Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2013., 21:32   #901
Nije to izjava o garantiranju tvoga rada kod njega za vrijeme otplate kredita već potvrda da nisi na otkaznom roku ili pred istim. Ima nekih koji su na otkaznom roku i onda dignu kredit kako bi se osigurali za određeni period, a kredit neće vraćat jer im nemaju šta plijeniti... 100 ljudi - 100 ćudi! Banka gleda da se ogradi sa svih strana.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:44   #902
I zamisli, ništa ne sluteći dođeš po papir - a gospođa u kadrovskoj se počne neobično ponašati XD
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 20:22   #903
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ima nekih koji su na otkaznom roku i onda dignu kredit kako bi se osigurali za određeni period, a kredit neće vraćat jer im nemaju šta plijeniti...
I onda kad dodje novcani dug koji je nemoguce naplatiti zamijenjen kaznom zatvora pa se cude i strajkaju gladju pred novinarima ili kidnu u inozemstvo...
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:54   #904
Novčani dug od banke se ne može zamijeniti kaznom zatvora... Kaznom zatvora plaćaš dug državi, ne bankama.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:57   #905
Ni tvoje nije u potpunosti tocno, jer se kaznom zatvora zamjenjuje samo novcana kazna zbog nekog kaznenog djela ili prekrsaja, dok se recimo porezni dug prema drzavi ne moze tako rijesiti!
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 16:37   #906
Da li je moguće dobiti nenamjeski kredit u bilo kojoj banci ako nemam ugovor na neodređeno?
Draško58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 01:01   #907
Quote:
spike5 kaže: Pogledaj post
I još bi dodao, zaposlen sam na neodređeno vrijeme u d.o.o. firmi cca 3000 zaposlenika, nisam jamac ni sudužnik također nemam drugih kreditnih kartica osim tekućeg raćuna na kojem sam u dozvoljenom minusu.
Novi kredit od 9-12.000 € na 12 godina.
Ako trebaš još više novaca, onda je prijedlog zatvoriti postojeći sa novim, većim, jer onda možeš dobiti do 26.000 € (dakle, to bi bilo max. na plaću 4800-5000).
To je bruto od čega se (ovisno o izboru banke i uvjetima) oduzimaju naknade za obradu, depoziti i/ili osiguranja...
Ovako na brzinu i paušalno... Imaš i poruku.

Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
Jeste li imali situaciju da banka za podizanje kredita (građanin diže kredit) traži od poslodavca tog građana da potpiše izjavu da mu ne predstoji neposredan otkaz ugovora o radu???? ...
To je izjava kojom poslodavac potvrđuje da u trenutku izdavanja potvrde nama saznanja da si pred otkazom, odnosno da se u firmi ne spremaju otpuštanja koja bi i tebe "pogodila"...
Nikakva filozofija, to ti je tako trebao bankar objasniti.

Ljudi, razgovarajte sa svojim bankarima. Zahtijevajte od njih informacije, čak i ako im se ne da- to je njihova dužnost i zakonska obveza.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 01:02   #908
Quote:
Draško58 kaže: Pogledaj post
Da li je moguće dobiti nenamjeski kredit u bilo kojoj banci ako nemam ugovor na neodređeno?
Moguće je ako radiš dulje od godinu dana i ako je firma ok...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:44   #909
Kada mogu tražiti american express kreditnu karticu na kojoj ima potrošački kredit? Kako se određuje limit tog potrošačkog kredita, jel prema visini plaće ili je limit 100 000 kn kao što piše na njihovim stranicama?
Draško58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 16:01   #910
Pa ako na stranicama pise da je limit 100.000, onda je limit 100.000!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 17:44   #911
Umirovljenički kredit

Pozdrav,

zanima me da li se može dić kredit na mirovinu od 1500,00kn ?
Mirovina je slobodna, nema nikakvih davanja na taj iznos.

U 10. mjesecu dobiveno je rješenje za mirovinu od 1500kn (koju kunu manje), pa me zanima da li je prošlo dovoljno vremena kako bi se digao kredit te da li je uopće (i u kojoj banci) moguće dići kredit na taj iznos mirovine?
Te naravno, koliko bi se moglo dići novaca?

Hvala unaprijed na odgovorima!
wreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 20:11   #912
Meni mama ima mirovinu od 1528 kn i digla je kredit u PBZu. 2000 e na 3 godine jer rata može biti trećinu mirovine.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:30   #913
Da li se može dići malo veći kredit na veći rok otplate?
wreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:36   #914
To je max limit potrošačkog kredita po american express kartici, a svaka kartica ima svoj limit i potrebno je pitat american koliki je taj limit, te tražit odobrenje ukoliko je iznos veći.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:37   #915
Najbolje je otići u banku s odreskom od mirovine i pitat. Osobni bankar će najbolje znati.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 18:53   #916
Raiffeisen banka - kredit

Pozdrav,

zanima me kako ide procedura sa dizanjem nenamjenskog kredita u navedenoj banci?

Naime, nedavno sam se zaposlio te odmah dobio ugovor na neodređeno (20.01) i sada me zanima koje je najmanje vremensko razdoblje u kojem bih mogao dići kredit?
Plaća mi je 3500,00kn, a kredit bi bio u visini od oko 50,000kn.
wreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:18   #917
Mislim da gledaju bar 3 place da ti sjednu, ili probaj da ti poslodavac napise neko garantno pismo da neces dobiti otkaz bar 6 mjeseci...
Banka ipak treba nekakvo osiguranje.
Ja kad sam trazio dozvoljeni minus po tekucem prvi put morao sam ovjeriti kod poslodavca sveukupan staz koji imam kod njega i jos su ga zvali iz banke da pitaju kakav sam radnik i hocu li ostati jos dugo tamo raditi bla bla..
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:22   #918
I ja sam isto bio uvjeren da je to tako, no danas je šogorica zvala Raiffeisen banku u Velikoj Gorici, i rekli su joj da je moguće nakon jednog mjeseca s ugovorom na neodređeno, pa me zato sada zanimaju iskustva korisnika ovdje da li je to stvarno tako ili je ipak neka greška u komunikaciji?
wreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:30   #919
Moguce da se radi o brzinskom gotovinskom kreditu?
Samo dodjes u banku sa zadnjom platnom listom ovjerenom kod poslodavca i osobnom iskaznicom i u rok od sat vremena imas isplatu.
Ne treba mislim cak ni ovjera kod javnog biljeznika sto mi je jako cudno.
Meni nude takav kredit uredno svakih pola godine, a sad nude svima jedan slican zove se ZUM kredit.
Ali pazi ti gotovinski nenamjenski krediti imaju sramotno visoke kamate, dobro sve izracunaj i vidi ostale banke prije nego se zaduzis.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:35   #920
U svakom slučaju prvom prilikom kada ću imati vremena osobno ću otići u banku i raspitati se o tome.
Ovdje sam postavio pitanje ako je slučajno neka greška u komunikaciji i nije nikako moguće dobiti
nenamjenski kredit nakon 1. mjeseca da nejdem bezveze do grada u banku i nazad jer mi nije baš usput i blizu.
wreck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.