Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 21:47   #841
Quote:
Piko1985 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, ako tko ima ikakvo iskustvo..

zaposlena sam u državnoj službi, na neodređeno i isplaćeno mi je već 3 plaće (dakle onaj minimum koji stavljaju banke).. međutim ja sam na probnmom roku? dali je to ikakav problem?

Hvala
Nešto slično sam i ja imala i nekoliko mojih kolega, OTP banka nam je odobrila nenamjenske kredite do nekih 14000 E, nakon što smo nam je sjela jedna plaća kod njih na tekući.
ignacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:41   #842
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje vezano uz kreditnu sposobnost ako mi netko može pomoći
imam primanja prijavljena 4000 kn, bez kredita (imam nešto sitno što bih prije dizanja kredita zatvorila)
dizala bih stambeni kredit, vjerojatno u hypo banci
potencijalni sudužnik (koji ne bi imao nikakvo suvlasništvo na nekretninu) mi je zaposlen u državnoj službi (mup) već 10 godina, nema kredita, osim što je jamac jednom malom kreditu od 30ak tisuća kn u istoj toj banci (rata 800 kn)
taj sudužnik je imao situaciju sa dugovima, hrokom i sl ali je situacija očišćena prije 1 god i 8 mj, od tad nema ni kn minusa na računu (zabranio si je minus, hehe)
plaća mu je oko 6000 neto najniža

e sad, kolika meni rata može biti, tj koliki nam je zbroj primanja za stambeni kredit, i jel nam rata može biti 1/3 čistog zbroja ili 1/2?
Reci potencijalnom sudužniku da si još jednom provjeri stanje u HROK-u, jer ga banka može držati na crnoj listi i do 3 godine.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 14:26   #843
Pozdrav ljudi!
Pitanjce...
Radim u firmi, na neodređeno. Neto plaća oko 5700 (bez prijevoza). Zbog terenske i prijevoza mjesečno mi na račun zna sjesti i do 9500 kn. Ali 5700 je neka osnova koju dobijem bila na godisnjem, bolovanju, radila...
Imam kredit za auto, plaćam ga godinu i pol, ostalo mi je tri i pol godine za platit. Rata je oko 1800 kn
Ima li šanse da dignem još jedan kredit uz taj? oko 8.000 eura.
Ili da dignem 15.000 eura na 10 godina i zatvorim kredit za auto.. Se to može?
Kredit za auto je u drugoj banci od one u kojoj imam otvoren račun i u kojoj planiram dići kredit...
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:14   #844
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!
Pitanjce...
Radim u firmi, na neodređeno. Neto plaća oko 5700 (bez prijevoza). Zbog terenske i prijevoza mjesečno mi na račun zna sjesti i do 9500 kn. Ali 5700 je neka osnova koju dobijem bila na godisnjem, bolovanju, radila...
Imam kredit za auto, plaćam ga godinu i pol, ostalo mi je tri i pol godine za platit. Rata je oko 1800 kn
Ima li šanse da dignem još jedan kredit uz taj? oko 8.000 eura.
Ili da dignem 15.000 eura na 10 godina i zatvorim kredit za auto.. Se to može?
Kredit za auto je u drugoj banci od one u kojoj imam otvoren račun i u kojoj planiram dići kredit...
Primanja ti jesu dovoljno visoka za to, ali ovisi u kojoj banci misliš podići kredit. Neke banke daju i kredite do pola primanja.
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:17   #845
Tnx
Budem se zaletila ovih dana do privredne, tamo imam račun otvoren pa ću vidjeti kaj će mi ponuditi
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:35   #846
Pozdrav svima
zanima me kredit od oko 50000€ stambeni na 25god. dali je netto plaća od oko 5400 dovoljna to je bez putnih u pbz-u mislim da uzimaju i putne u obzir. imam životno grawe osiguranje dali ono valja u bankama ili moram pravit novo i ako treba novo koliko otprilike podiže ratu ta polica osiguranja.
hvala unaprijed
semmy10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:04   #847
nenamjenski kredit

Treba mi poprilično hitno kredit od cca. 3000 EUR. Kako i gdje najbrže do takvog nenamjenskog? Koliko otprilike traje postupak od predaje zahtjeva do isplate?
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:45   #848
Bok svima, zna li netko kako jedan neplaćen račun za diners utječe na kreditnu sposobnost? Hoće li mi to negativno utjecati na cjelokupnu kreditnu sliku?
mare1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:51   #849
Diners još nije u HROKu, tako da nema utjecaja...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 06:59   #850
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Diners još nije u HROKu, tako da nema utjecaja...
Hvala na odgovoru!
mare1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 00:29   #851
Zna li netko koliku bi cca placu morao imati za kredit za stan od 150000 eura
na 30 godina ?
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:06   #852
Quote:
Crnjača kaže: Pogledaj post
Reci potencijalnom sudužniku da si još jednom provjeri stanje u HROK-u, jer ga banka može držati na crnoj listi i do 3 godine.
ne drži banka na crnoj listi ako je dugovanje podmireno
nego HUB (hrv.udruga banaka) koja vodi crne liste
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:07   #853
Quote:
gricko80 kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliku bi cca placu morao imati za kredit za stan od 150000 eura
na 30 godina ?
mislim da svaka banka ima na svojoj web stranici informativni kalkulator
odi tamo i izračunaj
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:28   #854
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
mislim da svaka banka ima na svojoj web stranici informativni kalkulator
odi tamo i izračunaj
Nema vec sam gledao,imaju kalkulator s kojim mozes saznat kolika ti je
mjesecna rata/anuitet za odredjeni iznos na x godina s y kamatom.
Kalkulator s kojim mozes vidjeti da ti treba xy plaća da bi mogao
dobiti 1000000eura na 30 godina uz y% kamatu ne postoji.
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:41   #855
Quote:
gricko80 kaže: Pogledaj post
Nema vec sam gledao,imaju kalkulator s kojim mozes saznat kolika ti je
mjesecna rata/anuitet za odredjeni iznos na x godina s y kamatom.
Kalkulator s kojim mozes vidjeti da ti treba xy plaća da bi mogao
dobiti 1000000eura na 30 godina uz y% kamatu ne postoji.
banke uglavnom računaju plaću na neki od načina:
anuitet x 3
anuitet + 2.500 kn (ili više)
i zna ovisiti o iznosu i vrsti kredita (danas svaka banka ima bezbroj opcija u ponudi)

znači ništa bez odlaska u banku!
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 00:48   #856
ok hvala za info, otici cu do banke i vidjet detalje.
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:10   #857
Bok svima, kao i većina, imam pitanje o kreditnoj sposobnosti
Dakle, plaća minimum 5900 kn/mj, ali u prosjeku bude 6300 kn/mj, nemam nikakvih dugovanja, kredita, minusa, ne jamčim nikome ništa itd. Kontinuirano zaposlena već 4 godine, ali trenutni ugovor o radu mi traje još 2 godine (nije na neodređeno), iako se radi o relativno sigurnom javnom poslodavcu. Možda bih dizala stambeni na iznos 20.000-25.000 €, na 10 godina ili nešto kraće. Ima li nade? Ići ću po bankama, ali pokušavam saznati koje su najtolerantnije Jamca/sudužnika ne bih uzimala, ali plaćala bih životno ili kaj već treba.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:54   #858
hej…
imam molbu za sve koji mi mogu pomoći …zanima me kolika je naša kreditna sposobnost…moja plaća cca 4900 kn/mj i zaručnikova 4500kn/mj (bez prijevoza). Nemamo nikakvih opterećenja, kredita, zaduženja ili tome slično. Oboje smo zaposleni na neodređeno. Podizali bi stambeni kredit za stan, ja bi bila nositelj, a on sudužnik.
Imam otvorenu stambenu štednju koju uplaćujem ovo je četvrta godina. Da li mi to može osigurati povoljnije uvjete?
E-Nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:27   #859
ovisi u kojoj banci namjeravaš podići kredit, koji iznos kredita
svaka banka ima svoj način računanja kreditne sposobnosti, neke toleriraju opterećenje do 1/3 plaće, neke traže da nakon odbijanja rate kredita ostane životni minimum . neke banke će vas gledati u paru (povoljniji obračun kreditne sposobnosti, neke ne).

stambena štednja ti može poslužiti kao dodatni instrument osiguranja (u slučaju da uopće dodatni instrument bude potreban), isto tako, ne bi bilo loše da pitaš u štedionici da li bi oni na osnovu trenutne štednje mogli financirati cijeli iznos (to ti je tzv kredit međufinanciranja, gdje se odobrava kredit stambene štednje bez obzira što još uvijek nemaš uvjete za njihov redoviti kredit).
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 21:41   #860
sestri ću biti sudužnik za stambeni kredit pa me zanima zašto banka traži podatke o mom mužu? kakve veze on ima s tim?
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.