekao mi serviser da taj senzor sprječava paljenje CHECK engine lampice, koja se kod novijih vozila (ne sjecam se vise tocno razgovora) pali jer ne očitava dovoljno tekuće faze ili goriva, uglavnom ima neke veze s tim da se komp buni jer nije podešen da radi na plin, nisam ziher više :?
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 08:26   #5
Onda ok.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:48   #6
http://www.plinskicentarzagreb.hr/ug...ina-ponuda.php

probaj i fortunu, oni su skroz ok
http://www.autofortuna.hr/kontakt.html

od dosad navedenih brc, samo zbog podrske nakon ugradnje
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:03   #7
Quote:
Fenixzealot kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Radi se o Chevrolet cruze, 2011g, 4 cilindra, 91kw

Skupio sam par ponuda pa molim znalce za savjet i pomoć oko odabira plinske instalacije tj. servisa koji će to ugrađivat:

Cepelin - Landi Renzo sa cijenom 6400kn

Auto Krehula - Tartarini sa spremnikom po želji, 6000kn

Auto Silvio - Lovato, boca 55l, 6500kn
- navedeno je da treba ugraditi JLM set za hlađenje i
podmazivanje ventila- dodatnih 500 kn

Auto Tim - Lovato, 6800kn

ThomGas - BRC, 7500 kn, dodatnih 500 kn za senzor "varalicu"
- moram ih pohvalit jer su se jedini raspitali o spremniku, čuo sam se sa serviserom i sve mi je detaljno objasnio i napomenuo da ugrađuju najnoviju generaciju BRC i da "nitko nije imao problema do sad sa njegovom ugradnjom"

još nisam dobio ponudu od Tidale i Zamateh-a, ako se jave budem stavio u post

Hvala unaprijed!
Evo quote od auto mišić:

Pošto se radi o EURO 5 motoru, možemo ugraditi samo neki od talijanskih sistema kao što su Tartarini, Emmegas, AEB, Landirenzo i slično. Cijena je 6500 kuna. Za gotovinu popust 10 %. Spremnik se podiže za cca 10 cm a obloži se XPS stiroporom i ostaje ravan pod u gepeku.
Fenixzealot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 19:10   #8
Pozdrav,

Ima li netko iskustva s Chevrolet Cruze 1.6 91kw i plinom? Razmatram nekoliko opcija, a neke su vec spomenute u ovoj temi - BRC (Thomgas), AC STAG Qnext (Autoplin Misic), Stargas (Pejki). Ovaj Stag je dosta povoljan ali bih htio znati ima li netko iskustva s tim sustavom? Hvala unaprijed na bilo kakvim savjetima.

LP
mindsifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2019., 23:23   #9
BRC pa onda ostali...
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 00:08   #10
...ne znam za ostale, no brc bi trebao imati mogućnost ubacivanja benzina pri velikom opterećenju/broju okretaja, što treba štititi ventile od pregrijavanja.
Mislim da se to zove "anti - v(alve) s(eat) r(ecesion) strategija.....i onda ne trebaš podmazivanje ventila...kod pravilnog izbora sistema i montaže nema nikakvih problema sa CE lampicom.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 11:18   #11
Od ovih iz prvog posta Thombas eventulano (ako se nisu pokvarili).
Auto tim i cepelin samo ako si sklon kocki.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 14:14   #12
Ja sam ugradio u Thomgasu prije dvije i pol godine u Kiu BRC i nakon cca. 100 tisuća km nikakvih problema. Dečko koji to tamo radi stvarno je dobar u tome.
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 14:40   #13
Quote:
mindsifter kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ima li netko iskustva s Chevrolet Cruze 1.6 91kw i plinom? Razmatram nekoliko opcija, a neke su vec spomenute u ovoj temi - BRC (Thomgas), AC STAG Qnext (Autoplin Misic), Stargas (Pejki). Ovaj Stag je dosta povoljan ali bih htio znati ima li netko iskustva s tim sustavom? Hvala unaprijed na bilo kakvim savjetima.

LP
Kod mene su 2 1.6 91kw i nemam ni jednu od ovih plinskih instalacija s gornje liste
U jednome imam Zavoli instalaciju (Autogasarius Vukovar) - ugrađena na 25000, auto je sad na 80000km i nikad nije bilo nekih problema.
U drugome je EMER (Boyski Potpićan) - ugrađen na 75000, auto je sad na 115000 i također samo toči - vozi.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 00:39   #14
Ja sam u P308 i KIA ugradio kod Mišića prije 6 godina, s kiom bez problema, a na 308 bilo samo suzenje vode na spojevima.
Plinski dio bez problema, ali ne znam koj je sistem ugrađen.
S vozilima napravljeno po 70.000 km.
Garancija je bila 5 godina, a godišnji servis ( pregled . podešavanje mape te filter) 200 kn.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.