Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2012., 12:38   #861
HROK

Predala sam zahtjev za kredit na osnovu stambene štednje,15000eur i prvi put sam čula za hrok. Jel možda netko zna kako funkcionira? Imam prosjek plače 5600kn ali imam jedan mali kredit 25000kn,rata mi je 640kn mjesečno i dug na mastercardu od 8000kn.mjesečno otplačujem 5% duga...Prekoračenje na računu imam oko 5000kn,sve otplačujem redovito ali brinem se da ovi moji "sitni" dugovi nebudu problem.Kako se računa kreditna sposobnost?
nana8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:17   #862
Pozdrav svima!

Molio bih vas za pomoć, situacija je slijedeća, treba mi hitno manji gotovinski kredit, 5000€ na 3 godine i bio sam u PBZ banci gdje imam tekući i saznao da sam bio na crnoj listi i otkantali me...

Dakle imao sam kredit za auto 7 godina koji je završio prije cca godinu dana gdje sam imao nekoliko kikseva u tih 7 godina pa su me stavili na crnu listu, stalno sam bio u minusu i njihov glupi tromjesečni obračun je uvijek bio neshvatljiv pa bi svaki obračun dobio ogromno povećanje minusa da bi na idućem oštro srezali minus i tako par puta me zeznuli, ostao bi u nedozvoljenom minusu, pojeo bi mi cijelu plaću i ne bi platio ratu kredita dok mi nisu na kraju sjeli sa administrativnom zabranom na plaću do isteka kredita...

Uglavnom, kažu mi da ne mogu dignuti kredit 3 godine od dana skidanja sa crne liste, znači još cca 2 godine moram čekati, osim ako imam jamca, onda mogu ali ga nemam... Bio sam još u dvije male banke isto su mi rekli, znate li možda banku koja je malo fleksibilnija i koja daje kredite ako nemam nikakav dug?

Znači čista plaća, nikakvi dugovi osim što sam u dozvoljenom minusu i otkako su počeli sa obračunima svakih 6 mjeseci sad je to puno bolja i ujednačena priča, skinut sam s crne liste prije cca godinu dana, 12 godina u državnoj službi, nikome nisam jamac, ne tražim ogromne pare samo 5000€, jel moguće da su banke u takvoj banani da se drže te crne liste iako imam sve uvjete za kredit pa i za puno veće kredite od onog kojeg tražim? Mogu se zaštititi kako god žele, šta im znači to pravilo 3 godine, u redu da dugujem nekome pa sam na crnoj listi dok ne vratim ali ne dugujem nikome ništa, i da nije bilo obračuna minusa svaka 3 mjeseca ne bi nikad niti napravio kikseve, kako sad lijepo mjesec dana prije novog obračuna u izvodu najave novi iznos za tekući i maestro na rate, mogli su tako i prije
Printronix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:22   #863
Nenamjenski kredit u Hypo banci.

Naime dobio sam ugovor na neodređeno tek 1.7. Sve do tad (3 godine) sam radio u istoj firmi i svaka 3 mjeseca sam potpisivao novi ugovor na određeno. U banci sam predao sve potrebne dokumente no rekli su mi da trebam biti na neodređeno bar 6 mjeseci. No svejedno su uzeli dokumente te su mi rekli da ne znaju što će biti s tim te da će me obavijestiti. Riječ je o kreditu od 10 000 kn. Mene zanima postoji li mogućnost da dobijem taj kredit pošto mi se neda čekati njihov poziv. Ako ne postoji li neka druga banka koja bi mi mogla dati kredit?
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 18:23   #864
pozdrav, trebao bi mi kredit u otp banci oko 1600 eura, mozda i manje s obzirom da je nenamjenski i za kupnju auta. Prijavljena sam, placa mi je redovna i sjeda na racun otp banke. Zanima me hoce li mi biti odobren i u kojem vremenskom roku bi mogao biti. Te koji ce mi papiri trebati za realizaciju? Hvala puno.
marina_sb_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:10   #865
Osoba je zaposlena za stalno.Nakon što joj skinu kredit koji već ima ostane oko 3.500 kn.
Može li na taj ostatak dići kredit od nekih 70.000,00 kn na nekih 7 godina, tako da rata ne bude više od 1.000,00 kn i bez administrativne zabrane.

Ako netko ima savjet svaki je dobro došao kao i preporuka za banku.
Venuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 16:12   #866
kako do kredita

jel mi može netko reći kako mogu najlakše do kredita za auto a ne primam plaću u hrvatskoj od sedmog mjeseca nego samo radim za hrvatsku firmu koja je podružnica njemačke firme i dobio sam odmah ugovor za stalno a plaću dobivam na njemački račun u njemačkoj?
petarcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 09:40   #867
pozz svima, ovako trenutno sam prikupila sve potrebne papire za dizanje kredita u Pbz-u, gotovinski kredit od oko 7.500 eura,
pošto nisam imala nikakva iskustva nazvala sam jednu agenciju za posredništvo, gospođica mi je provjerila gdje i kako mogu dobiti kredit i to, i saznala je za pbz, napominjem saznala, jer ja sam zaposlena na određeno, a u pbz banci nude kredite za zaposlene na određeno ali moraš biti zaposlen na određeno duže od godinu dana, nakon toga ja sam prebacila račun u pbz banku i stavila da mi tamo dolazi plača, prije nego što sam to išta napravila provjerili su me u hroku i sve je ok. no međutim pošto se bliži vrijeme da mi sjedne moja prva plaća u pbz-u da mogu dignit kredit hvata me nervoza jer sam si nešto umislila da možda neću dobiti kredit, da li je istina da pbz daje ljudima koji su zaposleni na određeno kredite? šta će mi sve još gledati kad budem išla potpisat zahtjev za kredit kada mi sjedne plača? molim vas nekoga da mi se to malo objasni, jer me strah da neču dobiti taj kredit
ispričavam se jer sam ovo pitanje postavila na još jednu temu ali mi nitko ništa ne odgovora pa ga evo postavljam i ovdje.
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 14:27   #868
uskoro ću valjda dizati stambeni kredit na cca 40000 eura..
sve je super divno krasno, osim jedne stvari - minus na tekućem računu. nikad nisam bila u nedozvoljenom, daleko od toga...ali recimo da sam u zadnjih 6 mjeseci, 2 mjeseca dočekala u plusu....a ovo sve ostalo-živim iz minusa u minus.
dogodila se hrpa neočekivanih okolnosti koje su vukle za sobom neočekivane troškove.

dali rba gleda minus po tekućem računu kod kreditne sposobnosti i dal umanjuje kreditne sposobnosti.
može iskustva i iz drugih banaka, ne treba baš rba.

hvala.
Lillyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 18:13   #869
Živiš iz minusa u minus a dižeš kredit od 40000 eura
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 09:47   #870
zadnjih 6 mjeseci - da. prije nije bilo tako. velim, neočekivane i iznenadne okolnosti. nisam trošila na nešto što si nisam mogla priuštiti. trošila sam na na ono, na što sam trebala trošiti. popravci na autu, stan, svadbe, kumstva, sprovodi.
nemam nikakvih kreditnih kartica, ništa nisam uzimala na rate i nikad nisam bila u kreditnom odnosu.

nažalost, današnja situacija je da ako ne želiš uzimati kredit, i ne želiš kupovati na rate a želiš nešt jest i pit - moraš otići u dozvoljeni minus.
ali vidim da ima i ljudi, kojima je to strano.
svaka čast!

a sad bi molila znalce za odgovor na pitanje. zvala sam na info broj u rba, no žena mi nije znala reći.
Lillyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 10:16   #871
Korištenje dozvoljenog minusa ne smeta kod dizanja stambenog kredita. Bitno je da nisi bila u nedozvoljenom.
ivana1803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 10:21   #872
Quote:
ivana1803 kaže: Pogledaj post
Korištenje dozvoljenog minusa ne smeta kod dizanja stambenog kredita. Bitno je da nisi bila u nedozvoljenom.
hvala
Lillyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 10:24   #873
Quote:
lili777 kaže: Pogledaj post
nažalost, današnja situacija je da ako ne želiš uzimati kredit, i ne želiš kupovati na rate a želiš nešt jest i pit - moraš otići u dozvoljeni minus.
Kada ce ljudi napokon shvatiti da na taj nacin samo trose vise nego sto moraju? Nema ustede, nema olaksanja, samo kamata...

Ulazak u minus radi hrane i pica je dizanje kredita (jednostavnog, ali poskupog) radi tekucih troskova...

Znaci, nisi si u stanju priustiti hranu bez zaduzivanja, a sada dizes kredit od 40 000? Pa sto ces jest i pit nakon sto vratis ratu tog kredita?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:44   #874
Mene zanima, da si taj kredit uzela prije godinu dana kako bi ga zadnjih 6 mjeseci servisirala?!
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:49   #875
ja shvaćam što radim.
ovo jesti i piti bilo je hipotetski rečeno...al šta bi vi napravili na mojem mjestu???
da vas u 6 mjeseci snađe 6 svadba, jedno kumstvo. jedan sprovod. probušene gume na autu- dva puta ove godine, servis, tehnički, osiguranje, stanarina..i sve skupa. i da, onda još i one stvari koje su potrebne da se preživi...

mislim, pitala sam pitanje za kreditnu sposobnost?

da sam željela ispovijediti svoje grijehe o prevelikom trošenju - otišla bi kod svećenika.

a kredit bi u 6 mjeseci plaćala s minusa, al bi u ovim ostalim stvarima imala pomoć od muža, s kojim i kupujem stan. kredit će ići preko mene, zbog bolje plaće, bolje firme..

vas zanima još nešto?
Lillyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 13:01   #876
Nikoga ne briga što radiš, ali razmisli još jednom o svemu, jer vjenčanja, sprovoda, servisa... će biti i u budućnosti.
I ako bi taj kredit plačala minusom, kako bi podmirila minus kada ne možeš zatvoriti ni dozvoljeni?
Iskreno, ja bi volio čuti objašnjenje
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 13:32   #877
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nikoga ne briga što radiš, ali razmisli još jednom o svemu, jer vjenčanja, sprovoda, servisa... će biti i u budućnosti.
I ako bi taj kredit plačala minusom, kako bi podmirila minus kada ne možeš zatvoriti ni dozvoljeni?
Iskreno, ja bi volio čuti objašnjenje
pa mogu ga zatvoriti. kreditom. znači, stambeni + neki adaptacijski dio bi uzeli sa strane (gotovinski nenamjenski)
iz tog adaptacijskog bi uzela taj novac i zatvorila minus do kraja.

moje pitanje se samo odnosilo na kreditnu sposobnost.
nisam ispričala ni pola stvari do kraja, a ni kako bi ga realizirala.
ali naravno da mi je palo na pamet zatvaranje minusa iz tog gotovinskog.
a gle, nije lijepo dok planiraš budućnost na temelju jedne plaće. od nedavno mogu planirati budućnost temeljem dvije plaće, jer je dragi nedavno dobio posao za stalno.
Lillyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 23:55   #878
Quote:
lili777 kaže: Pogledaj post
uskoro ću valjda dizati stambeni kredit na cca 40000 eura..
sve je super divno krasno, osim jedne stvari - minus na tekućem računu. nikad nisam bila u nedozvoljenom, daleko od toga...ali recimo da sam u zadnjih 6 mjeseci, 2 mjeseca dočekala u plusu....a ovo sve ostalo-živim iz minusa u minus.
dogodila se hrpa neočekivanih okolnosti koje su vukle za sobom neočekivane troškove.

dali rba gleda minus po tekućem računu kod kreditne sposobnosti i dal umanjuje kreditne sposobnosti.
može iskustva i iz drugih banaka, ne treba baš rba.

hvala.
Iskreno bolje budi podstanar do kraja zivota nego da banki das pola i ostanes bez tog stana i jos ces im bit duzna,,Znam xxxx slucajeva koji su gadno nastradali..OK svatko ima svoje ali u danasnje vrijeme dici toliki novac na 20 g ili vise a neznas ni sta ce sutra se dogodit....uhhhhh oprezno...

Pozdrav!
crnipauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:50   #879
nažalost, puno ljudi je danas u teškoj situaciji jer su dizali kredite i mislili si, ma već ću se snaći kad dođe rata na naplatu...
a onda se dogode jedni Vukićevi s deložacijom, pa udruga franak, jednog dana će se tako i stambeni u eurima zgrožavati nad svojom situacijom ako dođe do devalvacije kune i kad rata naraste na 2-3 posto... stambeni kredit je dugoročna varijanta i ako već sada ne znaš kako ćeš podmirivati taj trošak, ništa dobrog te ne čeka niti u budućnosti.
tim više jer privatni sektor propada, a ako si u državom - niti tu plaće nemaju svjetlu budućnost, nego će prije ili kasnije pasti za bar 20-ak posto:

http://www.jutarnji.hr/evo-zasto-pro...kuna-/1066318/

o nastavku inflacije da i ne govorimo...
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:40   #880
Quote:
lili777 kaže: Pogledaj post
ja shvaćam što radim.
ovo jesti i piti bilo je hipotetski rečeno...al šta bi vi napravili na mojem mjestu???
da vas u 6 mjeseci snađe 6 svadba, jedno kumstvo. jedan sprovod. probušene gume na autu- dva puta ove godine, servis, tehnički, osiguranje, stanarina..i sve skupa. i da, onda još i one stvari koje su potrebne da se preživi...

mislim, pitala sam pitanje za kreditnu sposobnost?

da sam željela ispovijediti svoje grijehe o prevelikom trošenju - otišla bi kod svećenika.

a kredit bi u 6 mjeseci plaćala s minusa, al bi u ovim ostalim stvarima imala pomoć od muža, s kojim i kupujem stan. kredit će ići preko mene, zbog bolje plaće, bolje firme..

vas zanima još nešto?
Moje iskreno mišljenje je da nisi kreditno sposobna. Servis, tehnički i osiguranje su normalne stvari na koje treba računati. Gume - nisu toliko skupe, a ni za svadbe ne vjerujem da si davala po 500€ ili koliko već.

Naravno, postoji šansa da sve prođe ok, ali isto postoji šansa da gadno 'nagrabusiš' ovim kreditom.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.