Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Pogledaj rezultate ankete: Šta je tvoje mišljenje o svijetu warhammera fantasy ili 40000
super 110 65.87%
ok 28 16.77%
ok ali fali inovativnosti 17 10.18%
rupa 19 11.38%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 167. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 12:22   #21
da dark crusade bi trebala trajat duže od ove prošle dvije one su bile pre brzo ih završiš.

evo ti još rečenica:

"It is better that one hundred innocents fall before the wrath of the Emperor than one bows before the Daemon."

~First Book of Indoctrinations

"Innocence proves nothing."

~Inquisitorial motto

"Better crippled in body than corrupted in mind"

~Inquisitorial motto
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:23   #22
Warhammer 40k mi je smiješan sa svojim djetinjastim mačizmom i karikirano zločestim svemirom koji kao da je iznikao iz glave prištavih pubertetlija. Čitao sam kod frenda nekoliko njegovih knjiga za Warhammer 40K tabletop igru i urlali smo od smijeha na opise marinaca:"Oni imaju četiri srca! I ekstra velki mozak! I jezik kojim pljucaju otrov! Il kiselinu! Po izboru! I još imaju i dvije guzice i laserski kurac!" U grozne kvazi-latinske nazive neću ni ulazit.

Obični Warhammer svijet mi se isto činio takav dok nisam pročitao malo knjigu za Warhammer Fantasy Role-Play. Sad i dalje mislim da je djetinjast i smiješan (Patuljci sa irokezama? Puh-LEASE! ), al ima i nekih zbilja, zbilja fora stvari u njemu. Skaveni su mi super koncept ko rasa: vrlo srednjovjekovno a opet skroz kul i nabrijano. Koncept sila Kaosa koje se manifestiraju na najrazličitije načine - od Beastmana do skrivenih kultista - mi je odličan, kao i sam sukob Reda i Kaosa.

"Guide to Brettonia" me posebno impresioniral a i sample avanture u tih nekoliko knjiga su bile fora. Warhammer se jako fura na stvarnu Europu u kasnom srednjem vijeku i renesansi i zbog tog mi ima odličnu atmosferu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:14   #23
neznam men su sve te budalaštine super malo ozbiljnosti i gluposti.
ali u jednom imaš pravo štakori su super koncept.
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 15:30   #24
Quote:
glupinickname kaže:
Warhammer 40k mi je smiješan sa svojim djetinjastim mačizmom i karikirano zločestim svemirom koji kao da je iznikao iz glave prištavih pubertetlija. Čitao sam kod frenda nekoliko njegovih knjiga za Warhammer 40K tabletop igru i urlali smo od smijeha na opise marinaca:"Oni imaju četiri srca! I ekstra velki mozak! I jezik kojim pljucaju otrov! Il kiselinu! Po izboru! I još imaju i dvije guzice i laserski kurac!" U grozne kvazi-latinske nazive neću ni ulazit.
To je zato što ga gledaš kroz oko zlog cinika.
Meni osobno 40k nemože proć kao setting za RPG, naprosto previše se ratuje, previše su svi jaki i previše je sve ooogromno da bi PC-i mogli na nešto utjecat, makar bili i demigod likovi. Međutim za proučavanje, kad se čovjek malo ufura u štih stvar ima mnogo šarma.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 16:55   #25
Quote:
ljiga kaže:
Međutim za proučavanje, kad se čovjek malo ufura u štih stvar ima mnogo šarma.
Ak želim proučavat katalog frustracija tinjedžerskih geekova znojnih dlanova, svakako.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:06   #26
Quote:
glupinickname kaže:
Ak želim proučavat katalog frustracija tinjedžerskih geekova znojnih dlanova, svakako.
...dok su patuljci s irokezama plod jednog Aristotela.
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 23:50   #27
Quote:
Patricij kaže:
...dok su patuljci s irokezama plod jednog Aristotela.
Patuljci s irokezama su neoprostivi.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 00:21   #28
cmon people... to je jedan jedini unit u cijelom settingu... i nije uopche toliko zastupljen kada idesh prouchiti cijelu stvar... druga je stvar shto su ga izvukli iz konteksta i tako reklamiraju proizvode naivnim klincima zheljnima uber kul opakih likova... to su dwarfovi koji smatraju da su izgubili chast, te krechu u pohod gdje odbacuju svaki sense personal safetya i trazhe osvetu kroz borbu... warhammer svijet je nastao kao background za bitke... ono shto je promaknulo ostatku ekipe je da je svijet pocheo zhivjeti za sebe... da su bitke, koje su bile primarne, bachene u background... pogotovo fantasy svijet... zato se i je razvio warhammer fantasy roleplay... mordheim je isto primjer kako se vishe i vishe tezhi ka smanjenju proporcija samog univerzuma...
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 08:47   #29
Quote:
brain_fart kaže:
cmon people... to je jedan jedini unit u cijelom settingu... i nije uopche toliko zastupljen kada idesh prouchiti cijelu stvar... druga je stvar shto su ga izvukli iz konteksta i tako reklamiraju proizvode naivnim klincima zheljnima uber kul opakih likova... to su dwarfovi koji smatraju da su izgubili chast, te krechu u pohod gdje odbacuju svaki sense personal safetya i trazhe osvetu kroz borbu...
Patuljci sa irokezama su samo najekstremniji primjer. Općenito mi se Warhammer artwork za tabletop strategiju skroz ne sviđa: previše je iskarikiran i pretjeran do jaja a isto vrijedi (ak ne i još više) i za Warhammer 40k.
Quote:
warhammer svijet je nastao kao background za bitke... ono shto je promaknulo ostatku ekipe je da je svijet pocheo zhivjeti za sebe... da su bitke, koje su bile primarne, bachene u background... pogotovo fantasy svijet... zato se i je razvio warhammer fantasy roleplay...
I to mi je okej. No moj velki problem sa WHFRom je da nisam siguran kaj bi točno on trebal bit.

Jel u pitanju zajebancija ili ozbiljni setting? Čitao sam Guide to Bretonnia i djelovi u kojim koriste mit o kralju Arturu ko inspiraciju su mi bili fantastični. Dijelovi di opisuju Bretonnian Truffle Hounda pak zvuče ko nekaj iz Crne guje i fakat su smiješni. Sad, obje te stvari za sebe su mi dobre, ali skupa mi skroz ne pašu. Vance i Tolkien su super al ne smiksani skupa.

Također, kakav bi opće trebal biti power level WHFR-a? Kolko sam čuo od par ljudi ovdje na forumu, WHFR bi trebao kao biti sav realističan i lako je umrijet i završit ko bogalj. To mi je skroz čudno s obzirom da sam iz Warhammer artworka stekao dojam da su svi fajteri tipovi visoki dva i široki tri metra sa golemim... mačevima. Jedan moj frend koji je skupljao Warhammer figurice je komentiral da bi on odma igrao Warhammer kad bi mogel voditi svoje trupe ko u tabletop strategiji. A sad odjednom ispada da bi - prema WHFR 2nd Edition knjizi - mogao recimo igrat Rat Catchera sa 1d10 štakora na štapu i "small, but viscious dog". I opet, Jack Vance a ne Tolkien.

S druge pak strane, ak je power level WHFR-a jednak ko recimo u D&D-u, onda fakat ne vidim razloga zakaj radije ne bi sam uzeo D&D i jednostavno ga igrao u Warhammer svijetu. Mislim, setting je zanimljiv, al na kraju dana radije bum za njega korsitil sistem koji poznam nego učio novi. Jebiga, ljen sam.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 14:56   #30
ah, shto chesh... no whfr ipak spada u nekakav underground, tj side activity za fanove koji se time bave... treba vremena da se razvije, te stekne popularnost... no pitanje je da li che ga dobiti poshto je danas automatska asocijacija na roleplay d&d... te eventualno za ekipu koja se osjecha chr00 gurps... omg... offtopic: sad sam se sjetio eberrona i ogromnog forsa od strane wizardsa... gawd...
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 20:51   #31
Quote:
brain_fart kaže:
ah, shto chesh... no whfr ipak spada u nekakav underground, tj side activity za fanove koji se time bave... treba vremena da se razvije, te stekne popularnost...
A ja naivan mislio da Warhammer postoji već 30ak godina, ima četiri ili pet različitih izdanja, čitavu industriju minijatura, oko pol tucet kompjuterskih igrica i jedno dva do četiri spin-offa. Ak je to underground, kaj je tek mainstream?
Quote:
no pitanje je da li che ga dobiti poshto je danas automatska asocijacija na roleplay d&d...
Ne, nego World of Warcraft.
Quote:
sad sam se sjetio eberrona i ogromnog forsa od strane wizardsa... gawd...
Da! Te grozne korporacije koje žele reklamirati svoej proizvode i zarađivat pare! Trebali bi ih radije dijeliti gratis na ulici!

...

Ne da bi se ja žalio: meni je Eberron super.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:31   #32
Quote:
glupinickname kaže:
A ja naivan mislio da Warhammer postoji već 30ak godina, ima četiri ili pet različitih izdanja, čitavu industriju minijatura, oko pol tucet kompjuterskih igrica i jedno dva do četiri spin-offa. Ak je to underground, kaj je tek mainstream?
vjerujem da sam napisao WHFR (warhammer fantasy roleplay) a ne warhammer...

eberron ima karizmu jednaku oblivionu, sure tis pretty an all... but in the long run...

edit:
ja nemam nishta protiv wotca btw... sve dok ne izbace 4. ediciju dnd ruleseta...
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:51   #33
Quote:
brain_fart kaže:
vjerujem da sam napisao WHFR (warhammer fantasy roleplay) a ne warhammer...
Da, znam. Al taj i takav WHFR je samo dio jedne veće Warhammer frančize zbog čega ih baš ne vidim ko nekakve underdogove. Sam WHFR pak postoji još od 1986, dakle finih 20 godina. I opet, prilično solidne brojke za jedan "underground".
Quote:
eberron ima karizmu jednaku oblivionu, sure tis pretty an all... but in the long run...
Ne znam kaj je Oblivion.

Kaj se tiče Eberrona, daleko od toga da bum išel opravdavat setting, ali čisto iz znatiželje: zakaj ti se ne sviđa?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 01:37   #34
Quote:
glupinickname kaže:
Da, znam. Al taj i takav WHFR je samo dio jedne veće Warhammer frančize zbog čega ih baš ne vidim ko nekakve underdogove. Sam WHFR pak postoji još od 1986, dakle finih 20 godina. I opet, prilično solidne brojke za jedan "underground".
20 godina a vechina ekipe i ne zna da postoji a josh manje ju igra... po meni je to favorit za kategoriju underground
no pustimo to po strani... ionako je nebitno...

eberron... ehh... nekako mi je previshe sintetichki... ono, brutalno nachinjena juha od svih moguchih sastojaka genetichki dizajnirana da se svidi, te da privuche nove igrache... jednostavno mi nema nekog duha... prozhvakane ideje iz forgotten realmsa, kojeg nisu upgradeali pa su radije napravili novi setting from scratch... mada je ideja frankensteina sa svim najboljim dijelovima prethodnika zanimljiva, konachan rezultat je ipak malo.... err... bezhivotan...
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 08:50   #35
Quote:
brain_fart kaže:
20 godina a vechina ekipe i ne zna da postoji a josh manje ju igra... po meni je to favorit za kategoriju underground
no pustimo to po strani... ionako je nebitno...
Ak je to tak nebitno, nisi trebal to spominjat ko argument u prilog igre.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 22:36   #36
i kaj da ti ja sad na to kazhem? ochemo zarolat koju?
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 22:42   #37
Quote:
brain_fart kaže:
i kaj da ti ja sad na to kazhem?
Ništ. Nisam ni očekival da buš nekaj reko.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 20:22   #38
wh40k je genijalan... i neke su price daleko bolje od nekih sf romana od nekih poznatih autora...ali dobro, svakom kak zeli...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:46   #39
meni je isto super najboli mi je onaj đir tehnomagije knjižničari i puške baš ono ok
ti njega metkom on tebe psihičkim močima
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:56   #40
imali ko mišljenje o događajima iz warhammera horusova hereza , nestali primarsi itd.
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.