Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 17:20   #81
Ne vjerujem da će ( legalno ) štenci iz Srbije moći preći u Hrvatsku bez titar testa.
A što se tiče vrijednosti, hm...to je relativno.
U Hrvatskoj sam našla oglas u kojem primaju predbilježbe za određenu vrstu koja je mene zanimala - 850 eura, a ista vrsta se mogla naći u oglasima BIH i Srbije puno jeftinije npr. 300 eura. Dakle, što je prava vrijednost je jaaakooo rastezljivo. Naravno, onaj od koga uzimaš štence zna po kojoj cijeni bi ih prodao u Srbiji pa onda još malo smanjite taj iznos i to napišite u toj izjavi.
Ipak provjeri još jednom da li će vas pustiti preko granice da se ne vozate bez veze!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:18   #82
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Čak ni odrasli pas iz Hrvatske, u Hrvatskom vlasništvu ako ode na izlet u Srbiju, ne može nazad ući bez titar testa.

Pitanjce
Jel ovo vrijedi samo za Srbiju ili i Crnu Goru??
Primjerice odlučim otići u posjet dole sa psima, treba li raditi titar test i koliko traju nalazi, jer ako i idem idem na 5-6 dana ne više od toga ???

I za kog vrraga je to uopće potrebno odraslim uredno cijepljenim psima??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 08:14   #83
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
I za kog vrraga je to uopće potrebno odraslim uredno cijepljenim psima??
Zemlje koje se smatraju naprednijima u zaštiti od zoonoza postavljaju takav uvjet za pse porijeklom iz zemalja koje smatraju manje naprednima. Nas yebu u mozak neke članice EU, Australija, a za SAD ne znam, pa mi malo yebemo u mozak druge. Međutim, kad bolje pogledaš nije to bez veze. Kad se sjetiš igara s cijepljenjem (i tvojih, između ostaloga), ne znam otkuda bi se znalo da se osoba koja se pojavi s psima na granici nije baba Jaga iz Vukoyebine Donje, nego netko tko uredno brine o psima.

Za Crnu Goru ne znam. Moglo bi biti. Nazovi Ministarstvo poljoprivrede ili potraži na njihovim stranicama pa pitaj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 13:27   #84
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Pitanjce
Jel ovo vrijedi samo za Srbiju ili i Crnu Goru??
Primjerice odlučim otići u posjet dole sa psima, treba li raditi titar test i koliko traju nalazi, jer ako i idem idem na 5-6 dana ne više od toga ???

I za kog vrraga je to uopće potrebno odraslim uredno cijepljenim psima??
Nema veze, da se za 10 min vratiš iz Srbije sa svojim psom, moraš imati titar.
Jedino mislim da ako se jednom napravi titar test da on uvijek vrijedi (ako se pas redovno cijepi, bar mi je to logično).
Što se tiče Srbije, mislim da je stvar na mjestu jer koliko sam čitala oni stvarno imaju velikih problema s bjesnoćom.
Ovo je popis zemalja koje ne moraju raditi titar test da bi pas ušao u Hrvatsku (Didi je postavila link ali evo neka stoji i ovdje popis)

EU države:

Austrija
Belgija
Bugarska
Cipar
Češka
Danska, uključujući Grenland i Farske otoke
Estonija
Finska
Francuska, uključujući Francusku Gijana,
Gvadalupa, Martinik i Réunion
Gibraltar
Grčka
Irska
Italija
Letonija
Litva
Luksemburg
Madžarska
Malta
Nizozemska
Njemačka
Poljska
Portugal, uključujući područje Azorskih
otoka i Madeira otoke
Rumunjska
Slovačka
Slovenija
Švedska
Španjolska, uključujući, Balearske otoke,
Kanarske otoke, Ceuta i Melilla;
Ujedinjeno Kraljevstvo


Države niskog rizika izvan EU:

Andora
Antigva i Barbuda
Aruba
Argentina
Australija
Bahrein
Barbados
Bermuda
Bjelorusija
Bosna i Hercegovina
Britanski Djevičanski
Otoci
Čile
Falklandski otoci
Fidži
Francuska Polinezija
Hong Kong
Island
Jamajka
Japan
Kajmanski otoci
Kanada
Lihtenštajn
Mayotte Malezija
Mauricijus
Meksiko
Monako
Montserrat
Nizozemski Antili
Norveška
Nova Kaledonija
Novi Zeland
Ruska federacija
SAD (Uključujući GU –
Guam)
San Marino
Saint Pierre i Miquelon
Singapur
Sveta Helena
Sveti Kristofor i Nevis
Sveti Vincent i Grenadini
Švicarska
Tajvan
Trinidad i Tobago
Ujedinjeni Arapski Emirati
Uskršnji otoci
Vatikan
Vanuatu
Wallis i Futuna

Psi, mačke i pitome vretice koje dolaze iz zemalja koje nisu na gore navedenom popisu zemalja
moraju ispunjavati sljedeće uvjete:
• moraju biti označene mikročipom
• praćeni certifikatom izdanom od veterinara ovlaštenog od nadležnog tijela ili pri
ponovnom ulasku u Republiku Hrvatsku putovnicom (psi iz Hrvatske),
• cijepljeni protiv bjesnoće • podvrgnute testu neutralizacije protutijela titracije barem jednake 0,5 IJ/ml na uzorku
uzetom od strane ovlaštenog veterinara najranije 30 dana nakon cijepljenja i tri mjeseca
prije premještanja–obavljeno u za to ovlaštenom laboratoriju koji možete naći na popisu
objavljenom na slijedećem linku:
http://ec.europa.eu/food/animal/live...pproval_en.htm
Propisano razdoblje od tri mjeseca ne primjenjuje se na ponovni ulaz kućnih ljubimaca na
područje Republike Hrvatske čija putovnica potvrđuje da je titracija protutijela sa pozitivnim
rezultatom provedena prije nego je životinja napustila Republiku Hrvatsku
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 13:07   #85
tko odredjuje sto sa psom

Trenutno se nalazim u Indiji, odakle zelim dovesti mladu kujicu.
Stara je 3 mjeseca i upravo cijepljena (bjesnoca i ostalo).
Sve uvjete za ulazak u HR bih mogao ispuniti osim jednog, a to je da titar test nemoze biti napravljen 3 mjeseca prije puta (zbog isteka vize moram van iz indije najkasnije za mjesec i pol).

Dali netko zna kakva je procedura u tom slucaju i tko su osobe koje odredjuju daljnje mjere? Email ili telefonski broj nadlezne osobe koja bi mi mogla reci sto bi se napravilo s mojim slucajem (da sletim u Zg. bez vazeceg titar testa) bila bi mi dragocijena informacija.

Jedino sto mi pada na pamet je to da riskiram i sletim sa psom u Zagreb, u nadi da ce mi nadlezni organ odrediti karantenu, a ne slati je nazad ili je usmrtiti.

Gdje se nalazi takva karantena i koliki su dnevni troskovi? Dali je moguce
da pas bude u kucnoj karanteni?

Molim za pomoc, hvala.
Gunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:42   #86
Vidi ovdje

Traži pod Uprava za veterinarstvo
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:18   #87
Možda griješim, ali mislim da si krivo shvatio.
Mislim da titar test NE SMIJE biti stariji od 3 mjeseca. Najranije ga se radi mjesec dana nakon cjepljenja.
Ako je onako kako ja mislim, stigneš sve i legalno bez bojazni povedeš svoju mazu sa sobom.
Javi što si saznao od nadležnih i puno sreće!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:21   #88
hvala na odgovoru.
Do sada sam razgovarao sa jednom gospodjom iz ureda za veterinarstvo i ona mi je kazala da karantene u takvim slucajevima nema nego da se zivotinja vraca ili usmrcuje (nadam se da je u krivu).
Nabavio sam broj veterinarskog inspektora na plesu pa cu ga nazvati za info.
Nadam se da je moguca opcija karantene.
Postoji li kod nas ta karantena ili je to samo mit
ps.
dali netko zna jeli za ulazak u BiH potreban titar test?
Gunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:31   #89
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Možda griješim, ali mislim da si krivo shvatio.
Mislim da titar test NE SMIJE biti stariji od 3 mjeseca. Najranije ga se radi mjesec dana nakon cjepljenja.
Ako je onako kako ja mislim, stigneš sve i legalno bez bojazni povedeš svoju mazu sa sobom.
Javi što si saznao od nadležnih i puno sreće!
draga Zdenka
tome sam se cijelo vrijeme nadao, ali mi nadlezni (gore spomenuta gospodja) kaze da u mom slucaju pas ne moze uci prije sedmog mjeseca starosti,
jer se titar test mora obaviti najranije mjesec dana nakon cijepljenja i 3 mjeseca prije ulaska.
hvala
Gunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:49   #90
Vidim svi imate slucajeve s macama i psima..
Moja situacija je sljedeca..
Jos ove godine planiram se odseliti u sloveniju na studij, kako svoju malu lopticu zelim sa sobom (čitaj: patuljasti kunic).
Star je dvije godine, i nemam nikakve papire za njega.
Mene zanima sto sve trebam pribaviti od papira i gdje kako bi on mogao ici sa mnom.
I koliko bi me odprilike kostalo.
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 21:19   #91
Ima li tu netko iskustava sa uvozom/izvozom stenaca? Naime nasao sam uzgajivaca od kojeg kupujem stene polovicom 6. mjeseca, koji se nalazi u Srbiji. Pa me zanima par stvari kod uvoza, procitao sam vise-manje sve pravilnike i zakone o uvozu pasa, a posto se ova pasmina vodi pod "opasne" (stafordski bull terrier) hocu li imati problema na granici?
Sto mi treba od dokumenata (znam za knjizicu cijepljenja, rodovnicu, putovnicu)?
Dal mi je pametno slat rezervaciju Western Unionom (uzgajivac je relativno poznat na balkanu sto se tice SBT)?
Hvala svima na odgovorima.
++Mate++ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:35   #92
Bez titar testa neće moći preći granicu.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:58   #93
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Bez titar testa neće moći preći granicu.
Ne kužim - zašto?

I ne, za stafforde nema nikakvih posebnih propisa pri uvozu, samo pri držanju - to si pogledaj u Pravilniku o opasnim psima.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:22   #94
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne kužim - zašto?

I ne, za stafforde nema nikakvih posebnih propisa pri uvozu, samo pri držanju - to si pogledaj u Pravilniku o opasnim psima.
Mislim da je u pravu,da naši traže titar (bjesnoća) za pse iz Srbije,to je najbolje nazvati veterinarski inspektorat(ak su oni za to zaduženi) i pitati,ili možda direktno nazvati prijelaz prek kog planiraš psa uvesti.

Na samoj carini bi ga morao pprijaviti i platiti carinu,za to ti treba kupoprodajni ugovor,ali znam da većina to eskivira,sad kako,ne znam

Samu rezervaciju možeš poslati prek svoje banke,mislim da ti je tak manja provizija za plaćanje u inozemstvo,i imaš trag prek svog računa na koji navedeš podatke primatelja,ali fakat ne mogu sa sigurnošću tvrditi.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:59   #95
OK, hvala svima na odgovorima, javit cu ja svoje iskustvo kad uvezem svoga psa.
++Mate++ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:04   #96
Quote:
TF kaže:
Ne kužim - zašto?
Zbog svega što odatle dolazi. Šverc, ovo - ono
Ne pitaj detalje, tako su meni objasnili pa kažem
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:45   #97
ja sam čuo da je to baš zato što kod njih cjepljenje nije obvezno
navodno su i lažirali te potvrde,a sad,ak je vjerovati nekim pričama dobermanaša,lažiraju i nalaz za titar tak da

Ne znam da li je istina da oni imaju priznati labos za izdavanje potvrde o titru,a mi ne?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:13   #98
Srbija se nalazi na popisu zemalja visokog rizika od bjesnoće. Zato je titar test obavezan prilikom uvoza psa.
Iz nekih drugih zemalja može i na druge načine.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:23   #99
Hvala!
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:20   #100
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Srbija se nalazi na popisu zemalja visokog rizika od bjesnoće. Zato je titar test obavezan prilikom uvoza psa.
Iz nekih drugih zemalja može i na druge načine.
I mi smo na tom popisu,ne? Ili smo bili?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.