Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 01:20   #1001
Quote:
TwoFish kaže: Pogledaj post
Dali je moguć kredit od cca 20 - 25 k eur za zaposlenje na neodređeno i prva 3 mjeseca trajanja istog te uz placu od 5000 - 6000 kuna.
Ovisi o banci. Mislim da je tri mjeseca prekratko, ali i u tom slučaju možda prođe uz nekakvog sudužnika koji ima više staža. Iznos je dosta visok.

Quote:
whisper12 kaže: Pogledaj post
Zanima me može li se dignuti kredit u iznosu od 8000 kuna na rok otplate od 3,4,godine? Ili ako ne, kakav bi kredit bio najsličniji ovome?
Zašto ne bi moglo, ako ispunjavaš uvjete? Mali iznos i kratki rok, to liči na gotovinski kredit.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:25   #1002
Htjeli bismo kupiti stan, posto kazu da je sada povoljno i da terba iskoristiti situaciju. Time bismo se rijesili i dugogodisnjeg podstanarstva. No, imam par pitanja za upucenije:

1. Suprug i ja radimo oboje na neodredjeno vrijeme, zajednicki prihodi nam iznose cca. 8.500 kn. Nismo optereceni nikakvim kreditom.

2. U kojoj banci bi bilo danas dobro zatraziti kredit? Radilo bi se o nekih 60.000 EUR.

Molim savjete!
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 19:48   #1003
Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Htjeli bismo kupiti stan, posto kazu da je sada povoljno i da terba iskoristiti situaciju. Time bismo se rijesili i dugogodisnjeg podstanarstva. No, imam par pitanja za upucenije:

1. Suprug i ja radimo oboje na neodredjeno vrijeme, zajednicki prihodi nam iznose cca. 8.500 kn. Nismo optereceni nikakvim kreditom.

2. U kojoj banci bi bilo danas dobro zatraziti kredit? Radilo bi se o nekih 60.000 EUR.

Molim savjete!
Probaj npr. na kompare.hr, tamo imaš neke stranice s uvjetima raznih banaka i njihove kalkulatore.
Ali, moraš znati da ima tu puno detalja, nije sve u kamati. Vidi na internetu što ti se čini najpovoljnije pa obiđi 2-3 banke. Bez detaljnog razgovora s profesionalcem ne diže se stambeni kredit.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose

Zadnje uređivanje Maranatha : 22.01.2014. at 19:57.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 13:26   #1004
Zanima me u kojoj banci locco vožnja i prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost
sadda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 14:49   #1005
Quote:
sadda kaže: Pogledaj post
Zanima me u kojoj banci locco vožnja i prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost
Prije cca 2.g. u pbzu mi je prijevoz ušao u kreditnu sposobnost, nadam se da je i dalje tako kod njih.
RadosnaJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 19:43   #1006
I u Zabi prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 21:41   #1007
hvala na odgovorima,što se tiče prijevoza to mi je donekle jasno,ali mene zanima locco vožnja,naime radim u privatnoj firmi i do prije godinu dana pola plače smo dobivali preko banke pola na ruke,unazad godinu dana sve dobivamo preko banke,ali na listi je jedan dio prikazan kao plača,a ostalo kao locco vožnja i prijevoz.Konkretno plača mi je oko 6000kn,neto plaća oko4000kn,locco vožnja 1600 kn,prijevoz 360 kn,znaći locco vožnja mi se isplačuje svaki mjesec unazad godinu dana vidljiva je na listi i zanima me vaše iskustvo s tom locco vožnjom jer bi mi puno znaćilo kad bi mi išla u prosjek
sadda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 15:32   #1008
Hmm... to nisam sigurna. Mislim da bi trebalo biti uplaćeno pod istom šifrom kao i plaća pa da ti se onda vodi pod redovna primanja i uđe u prosjek. S obzirom da Zaba i PBZ inače priznaju putne troškove u kreditnu sposobnost, za razliku od većine ostalih, možda najbolje da prvo pitaš kod njih.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:19   #1009
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Hmm... to nisam sigurna. Mislim da bi trebalo biti uplaćeno pod istom šifrom kao i plaća pa da ti se onda vodi pod redovna primanja i uđe u prosjek. S obzirom da Zaba i PBZ inače priznaju putne troškove u kreditnu sposobnost, za razliku od većine ostalih, možda najbolje da prvo pitaš kod njih.
puno hvala,da isplaćuje mi se pod istu šifru,ali u RBA mi nisu priznali iako mi je rekla osobna bankarica da može ući u prosjek,trenutno ćekam odgovor od voditelja poslovnice jer sam donjela sve moguće potvrde i locco vožnja mi je isplaćivana 12 mjeseci,sve sam imala kako su tražili,a ipak me odbili,kad vidim s njima onda ću probat u nekoj drugoj banci.
sadda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 18:33   #1010
Pozdrav svima,

da li je netku uspio realizirati kredit bilo u banci ili preko posrednika a da je bio na crnoj listi. Dugovanje zbog kojeg je dospio na listu je podmireno.

Hvala.
u problemima is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 11:43   #1011
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
I u Zabi prijevoz ulazi u kreditnu sposobnost.
Da, ulazi i u drugim bankama prijevoz u kreditnu sposobnost. Ali, uvijek postoji ali. Ne odobrava se svakome prijevoz, sve ovisi od klijenta do klijenta. To je jedna od onih stvari s kojom ne treba računati, a ako prođe, super!
kposredovanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:37   #1012
Jedno pitanje,ako netko zna odg..Dižem kredit stambeni,jamac mi ne treba,ali supružnik je u blokadi,e,sad...dali se to gleda strogo ili?!

nije mi jamac niti sudužnik.(pbz)

hvala
karoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:17   #1013
Jel mi moze neko rec u kojoj visini max bi ja mogao dobit kredit ako sam na minimalcu, znaci 2300 i nesto kn?
ugovor imam na neodredeno, prijavljen 6mj+, nikakva ostala opterecenja nemam na racunu
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:11   #1014
Vidim da je ova tema aktivnija, pa da tu postavim pitanje

Otac mi ima 55 godina i planiramo kupnju nekretnine. Iskrsnula nam je sjajna prilika i mogli bi za 40 000 eura kupiti kuću koja vrijedi dosta više. Imamo ušteđenih 10 000 eura i zanima me da li postoji mogućnost dobivanja kredita od 30 000 eura na recimo 18 godina kako bi mogli kupiti tu kuću. Plaća nešto preko 6000 kuna i zaposlen u obrazovanju. Nemamo nijedan drugi kredit. Ako postoji mogućnost da li se kuća može staviti samo pod hipoteku ili trebaju i druga osiguranja. Ima dvoje djece koja će u roku dvije godine završit strojarski i građevinski fakultet, pa vraćanje kredita i u budućnosti ne bi trebao biti prevelik problem
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 02:14   #1015
Quote:
RadosnaJura kaže: Pogledaj post
Prije cca 2.g. u pbzu mi je prijevoz ušao u kreditnu sposobnost, nadam se da je i dalje tako kod njih.
bio prije par tjedana pitat za kredit.. ako je prijevoz svaki mjesec ulazi pod kreditnu sposobnost
DVus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 02:18   #1016
Quote:
moja milena kaže: Pogledaj post
Možda netko zna da li se nakon porodiljnog mora čekatri tri plaće kako bi se dobio kredit ili se uzima prosjek zadnjih tri plaća prije porodiljnog?
3 plaće poslije porodiljnog
DVus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:18   #1017
Pozdrav!
Uzela bih kredit u pbz-u od nekih 50 000- 60 000kn.
Kreditno sam sposobna samo postoji jedan problem, a to je da je već imam jedan kredit u zabi, ali taj kredit sam dobila na temelju uročene štednje kad sam još bila nezaposlena. Znači, kredit je vezan isključivo uz štednju. I radilo se o 18 000kn. Sad sam negdje na pola s otplatom.,
Jel bi mi to moglo predstavljati problem po pitanju ovog novog kredita u pbz-u?
Hvala!
__________________
All of my life where have you been I wonder if I'll ever see you again...
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 01:53   #1018
pozdrav,imam namjeru otic u banku i dobit info iz prve ruke....ali molio bi za misljenje tako da otprilike znam sta ocekivat... trenutno radim 6 mjeseci bez prekida,ugovor na neodredeno,placa 4700 kn,firma "domaceg kapitala" posluje vec 20-ak godina,podruznice u bosni,madarskoj,srbiji,sloveniji....
jako dobro sam upoznat s situacijom u firmi,clan obitelji mi radi 15god tamo,placa nikad nije kasnila jednog dana, promet forme je vise desetaka milijuna eura godisnje... pisem ovo,jer sam upoznat s par primjera gdje je stabilnost firme bila ogroman plus...
namjeravam dic kredit od cca 35-45 tisuca eura za "uredenje" kuce... nisam dovoljno jos proucavao niti odlucio dal bi namjenski,nenamjenski itd... ali potencijalno dal je moguce da dobijem tolki kredit, mjesecno ratu do nekih 2500kn max bi mogao podnijet "bez problema" i takoder nikako nebi da rok otplate bude duzi od 15 god... misljenja,iskustva?? hvala
Balky 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:51   #1019
Dakle ovako, trebam savjet/ pomoć... O kreditima ne znam maltene ništa, nisam dosad dizala kredit. Uglavnom, radim na neodređeno, plaća oko 5000 kn. U Erste bih dizala kredit. Zna li itko koliko bih najviše mogla dobiti (planiram kupiti stan)? Ima li itko iskustva? Eh da, nemam nikoga tko bi mi mogao biti sudužnik
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 23:03   #1020
Balky, ajde mi se javi za 6 mjeseci sa 15 000kn na racunu, stavi ovdje print screen , izbrisi svoje podatke slobodno naravno ali da se vidi iznos valuta i datum ,pa cemo onda dalje pricati..
da 2500kn sa placom 4700, tebi netreba kredit trebas izvoziti svoje znanje..

KAd se javis sa tim printscreenom, onda cu ti dalje objasniti sto je bitno gledati kod dugorocnog i relativno velikog kredita na koji si navro.


Female- ako si na neodredeno , suduznik ti u normalnoj banci netreba.Ovisno o banci treba ti cca 6mj staza u firmi na neodredeno, da nije neki novokomponovani doo bas, i naravno da nisi na crnoj listi/nedavno skinuta.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.