Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 18:17   #61
vjeruj mi da se svaka kuna isplati....gle...ja sam previjen 3 puta i danas su rekli da ne treba vise nego da mama promjeni gazicu svaki dan! onu sterilnu! rana je srasla skoro, ne boli me (popio sam jedan voltaren od operacije i to odma isti dan...)
zbilja savršeno i svaka im čast!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 18:13   #62
Evo i mene...nedavno otkrio problem - pojavio mi se kao mali prist 2-3 cm iznad anusa, 2-3 cm desno. I nikako da prodje, vec 2-3 mjeseca. Ja sam to naravno cjedio i napravio upalo, a onda nakon sto sam bio kod kirurga skuzio dvije mikro rupice 2-3 cm iznad anusa gdje su mi valjda urasle dlake (a ne znam da li to imam prirodno otprije ili su to stvarno urasle dlake). Ne bih ih nikako skuzio da mi nije cura slikala i to sa makrom!!! A da stvar bude gora, stvarno imam dolje 15-20 malih dlacica.

Uglavnom, bio sam prvo kod svog lijecnika, kirurga, zatim 2. kirurga (proktologa) i na kraju kod dermatologa (i naravno ovdje na forumu ).
Zajednicki zakljucak operacija. No dermatolog mi je dao nadu da nije nuzno u mom slucaju operirati, pa sam isusivao ranu zadnjih 10 dana s alkoholnom otopinom klindamicina i pio antibiotike (klavocin i medazol). Nakon ove terapije, pri cemu mi se cijela upala smanjila (evo da kucnem u drvo za kojih 95%) idem uskoro na kontrolu i planiram trajno odstraniti uzrok, odnosno dlacice IPLom (nekim laserom, koji kao nije pravi laser i ne boli i bla bla). Uglavnom, maknut cu si uzrok upale. Eto da skratim, muce me slijedece dvije stvari:

1. pitanje:

E, sada mene pati sto ako ja imam dlaku koja raste s unutarnje strane i kako onda nju odstraniti. Gledao sam slike operacija i nikako mi se ne svidja (buduci da se bavim sportom i radim posao gdje sjedim vise od 8h dnevno), a i frka me.

2. pitanje:

Ako vec budem morao na operaciju, koje privatnike predlazete. Vidio sam da neki gore pisu foteljice, TV, klima, itd. Mene zanima nesto tako, spreman sam platiti, ali ne znam koji su to "najbolji" privatni kirurzi i o kakvim ciframa pricamo?

Eto, toliko, unaprijed hvala!!!
ilba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:47   #63
Zbunjs

Bila sam na operaciji urasle dlake pred tri tjedna, imala sam sreću da je bila na unutranjoj strani bedra. Relativno brzo je zaraslo , 2 šava, ali mi sad nešto nije jasno. Poslao me kirurg na kontrolu proktologu . Da li mi netko može objasniti kakve veze ima proktolog s unutarnjom stranom bedra? samo da ne bude
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 17:21   #64
sinus mi je 2-3 cm iznad anusa, dakle nije na bedru.
ilba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:26   #65
jučer sam bio na kontroli i sve je ok preporučena mi je elektro epilacija gdje to mogu napraviti u rijeci ikoliko otprilike košta
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:56   #66
Ja sam bio operiran 21.2 i jos uvijek mi traju previjanja svaki 2.dan i nis od mora jos.. Stvarno zalost, nevjerujem da to moze 3 mjeseca trajat, hocu na more
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:27   #67
A kod koga si bio na operaciji ako nije tajna ?

hvala
ilba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:04   #68
Exclamation

Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
danas sam bio kod doktora na pregledu na kirurgiji i rekli su da se to treba operirati, i to rez od 10ak cm..sta oni misle jetru vadit....10 cm za guticu od 1,5cm promjera???

kupio sam ulje gospine trave i čajevac pa ću mazati time, trebalo bi puknuti i proći.
neda mi se da me reži u da ležim u onoj šugavoj bolnici, iskreno govoreći, jako mi se gadi. (kreveti, posteljina, ustajali zrak...).

da li netko ima iskustva s ovime?
zaboravih reći da me to uopće ne boli niti curi samo od sebe..
Kad tad ces morati na operaciju! Moj savjet je sto prije dok je manji!
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:56   #69
Operirala sam sinus prvi puta prije 2 godine. Pojavila se kvržica koja je počela rasti, prvo su me šopali klavocinima, a kad se toliko pogoršalo i bolilo toliko strašno da nisam mogla ni ležati, a kamoli sjediti, poslali su me na operaciju.
Totalna anestezija, neka 2 cm, doma sam bila već za 2 dana, bez šavova.
Nedavno mi se opet pojavilo. Na kirurgiju sam otišla odmah, prije nego se onako gadno upalilo, pošto sam znala o čemu se radi. I ovaj put sam dobila neki papirić u ranu, boljelo je nakon operacije (prvi put nije), opet potpuna anestezija, al sam ovaj puta u bolnici ostala 3 dana.
Skužila san da mi se drugi put iziritiralo zbog preuskih hlača. Prvi put, kad nisam znala o čemu se radi, nosila sam tange nekoliko dana bez prekida. Doktor mi je rekao da je moguće da se javlja zbog iritacije.
Iskreno, dosad nisam imala pojma da je to dlaka. Prije operacije su sestre došle s britvicom, ali su oba puta zaključile da nemaju što brijati jer je na trtici.
Više ne nosim tange, pa čak ni bokserice sa šavom iza i slično, pazim to ko oko u glavi, imam šav do šava koji su onako malo natečeni i još je neugodno kad sjednem. I molim boga da se ne ponovi Oba puta mi je poremetilo planove na faksu, pa je bed.
Lyra Belacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:56   #70
Pilonidalni sinus

Već 6 godina imam nekakvu kvrgu na trtici koja se s vremenom povećala. Mislio sam da mi je to nekakvo masno tkivo ili neki hematom od nepravilnog sjedenja na tvrdim stolicama(kako ljudi vole donositi glupe autodijagnoze), a budući da me nije boljelo nisam nikada otišao liječniku. Neki dan mi se počeo cijediti sekret iz kvrge, ali me još uvjek ne boli.
Je moguće da imam pilonidalni sinus tolike godine, a da me ne boli ni malo i da se još nije inficirao?
fritz_lang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:34   #71
Malo pretraži, ova tema je već bila i sve ti je lijepo objašnjeno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:05   #72
Laserska depilacija

Dali netko zna nekog tko je maknuo dlake s laserom ili npr koja klinika to radi jer nebi htio opet na operaciju. Htio bi se rijesit dlaka zauvjek.
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:55   #73
meni se je nesto pojavilo na trtici prije nekoliko dana ali jucer i danas me uzasno boli, jedva da zaspim po noci tj. skoro i ne spavam,a to sve je crveno i mislim da se je upalilo jel stvarno uuuzasnoo boli. neznam kaj da napravim, da idem doktorici pa ona to pogleda i da mi neke antibiotike ili se to odmah rjesava operacijom?
neznam kak cu u skoli sjedit mislim da se je to upalilo samo mi nije jasno kak tak brzo, jer vodim redovitu higijenu i nikad nisam imala problema s tim i onda mi se odjednom to stvori. dajte neki savjet jer sam stvarno ocajna..
nikolina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:55   #74
Hm, a savjeta niotkuda, zamrla tema
Vjerojatno si to do sad već rješila, jer koliko sam pročitala, zvučalo je već vrlo upaljeno

Možda je tema otvorena negdje drugdje?
Ja sam to imala pred dvije godine, rješila tek nakon upale i infekcije (vrlo neugodno), ali svakim mjesec dana mi se opet zagnoji, ja stisnem, iscjedim, i tako stalno....i sad već pomišljam da moram opet kod doktorice, jer se gnoji sve učestalije....a od pretprljene boli i straha i neugodnosti i neljubaznosti kod prve operacije, nemam više hrabrosti pa čekam.....i čekam....
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:31   #75
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Hm, a savjeta niotkuda, zamrla tema
Vjerojatno si to do sad već rješila, jer koliko sam pročitala, zvučalo je već vrlo upaljeno

Možda je tema otvorena negdje drugdje?
Ja sam to imala pred dvije godine, rješila tek nakon upale i infekcije (vrlo neugodno), ali svakim mjesec dana mi se opet zagnoji, ja stisnem, iscjedim, i tako stalno....i sad već pomišljam da moram opet kod doktorice, jer se gnoji sve učestalije....a od pretprljene boli i straha i neugodnosti i neljubaznosti kod prve operacije, nemam više hrabrosti pa čekam.....i čekam....
A joj. Tebi se to fino ugnijezdilo. Ja sam čula da su u davna vremena to liječili na način da bi se kupali u pličaku i pustili ribicama da to grickaju i iščistite.
Probaj mazati s nekom antibiotskom masti tipa Betrion ili Geokorton, a prije toga isperi Acidi Borici ili Rivanolom. Možda bude manje izraženo i prorijede se upale.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:11   #76
auuuf gadna je to stvar.
ja imam srecu da mi se dosad samo dva puta to upalilo i to u razmaku od 2 godine i srecom sada je sve ok, malo nekad zaceski i to je to...

nazalost, kolko sam istrazivao jako je mala sansa da se to rjesi bez operacije ali sve u svemu ukoliko nema stalnih upala stvar nije strasna, to jest moze se zivit s tim bez problema a sanse za bilo kakvu ozbiljne komplikacije su minimalne.

najvaznije je dobra higijena a koristi ako nisi dlakava (ja nazalost jesam) te da ne nosis uske gace...

uglavnom,sve skupa neugodna stvar i grozota ziva

inace, ima nesto sto se zove cleft lift a sto ja jos nisam skuzio kako se to kaze na hrvatskom. to je uglavnom novi i jako jednostavne rjesavanja toga i to tako da nema oziljaka, isti dan ides kuci i nema prica da par mjeseci ides na previjanja. tako da trenutno pokusavam skuziti dal ko to radi u hrvatskoj pa da se i ja rjesim toga. sve ostale metode su pakao a da ne govorimo i da imaju veliki postotak povratka sinusa

super je stranica za sve informacije :
http://www.pilonidal.org/
s odlicnim forumom na
http://www.pilonidal.org/forums/
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:41   #77
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post

inace, ima nesto sto se zove cleft lift a sto ja jos nisam skuzio kako se to kaze na hrvatskom. to je uglavnom novi i jako jednostavne rjesavanja toga i to tako da nema oziljaka, isti dan ides kuci i nema prica da par mjeseci ides na previjanja. tako da trenutno pokusavam skuziti dal ko to radi u hrvatskoj pa da se i ja rjesim toga. sve ostale metode su pakao a da ne govorimo i da imaju veliki postotak povratka sinusa
Super, kad saznaš, JAVI
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:45   #78
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
A joj. Tebi se to fino ugnijezdilo. Ja sam čula da su u davna vremena to liječili na način da bi se kupali u pličaku i pustili ribicama da to grickaju i iščistite.
Probaj mazati s nekom antibiotskom masti tipa Betrion ili Geokorton, a prije toga isperi Acidi Borici ili Rivanolom. Možda bude manje izraženo i prorijede se upale.
Šta to da koristim prije nego se upali i zagnoji ili kad je upaljeno, pa da se što prije smiri i povuče?

Razmišljala sam o crnoj masti, možda bi ona izvukla sve što "stoji" unutra na površinu? Samo, šta ja znam, strah me bilo čim to mazat da en bi još više zakomplicirala stvar....
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:48   #79
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post

nazalost, kolko sam istrazivao jako je mala sansa da se to rjesi bez operacije ali sve u svemu ukoliko nema stalnih upala stvar nije strasna, to jest moze se zivit s tim bez problema a sanse za bilo kakvu ozbiljne komplikacije su minimalne.
Da li stvarno nema nekih ozbiljnijih posljedica ako se toliko odugovlači....jer kad razmišljam da je to ipak negdje unutra, došlo do kosti i stalno se gnoji....nije baš bezazleno
Stara me isprepadala sa svakakvim "glupostima" i bolestima koje mi se mogu proširit i razvit od i zbog toga
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:51   #80
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post

super je stranica za sve informacije :
http://www.pilonidal.org/
s odlicnim forumom na
http://www.pilonidal.org/forums/

Puno hvala na stranici, vidim da ima puno informacija, bacam se na proučavanje
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.