Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 19:40   #941
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Sudužnik nije "poželjan" nego potreban ako osoba nije samostalno kreditno sposobna. Dakle, ako je u banci u kojoj diže kredit potrebna kreditna sposobnost i za hipotekarni kredit, bez obzira na posjedovanje nekretnine za zalog trebat će sudužnika ako on sam ne može podnijeti traženu ratu.
samo da se nadovežem: hipotekarni imaju veću kamatu od stambenih (smatraju se gotovinskim kreditima jer to i jesu) i mogu se odobravati na kraći rok od stambenih, pa će automatski anuitet kao i potrebna kreditna sposobnost biti veća za hipotekarni nego za stambeni kredit. a troškovi su potpuno isti (procjena nekretnine, solemnizacija ugovora, obvezno osiguranje od požara.....). dakle, definitivno nek ide na stambeni kredit.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:59   #942
ekipa, moj naklon za sve odgovore.
dsvbo is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 21:13   #943
Dal zna netko slučajno di se može dobiti kredit ako je bon 2 od poslodavca u blokadi, a hipoteku bi dali u zalog?
S time da namjena kredita je adaptacija stana, a može i ne namjenski.

Pa ako netko zna slučajno ako se može gdje dobiti takav kredit u nekoj banci.
__________________
"Ima onih što im se ne sviđa, da netko može bez novaca.
Još smo tu i još se udara - zajedno stara i nova generacija!"
sku bi du is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:04   #944
a ekipa pozdrav evo da li je ikako moguće u bilo kojoj banci podignuti kredit ako ti je plaća pod ovrhom,u biti kredit bi i podignuli da se riješimo tih ovrha
hvala
mare0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 23:21   #945
Može. Ovisi o tome od koga je ovrha, kolika je itd...
Ako se dobro obrazloži, može proći. Naravno, pod uvjetom da su ostali parametri za procjenu kreditne sposobnosti ok, jer vidim da si u problemu sa zaposlenjem...
Javi se ako treba...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:37   #946
Pozdrav, treba mi savjet vezano uz kredit.

Radim offshore zadnje 3 godine i plaća mi iznosi oko 3700 eura, imam kredit iz davne 2007. za auto koji je oko 1800 kn. Drugih zaduženja ni kartica nemam.

Imao sam izlet nenamjenskim kreditom iz 2009. koji mi je trebao za školavanje za ovaj posao, međutim ostao sam u HR bez posla a ovaj nisam bio pronašao u nekom roku pa su me utužili i poslali ovrhu. Kad sam se zaposlio sve sam isplatio u nekim mjesečnim ratama i zatvorio to prije 7 mjeseci.

Htio bih zamijeniti auto jer je ovaj moj za mene,ženu i pridošlicu premali,ima dvoja vrata, nema isofix, počeli su kvarovi itd.
Mislio sam zatvoriti ostatak kredita svojom lovom i uzeti novi od oko 10.000 eura a ostatak dodati prodajom auta. Imam neke ušteđevine za crne dane i ne bih ju htio dirati, a ostatak sam ulupao i riješio stambeno pitanje.

Pošto sam sigurno na crnoj listi da li postoji mogućnost da bi banka odobri kredit koji bih vratio u minimalnom roku 6 mj - 1. g. ?

Auto treba i meni i ženi, da skupim 10.000 eura treba mi oko 6. mj i onda ovaj auto iz inozemstva koji sam zapikirao nema šanse da kupim.

Zbog tog izleta pušem i na hladno pa bih htio i Cardiff osiguranje ako oni to daju na takav kredit?
Elenin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 02:14   #947
Quote:
Elenin kaže: Pogledaj post
...
Pošto sam sigurno na crnoj listi da li postoji mogućnost da bi banka odobri kredit koji bih vratio u minimalnom roku 6 mj - 1. g. ?
...
Postoji mogućnost kredita, ali najvjerojatnije uz prijenos plaće izvana na banku koja će Vas kreditirati.
Za to se treba napraviti dobra detaljna analiza.
Dakle, da li ćete i gdje dobiti kredit, naravno, ovisi o puno parametara koje niste napisali, a sve ovo ostalo (za što treba auto, tko bi ga vozio, Cardif...) je nebitno.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:21   #948
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost kredita, ali najvjerojatnije uz prijenos plaće izvana na banku koja će Vas kreditirati.
Za to se treba napraviti dobra detaljna analiza.
Dakle, da li ćete i gdje dobiti kredit, naravno, ovisi o puno parametara koje niste napisali, a sve ovo ostalo (za što treba auto, tko bi ga vozio, Cardif...) je nebitno.
Hvala puno. Jel znate možda koliko se dugo vide podaci u HUB-u od zatvaranja svih neurednih obaveza?
Elenin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 01:14   #949
Pozdrav .. Naime ,namjeravam kupiti novi automobil od nekih 120 000 kn,pa me zanima nakon koliko vremenski mogu dobit kredit.Zaposlen sam nekih mjesec dana na neodredeno,radim u drzavnoj instituciji.hvala
jagermeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 23:21   #950
Quote:
Elenin kaže: Pogledaj post
Hvala puno. Jel znate možda koliko se dugo vide podaci u HUB-u od zatvaranja svih neurednih obaveza?
HUB-ova lista (SRI- sustav razmjene informacija): nakon podmirenja neurednog/utuženog računa, još ste 3 godine u bazi

HROK - kreditno izvješće: 4 godine nakon zatvaranja računa

(primijetite da zatvoriti račun i podmiriti dug nije isto).

Da li možete dobiti kredit iako je neurednost vidljiva u jednom od registara ovisi o samoj neurednosti/dugu i o odluci banke. Naravno uz standardne parametre za procjenu kreditne sposobnosti
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 15:54   #951
da li imanje kreditne kartice smanjuje kreditnu sposobnost za dobivanje stambenog. rba je u pitanju
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 01:16   #952
Ovisno o svim parametrima procjene kreditne sposobnosti.
Načelno, ako je mjesečni obrok par stotina kuna, onda da.
Na znamo što je tebi "imanja kartica"...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 07:20   #953
Postije kreditne i debitne kartice.imanje podrazumijeva da imas master il sl karticu.za koliko moze utjecat master na dobivanje kredita.ja konkretno imam limit 8.000. Pitam jer bi pokrila cijeli taj limit i maknula ju ak utjece mnogo.moja neto placa je cca 4600 i zanima me koliko maksimalno mogu dici sama stambenog.imam i dopusteni minus al to ne utjece kokiko sam shvatila.

Zadnje uređivanje snjeska : 01.06.2013. at 07:28.
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 22:34   #954
pozdrav
zanima me da li postoji šansa za dobivanje kredita od cca 30 000eura (stambeni kredit), pred par mjeseci dobila sam ugovor na neodređeno, plaća mi sada iznosi 3500kn s tim da bi se do iduće godine povećala na 4500. Nisam jamac ni sudužnik, nikad do sad nisam imala kredit, nemam ni kreditne kartice
prema vašim iskustvima u kojoj banci bi mi najbolje bilo tražiti kredit i da li smatrate da je bolje počekati tih godinu dana da mi se plaća poveća ili mi to i nebi igralo veliku ulogu u dobivanju kredita?
labula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:26   #955
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Postije kreditne i debitne kartice.imanje podrazumijeva da imas master il sl karticu.za koliko moze utjecat master na dobivanje kredita.ja konkretno imam limit 8.000. Pitam jer bi pokrila cijeli taj limit i maknula ju ak utjece mnogo.moja neto placa je cca 4600 i zanima me koliko maksimalno mogu dici sama stambenog.imam i dopusteni minus al to ne utjece kokiko sam shvatila.
Sve što imaš u mjesečnoj otplati (troškovi mastera) ti utječu na kreditnu sposobnost. Isto tako i dozvoljeni minus.
Kolika ti je kreditna sp. ovisi o banci u kojoj misliš dizati kredit i općenito kakav si bila klijent u prošlosti. To je najbolje provjeriti na licu mjesta.

Npr. 50 000 eura na 30 god otplate je oko 2000 kn mjesečno, a mislim da ti je to neki maksimum za podizanje (bez jamaca, sudužnika ili eventualne hipoteke na neku drugu, vredniju nekretninu).
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:29   #956
Quote:
labula kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me da li postoji šansa za dobivanje kredita od cca 30 000eura (stambeni kredit), pred par mjeseci dobila sam ugovor na neodređeno, plaća mi sada iznosi 3500kn s tim da bi se do iduće godine povećala na 4500. Nisam jamac ni sudužnik, nikad do sad nisam imala kredit, nemam ni kreditne kartice
prema vašim iskustvima u kojoj banci bi mi najbolje bilo tražiti kredit i da li smatrate da je bolje počekati tih godinu dana da mi se plaća poveća ili mi to i nebi igralo veliku ulogu u dobivanju kredita?
Veća plaća 'igra ulogu' pri dizanju kredita, a 30 000 eura na 30 god je mjesečno oko 1000 kn. Samo što je to apsolutna glupost dizati na toliko godina, jer su kamate ogromne a iznos kredita je zapravo mali. Najbolje je krenuti od banke čiji si klijent jer oni obično imaju povoljnije uvjete za klijente.
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 01:44   #957
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
Postije kreditne i debitne kartice.imanje podrazumijeva da imas master il sl karticu.za koliko moze utjecat master na dobivanje kredita.ja konkretno imam limit 8.000. Pitam jer bi pokrila cijeli taj limit i maknula ju ak utjece mnogo.moja neto placa je cca 4600 i zanima me koliko maksimalno mogu dici sama stambenog.imam i dopusteni minus al to ne utjece kokiko sam shvatila.
Ne. Postoje kreditne, revolving kreditne, charge i debitne... I prepaid itd...
Ali to nije tema. Tema je da ti hoćeš dati 2 informacije i dobiti odgovor. Onda ti netko napiše nešto površno, pa dodaš još sljedeće 2 informacije, a za odgovor koji tražiš trebam postaviti 10 pravih pitanja...
Teoretski za stambeni ti anuitet može biti max. 2100-2300 kn. Načelno, svaka otplata na rate (kredit, kartice, sindikalni...) smanjuje kreditnu sposobnost, ali ne kod svih banaka.
Minus na tekućem ne utječe na k.s.
Javi se na PM, da na zatrpavamo ovdje temu.
Quote:
labula kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me da li postoji šansa za dobivanje kredita od cca 30 000eura (stambeni kredit), pred par mjeseci dobila sam ugovor na neodređeno, ...
prema vašim iskustvima u kojoj banci bi mi najbolje bilo tražiti kredit i...
Kreditna sposobnost ti je 1000-1150 kn. U 2-3 banke bi mogla realizirati kredit. Nemaš luksuz tražiti najbolju, nego one koje ti na tako malu plaću daju kredit: PBZ, Erste, Sberbank, Splitska, RBA
Javi se ako treba savjet...

Zadnje uređivanje Lucas PG : 05.06.2013. at 01:50.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:36   #958
Molim vas jel ima netko ko bi mogao srediti kredit, ugovor mi je na godinu dana dana i imam vec jedan kredit......

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 22:50   #959
Quote:
DIO$ kaže: Pogledaj post
Molim vas jel ima netko ko bi mogao srediti kredit, ugovor mi je na godinu dana dana i imam vec jedan kredit......

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
U banci ćeš teško "srediti" kredit ako nisi kreditno sposoban. To što si zaposlen godinu dana na ugovor i imaš već nekakav kredit nije otežavajuća okolnost ako imaš još prostora za kreditno opterećenje svojih primanja.
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 00:19   #960
Ma sposoban sam, imam dobru placu za dignut kredit, al me muci sto moram raditi 6 mjeseci, a meni treba kredit malo hitnije :/

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.