Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 10:21   #1121
Pozdrav imam par pitanja. Ako sam zaposlen na neodređeno s placom od 4200 kuna, e sad me zanima kolko dugo trebam raditi da bi mogao dignuti kredit od 20000 eura ? I dali je moguce s ovom placom imati mjesecnu ratu od 2000 kuna posto imam policu zivotnog osiguranja a znam da ona može doci kao osiguranje banci da cu isplatiti kredit
Lemi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:07   #1122
Od plaće oduzmi 3015 kn (i više ako nisi samac, već imaš uzdržavane djece) i sve druge eventualne kredite koje imaš i što ti ostane je maksimalni iznos rate/anuiteta kredita.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:14   #1123
Pozdrav. Imam 20 godina, radim na određeno u d.o.o. dobrostojecoj firmi vec kojih 14-15 mjeseci. bez prekida odnosa i mjenjanja firme. trebal bi hitno do 15 tisuca kuna kredita. na pocetku 4. mjeseca registracija za auto, nema mogucnosti doc do novog, na starome teba limariju napravit i jos neke stvari, te s toga zatvorit trenutno prekoracenje dozvoljeno. inace sam u PBZu, al dobio odmah odheb jer sam ispod 22 godine. na racun mi inace striktno prvoga u mjesecu (ak nije vikend) placa sjeda uredno. 2400 kn. ostatak jbg na ruku. (mada ne razumijem zasto, al nebitno) nemam nikakve ovrhe, ni blokade, ni kredit, ni bilo sto drugo. jedino pretplatu za mob. jel postoji mozda ako neko zna di bi bilo moguce dobit taj neki manji kredit na tri godine recimo? ali bez jamca il suduznika jer stvarno nisam u mogucnosti pribaviti bilo koga za to. hvala unaprijed
Mannnncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:11   #1124
upit

Zdravo svima!
Ovako stvari stoje; od 3.9 prosle godine sam primljen za stalno na svojw prvo radno mjesto, sda mi je 7mj zaposlenja.
U 10mj mi je bila sjela blokada za tekuci racun u hpbu (na koji sam zaboravio da imam), u 2 mj sam iskesirao 4000kn za to i jos 4000 za parking kazne koje su isto dosle na ovrhu. Sve sam rijesio do 12mj. Sada bi u ZABI dognuo nenamjenski gotovinski. Nisam na crnoj listi, ali se brinem zbog HROKA.

Imam 2 pitanje
1. koliko hrok utjece na odluku o kreditiranju (kod njih sam uvijek bio uredan, imam racun 6 godina tamo...
2. Dali neki kompjuter odlucuje o kreditu ili osobni bankar s kojim pricam zadnjih dana?

Unaprijed hvala.
monoplavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:13   #1125
Idi od banke do banke ili nazovi besplatne 0800 info telefone.
Zagrebacka:0800 00 24
monoplavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:43   #1126
Quote:
monoplavo kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!
Ovako stvari stoje; od 3.9 prosle godine sam primljen za stalno na svojw prvo radno mjesto, sda mi je 7mj zaposlenja.
U 10mj mi je bila sjela blokada za tekuci racun u hpbu (na koji sam zaboravio da imam), u 2 mj sam iskesirao 4000kn za to i jos 4000 za parking kazne koje su isto dosle na ovrhu. Sve sam rijesio do 12mj. Sada bi u ZABI dognuo nenamjenski gotovinski. Nisam na crnoj listi, ali se brinem zbog HROKA.

Imam 2 pitanje
1. koliko hrok utjece na odluku o kreditiranju (kod njih sam uvijek bio uredan, imam racun 6 godina tamo...
2. Dali neki kompjuter odlucuje o kreditu ili osobni bankar s kojim pricam zadnjih dana?

Unaprijed hvala.
Kompjuter pa tko stoji iza kompjutera? Banke znaju raditi iznimke koliko god na vam djeluju bahato. HROK ti je tzv. krvna slika i jako je bitan za odobravanje kredita, ako si bio u blokadi teško će te koja banka uzeti pogotova Zagrebačka. Mora ti proći od blokade 6 do 12 mjeseci. Probaj u Kovanici, koliko znam one rješavaju blokade i takve situacija kao što je tvoja, a pitaj i u Poštanskoj ništa te ne košta (i za njih sam čula da riješavaju blokade, ali ovisi koliki je iznos). Mislim da će te tražiti da prebaciš sredsta tj, primanja kod njih. I još jedna otegotna stvar za HPB je da si kod njih imao blokadu. No, pitaj ništa te ne košta.
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:28   #1127
Bilo tko? stvarno mi trebaju te informacije
Mannnncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:14   #1128
Quote:
Mannnncho kaže: Pogledaj post
Bilo tko? stvarno mi trebaju te informacije
Posto tako dugo radis, mislim da nebi zrebalo biti problema. Nazovi 0800 00 24 to je zagrebacka banka i reci situaciju.
Isto tako najbolje je da ides osobno od banke do banke i pitas.
monoplavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:15   #1129
Quote:
nitka kaže: Pogledaj post
Kompjuter pa tko stoji iza kompjutera? Banke znaju raditi iznimke koliko god na vam djeluju bahato. HROK ti je tzv. krvna slika i jako je bitan za odobravanje kredita, ako si bio u blokadi teško će te koja banka uzeti pogotova Zagrebačka. Mora ti proći od blokade 6 do 12 mjeseci. Probaj u Kovanici, koliko znam one rješavaju blokade i takve situacija kao što je tvoja, a pitaj i u Poštanskoj ništa te ne košta (i za njih sam čula da riješavaju blokade, ali ovisi koliki je iznos). Mislim da će te tražiti da prebaciš sredsta tj, primanja kod njih. I još jedna otegotna stvar za HPB je da si kod njih imao blokadu. No, pitaj ništa te ne košta.
Jeli to sigurno za ZABU da 6-12? Rekao sam im sve, i rekla zena da nema veze. Ja predao pa sada cekam. Hvala za info za kovanicu...
monoplavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:59   #1130
lijep pozdrav
imam jedan problem,namjeravao sam dici kredu od 8k eura ali sam tek sad saznao da mi je tvrtka pred stecajem
imam 3500 kn placu i 22 godine i nikakvih dugova ni nista slicno ,ugovor na neodredjeno i radim u firmi vec 5 mjeseci
jedino sto imam na teret sebe je trajni nalog za mobitel od 180 kn
u pbzu su me odbili kad sam isao pitat zbog situacije s firmom,inace sam klijent navedene banke

dal iko zna neki nacin da se dobije kreda u ovim uvjetima u kojima se nalazim?svaki savjet je dobrodosao
hvala
trokty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:16   #1131
Quote:
trokty kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav
imam jedan problem,namjeravao sam dici kredu od 8k eura ali sam tek sad saznao da mi je tvrtka pred stecajem
imam 3500 kn placu i 22 godine i nikakvih dugova ni nista slicno ,ugovor na neodredjeno i radim u firmi vec 5 mjeseci
jedino sto imam na teret sebe je trajni nalog za mobitel od 180 kn
u pbzu su me odbili kad sam isao pitat zbog situacije s firmom,inace sam klijent navedene banke

dal iko zna neki nacin da se dobije kreda u ovim uvjetima u kojima se nalazim?svaki savjet je dobrodosao
hvala
Nikako ili u nekoj maloj banci uz jamca, ako ne i 2. Ili u bilo kojoj banci, ali da se rata skida s plaće jamca, a ti se s njim dogovoriš da mu plaćaš svaki mjesec (rizično za odnos s tim jamcem )
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:19   #1132
Quote:
monoplavo kaže: Pogledaj post
Jeli to sigurno za ZABU da 6-12? Rekao sam im sve, i rekla zena da nema veze. Ja predao pa sada cekam. Hvala za info za kovanicu...
Pa kao što sam rekla banke rade ustupke, možda si ti jedan od njih. Čekaj odgovor kreditnoga, to nije do žene koja je rekla nema veze. Ne može ti dati odgovor u naprijed dok ne vidi što će komisija reći.
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 11:19   #1133
Pozdrav. Evo nakon što ni u jednoj banci nisam uspio dobiti kredit posto nisam na neodređeno, bez obzira što sam u istoj firmi već više od godinu dana, uspio se dogovorit sa šefom i dobio za stalno. I odem ja tako sretan i presretan u RBA, kad dobijem odheb pod tezom da u ponedjeljak 16.3.2015. njima stupa na snagu novi pravilnik, prema kojem oni ne odobravaju kredite mlađima od 23 godine. (te se sa time pridružili PBZ-u koji ima granicu sa 22 godine). A ja napunio prije par dana 20. Reko dobro ajde šta je tu je. I odem ja tako u Hypo pošto mi je blizu RBA, kad mi gospođa tam veli da bude to problem jer imam tek 20 godina, i jer sam tek sada dobio za stalno. A prije 5 dana dok sam bil tamo kod njih, niko riječ nije rekao za to. Jedini je problem bio to kaj ja nisam za stalno, i još me pitala ako bi postojala šansa kaj dobim za stalno pa neka se onda vratim kaj sredimo to. Šteta kaj je jučer subota baš bila pa nisam imo vremena duže jer svi rade do 12 il 13 h. Al razočaran sam stvarno, mogli su onda odma reč "čujte problem je dobna granica" i gotovo. Nikome ništa. A ne kaj čovjek skače ko budala, znate svi dobro kak je u današnje vrijeme tražit šefa ugovor na neodređeno. Sutra u ponedeljak idem dalje od banke do banke, možda ima iznimaka, ali sve u svemu za sad JEDAN VELIKI PALAC DOLJE za ovo kaj sam do sad prošo. I fakat ovo nema smisla. Pa čemu te dobne granice. Pa ajde razumijem da ne mogu dat kredit 65o godišnjacima na 20 godina. Al mladim ljudima. Pa ak sam dobil za stalno. I radil sam u toj istoj firmi do sad na određeno više od 15 mjeseci, pa nebudem onda dobil otkaz valjda. Kakve veze ima kad sam dobil za stalno. Sad, jučer, pred 3 mjeseca- jel bitno? Ak sam u istoj firmi skoro godinu i pol, i sad sam dobil za stalno, onda to valjda znači da je šef stekao povjerenje u recimo mene il bilo koga, i dal je čovjeku ugovor za stalno. I onda se čude da ljudi bježe iz HR? Pa čovječe moj deda koji ima 1200 kn penzije digao kredit bez po muke. Doma sedi ne radi ništa. Ja koji radim recimo 10 sati dnevno il 12, cak i 15 ak treba, ja ne zaslužujem jadni kredit od jadnih i bijednih 15 000 kuna? Pa ajde da čovjek traži 50 000 eura. Onda razumijem. Ali 15 000 kuna??? pa ajde k vragu. To znači da ja s svojih 20 godina vrijedim manje nego neko ko ima 25? Nevjerojatno. Nudiš im se da zarade na tebi, a oni te odbijaju. Da ne povjeruješ

Zadnje uređivanje Mannnncho : 15.03.2015. at 11:31.
Mannnncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 12:32   #1134
Iz prve ruke, zahtjev za kredit zaprima bankarski službenik koji ti može reći osnovne stvari i npr da će biti ili neće biti odobreno, ali to sa sigurnošću ne zna jer zahtjev ide dalje na obradu i procjenu rizika kredita.
Prema onome što si naveo, bez obzira ne dob, uzevši u obzir iznos tvoje plaće i radni staž, rizik za povrat tvog kredita je izrazito velik i kredit vjerojatno ne bi mogao dobiti. Eventualno dopušteno prekoračenje u iznosu jedne, dvije plaće. U inozemstvu je situacija još striktnija pa je onima što zarađuju prosjek izrazito teško doći do bilo kakvog kredita ili većeg limita, bez obzira na sve ostalo.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:01   #1135
U bankama rade ljudi koji pojma nemaju.
Čast iznimkama.

Jednom sam obišao sve banke na kvatriću, njihove kreditne odjele.
Prvo nisu znali da li je to što sam pitao dozvoljeno po njihovim pravilima
( išli su uvijek zvati nekoga da saznaju ).
Drugo, čudili su se zašto ja to tako želim. Pa sam im objasnio prednosti
toga. U prvoj banci. U drugoj isto a dalje mi se nije dalo.
Ako radiš na kreditnom odjelu i to ti nije palo na pamet prošlih 5 ili 10 godina onda ne znam.
Mogu ti ja objasniti, ali to se plaća.

Sa znanjem i poznavanjem posla i materije kojom se bave u potpunosti sam bio zadovoljan samo sa jednom bankom.

Znali su sve, nikoga nisu morali zvati, nisu se čudili mojem upitu jer su znali zašto i zbog čega to pitam.
Ta banka je sada moja banka.

Naravno, pije svega toga sam išao u svoju banku gdje sam uredan klijent 20 godina. Otpilili su me u roku par minuta.


I još jedna notorna glupost je što za kreditnu sposobnost gledaju samo plaću.
Ne zanima njih ako 20 godina npr. primam najamninu kao dvije plaće i imam 8 ili 28 nekretnina.
Ako si na minimalcu, zaboravi bilo šta.

I opet, ta moja nova banka je uz neke uvjete prihod od najamnine uvažavala kao dodatnu kreditnu sposobnost.

O imenima nećemo.
FatAndUgly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:44   #1136
Kakve veze ima jesam li ja na minimalcu ili nisam. Tražim 15 tisuca kuna. na 36 mjeseci sve zajedno rata bi bila kojih 500 kuna?? To je petinamojih primanja. A kaj je onda s onim kaj je mogučnost da se ide do trecine? mislim pa 500 kuna. Imam stalna primanja, placa nije kasnila ni jedan dan od kad radim. to mogu i sami provjeriti. ako je placa prvog u mijesecu onda je prvoga. nemam nikakva odbijanja od place, ni kredit, nit sam jamac, niti bilo kakve ovrhe, nista. jedino to kaj sam u dozvoljenom prekoracenju, a to je jedan od dva najbitnija razloga dizanja kredita. i to 3000 kuna. zaposlen sam sad za stalno. pa ljudi kaj jos treba ja ne mogu vjerovat. znam da sam na minimalcu. al znam isto tako da trazim minimalni iznos prakticki koji banke daju, i to na najkraci rok otplate koji daju. razumijem da je minimalac problem kad se trazi 20 000 eura il 10. al ovo mi fakat nije jasno
Mannnncho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:58   #1137
Svaka banka ima pravilnik i diskrecijsku odluku o uvjetima za određene proizvode i usluge u kojima, u ostalom i stoji koliko iznos plaće i koji ostali uvjeti se moraju udovoljiti za određeni proizvod ili uslugu. Isto kao i starost koja se mora udovoljiti, pa ti tako nisu ni trebali reći da moraš imati x godina za proizvod kojeg želiš, već samo da ne udovoljavaš zahtjevima banke za željeni proizvod. Plaća je glavni faktor, kao i radni staž i tko je poslodavac, poslovanje firme, prihodi/blokade, broj zaposlenih itd. Obzirom da je plaća takva kakva je, a još je odobreno dopušteno prekoračenje koje također ulazi u obzir jer je to vrsta kredita, ja ti ne mogu reći da ti neće biti odobren novi kredit ili suprotno već samo okvirne informacije. No, svaka banka ima drugačija pravila pa možda kod neke i uspije.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:12   #1138
Zanima me dal cu ja sad moci uzet kredit.ja sam se sad zaposlio u jednoj firmi i odma dobio ugovor na neodređeno.vele trebam cekat 3 il 6 mj e sad vidim po forumu da ima i dobna granica? i jel moguce uzet kredit od 40 000 kn na minimalac.zahvaljujem na odg
hdario155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 22:52   #1139
Pozdrav, imam pitanje vezano za kredit ako netko zna.
Radim već 10 mjeseci preko ugovora na određeno, posao je siguran ali zapošljavaju samo preko ugovora, na 3 mjeseca se potpisuje, plaća 4000-4200.
Zanima me dali mogu podić kredit od otprilike 15 tisuća kn na godinu ili dvije?
Imam račun u pbz-u.
IvanS23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:55   #1140
Bok svima! Trebam nenamjenski kredit u iznosu od 3000-4000 eura. Primanja 5000 kn, zaposlena na neodređeno ali problem je što radim tek 3 mjeseca. Dali postoje banke koje će mi dati kredit na temelju ta tri mjeseca i ako da koje su to?
deemuša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.