Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 22:42   #41
Quote:
kaemikus kaže: Pogledaj post
traži se dobra duša... koja npr. ima praznih plastičnih (ili još bolje staklenih ) posuda u koje mogu pohraniti svoje dragocjene kemikalije... presušio sam sa bočicama!!!!!
Ako ti netko u blizini ima malo dite pitaj u njega bočice od frutek sokova, kašica.....
mibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 02:44   #42
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
dobro ljudi, mogu li ja postaviti dva pitanja:

a) koji će vam krasan kurac vaš privatni laboratorijski pribor?

i

b) kako vas nije strah BILOŠTO radit u nečem improviziranom i sklepanom?


molim uzeti u obzir da pričate s kemičarkom, pa da odgovori "joj, ne znaš ti kak je kemija super" apsolutno ne dolaze u obzir
hm to i mene zanima. točnije zanima me dal izvodite i pokuse za koje je potrebna oprema kao što je digestor?? ako da, a nemate ga- trujete sami sebe ili? ili ostavite prozor otvoren i nadate se da će pare izaći kroz njega
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 02:45   #43
Quote:
ROX kaže: Pogledaj post
Oi, sorry ak je ovako nes vec otvoreno, no di mogu kupit onak najobicnije stvari poput epruveta, tikvica i toga? Ovo malo sto imam sam kupio u Hospitaliji u Ilici al tamo vise nemaju.
pa imaš još hospitalija u zagrebu. potraži po njima. imaš jednu na kvatriću. za druge neznam...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:19   #44
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
hm to i mene zanima. točnije zanima me dal izvodite i pokuse za koje je potrebna oprema kao što je digestor?? ako da, a nemate ga- trujete sami sebe ili? ili ostavite prozor otvoren i nadate se da će pare izaći kroz njega
to se radi na otvorenom sa respiratorom, a najbolje ne radit
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:08   #45
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
hm to i mene zanima. točnije zanima me dal izvodite i pokuse za koje je potrebna oprema kao što je digestor?? ako da, a nemate ga- trujete sami sebe ili? ili ostavite prozor otvoren i nadate se da će pare izaći kroz njega
umjesto digestora imam jedan ventilator kroz vanjski zid koji mi posve odgovara. Sve pare, dimovi i plinovito on usiše i nalazi se odmah iznad police na kojoj se radi pokus i razvijaju plinovi
trujete sami sebe? da obožavam udisat NH3, HCl, Cl2 i NOx plinove
ako je već problem napraviti digestor il ventilator onda se pokus kao što je Jericho radi na otvorenom uz respirator
Demodrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:16   #46
Quote:
Demodrus kaže: Pogledaj post
umjesto digestora imam jedan ventilator kroz vanjski zid koji mi posve odgovara. Sve pare, dimovi i plinovito on usiše i nalazi se odmah iznad police na kojoj se radi pokus i razvijaju plinovi
trujete sami sebe? da obožavam udisat NH3, HCl, Cl2 i NOx plinove
ako je već problem napraviti digestor il ventilator onda se pokus kao što je Jericho radi na otvorenom uz respirator
dodaj tome i xCN
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:36   #47
kaj vas veseli...
kaemikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:43   #48
Quote:
n3cr0 kaže: Pogledaj post
Bio bi red da se i hrvatski homechemist-i počnu mjenjati za pribor, prodavati i kupovati.
Još nisam našo ovakvu temu pa sam ju odlučio pokrenut sam.

PS: ako griješim dajte mi link ili premjestite temu ak ne spada tu.

Imam dva liebigova hladila (30 i 40cm), ak nekog više zanima pošaljite mi pm.
imače tak započinje ova tema ... nemojte lutati sada oko toga " jel ste zaštićeni, nosite li rukavice, moju babu boli zub, kolko je sati, jel jedeš frutek..." NEGO SE DRŽITE TEME!!!!! a i tko se ne štiti truje sebe, a ne tebe (odn. to je njegov problem)!!!! pa tak da ne upadate s glupim komentarima MOLIM!!! tnx
kaemikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:06   #49


I got me one of these
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:32   #50
kupujem pribor za kemiju... bilo kaj... ako imate viška i ako je povoljno...
kaemikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:48   #51
Epruvete?

Da ne zna tko možda od vas gdje bih mogla kupiti epruvete i mogu li uopće takvo što kupiti za privatne svrhe? Trebam veću količinu.
Zanimaju me male, s navojem. Zahvaljujem.

G.

P.S. Molim (eventualno nadrkane) modove da ne steraju moje pitanje u onaj ženski topic gdje kupiti Levis hlače, majicu iz Urbana, čehla iz Big Stara da se ne izgubi u moru (meni krajnje) irelevantnih pitanja. Gracias!
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:51   #52
Mi smo posuđe koje smo razbili u kemijskom praktikumu kupovali u Hospitaliji.
Sjećam se da sam tamo kupila par epruveta.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:09   #53
Dobro je Herp rekla ima u hospitaliji, ali bas i nisu jeftine. Imaju raznih vrsta iako ne kuzim na sto mislis s navojem, kakve su to
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:11   #54
Posuđe možeš kupovati u tvornicama stakla (ja kupujem u Boralu u Puli) ili u apotekama (nekim). Epruvete su nekada prodavali u cvjećarnama, ali neznam više prodaju li...
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:27   #55
Neka netko nađe thread s kemijskim priborom, nije toliko star, pa da spojim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:38   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Neka netko nađe thread s kemijskim priborom, nije toliko star, pa da spojim.
Prirodne znanosti - pdf koji se moderira gotovo sam od sebe
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:51   #57
je'l ima tko od vas eksikator? Stvarno mi treba, a odakle ja naručujem pribor je užasno skup (130 kn )
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:52   #58
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post


I got me one of these
imam i ja!
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:55   #59
Dok sam studirao, kupovao sam u TLOS-u u Radničkoj, ali trebalo bi provjeriti radi li to još uvjek.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 17:13   #60
2 AL - navoj = niz ureza na vrhu, kao npr. na bocama, teglama - za poklopac.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.