Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2013., 11:52   #961
Odi u banku i raspitaj se... Svaka ima 'svoju' politiku.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 23:28   #962
Obisao sam 4-5 banki i svugdje mi traze jamca, tak da nula bodova....jbg izgleda da nista... :/

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 12:57   #963
Sigurno ce ti se javiti hrpa pijavica na PM pa da te upozorim, mozda i postoji banka u kojoj bi mogla dobiti kredit uz izuzece, moj savjet ti je NE RADIS TO jer imas ugovor na odredeno sutra ti ga mogu otkazati maltene s 15 dana rokom, da ne pricam da ga mogu ne produziti

tko ce placati kredit sljedecih 7-8 godina ako ti ne produze?
Ti potpisom kredita potpisujes i zaduznicu gdje ovjerom kod javnog biljeznika pristajes da ti pljene placu i sredstva PO SVIM RACUNIMA u svim bankama dok se ne namiri vjerovnik tj banka
cisto heads up..

Sto se same realizacije kredita tice, kazem cak da bi kod neke banke i proslo uz izuzece, posrednik s tim nece imati apsolutno nikakve veze, a morat ces platiti njegovu "uslugu" cca 1000€ tako da ti savjetujem da to izbjegavas pod svaku cijenu.Ako on moze ici od banke do banke mozes i ti.

Uvijek ti ostaje i štedno kreditne zadruge ali to ne da ne preporucam nego ono, ne uzimaj to ako ono nije life or death situacija.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 17:00   #964
jel moguće da samo HPB ima kunske stambene kredite? tj, adaptacijske ali do iznosa 25.000 eura?

Inače sam član erste banke i tu imam adaptacijski koji sam digao prije 2 godine, ali sad se njihova filozofija promjenila i za novi kredit mi nisu povoljni.

Za sada mi je ZABA najpovoljnija, najmanja naknada za obradu, netreba depozit, prihvatljiva osiguranja i 70% para na ruke.


Ali me muče ti euri na 20 godina, tko zna šta bude i za 5 godina..strahota...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:13   #965
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Za sada mi je ZABA najpovoljnija, najmanja naknada za obradu, netreba depozit, prihvatljiva osiguranja i 70% para na ruke.

...
Od kad to?!
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:03   #966
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
jel moguće da samo HPB ima kunske stambene kredite? tj, adaptacijske ali do iznosa 25.000 eura?

Inače sam član erste banke i tu imam adaptacijski koji sam digao prije 2 godine, ali sad se njihova filozofija promjenila i za novi kredit mi nisu povoljni.

Za sada mi je ZABA najpovoljnija, najmanja naknada za obradu, netreba depozit, prihvatljiva osiguranja i 70% para na ruke.


Ali me muče ti euri na 20 godina, tko zna šta bude i za 5 godina..strahota...
Ima i PSŠ kunske
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:57   #967
Ljudofi da vas pitam moze li osoba koja ima placu od cca 7000 kn ali je trenutno pod ovrhom i ima zasticeni racun ,moze nekom biti suduznik na kreditu
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 10:30   #968
Pozdrav, zna li itko u kojoj bancu prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost? Hvala
__________________
The truth can be adjusted...
aisha samara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:21   #969
Quote:
aisha samara kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna li itko u kojoj bancu prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost? Hvala
rba
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:11   #970
Quote:
tyn@zg kaže: Pogledaj post
Od kad to?!
pa tako mi rekla kreditna savjetnica na razgovoru..Valjda da privuču klijente.

Mislim da sam problem riješio, PBZ i kredit u eurima sa fiksno 2 godine kamatom itd itd...50:50 ruke/predračun, bez jamca, bez deopozita, 25000 eura.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 20:19   #971
KREDITI ZA ONE KOJI RADE NA ODREĐENO??

BOk ljudi, digla sam kredit prije godinu i pol (radim na određeno), uspjela sam najviše dobiti 40 000 kn. U međuvremenu sam promijenila plaću, i plaća mi je sad manja 500-tinjak kuna nego na prijašnjem poslu, dali ja mogu prebiti kredit, tj. dići novi kredit, a da je više od 40 000 kn, tako da pokrijem stari, i da mi barem za mene ostane još 1,500 eura, i koliko mi je o uopće isplativo? Radi se o erste banci, hvala unaprijed
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:28   #972
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Ljudofi da vas pitam moze li osoba koja ima placu od cca 7000 kn ali je trenutno pod ovrhom i ima zasticeni racun ,moze nekom biti suduznik na kreditu
Može. (naravno u određenim uvjetima i ovisno o puno parametara koji nisu opisani u pitanju)

Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
...
Mislim da sam problem riješio, PBZ i kredit u eurima sa fiksno 2 godine kamatom itd itd...50:50 ruke/predračun, bez jamca, bez deopozita, 25000 eura.
Postoji mogućnost i 100% isplate bez posebnih naknada. Ako si i VIP klijent, onda je izbor još veći... No, ako ti nije problem pravdati 50% sredstava, PBZ je skroz ok...

Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
BOk ljudi, digla sam kredit prije godinu i pol (radim na određeno), uspjela sam najviše dobiti 40 000 kn. U međuvremenu sam promijenila plaću, i plaća mi je sad manja 500-tinjak kuna nego na prijašnjem poslu, dali ja mogu prebiti kredit, tj. dići novi kredit, a da je više od 40 000 kn, tako da pokrijem stari, i da mi barem za mene ostane još 1,500 eura, i koliko mi je o uopće isplativo? Radi se o erste banci, hvala unaprijed
Ne možeš. U Erste isključivo na rok na koji ti glasi ugovor o radu (čak i kraće).
Ako radiš dulje od godine dana kod istog poslodavca(čak i na određeno), onda u drugoj banci može.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 10:05   #973
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Može. (naravno u određenim uvjetima i ovisno o puno parametara koji nisu opisani u pitanju)


.
Hvala.A koji su to uvjeti npr.
Osoba radi na neodredjeno u jako dobroj firmi (drzavnoj) i radi nekih 8 godina.ne znam sto ti jos treba
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 02:04   #974
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Hvala.A koji su to uvjeti npr.
Osoba radi na neodredjeno u jako dobroj firmi (drzavnoj) i radi nekih 8 godina.ne znam sto ti jos treba
Ne mogu ti odgovoriti na temelju 2 neodređene rečenice
Bitno je kakav je kredit koji uzima dužnik i zašto banka traži sudužnika. Ako joj treba sudužnik za povećanje kreditne sposobnosti, onda ova u blokadi svakako nije dobra. Međutim, u nekim bankama (manjim, fleksibilnijim) ako je blokada mala, zbog nekih komunalija, telefona i slično, može se iz kredita dužnika to zatvoriti. Uz par ustupaka banci na drugoj strani...
Ali to je sve moguće u teoriji, a u praksi, i dalje ne znamo o kojoj je banci riječ, kakvom kreditu i još 15 ostalih stvari.

Prema tome, ili pošalji detaljniju "priču" na privatnu poruku, ili pitanje "Jeli dobra ova sudužnica" postavi onome tko te je i tražio sudužnika (bankaru/ici)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 14:13   #975
Kreditna sposobnost

Pozdrav,
imam pitanje vezano uz kreditnu sposobnost. Dakle, cura i ja smo odlučili kupiti automobil te mislimo cca 50.000kn dati u gotovini i treba nam još kredit od max 65.000kn.

Prvo je pitanje vezano uz kreditnu sposobnost. Mi planiramo uzeti kredit na jesen kada ću ja raditi 3 mjeseca (ugovor na neodređeno s probnim rokom od 6 mjeseci), a cura 10 mjeseci (ugovor na neodređeno od 7. mjeseca, prije na određeno). Ja imam plaću 6.500 i radim u firmi koja ima +500 zaposlenih i dobro posluje, ona ima plaću 5.500 i radi u državnoj firmi.
Mi bismo uzeli kredit na maksimalno 3 godine, a voljeli bismo da to bude i manje - na 2 godine (ako ćemo se moć toliko kreditno opteretiti). Uglavnom, zanima me tko je od nas kreditno sposoban i da li mogu ja uzeti kredit, a da mi ona eventualno bude jamac. Ili možda oboje nismo kreditno sposobni ?
Drugo pitanje - nenamjenski kredit ili kredit za kupnju automobila (ne želimo da se banka upiše kao vlasnik).
Treće pitanje - koliko iznose troškovi javnog bilježnika?
Nitko od nas nije nikome jamac niti smo opterećeni, nemamo minuse na računima i primamo plaću u PBZ-u.

Hvala unaprijed na odgovoru!
jerro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 18:20   #976
Dali je netko upoznat,dali u RBA ili nekoj drugoj banci nude knenamjenske kredite za zene koje su na porodiljnom dopustu?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 15:00   #977
novčana pozajmica

Ne mogu dobiti kredit u banci pa me zanima zna li netko nekog tko daje privatne pozajmice.Treba mi hitno novac.
__________________
Zeljkod
zeljkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 15:04   #978
POZAJMICA

Pozdrav svima

Ne mogu dobiti kredit u banci a hitno mi je potreban novac.zna li netko nekog tko se bavi privatnim pozajmicama
__________________
Zeljkod
zeljkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 10:24   #979
Quote:
zeljkod kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Ne mogu dobiti kredit u banci a hitno mi je potreban novac.zna li netko nekog tko se bavi privatnim pozajmicama
To i mene zanima pa ako netko ima informaciju...
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 13:44   #980
Quote:
jerro kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam pitanje vezano uz kreditnu sposobnost. Dakle, cura i ja smo odlučili kupiti automobil te mislimo cca 50.000kn dati u gotovini i treba nam još kredit od max 65.000kn.

Prvo je pitanje vezano uz kreditnu sposobnost. Mi planiramo uzeti kredit na jesen kada ću ja raditi 3 mjeseca (ugovor na neodređeno s probnim rokom od 6 mjeseci), a cura 10 mjeseci (ugovor na neodređeno od 7. mjeseca, prije na određeno). Ja imam plaću 6.500 i radim u firmi koja ima +500 zaposlenih i dobro posluje, ona ima plaću 5.500 i radi u državnoj firmi.
Mi bismo uzeli kredit na maksimalno 3 godine, a voljeli bismo da to bude i manje - na 2 godine (ako ćemo se moć toliko kreditno opteretiti). Uglavnom, zanima me tko je od nas kreditno sposoban i da li mogu ja uzeti kredit, a da mi ona eventualno bude jamac. Ili možda oboje nismo kreditno sposobni ?
Drugo pitanje - nenamjenski kredit ili kredit za kupnju automobila (ne želimo da se banka upiše kao vlasnik).
Treće pitanje - koliko iznose troškovi javnog bilježnika?
Nitko od nas nije nikome jamac niti smo opterećeni, nemamo minuse na računima i primamo plaću u PBZ-u.

Hvala unaprijed na odgovoru!
1. Kad otplacujes kredit (nebitno da li si nositelj kredita, suduznik ili jamac),
racuna ti se da ti mora ostati 2/3 place kad ti skinu ratu kredita.
Imas kreditne kalkulatore na stranicama banaka ili idi na mojbankar.hr imas i tamo.
Zajedno cete biti vise kreditno sposobni nego svaki za sebe oldnosno mozete dobiti veci iznos kredita.
Ja bih pokusao da ona bude nositelj kredita jer radi u drzavnoj firmi i na neodredjeno iako ima manju placu, a ti budi suduznik.

Takodjer je bitno da vam vasi poslodavci redovno uplacuju doprinose, banka ce to sve provjeriti u HROK-u.

2. Ako uzmes kredit za kupnju vozila banka je apsolutni vlasnik dok ga ne isplatis, i tek onda dobivas rezervni kljuc u ruke i trebas srediti prijenos vlasnistva na sebe.
Ali takav kredit ima puno manju kamatu od nenamjenskog.
Pa razmisli malo o tome.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.