Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 09:15   #81
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Šta to da koristim prije nego se upali i zagnoji ili kad je upaljeno, pa da se što prije smiri i povuče?

Razmišljala sam o crnoj masti, možda bi ona izvukla sve što "stoji" unutra na površinu? Samo, šta ja znam, strah me bilo čim to mazat da en bi još više zakomplicirala stvar....
well, stvar je u tome koliko dugo ti infekcija traje i koliko je ignoriras. ipak, kod pilonidalnog je zaista jako mala sansa da ti se nesto ozbiljno dogodi. zaista sam puno citao o tome pa nesto i znam

uglavnom, ljudi koji imaju problema su oni koji po desetke godina konstantno imaju infekcije i ignoriraju ih, ne brinu o higijeni i tako to.

mislim, stvar je logicna jer npr. ukoliko ti se inficira zub i ne odes kod zubara par godina, naravno da mozes imati ozbiljno posljedice. ista je stvar s ovim.

jedina razlika je sto kod pilodinalnog za komplikaciju treba nekih 20 godina a za zub nekad manje od godinu tako da pomalo i smireno.

naravno, ukoliko dodes do toga da su ti infekcije preceste i da ti je tesko zivjeti s tim, bolje ti je na operaciju jednom rjesiti to.

e sad, u vezi ovog novog postupka - stvar je kako se cini genijalna. ides kuci isti dan, bez previjanja, bez icega, ljudi vec dan poslije voze bicikle...sam da otkrijemo tko kod nas to radi
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 09:18   #82
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Šta to da koristim prije nego se upali i zagnoji ili kad je upaljeno, pa da se što prije smiri i povuče?

Razmišljala sam o crnoj masti, možda bi ona izvukla sve što "stoji" unutra na površinu? Samo, šta ja znam, strah me bilo čim to mazat da en bi još više zakomplicirala stvar....
kad je vec upaljeno meni su pomagale duge kupke, antibakterijski saput, jako pazit da ti slucajno ne ostane kakva dlaka od gaca, nosit siroke gace i pokusat se sto manje znojit.
ako ti postane neizdrzljivo onda kod doktorice opce prakse po antibiotike da prode infekcija...

koji tocno antibiotik ne znam jer nisam bio kod doktora, jer se meni dosad samo dva puta upalilo u dvije godine i proslo samo od sebe a da je to pilonidalni sam saznao tek nakon drugog puta, sad je srecom sve mirno
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:13   #83
Puf, hehe, ok, sad mi je malo lakše kad znam da nije tako strašno malo odugovlačit (imam još 18 godina fore)

Ma nije mi nikad tako strašno da moram po antibiotik (zapravo, antibiotik ne bih smjela ni taknut više zbog drugih problema-gljivica), boli i neugodno je samo jedan-dva dana dok se stvara gnoj, a kad se napuhne u roku dva dana, samo pukne i isprazni se (ili uz moju pomoć) i opet prođe i ne osjetim ništa....
Tako da što se tiče boli, to me ne zabrinjava, više sam se mučila oko toga šta mi se može s tim zakomplicirat (osim, nedajBože, infekcije)

Ups, nosit široke gaće i ne znojit se tu ću morat biti malo neposlušna

No, ipak, budu li te upale postale česte (a možda i prije) otići ću negdje privatno na pregled, pa da vidim šta kaže doktor....
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:17   #84
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Šta to da koristim prije nego se upali i zagnoji ili kad je upaljeno, pa da se što prije smiri i povuče?

Razmišljala sam o crnoj masti, možda bi ona izvukla sve što "stoji" unutra na površinu? Samo, šta ja znam, strah me bilo čim to mazat da en bi još više zakomplicirala stvar....
Maži ti to fino i drži pod kontrolom. Smirit će se. Vjerujem da postoji neki prirodni lijek za to. Raspitaj se i kod travara.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:20   #85
Da, frend je bio u Sloveniji, Ljubljani...otišao gore, operirao i vratio se doma...i to je bilo to....možda je to nešto slično?
Mislim da je oko 1.500 kuna platio...a vidiš, moram ga malo ispitat gdje, šta i kako, pobjegao mi na brod prije nego sam ga uspjela uhvatit na tu temu.

I to mi je bilo čudno da je sve rješio u jednom danu, jer ja sam 5 dana za redom morala na previjanja (ok, meni je došlo do kronične upale u roku tjedan dana dok sam bila na jednom sedmodnevnom izletu u inozemstvu, pa kad sam se vratila sam završila na hitnoj operaciji - a sve nakon 2-3 godine tvrde kvržice koja je povremeno bolila, ali mirovala), ali vidim previjanja slijeduju nakon svake operacije, s upalom ili bez upale....
uh, a upravo ta previjanja su mi bila najgora bol u životu i ne želim to ponoviti... (a nije mi palo na pamet, niti su me savjetovali, popit neku tabletu prije nego sam trpila i padala u nesvjest od boli)
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 12:24   #86
eee pa to je to onda! uhvati frenda i ispitaj ga gdje i kako, cisto za slucaj da zatreba

ma samo pomalo i bez straha, kad te ugnjavi otidi to rjesit a do tada bez brige.

cek ti si vec prosla operaciju nekakvu ili?

mislim, iste ove stvari koje sam napisao mozes i procitati na toj stranici gdje je puno vise ljudi od mene pisalo tako da se mozes dodatno smiriti ako bude potrebno

naravno, tamo ima svakakvih slucajeva ali to ti je normalno jer uglavnom tamo pisu ljudi kojima se sve to dobro skompliciralo. oni ostali ne vise na forumu i normalno zive zivot dalje
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:23   #87
Da, da, prošla ja pred dvije godine operaciju...
Mislila sam da me trtica boli od sjedenja (iako ništa posebno dugo ne sjedim osim na poslu), pa kad je nastala kvržica i nije se iduće dvije godine pomakla ni nestala, bilo mi je čudno...ali kome se da ići guzicu pokazivat ako nije neki problem
pa sam tako otputovala na put autobusom gdje sam se vozila 20 sati i tako je to počelo....a onda izlet i trčanje za vodičem 7 dana, vožnja autobusom simo-tamo, sve je to dodatno iziritiralo moju pozadinu i povratak kući bio je pakao...sa upalom još 20 sati sjediti (zapravo, čučala sam na stolici)....na kraju više nisam mogla ni hodati kad sam došla doma...
A onda sam drugi dan nakon pregleda završila na hitnoj operaciji, inciziji ili kako ono već rekoše, gdje sam čekala red od 13:00 do 1 ujutro! Bez jest i pit....samo što nisam odapela, ne možeš stajat, ne možeš sjedit, na kraju su me polegli na neki krevet na trbuh gdje sam zadnjih par sati čekala...ma užas..jedan kirurg a svi hitni slučajevi...
I to je prošlo začas, u 3 ujutro sam ja već doma bila...
ali ta previjanja, kao što sam spomenula, bila su teror
A prvo previjanje mi je bilo odmah to jutro, znači za par sati, i naravno da nisam mogla jesti nakon anestezije, muka mi je bilo, pa sam pojela kockicu čokolade i popila vitaminski napitak i pičila na prvo previjanje - ne znajući šta me očekuje!
Nakon što sam se skljokala u nesvjest od gladi, boli i užasa, sestra se još dobro izderala na mene jer ko je vidio doći nenaspavan i bez jest! (ne znam samo kad sam trebala spavat i jest)
ahh...sve u svemu nezaboravno iskustvo....
A nakon 5 dana, doktor kaže gotovo (iako je rekao da ću morat na još jednu operaciju vadit tu dlaku) i vidimo se p.p. (po potrebi)....ili dlake nije bilo, ili su je izvadili ili to tako prakticiraju, ja više ne znam ni sama šta je na ktaju bilo i šta je rekao i zaključio, ali je naglasio da je mogućnost ponovne upale prisutna, pa da se možda vidimo opet.
Ili mu se svidjela moja pozadina?
(da, još sam svaki dan na previjanju imala drugog doktora, tako da sad mogu gola po bolnici prošetat bez beda)

eto, tako ti je to biiilooooo..... zato sad imam malo strah od ponavljanja istog, a komplikacija pretjeranih ipak još nema


Ok, da ne gnjavim, sad sam detaljno ispričala svoju povijest muke, hvala na utješnim riječima, to mi je baš trebalo, a ja javim čim od frenda saznam di je to i šta je....
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.

Zadnje uređivanje PantaRhei : 28.04.2008. at 14:46.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:56   #88
auuu, koja prica. totalno tipicna

obicno se sinus upali bas kao posljedica nekakve traume tako da je sve jasno

e a sad ta operacija na kojoj si bila, oni su ti vjerojatno samo ocistili to a nisi prosla ovu strasnu "pravu operaciju" da ti se to odstrani. vjerojatno ti je zato rekao da ce ti mozda trebati odstraniti dlaku ili nesto vec al kod tebe uzrok nije bila dlaka nego trauma.

ma sad se samo fino cuvaj od ponovne upale i mozda ti se nikad to vise ne pojavi pa si mirna



Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Da, da, prošla ja pred dvije godine operaciju...
Mislila sam da me trtica boli od sjedenja (iako ništa posebno dugo ne sjedim osim na poslu), pa kad je nastala kvržica i nije se iduće dvije godine pomakla ni nestala, bilo mi je čudno...ali kome se da ići guzicu pokazivat ako nije neki problem
pa sam tako otputovala na put autobusom gdje sam se vozila 20 sati i tako je to počelo....a onda izlet i trčanje za vodičem 7 dana, vožnja autobusom simo-tamo, sve je to dodatno iziritiralo moju pozadinu i povratak kući bio je pakao...sa upalom još 20 sati sjediti (zapravo, čučala sam na stolici)....na kraju više nisam mogla ni hodati kad sam došla doma...
A onda sam drugi dan nakon pregleda završila na hitnoj operaciji, inciziji ili kako ono već rekoše, gdje sam čekala red od 13:00 do 1 ujutro! Bez jest i pit....samo što nisam odapela, ne možeš stajat, ne možeš sjedit, na kraju su me polegli na neki krevet na trbuh gdje sam zadnjih par sati čekala...ma užas..jedan kirurg a svi hitni slučajevi...
I to je prošlo začas, u 3 ujutro sam ja već doma bila...
ali ta previjanja, kao što sam spomenula, bila su teror
A prvo previjanje mi je bilo odmah to jutro, znači za par sati, i naravno da nisam mogla jesti nakon anestezije, muka mi je bilo, pa sam pojela kockicu čokolade i popila vitaminski napitak i pičila na prvo previjanje - ne znajući šta me očekuje!
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:48   #89
Trauma? Pa nisam se toliko istraumatizirala valjda (ma niiissssaaaaammmmmm)?

Auh, pa da, očito su me samo očistili i sanirali upalu...zato se ne nalazim baš točno u nekoj od onih vrsta operacija na stranici koju si preporučio
Samo sad kad sam vidjela kako ti "rascopaju" guzicu na operaciji, mislim da ću spavat s kablom vode pod guzicom, da čak ni prašina ne pada na nju
i neću se traumatizirat...ne, ne, ne....
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:45   #90
heh, pa da, vjerujem da bi znala da su te podlegli "operaciji"

ma joj, nemoj mi nista govorit, one operacijske slike su prestrasne. nema sanse

zato se i raspitivam za tu "normalnu" operaciju di je sve gotovo u jedan dan, bez previjanja i ostalog. al kod mene je isto neki ultra mild slucaj tak da mogu cekat a cisti se do besvjesti

samo odoh na festival u salzburg za mjesec dana pa mi je to tjedan dana veselja i traumatiziranja pa samo da ne zavrsim ko i ti

Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
Trauma? Pa nisam se toliko istraumatizirala valjda (ma niiissssaaaaammmmmm)?

Auh, pa da, očito su me samo očistili i sanirali upalu...zato se ne nalazim baš točno u nekoj od onih vrsta operacija na stranici koju si preporučio
Samo sad kad sam vidjela kako ti "rascopaju" guzicu na operaciji, mislim da ću spavat s kablom vode pod guzicom, da čak ni prašina ne pada na nju
i neću se traumatizirat...ne, ne, ne....
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:09   #91
E, ok, čim se frend vrati, donosim informacije (ako netko prije ne sazna)

A ovakve festivalske, koncertne, putne i slične "traume" nadam se da nisu glavni uzrok upale.... ma ne mogu biti, jer bi se onda ja u jeeednnuuu veeeliikkuuu uppaaaluuu već odavno pretvorila, hahahahaha

Lijep provod ti želim!
__________________
Osmjeh je besplatan način da poboljšaš svoje izglede.
PantaRhei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:00   #92
Pozdrav svima

Evo i ja sam se registrovao zbog ovog problema pa imam par pitanja za vas "iskusne"

Bio sam kod doktora i on je nesto prckao po mojoj rupici (tom sinusu) i izvadio brdo dlaka pa kaze da malo pratim situaciju pa ce mo vidjeti da li treba operacija. Mene to nista ne boli ali vrlo cesto krvari, recimo danas cijelo jutro ide krv. Sad ja ocekujem da ce doktor po ponovnom susretu za nekih 10-tak dana reci da je operacija neizbjezna ali ja bih to volio obaviti u tim privatnim klinikama o kojima se ovdje prica pa me interesuje koje su to klinike koje preporucujete.

Citao sam cijelu temu ali nisam to nasao, mozda i pise ali jednostavno nisam dovoljno skoncentriran , sorry
timber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:23   #93
Quote:
PantaRhei kaže: Pogledaj post
E, ok, čim se frend vrati, donosim informacije (ako netko prije ne sazna)

A ovakve festivalske, koncertne, putne i slične "traume" nadam se da nisu glavni uzrok upale.... ma ne mogu biti, jer bi se onda ja u jeeednnuuu veeeliikkuuu uppaaaluuu već odavno pretvorila, hahahahaha

Lijep provod ti želim!
eh i meni je to sumnjivo ali tako kazi oni tamo forumasi. mislim, oni govore da se treba pedantno depilirat i svasta nesto al nije mi dosad padalo na pamet.

to ti je sve jako subjektivno,kolko mi se cini oni uglavnom imaju stvaaarno teze slucajeve tako da mislim da smo mi male mace za njih
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:26   #94
kod kojeg si doktora bio? u kojoj bolnici?
normalno ti je da ti ide krv kad se inficira i ne mora ti to nista biti strasno, sve zavisi kolko ti se to prosirilo, kolko ti se cesto pojavljuje i takve stvare.

cim te ne boli, vjerujem da nije strasno tako da se mozda izvuces od operacije a to gdje rade ove kratkotrajne operacije i mi svi trazimo al zasad nema srece

ako ko otkrije napisat ce valjda tu

Quote:
timber kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Evo i ja sam se registrovao zbog ovog problema pa imam par pitanja za vas "iskusne"

Bio sam kod doktora i on je nesto prckao po mojoj rupici (tom sinusu) i izvadio brdo dlaka pa kaze da malo pratim situaciju pa ce mo vidjeti da li treba operacija. Mene to nista ne boli ali vrlo cesto krvari, recimo danas cijelo jutro ide krv. Sad ja ocekujem da ce doktor po ponovnom susretu za nekih 10-tak dana reci da je operacija neizbjezna ali ja bih to volio obaviti u tim privatnim klinikama o kojima se ovdje prica pa me interesuje koje su to klinike koje preporucujete.

Citao sam cijelu temu ali nisam to nasao, mozda i pise ali jednostavno nisam dovoljno skoncentriran , sorry
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 17:17   #95
dakle, svima vama sa horor pricama: moja dragi je 09.04. operirao pilonidalni sinus koji je tri godine zanemarivao. prije te tri godine, bio je i na pregledu, i trebali su ga zvati za operaciju ali nisu, a on je zaboravio. nas dvoje smo po bolnici hodočastili 3i pol mjeseca dok konacno nije 9. operiran. dakle, taj dan je dosao ujutor u bolnicu, morao je cekati dok se nije oslobodio krevet, oko 10 i po je usao u sobu, oko 11 ujutro je vec bio vožen na operaciju koja je trajala nekih 15, 20 ak min. dobio je endotrahealnu opću anesteziju, kisik na nos i cvak, ode sinus. ranu su ostavili otvorenu, jer je lakša drenaža, ja sam mu dosla taj dan u 15h u posjetu, iako je bio ošamućen od anestezije, nije ništa osjetio niti ga je bolilo ista. cijeli taj dan je bio na infuziji (neznam kaj su mu davali) vec slijedeci dan je mogao hodati normalno, no nije dobio nikaj za jesti, a nakon dva dana su ga pustili iz bolnice, s time da je svaki dan taj prvi tjedan i po isao svaki dan na previjanje plus kaj sam mu ja doma mijenjala gazu i komprese. (ujutro u bolnici, popodne/predvecer ja). da, rana je izgledala prestrasno, otvoreno, zgrusane krvi... i sama sebi se cudim kako se nisam onesvijestila dok sam mu to radila, tako da sam maknula sve sa rane, sterilnu gazeu i komrese iz rane, malo to isprala sa običnom fizioloskom otopinom, nazad stavila kompresu u ranu, gore gazu, zakeljila sa flasterom i to je to...kaj se mora, nije strasno niti tesko. nakon tih jedan i pol, krenuo je svaki drugi dan na previjanje, s time da su mu dva puta ispirali sa hipertoničnom otopinom jer je doktorica opće prakse zajebala oko previjanja kad je bio kod nje po uputnice. i jedino to mu je bilo neugodno jer, ipak, slana voda na otvorenu ranu... no osim toga, normalno je hodao, sjedio, (istina, malo mu je bio bed zbog kompresa koje su bile u rani no nikaj strasno), spavao. prva dva tjedna smo pazili oko tusiranja, no onda nam je doktor 16.4 rekao da se rana (znaci ta otvorena monstruozna rana) moze najnormalnje tusirati sa obicnom vodom. i tako mi to sad stalno tusiramo, ja previjam, vise mi nije nikaj bed, svaki put kad ide na kontrolu (bas smo danas bili) ja idem s njim unutra, i ispitujem doktora kaj radi, kaj je kaj, izmedju ostalog ispitala sam ga kaj su pojedini djelovi u rani, kaj ja smijem raditi, kako i s cime. danas je dobio aquacel Ag podlogu, koju mora svaka tri dana mijenjati (znaci opet se ja igram kirurga) i za dva tjedna na kontrolu. iz prve ruke sam vidla kako to izgleda tri dana nakon operacije i svaki dan nakon, i moram reci da fenomenalno dobro zarasta, uopce nisam mislila da ce to tako biti, pogotovo nakon mojih "strucnih" previjanja (ocekivala sam bog zna kakve opasne infekcije, gangrene i kaj ja znam kakve sve grozote) a na kraju, ispalo je da sam mu ja bolje to previjala nego doktorica opce prakse. dakle, uopce nije neki horor zahvat, mozda izgleda tako, i imate osjecaj da vam fali pola guzice (tako i izgleda) ali eto, iz prve ruke vidjeh da nije. Operiran je u Novoj bolnici u Dubravi, osoblje tam na odjelu je bilo ok. vise od guzice ga je smetalo u ruci kaj je imao, ispravite me ako se krivo izrazih, kanilu(?) za infuziju, pa ih je zamolio da mu to maknu. i jos ga je vise od rane bolila ruka od toga . doktor koji ga je operirao je rekao da je bolje da se rana ostavi otvorena, lakše se brinuti oko nje ako je otvorena, lakse se rana čisti, i da su prije šivali ali da se to tak ne radi vise. nisu spominjali depilacije, epilacije, jedino mu je danas malo ostrugao dlake oko rane i stavio taj aquacel. i to je to. a moram priznati da je to prije operacije izgledalo poprlicno gadno, i veliko i stalno je curilo i smrdilo i imao je na svim boksericama i hlacama fleke od toga. inace je informaticar, dakle, stalno sjedi i eto...
po pricama, nekuzim kako su vam to na zivo radili, ili da je to bio tako veliki bauk. eto, to bi bila prica mog dečka, a i dijelom moja.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 02:17   #96
Ja to imam operirao sam već 3 puta i još nije prošlo stalno curi...neugodno je za sjedit i slične stvari...imam 17 godina i neznam ni sam kako se pojavilo prva operacija je bila pod narkozom trajala oko pola sata 7 šavova, druga je bila 5 mjeseci poslje pod anestezijom trajala 20-tak minuta, opet se ponovilo i nakon 4 mjeseca je bila zadnja operacija isto narkoza trajala je oko 2 sata dosta velik rez preko 17 šavova i još nije prestalo curiti a prošlo je skoro 2 mjeseca i više neznam šta da radim i pokušam već sam izludio.....
shooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:32   #97
Pozdrav...
evo da i ja podijelim s vama svoju priču..naime ja već 10 god. muku mučim sa tim nekim "izraslinama" u preponama.sve do neki dan kad sam završila na hitnoj na inciziji, imam otvorenu ranu od nekih 5-6 cm, terapija je svakodnevno višekratno tuširanje i previjanje streilnom gazom.Rana je u početku bila prilično bolna, i za vrijeme zahvata bila sam pod lokalnom anestezijom, i nije baš bilo bezbolno ( trajalo je cca. 15 min. ). Sutra je kontrola, rana mi ne izgleda nimalo zatvorena i konstantno se čisti.Strah me da oporavak i neće biti tako brz kako su mi u početku pričali.
Budući da već 10 god imam isti problem, može se reći da sam se već saživila s tim, ali ovo mi je 1. put da sam završila na hitnoj i nije mi baš svejedno. Gotovo su me uvjerili da mi se bar neće pojavljivati na istom mjestu...
E i od tolikog mučenja tkiva- kažu da mi se čak i tkivo degeneriralo....
P.A.J.O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:35   #98
@shooter: možda je stvar u šavovima i koliko duboko su ti to rezali... doktor nam je rekao da se to ne šiva tako da se rana može sama čistit tj. da ima kuda sve to izalziti van. isto tako, dubina reza i čišćenje okolnog tkiva ti je jako bitan faktor, jer ako se svi kanali ne očiste kako se spada, vraćat će ti se (kao što si i napisao)...ne želim kritizirat tvog kirurga, nemam pojam tko i gdje ti je to rađeno, ali možda ti to ne rade kak se spada. Kaj ja znam, ja samo prenosim ono kaj je nama ovaj govorio o tome...

@P.A.J.O: možda je isti problem...ili oni ne znaju kaj su ti te izrasline pa ih samo režu...nemam pojma, i ne bih htjela nekaj krivo napisati, ali da li je to kog tebe sigurno Pilonidalni sinus ?
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:55   #99
evo i mene...operirao prije godinu i po..regija od trtice prema anusu..rez 7-8 cm..ponovo mi se pojavila prije 10 dana sa još gorim simptomima..bio na pregledu kod drugog doktora on odmah predlaže novu operaciju što mi se nimalo ne svidja mada je izgleda neizbježno...jel ima neko iskustvo da mu se ovo ponovo vratilo i da li postoji ikakva mogućnost da se ne ide pod nož..inače cijelo ovo vrijeme nakon operacije taj dio skoro nikako nisam osjećao..a čuo sam od frienda iz Amerike da postoji neka krema koja je maltene potpuno učinkovita..
connected72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:27   #100
opet se ja javljam pametovat: pil. sin. se može vratiti ali i nemora. možda je sve to individualno, ali koliko sam ja shvatila tog kirurga koji je operirao mog dečka, ako su svi kanali doboro očišćeni, tj. ako je to napravljeno kak se spada, onda se ne bi to sve skupa trebalo vraćati. Pil. sin je u doslovnom prijevodu gnijezdo dlaka, pa sve ovisi koliko je rast dlaka uznapredovao, kamo su se one sve uspjele proširiti. ako se sve makne, dakle, dlake i korijeni istih, onda ne bi trebalo biti problema. Eto, tako sam ja to shvatila iz objašnjenja.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.