Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 15:47   #1
Viessmann

Molim pomoć oko peći viessmann. Ako netko zna ili nešto slično pliz da mi se javi na pm da mu objasnim problem pa ako zna da mi pomogne. Radi se o grijanju i automatskom uključivanju odnosno isključivanju nakon postignute temperature - naša to ne radi ??? A navodno bi trebala! Hvala puno
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 17:06   #2
1. Na koliko je stupnjeva postavljen regulator na peći?
2. Koliko stupnjeva ima na mjestu gdje mjeri temperaturu?
Ako je 1. uvijek veći od 2. neće se nikada gasiti - treba naći uzrok toga!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:45   #3
Joj na peći je psotavljen regulator na 20 stupnjeva, a u sobi na 20 stupnejva ak se ne varam
e a serviser nam je rekao da to nema veze da se štela samo jedan !!! Znači može biti da je i u tome greda?
Hmmmmm
jer mislim da smo za vikend kad smo poludili stavili u sobi na 10 hehehe da se isključi (a peć je uvijek na 20 narihtana) i nije se isključivalo !!!!

Znaći misliš da bih trebala onaj u sobi ostaviti na temperaturu koju želim, a ovaj u peći na manju temperaturu od toga ?

Joj ta tehnologija...
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 12:45   #4
Hejjjj svejedno se ne isključuje jutros nas je toplotni udar probudio od 25 stupnjeva u sobi !!!
kako ju natjerati da se isključi !?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:31   #5
Ja imam drugi problem...

KAKO NATJERAT GLUPI BOJLER DA OSTANE UKLJUČEN????

Grijanje radi savršeno - ali topla voda

Anyway - stalno mi se isključuje bojler čim pustim toplu vodu... Tuširanje mi je postalo noćna mora

Već mi se to događalo... i zvala sam servisera koji mi je rekao da nema kupanja i grijanja u isto vrijeme...

Svejedno - radilo grijanje ili ne - meni se fuckin' bojler isključuje!
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:48   #6
Ma užas mi zapravo imamo peć ne bojler klasičan bojler upravo zato jer su nam rekli da kada se tuširaš nema grijanja i obrnuto ! Ma ne znam danas su nam rekli doći serviseri ide mi na živce neki dan peć isključena, skroz i peć i elektronika sve dođemo mi doma vani plus 23 peć grije radijatoriiiii vrući pa daj ga ti sada znaj pomagajte ljudi pliz
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 18:56   #7
Da li na peći imate neki prekidač (s nacrtanom rukom) ili okrugli gumb s brojevima 1, 2, ..., 9 (ili tako nešto) pomoću kojeg se određuje da li će peć raditi automatski (pa se sama uključivati ili isključivati u ovisnosti o vanjskoj temperaturi (vjerujem da imate vanjsko ticalo)), ili će raditi u "ručnom" režimu, tj. peć stalno grije punom parom.

Ako je u tome stvar, rješenje bi trebalo biti jednostavno - prebaci prekidač na automatski režim rada.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 19:12   #8
Scura ovakva je situacija koji bojler imaš da ti znam pomoći oko toga, ali po ovome što si napisala mislim da ti je začepljen izmjenjivač tople vode na bojleru
zlaja 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 19:18   #9
Breskva što se tiće tvog problema mislim da ti je krepo termostat u sobi ako ne skljoca kada ga okreneš na vecu temperaturu onda je on ili je automatika na peći otkazala može bit i neki senzor za temparaturu najbolje zvat servisera da vam nije uključen tajmer za paljenje i gašenje grijanja može i to biti ako imate termostat digitalni pa je namjšten na određeno vrijeme paljenja i gašenja
zlaja 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:33   #10
bio nam je serviser i pazite kaže on nema pojma o ničemu e poludili smo

Liffefoot nisam primjetila budem svakako pogledala danas
mi imamo ticalo to vani i u sobi i on bi svakako trebao reagirati na neki način poludili smo neki dan smo došli doma peć doslovno iskopčana na nulu glavni prekidač stavljen došli doma grije ko blesavo vani 24 u stanu 100 poludili smoooooo

Javim ti sutra za taj gumbić ! Hvala puno za sada pa se čujemo

a ovo zlaja da mi je krepala automatika onda smo stvarno debakli jer smo peć novu kupili i upotrijebili prvi puta prije mjesec dana ajmeeeeeeeee
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:14   #11
Problem s cetralnim nakon nadogradnje i kupovina novog Viessmann bojlera

Nedavno smo adaptirali stan, proširili smo se na susjedni stan i dobili još cca 30 kvadrata prostora u kojega smo uveli grijanje. Sada sveukupno imamo oko 100 m2.

Sustav grijanja je stari, jednocijevni, bojler 24kW Saunier Duval (katastrofa, platili smo već tri bojlera raznim majstorima - obično se pokvari na Božić ili slične dane).

Radijatori su u starom dijelu stana Lipovica, a u novom Radson pločasti. Spoj je napravljen tako da je na jednom radijatoru dodana cijev i potegnuta u drugi dio stana - duljina cijevi je poprilična. I sad imamo problem, do drugog dijela stana uopće ne dolazi grijanje, radijatori se zagriju (budu mlaki) na gornjoj polovici, i onda već termostat u starom dijelu stana izbaci i grijanje se ugasi. Probali smo prigušiti ventile u starom dijelu stana što je rezultiralo time da bojler cijelo vrijeme radi, troši puno plina, a novi dio stana je i dalje hladan.

Čuli smo od jednih poznatih da neki njihovi prijatelji imaju ugrađenu nekakvu Danfoss pumpu koja im je riješila identičan problem. Da li netko ima neke informacije o takvoj pumpi (njima je to radio neki majstor iz Njemačke)? I kako se to uopće tehnički radi.

Drugo pitanje se odnosi na izbor bojlera, kupili bi Viessmann Vitopend 200 WHKA 24 kW. Fasadni. Ima li netko neke informacije o kvaliteti tog bojlera i najpovoljnijoj cijeni (a zanima me i neki pouzdani majstor da to sve skupa složi)?

Treće pitanje - sadašnji bojler je fasadni, cca 2 metra iznad dimnjaka je balkon od susjeda. Do sada nije bilo problema, ali sam čitala ovdje na forumu da se više ne smiju ugrađivati fasadni bojleri u Zagrebu ako je blizu neki prozor (da li je prozor i balkon isto??)? I o ovome molim info ako netko ima.


Htjela bi skupiti što više informacija prije nego što pozovem nekoga da to pogleda.

Hvala unaprijed


sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:36   #12

ja imam sličan problem ,ali sa bojlerom. Pa sam malo gledal po stranicama i našel sam bojlere valliant (CIJENA OKO 7000 kn) i koliko sam svatil netreba nikakva dodatna pumpa možda bi vam trebali termostatski ventili ,a ne jedan termostat u prvom djelu stana jer se prvi dio stana prije zagrije i isključi bojler , a s ventilima možete regulirati toplinu u svakoj prostoriji
daneks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:00   #13
Podižem malo, možda još netko ima neka iskustva, iako znam da je sad sezona godišnjih odmora ..
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:09   #14
Vratila se s godišnjeg, a ono ni jedan odgovor.

Imam i dodatno pitanje, da li je bolje kupiti Junkers (uvjeravaju me neki poznati da kod Viessmanna plaćaš ime a da je zapravo sve to isto)

Hvala unaprijed
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:10   #15
Jednocijevni sustav grijanja već sam po sebi znači da će se dosta teže moći dobro temperaturno izbalansirati cijeli sustav. I onda je još na takav sustav "nadoštukan" čitav jedan manji stan.

Pitanje je dali su cijevi uopće pravilno dimenzionorane za tako nešto, kako su dimenzionirani radijatori, i dali je brzina cirkulacije vode kroz cijeli sustav dovoljna. Očito je da radijatori na kraju sustava dobivaju nedovoljno vruću vodu, i da ne mogu grijati dovoljno.

Dodatna cirkulacijska pumpa mogla bi malo ublažiti taj problem, ali po mojem, najbolje bi bilo izgraditi novi sustav, sa dvije cjevi, po mogućnosti barem sa dvije odvojene grane grijanja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 16:47   #16
Totalno fulano centralno grijanje - što napraviti

Pisala sam već prije o problemu koji imamo (kupovina novog Viessmann bojlera i problemi s centralnim evo link https://www.forum.hr/showthread.php?t=359205).

I dakle, ovo što se desilo je za crtani film.

Proširivali smo stan, imamo jednocjevni sustav i stari bojler. U proširenom dijelu imamo jedne kupaonske ljestve i tri radijatora (pločasta, a oni u starom dijelu su aluminijski).

I naš vrli majstor vodoinstalater je nadoštukljao spoj novog dijela sa starim. međutim, u novi dio je povukao dvocjevni sustav, s pripadajućim ventilima. Instalacije su sve u zidu.

Spoj ta dva sustava je u kuhinji, a cijevi do novog dijela idu kroz garažu.

Kaj sad napraviti. Neki projektanti nam predlažu razbiti zid i modificirati sustav, s tim da je pitanje da li su onda radijatori dobro dimenzionirani, tj. da li će sve grijati kako treba.

Pitala sam i za ugradnju pumpe (pitanje iz mog prvog posta), kažu da može ali da bi pumpu morali ručno paliti ali da bi to bilo jeftinije rješenje.

Treba mi nekakvi pametan savjet oko ovog problema (ovo je kao u Pat i Mat crtiću ) a imam i pitanje - da li uopće pumpa postavljena na početak tog novog, nadograđenog dvocijevnog sustava može zagrijati radijatore u dograđenom dijelu stana?? I zar se ne bi ta pumpa na neki način mogla spojiti na termostat pa da se uključuje istovremeno kada i bojler??

Bojler očito više ne kupujemo, ovo će nas vjerojatno totalno financijski iscrpiti.

Ima li netko tko se hoće udubiti u problem???
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2008., 12:52   #17
Vama, očigledno, dolazi hladna voda do tog novog dijela sistema. Da bi doveli vruću vodu možete dovesti jednu novu cijev od bojlera do početka tog novog dijela (ako sam dobro razumio to ne bi išlo ispod garaže, nego do garaže, odnosno kuhinje gdje vam je već lakše).
Drugo rješenje je da ne dozvolite da se voda ohladi u tom prvom dijelu sistema. Naime, sada imate dovoljno velike radijatore u tom prvom dijelu, pa sa relativno hladnim (usrednjeno) radijatorima postižete zadovoljavajuću temperaturu u sobi. Ako postavite manje radijatore, oni će morati biti cijelom svojom površinom vrući kako bi postigli odgovarajuću temperaturu u sobi, što znači da će iz njih izlaziti vruća voda prema novom dijelu sistema.
Postoji i mogućnost da, paralelno svakom radijatoru jednocijavnog sistema, postavite tzv "bypass" cijev između ulazne i izlazne cijevi. Taj bypass će propuštati dio vruće vode direktno prema izlazu, odnosno prema novom sistemu, pomiješano sa izlaznom hladnom vodom iz tog radijatora. U bypass cijev mora biti ugrađen obični ručni ventil kojim ćete odrediti omjer koliko će vode ulaziti u taj radijator, a koliko će ga zaobići i otići za grijanje drugih radijatora.
Mislim da sam ovime iscrpio sva moguća tehnička rješenja, a vi proberite koje vam najviše odgovara.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:49   #18
Viessmann Vitopend 100 plinski bojler

Imam pitanje. Ugradjen mi je Viessmann Vitopend 100 WH1b bojler
, i nestalo je tlaka. Znaci indikator je na nuli. Da sada ne zovem servisere i ne placam (posto su mi financije problem) da li je moguce otkloniti taj "kvar" ?
Netko mi je rekao da moram nadopunit sistem vodom, ali neznam kako to postici posto nemam upute za uporabu, i nikad nisam nista radio vezano uz plinski bojler.
Pa molim za pomoc, ili ako itko ima upute za uporabu pa da mi ih posalje na mail.
Unaprijed hvala.
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 19:55   #19
Quote:
Untollerant kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Ugradjen mi je Viessmann Vitopend 100 WH1b bojler
, i nestalo je tlaka. Znaci indikator je na nuli. Da sada ne zovem servisere i ne placam (posto su mi financije problem) da li je moguce otkloniti taj "kvar" ?
Netko mi je rekao da moram nadopunit sistem vodom, ali neznam kako to postici posto nemam upute za uporabu, i nikad nisam nista radio vezano uz plinski bojler.
Pa molim za pomoc, ili ako itko ima upute za uporabu pa da mi ih posalje na mail.
Unaprijed hvala.

Postoje 2 osnovna modela Vitopenda 100.
Prvi, stariji s kodnom oznakom whoa,wh06 ili sl.

http://www.promil.hr/images/stories/...d_100_whoa.pdf

i drugi wh1b http://www.promil.hr/images/stories/vitopend100wh1b.pdf

Na prvom imate 1 ili 2 kuglasta crna ventila koja (oba ako postoje 2) otvorite za 90° u isto vrijeme. Normalan tlak je 1,2 do 2 bara.
Na novom modelu wh1b imate navojni crni ventil kojeg treba okrenuti za cca 3 kruga u lijevo da bi počeo puniti.

Dobro pazite da potpuno zatvorite ventile kad završite s punjenjem.

Možete mi poslati fotografiju donje strane bojlera pa ću Vam označiti ventil i napisati točan način dopunjavanja.

viessmann (a) promil.hr
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 16:57   #20
Evo da se i ja nadovežem, imam bojler Wiessman Vitopend 100 tip WHO (bar mi tako piše) a problem mi je isti, dakle tlak u sustavu mi je oko 0,5.
Kako da ga povećam imam i neku sliku što ste tražili pa se nadam da će vam biti od koristi. Još vas molim da mi napišete i kažete da li u kojem stanju treba biti bojler kad punimo sustav.

Unaprijed hvala...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02346.jpg‎
Views:	1420
Size:	4.1 KB
ID:	5833  
smith44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.