Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2016., 09:00   #161
Quote:
moci kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Molio bih vas za pomoc.Imam bojler Vitopend 100w wh1d, prema njegovim uputama tlak bi trebao biti minimalno 0.8 bar, posto je meni bas tu negdje na minimumu, cak malo i ispod htio bi povecati tlak, tj dodati vodu u sistem, ali ne znam kako.
Malo sam gledao po netu i forumu i cini se da se trebaju otvoriti dva ventila. Pokusao sam no i dalje se nista nije desilo.
Molim vas za pomoc

saljem link sa slikom(ak ce radit)
https://drive.google.com/file/d/0B_0...ew?usp=sharing
Slična situacija


Žuti ventil je od plina! Tlak pao na nulu
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:16   #162
Mozda vam ovo bude od koristi. (post 1077) Ako imate ispod bojlera tako nesto...na ovoj slici se ne moze vidjeti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:15   #163
Da i ja upitam nesto.
Na Viessmann Vitodens 100 peci mi se pocela pakazivati greska "F4"
To bi valjda trebalo biti paljenje plamenika.Valjda iskru nece baciti.
Dal se da kako to ocistiti , dal je na pristupacnom mjestu .Ono da se ne mora cijela pec razvaliti da bi se doslo do toga?
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:57   #164
Pomoć. Viessmann bojler Vitopend 100 analogni. Redovito servisiran topla voda radi uredno. Kako je dosla zima idem upalit centralno. Bojler se upali te i plamen, pocne se okretat kazaljka za plin te se odma ugasi i ostane cudno zujati. Nakon reseta opet ista stvar.Topla voda upali se i radi konstantno. Centralno upali se radi 5 sekundi i ugasi se te čudan zvuk se čuje. Radijatori hladni odzračeni.
IncreDible666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:30   #165
Problem s bojlerom Vitopend 100 nakon redovitog servisa početkom listopada. Nakon određenog vremena što bojler radi, sam se isključi i nema grijanja i tople vode 15-ak minuta - tada trepti zelena lampica. Nakon određenog vremena sve se vrati u normalu, ali situacija se svakodnevno ponavlja i više puta. Bili su majstori koji su radili servis nekoliko puta nakon toga, ne mogu detektirati kvar. Automatska regulacija nije po srijedi, to su probali zamijeniti, ali opet isto. Prije servisa mi se nikad tako nešto nije događalo. Da li je netko imao takav slučaj?
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:14   #166
Ja sam imao taj slučaj. Treba očistiti bojler. Javi se u inbox ako trebaš broj od ovlaštenog servisera.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 10:22   #167
Hvala ti. Ovlasteni serviser mi redovito dolazi, on je i radio redovni servis. Dolazi i danas pa cu mu ukazat na to. Ako ne uspije sredit, javim se u vezi broja.
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 18:40   #168
4 zelene lampice postoje . Koja blinka i u kojem ritmu ; jednoliko ili u ritmu (koliko puta u 10 sekundi ) ?
https://www.youtube.com/watch?v=BA8dNxtw1VQ
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 19:26   #169
Od ove tri vertikalne blinka najgornja, otprilike desetak puta u 10 sekundi. Crvena najdonja se ne pali.
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 20:40   #170
Kontrola dimnih plinova neispravna ; info iz upute za servisere
Obavezno prekontrolirati senzore; izlaznu cijev i dolaz friškog zraka u prostor gdje se nalazi bojler
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 07:44   #171
Provjerili su dimne plinove, sve je ok. Zamijenjeni su senzori, sad cemo vidjet. Hvala!
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 19:09   #172
I šta kaže bojler nakon posjete "servisera" ps; zašto su mijenjali senzore, ako su provjerili dimne plinove i oni su OK; ....možda su ih premjerili ? Da li te ikada posječuje dimnjačar ?
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 16:31   #173
Evo, sad je nekoliko dana ok, žaruljica više ne blinka i bojler se ne gasi. Nadam se da će tako i ostati. Dimnjačar dolazi u zgradu barem jednom godišnje, relativno redovito.
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 17:29   #174
Na žalost, moj se problem s bojlerom ponovo javlja, u istom obliku (blinkanje gornje lampice i prestanak rada bojlera). Nakon zamijenjenih senzora bilo je ok 15-20 dana i onda ponovo isti problem. Zvala sam i dimnjačara, napravio kontrolu, očistio, nakon dva dana ponovo po starom. Više nemam druge ideje nego, ako neko ima nekog ovlaštenog viessmann servisera za preporučit, molim da mi javi. Moj dosad nije našao rješenje...
vlati_trave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:10   #175
Viessmann

Pozdrav,moze preporuka kvalitetnog serviser
Lokacija Zagreb.
Hvala!
Moze i na pp.
baumax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 07:49   #176
Pitaj one na onoj cesti (stara cesta SK-ZG) kod "hotela" Remerinec!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:26   #177
Malo ti je koristi od njih. Budu rekli da pogledaj na njihovoj Internet stranicu...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:28   #178
Quote:
baumax kaže: Pogledaj post
Pozdrav,moze preporuka kvalitetnog serviser
Lokacija Zagreb.
Hvala!
Moze i na pp.
Pogledaj si Tustić plinoservis, meni rade servise bojlera u dva stana i neke još popravke su mi radili i jako sam zadovoljna
Cijene su korektne, dečki su uvijek došli u dogovoreno vrijeme, osobno nemam niti jednu zamjerku
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:08   #179
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Pogledaj si Tustić plinoservis, meni rade servise bojlera u dva stana i neke još popravke su mi radili i jako sam zadovoljna
Cijene su korektne, dečki su uvijek došli u dogovoreno vrijeme, osobno nemam niti jednu zamjerku
Hvala na info!
baumax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:34   #180
Imamo Viessmann Vitopend 100, oko 6god star. Tvornicki broj: 742 772 221 044 1108.

Prvi kvar na njemu, polako gubi tlak, kaplje voda na gornjem izmjenjivacu topline. Sluzbeni servis kaze da reparacija nije moguca, novi dio za narucit kosta 2000kn. Ima li netko bolju ideju? Ovo mi se cini dosta skupo...

Kako se zove taj dio na engleskom da potrazim mozda mogu naci jeftinije?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.