Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 20:14   #1281
Quote:
rainy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, danas sam se raspitivala o kreditu u ZABI (koja mi je i maticna banka). Pocela sam raditi ovaj mjesec, ugovor na odredeno godinu dana. Uglavnom mi je rekla teta u banci da nakon 3 mjeseca mogu trazit kredit uz jamca, a nakon 6 samostalno. Zanima me koji su uvjeti za jamca? Jer decko mi je dobio od ovog mjeseca ugovor za stalno, ali ima dugovanje prema banci jer nije podmirio minus na tekucem racunu na vrijeme pa su mu omogućili mjesečno otplacivanje minusa. Znaci li to da je on na "crnoj listi" i ne moze mi biti jamac? Ili suduznik?
Nije na crnoj listi, u slučaju smanjenja minusa svima se omogućuje redovna otplata do 12 mjeseci tako da je to ok, jedino mu rata za otplatu minusa umanjuje kreditnu sposobnost

Poslano sa mog HUAWEI M2-801L koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:44   #1282
Pozdrav, imam pitanje o studentskim kreditima, do koje se dobne granice daju, imam 25 godin i sad ću upisati 2. god na privatnom faksu u inozemstvu, kakve su šanse da mi ga daju??
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 21:54   #1283
Quote:
Laterus kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje o studentskim kreditima, do koje se dobne granice daju, imam 25 godin i sad ću upisati 2. god na privatnom faksu u inozemstvu, kakve su šanse da mi ga daju??
Najbolje da pitaš u bankama u državi u kojoj imaš upisan fakultet, prijavljen boravak i dozvolu.
Studentske kartice u hr se izdaju isključivo studentima koji ostvaruju ta prava u republici hrvatskoj, obično do 27. godine.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:33   #1284
Svakako je bolje da se raspitaš u inozemstvu jer se kod nas studentski krediti daju isključivo osobama s kreditnom sposobnosti.
Znači, zaposlenima....
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:43   #1285
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
tomica1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:12   #1286
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
a čekaj onda da se zgrada napravi pa upiši hipoteku na stan, drugog načina nema. nisu banke blesave.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:30   #1287
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
a sta bi ti...posuđivao lovu bez davanja garancija i instrumenata naplate
Firmu koja gradi to se ne tice, oni hoce lovu na stol i to je to.
Probaj se sa njima dogovorit da im das eventualno kaparu pa da pricekaju dok se zgrada ne etažira i onda se moze hipoteka stavljat, iako je to za firmu rizik jer bi banka stavljala hipoteku na nesto sto nije placeno.Odi u banku i u tu firmu i probaj se dogovorit, jer znam jedan takav slucaj da je stan u izgradnji dan kao hipoteka za kupnju istog..i sve to se da rijesit dobrim ugovorom di su svi zasticeni.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:54   #1288
Pozdrav,

Nisam jos do sada imao kredit, a trenutno imam neke troškove pa bi me zanimao nenamjenski kredit do 20000kn.

Imam primanja 6500kn mjesecno te me zanima gdje bi mogao ostvariti kredit?
Zaposlen sam na određeno ali sam u navedenoj firmi gotovo 3 godine.
Pretpostavljam da one brze kredite ne mogu realizirati zbog HROKA?

Unaprijed hvala.
alduin600 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:16   #1289
U kojoj banci primaš plaću?
Najbolje se prvo raspitati tamo, pretpostavljam da uredno posluješ po računu u toj banci.

Imaš li drugih zaduženja, kreditna kartica, minus? Po njima se isto vidi urednost u HROKu

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:08   #1290
Quote:
alduin600 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nisam jos do sada imao kredit, a trenutno imam neke troškove pa bi me zanimao nenamjenski kredit do 20000kn.

Imam primanja 6500kn mjesecno te me zanima gdje bi mogao ostvariti kredit?
Zaposlen sam na određeno ali sam u navedenoj firmi gotovo 3 godine.
Pretpostavljam da one brze kredite ne mogu realizirati zbog HROKA?

Unaprijed hvala.
mislim da splitska i hpb imaju trenutno najniže kamate na gotovince, oko 5,3%, čak ne mislim da bi i hrok bio problem pošto je riječ o relativno malom iznosu. splitska traži prebacivanje primanja kod njih.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:34   #1291
Zaposlenje na određeno je problem, ali najbolje da odeš u banke tvog interesa, možda neka daje i za zaposlene na određeno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:12   #1292
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
U kojoj banci primaš plaću?
Najbolje se prvo raspitati tamo, pretpostavljam da uredno posluješ po računu u toj banci.

Imaš li drugih zaduženja, kreditna kartica, minus? Po njima se isto vidi urednost u HROKu

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Imam kreditne kartice ali sam sve racune placao (neke ne na vrijeme ali su placeni)

Hvala svima na odgovorima, probat cu vidjet po bankama ako ne strpiti se jos par mjeseci do ugovora za stalno
alduin600 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:27   #1293
Pozdrav, zanimalo bi me jel ja mogu dignut kredit od 11,000 kn, radim na odredjeno, na ugovore od mjesec dana, kod privatnika, prijavljen sam na 3,276kn brutto, uzeo bih otplatu na godinu dana, ukoliko sam kreditno sposoban, hvala unaprijed, nemam nikakvih dugovanja, nisam u minusu i slicno
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:28   #1294
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanimalo bi me jel ja mogu dignut kredit od 11,000 kn, radim na odredjeno, na ugovore od mjesec dana, kod privatnika, prijavljen sam na 3,276kn brutto, uzeo bih otplatu na godinu dana, ukoliko sam kreditno sposoban, hvala unaprijed, nemam nikakvih dugovanja, nisam u minusu i slicno
bojim se da ti s tim okolnostima kredit neće odobriti nitko
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:15   #1295
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
bojim se da ti s tim okolnostima kredit neće odobriti nitko
A makar na rate onda? Pitam jer bih si htio uzet kompjuter, naravno, igram igrice, i zelim masinu od kompa, gledao sam na Instaru, dodje oko 10,800 kn, prosle godine su mi iz banke rekli da su mi odobrili karticu Maestro za rate, ali nisam imao potrebe napravit ju, ukoliko mi nece nitko odobrit kredit, mislis li da ce mi barem to na rate odobrit onda, jer zaista nemam strpljenja skupljat mjesecima 10 soma za komp xD
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:33   #1296
Rate na maestro ti uglavnom idu u visini jednog primanja, tako da teško... Možda ti netko ima amex, master ili diners u obitelji ili od bliskih prijatelja pa da ti provuče, a ti budi fer i uredno podmiruj rate. Da apliciraš za amex/diners opet vjerojatno nećeš dobiti zbog ugovora i preniskih primanja, a i ako dobiješ to će biti neki smiješni limit od 1000, 2000kn.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:23   #1297
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
A makar na rate onda? Pitam jer bih si htio uzet kompjuter, naravno, igram igrice, i zelim masinu od kompa, gledao sam na Instaru, dodje oko 10,800 kn, prosle godine su mi iz banke rekli da su mi odobrili karticu Maestro za rate, ali nisam imao potrebe napravit ju, ukoliko mi nece nitko odobrit kredit, mislis li da ce mi barem to na rate odobrit onda, jer zaista nemam strpljenja skupljat mjesecima 10 soma za komp xD
Malo offtopica ali većina tih gamerskih već složenih pc-eva su neisplativi, a da se proći i jeftinije, baci oko na podforum hardver:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=218
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:21   #1298
Preporuka za takve je nenamjenski hipotekarni kredit. Nitko te neće ni pitat za primanja.
Hater Deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:27   #1299
Poštovani, zanima me da li osobni bankari odbijaju zahtjev ako misle da se kredit nece odobriti?

Naime imam kredit i sada bi mi trebao jos jedan za auto kod kojeg ce mi mjesecni anuitet iznositi cca 600kn a kod proslog kredita mi iznosi 900 znaci 1500 sveukupno na prosjek od 6000kn. Zato me zanima da li bi mi odmah rekli da ni ne šaljem zahtjev ako novi kredit nije moguce dobiti.

Hvala
alduin600 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:28   #1300
Bi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.