Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 20:36   #1
Globalno zatopljenje

http://rapidshare.com/files/11113505...DNA_ISTINA.pps

Ja mislim da vam je ova power point prezentacija dovoljna ali za one kojima se neda to downloadati ukratko: pokazane su slike dijelova svijeta uništenih globalnim zagrijavanjem. Pogledajte interesantno je i na kraju je savijet svima nama kako spriječiti daljnje promjene.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:13   #2
ajme kako će nas uništiti ekstremi. prosječne vrijednosti su umirujuće, koga briga za 2-3 stupnja, ljudi ne znaju što to zapravo znači.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:20   #3
Najvise me zivcira kako sada svaki dan cujemo da ce ovo biti najtoplija godina do sada,sve zbog globalnog zatopljavanja,ovo-ono...Pa idu mi vise na kur**,sta su se sad uvatili toga,sta nisu prije mislili,nego sad poceli srat... a jbga ljudi dica ce ispastat zbog gresaka svojih predaka,a nama bolje da se naviknemo na Proljece u prvon misecu.
__________________
Ljudska je mašta bezgranična i najbolje funkcionira kad nije ograničena slikom i zvukom.
Hawking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:34   #4
Quote:
Hawking kaže:
Najvise me zivcira kako sada svaki dan cujemo da ce ovo biti najtoplija godina do sada,sve zbog globalnog zatopljavanja,ovo-ono...Pa idu mi vise na kur**,sta su se sad uvatili toga,sta nisu prije mislili,nego sad poceli srat... a jbga ljudi dica ce ispastat zbog gresaka svojih predaka,a nama bolje da se naviknemo na Proljece u prvon misecu.
Pa di si ti bio zadnjih otprilike dvadeset godina?Meni već idu znanstvenici koji urlaju o globalnom zatopljenju a još me višpe iritiraju oni koji se prave gluhi na to urlanje.
Umjesto da se na veliko uvode obnovljivi izvori energije (Vjetroelektrane,solarne ploče itd) još se uvijek grade nuklearke. nafta se crpi više nego ikadprije...
Zašto se to događa?
Zbog naftnog lobija koji je trenutno najači lobi.Jer njima sigurno nije u interesu da se preće na obnovljive izvore energije.
Dok je otvaranje vjetrolektrana koje će napajati 3000 ljudi razlog za državno slavlje nemamo o čemu pričati.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:37   #5
Quote:
Endimion17 kaže:
ajme kako će nas uništiti ekstremi. prosječne vrijednosti su umirujuće, koga briga za 2-3 stupnja, ljudi ne znaju što to zapravo znači.
2-3 stupnja nije baš tako malo kad se gleda npr. temperatura vode. A zamisli kad se razina vode digne za metar zbog topljenja leda. Adio Splite, Rijeka, Barcelona, New York....Nije to baš takva pizdarija ka šta ti misliš. Mislin da se razumimo mene boli kurac za sve to, al opet tribalo bi tu nešto poduzest. Pa jedna od bitnih stvari je za nas šta imamo komarce sad i usred zime, a virusi i bakterije se slobodno šire jer ih zima nije uništila. Dobit ćemo na kraju tropsku klimu, a ta klima koliko god ugodna bila nije pogodna za život.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:37   #6
Trebamo vise obnovljivih izvora i nuklearki. Hocemo nuklearke!!! One fuzijske bi bile najbolje. Pozurite se s ITER-om!! Sto se tice zagadjenja i efekta staklenika, ko da je to koga briga. Da je, nebi se vozili sa autima za svaku sitnicu, navijali grijanje u stanovima na 25 i pravili enormne kolicine kojekakvog otpada. Pa sta onda kukate? Trosimo i vozimo se sada dok jos imamo, jel kad se sve zasere moci ce mo barem reci da smo se zabavili
timon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 03:04   #7
Quote:
spaljena kaže:
Pa di si ti bio zadnjih otprilike dvadeset godina?Meni već idu znanstvenici koji urlaju o globalnom zatopljenju a još me višpe iritiraju oni koji se prave gluhi na to urlanje.
Umjesto da se na veliko uvode obnovljivi izvori energije (Vjetroelektrane,solarne ploče itd) još se uvijek grade nuklearke. nafta se crpi više nego ikadprije...
Zašto se to događa?
Zbog naftnog lobija koji je trenutno najači lobi.Jer njima sigurno nije u interesu da se preće na obnovljive izvore energije.
Dok je otvaranje vjetrolektrana koje će napajati 3000 ljudi razlog za državno slavlje nemamo o čemu pričati.
što imaš protiv nuklearnih termoelektrana?
pa to će nas i spasiti! da je mene pitati, ja bih jednu izgradio u hrvatskoj što prije, da nas ne jebu s fosilnim energentima, nego da se malo osovimo na noge!
pa shvaćaš li koliko je nuklearna energija čista?

nafta, ugljen, to je sranje. plin puno manje, ali isto je fosilno gorivo.

nuklearku hrvatskoj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:19   #8
Obnovljivi izvori energije su čista romantika. Društvo kakvo je danas se ne može ni u snu napajat na takav način.
Nuklearke su jedino razumno rješenje, a sva sila protivljenja nuklearnim elektranama je uzrokovana neznanjem i predrasudama.

Sigurno da zagađuju, ali nemožeš ovce i novce (kako bi se reklo).

ITER je stvarno impresivan projekt, ali do njega imamo mi još puuuno zima :/
Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 17:49   #9





Da stvarno je čisto i sigurno ako živiš kojih tisuću kilometara dalje.Ali jadan ona čija je kuća prva do postrojenja.

A o sigurnoti nukleraki neću govoriti jer mi na pamet pada Černobil.
Obnoivljivi izvori energije nisu čista romantika pogotovo solarna energija.
Da svaka kuća na krovu ima solarne ploče.
Nedostatk je obnovljih izvora što se ne mogu uspoređivati s naftom jer bi naftnu industrju bacili na koljena u roku dva dana (malo pretjerujem)
Usvakom slučaju Sunce kao izvor energije ne može se uspoređivati s naftom i nukleranom enrgijom ni po čemu.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:22   #10
Quote:
spaljena kaže:





Da stvarno je čisto i sigurno ako živiš kojih tisuću kilometara dalje.Ali jadan ona čija je kuća prva do postrojenja.

A o sigurnoti nukleraki neću govoriti jer mi na pamet pada Černobil.
Obnoivljivi izvori energije nisu čista romantika pogotovo solarna energija.
Da svaka kuća na krovu ima solarne ploče.
Nedostatk je obnovljih izvora što se ne mogu uspoređivati s naftom jer bi naftnu industrju bacili na koljena u roku dva dana (malo pretjerujem)
Usvakom slučaju Sunce kao izvor energije ne može se uspoređivati s naftom i nukleranom enrgijom ni po čemu.
otkud ti to?
nuklearne elektrane ispuštaju neznatne količine radioaktivnih tvari u okoliš, nešto sitno malo više od radioaktivnosti koja postoji u okolišu ili gotovo ništa.
černobil nemoj uspoređivati, jer je to posebni slučaj. loš reaktor, igranje s lošim reaktorom, bum. slučaj černobil se ne može dogoditi s modernim elektranama. nema nikakve šanse.

pretjeruješ itekako. obnovljivi izvori energije (Sunce, vjetar, voda) daju jako malo električne energije, posebno solarne ćelije i kolektori topline. To je sve sranje. u najraznijenijim zemljama je njihov udio jedva 5%. skupo i neefikasno.
nema šanse da bi to bacilo petrokemiju na koljena.

nuklearna energija je budućnost i da se mene pita, izgradio bih jedan reaktor od 1 GW i potpomagao se hidrocentralama, a za udaljena mala mjesta, dvije-tri vjetroturbine.
slovenija nas prči s nuklearnom energijom, rusija nas zeza za plin. kud ćeš bolje od jedne čiste građevine?

nuklearka je puuuno bolja od termoeletrane na ugljen. ne znam jesi li znala, ali ugljen je inače radioaktivniji od prosjeka okoliša. kroz dimnjake se stalno ispušta CO2 i čađa s radioaktivnim izotopima.
nuklearka ne ispušta baš ništa, samo grije vodu.



da te pitam, što ti misliš, što zapravo izlazi iz tih tornjeva na slici? aj da te vidim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 20:45   #11
Za hidrocentralu potrebno je akumulacijsko jezero koje doprinsi globalnom zatopljenju.
Vjerovatno ti držiš lude kineze pametnima iako luduju s onom branom Tri kanjona ili tako nešto.

černobil nemoj uspoređivati, jer je to posebni slučaj. loš reaktor, igranje s lošim reaktorom, bum. slučaj černobil se ne može dogoditi s modernim elektranama. nema nikakve šanse.

O može se dogoditi i mnogo gore.Zašto ne uspoređivati černobil što nije to bila nuklearka?Možda se varam.

Što izlazi iz dimnjaka neznam kao ni sastav tvari koji čine tu paru ali mislim da to nije vodena para.
Pitanje je samo koliko će se puta morati ponoviti Černobil da ljudi konačno shvate.A možda bi nam se mogla dogoditi još koja Hirošima da bi svi shvatili.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:08   #12
Iz tih "dimnjaka" izlazi destilirana i savršeno pitka voda.. Na ovim slikama su prikazane tvornice oblaka..

Djevo mala, malo si spaljena. Nuklearke ne zagađuju.. Bar ne toliko koliko fotočelije i vjetrenjače..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:34   #13
Baš me zanima koliko bi poživjela da popijem jedan decilitar te čiste savršeno destilirane vode?
Minutu ili bi možda imala vremena da se oprostim sa svima?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:46   #14
Quote:
spaljena kaže:
Baš me zanima koliko bi poživjela da popijem jedan decilitar te čiste savršeno destilirane vode?
Minutu ili bi možda imala vremena da se oprostim sa svima?
jesi li uopće pokušala pogledati nekakav nacrt nekakve nuklearne elektrane?
to su tornjevi-hladila. možeš hladiti u rijeci, a možeš sagraditi i toranj i u njemu raspršivati vodu i dolje ju skupljati.

znaš li ti što bi bilo da je toliko te pare makar slabo radioaktivno? pa ljudi blizu nuklearki bi dobili karcinom i ostale bolesti vrlo brzo, bile bi promjene na okolnoj vegetaciji i životinjama.
malo si spaljena, bez uvrede. pročitaj malo o nuklearkama, moderne su savršeno sigurne. čak i ako se dogodi havarija (što je nevjerojatno), radioaktivnost ne curi van.

da nema radikalnih zelenih, lakše bi se živjelo.




inače, voda ih tih hladila nije posve bezopasna. nakupljaju se alge i gljivice, kojima je toranj raj na Zemlji. vlažno, toplo, svjetlost gore, polumrak dolje.
zato se ti tornjevi i morjau čistiti od toliko flore koja tu cvjeta. ali, nema radijacije. radijacija je samo u primarnom krugu, ako znas sto je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:18   #15
Quote:
spaljena kaže:
Baš me zanima koliko bi poživjela da popijem jedan decilitar te čiste savršeno destilirane vode?
Minutu ili bi možda imala vremena da se oprostim sa svima?
Ako sad imaš 15 živjela bi još jedno 58 godina. Jednako je opasna kao i voda koja isparava dok se tuširaš ili kupaš ili kuhaš juhu i sl..

Ako već želiš kritizirati, onda nađi argumente. Pročitaj malo. Informiraj se. Jer ovako te nitko ne uzima za ozbiljno..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:33   #16
baš me zanima jesu li banane radioaktivnije od te vode, s obzirom da kalij kojim su bogate, ima i K-40. mislim da su banane radioaktivnije. kao i ugljen.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:44   #17
Živa bića imaju tendeciju akumuliranja C-14. Pogotovo ako su na vrhu hranidbenog lanca poput ljudi.. Tako da je naša spaljena zasigurno radioaktivnijia od te pare.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:39   #18
Vladimir Paar (popularan uvijek) kaže da je zbog periodičkog udaljavanja i približavanje Zemlje Suncu već trebalo nastupiti ledeno doba (= prosječna temperatura niža 13 °C). Međutim, mi globalnim zatopljavanjem postponiramo početak ledenog doba.

On se poziva na "najkompleksnije simulacije" obavljene do sada i navodi da je to razlog zašto Ameri nisu potpisali onaj Kijoto ugovor.

Zanimljivo je da sam našao i neki tekstić o tome da neki Rusi predviđaju slično: zatopljenje tijekom nekog vremena, potom novo ledeno doba.

----

Ad hidroelektrane. Navodno se neki znanstvenici glasaju oko toga što nitko nije proračunao količinu plinova koja nastaje iz razloga oscilacija visine akumulacionih jezera: kada je jezero nisko, po obali se pruža raslinje, a kada je visoko to raslinje umire, raspada se i otpušta plinove.

Ne znam kako funkcioniraju ta jezera stvarno (koliki su periodi oscilacija), ali navodno proponenti te teze tvrde da bi uračunavanje ovog efekta značajno izmijenilo kvote dodijeljene kroz sporazum u Kijotu.

----

Nije naftni lobi kriv niti za šta. Ignorantnih ljudi ima svuda, a ponajviše u puku. Masa raje ide na posao autom, parkira se kilometar od firme, pa pješači. Da idu tramvajem, tramvaj bi im stao pred ulazom u firmu.

Ne može se niti to objasniti ljudima, a kamoli bilo što treće...
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:48   #19
Za spaljenu:

Razlika intenziteta radioaktivnog zračenja između neke nizine i vrha neke planine je često puta veća od povećanja zračenja koje nastane lokalno izgradnjom nuklearke. A pretpostavljam da to zračenje ne doseže dalje od ograda elektrane.

Drugim riječima, ako ljudi u blizini nuklearke oboljevaju, onda su ljudi koji žive na višim nadmorskim visinama već odavno mrtvi.

Mi svo smi izloženi radioaktivnom zračenju stalno, i to u dosta velikim razlikama intenziteta. To je prirodno i nema uticaja.

Volio bih čuti za i jedno mjesto u čijoj je blizini izgrađena nuklearka koje se ne bi protivilo njenom uklanjanju. Hrpa ljudi nađe posla zbog te elektrane.

---

Istina je međutim, da je nitko ne želi u svome dvorištu.

Isto je tako istina da goriva nema u izobilju. Da se pređe na nuklearke, to ne bi baš jako dugo trajalo. Nakon toga bi, navodno, cijena iskopavanja toliko porasla da ne bi više bile ekonomične.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 00:59   #20
Quote:
spaljena kaže:
Baš me zanima koliko bi poživjela da popijem jedan decilitar te čiste savršeno destilirane vode?
Minutu ili bi možda imala vremena da se oprostim sa svima?
evo ti izuzetno lijepa slika koja pokazuje čemu služi toranj kod tlačovodnog reaktora.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:N...eactor-PWR.png

radioaktivnost ti je isključivo unutar cijevi primarnog kruga, a sve je zaštićeno biološkim štitom (ova zvonasta građevina).
jednom se dogodio kvar u NEK-u (krško) kad su cijevi parogeneratora (broj 6 na slici) malo napukle, pa je nešto malo dospjelo i u turbine (samo nagađam, nisam siguran), ali elektrana je puno kompliciranija nego ova shema, imaš hrpu podpodsustava i rad se zaustavlja čim dođe do ikakve opasnosti.

od krškog nema straha. meni ne bi bio problem živjeti blizu. još da ima prave tornjeve kao ta elektrana cattenom na slici pa da pravi oblake po nebu , ali ima one neke male ćelije


dok recimo ima mjesta za umjereni strah od starih ruskih elektrana. neke su još RBMK tipa kao onaj u černobilu s ili bez zaštite. ja bih to sve pozatvarao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.