Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 13:40   #41
meni je 26godina, i dijagnosticirali su mi KOBP. odlucila sam se za priorodno ljecenje. i pulmologica se slozila. Koristim med i tinkturu od propolisa od medara Petrovica koji zivi i radi u Velikoj Gorici. I za 4mj su mi se podigle vrijednosti FEV I FVC za nekih 8%

moj savjet ako ste u ranijoj fazi, krenite prvo sa alternativom. Za mene dijeluje.prestala sam pusiti, redovito korstim med bez preskakanja i vjezbam. i bolest bi se mogla drzati jako dugo pod ovim vrijednostima. svako malo osjetim neko stezanje u grlu, i treba mi da potegnem zrak, ali naviknete se
PENSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 22:02   #42
Moja majka ima kopb skoro 4 god., pije terapiju prestala je pusit cim joj je dijagnosticirana bolest, ali u posljednje vrijeme sve vise nekako "tone" pocela je buncat jel to moguce da nema dovoljno kisika u mozgu? Svako malo uhvati neku upalu pluca ili temperaturu, samo joj se spava a kad pricam s doktorima uvik daju joj neke americke lijekove ali nema nekog pomaka velikog
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:54   #43
Smile pomoć za sve koji mogu pomoći

jednoj mojoj dragoj osobi je dijagnosticiran kopb pluća..otprilike prije godinu dana.uz sve to jos uvijek je pušač i prilikom zadnje kontrole rečeno joj je da joj je rad pluća smanjen na svega 36 %.
ima onu pumpicu i pokusava prestat pušit..a strastveni je bila pušač.
ono što me zanima je da li ako prestane pušiti sa tako malim kapacitetnim radom pluća moze živjeti????
stavrno mi hitno treba odgovor.
franjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:31   #44
zar nitko nema da odgovori??
franjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:44   #45
Quote:
franjica kaže: Pogledaj post
jednoj mojoj dragoj osobi je dijagnosticiran kopb pluća..otprilike prije godinu dana.uz sve to jos uvijek je pušač i prilikom zadnje kontrole rečeno joj je da joj je rad pluća smanjen na svega 36 %.
ima onu pumpicu i pokusava prestat pušit..a strastveni je bila pušač.
ono što me zanima je da li ako prestane pušiti sa tako malim kapacitetnim radom pluća moze živjeti????
stavrno mi hitno treba odgovor.
Koliko je stara ta osoba? Naravno da moze zivjeti ali je to opaka progresivna bolest,tako da treba pod hitno mijenjati zivotni stil,prestat pusit,vise se kretat na svjezem zraku,regulirat tjelesnu tezinu, stalno biti u kontaktu sa svojim pulmologom i smanjit stres po mogucnosti..
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:02   #46
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Koliko je stara ta osoba? Naravno da moze zivjeti ali je to opaka progresivna bolest,tako da treba pod hitno mijenjati zivotni stil,prestat pusit,vise se kretat na svjezem zraku,regulirat tjelesnu tezinu, stalno biti u kontaktu sa svojim pulmologom i smanjit stres po mogucnosti..
hvala na odgovoru ..ima nekih 57 godina ...ali nazalost i dalje puši jer je imala veelikih problema u familiji...iako mi se čini da cak i smanjuje....i sa jako malim radom kapaciteta pluća zivi(nekih 36%)..hvala na svim informacijama..
franjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:56   #47
Quote:
PENSA kaže: Pogledaj post
meni je 26godina, i dijagnosticirali su mi KOBP. odlucila sam se za priorodno ljecenje. i pulmologica se slozila. Koristim med i tinkturu od propolisa od medara Petrovica koji zivi i radi u Velikoj Gorici. I za 4mj su mi se podigle vrijednosti FEV I FVC za nekih 8%

moj savjet ako ste u ranijoj fazi, krenite prvo sa alternativom. Za mene dijeluje.prestala sam pusiti, redovito korstim med bez preskakanja i vjezbam. i bolest bi se mogla drzati jako dugo pod ovim vrijednostima. svako malo osjetim neko stezanje u grlu, i treba mi da potegnem zrak, ali naviknete se
živjo
imam 54 godina ,zanima me kako ti ovo umješaš,koliko puta na dan to jedeš ili piješ,koliko kapi propolisa i tako dalje,imam kopb

lp dule
plavolasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 06:39   #48
Na temi dugo se nitko nije javljao,meni je neki dan postavljena ta diagnoza uz napomenu lakšeg do srednje teškog st.kapacitet pluća na 68%
i prepisan lijek Onbrez Breezhaler dajte mi malo svoja iskustva i ako netko zna za neke alternativne pripravke,mrzim kemiju i još k tome kako je rekla do kraja života..inače sam aktivna,puno šećem i da ,kupila sam nikorete moram prestat pušiti,pa i za to molim iskustva
hvala
marta513 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:19   #49
Quote:
marta513 kaže: Pogledaj post
Na temi dugo se nitko nije javljao,meni je neki dan postavljena ta diagnoza uz napomenu lakšeg do srednje teškog st.kapacitet pluća na 68%
i prepisan lijek Onbrez Breezhaler dajte mi malo svoja iskustva i ako netko zna za neke alternativne pripravke,mrzim kemiju i još k tome kako je rekla do kraja života..inače sam aktivna,puno šećem i da ,kupila sam nikorete moram prestat pušiti,pa i za to molim iskustva
hvala
Već je napisano da je propolis i med dobar, dobra je i mlada zelena pšenica u medu(smanjuje štetna djelovanja toksina, djeluje protuupalno i antiseptički...) (mislim da ne smijem pisati proizvođača da ne ispadne da reklamiram možeš na pp pitati ako ti ne izbaci na googlu)..odličan je čaj od bazge,a što se tiče pušenja bolje je postepeno smanjivati nego naglo prestati, odlično je kretati se u prirodi pogotovo ako imaš planine u blizini, smanjiti stres, redovito spavati paziti i na težinu...više se fokusirati na alternativu uz dogovor s dr. za nužnu terapiju pa prilagođivati kemiju
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:27   #50
samo usput - med, propolis, reg. ljekovito bilje, vježbanje na svježem zraku i prestanak pušenja ne smatramo alternativom tu na Zdravlju tako da o tome možete slobodno pisati; za ostalo je Alternativno liječenje
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:30   #51
Quote:
marta513 kaže: Pogledaj post
Na temi dugo se nitko nije javljao,meni je neki dan postavljena ta diagnoza uz napomenu lakšeg do srednje teškog st.kapacitet pluća na 68%
i prepisan lijek Onbrez Breezhaler dajte mi malo svoja iskustva i ako netko zna za neke alternativne pripravke,mrzim kemiju i još k tome kako je rekla do kraja života..inače sam aktivna,puno šećem i da ,kupila sam nikorete moram prestat pušiti,pa i za to molim iskustva
hvala
1.Koliko godina imate?,jer je s tim upitna dg. KOPB-a.
2.Što se tiče iskustva za Onbrez,teško da će vam netko na to odg. jer je novi lijek na listi i uopće.
Inače radi se o indakaterolu to je beta 2 antagonist tj. bronhodilatatoru dugog djelovanja,slično kao Serevent tj. salmeterol ili formoterol kojeg kod nas ima samo u komb. sa inhalacijskim steroidom- Foster,Symbicort, a salmeterol također postoji u komb. kortiosteroidom- Seretide i sad novo Duohal.

Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 10.05.2013. at 10:47.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:26   #52
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Koliko godina imate?,jer je s tim upitna dg. KOPB-a.
2.Što se tiče iskustva za Onbrez,teško da će vam netko na to odg. jer je novi lijek na listi i uopće.
Inače radi se o indakaterolu to je beta 2 antagonist tj. bronhodilatatoru dugog djelovanja,slično kao Serevent tj. salmeterol ili formoterol kojeg kod nas ima samo u komb. sa inhalacijskim steroidom- Foster,Symbicort, a salmeterol također postoji u komb. kortiosteroidom- Seretide i sad novo Duohal.
Imam 58g i naposala sam točno onako kako piše na nalazu pulmologice,znam da je novi lijek jer ga nema u ljekarnama pa sad čekam poziv naručen je iz Medike,tegobe koje su ukazivale na mogućnost opstrukcije imam već jako puno godina,okorjeli pušač,no nekako sam se do sad provlačila,nije mene nešto posebno strah,znam kak to ide više sam mislila pod alternativu baš zato što propisanog lijeka nema u prodaji i nemam pojima što dalje
marta513 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:30   #53
Quote:
marta513 kaže: Pogledaj post
Imam 58g i naposala sam točno onako kako piše na nalazu pulmologice,znam da je novi lijek jer ga nema u ljekarnama pa sad čekam poziv naručen je iz Medike,tegobe koje su ukazivale na mogućnost opstrukcije imam već jako puno godina,okorjeli pušač,no nekako sam se do sad provlačila,nije mene nešto posebno strah,znam kak to ide više sam mislila pod alternativu baš zato što propisanog lijeka nema u prodaji i nemam pojima što dalje
Je to je KOPB,u obzir dolazi Serevent i/ili Spiriva naravno uz konzultaciju nadležnog pulmologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:40   #54
Problem je to što mi je ona izričito baš taj lijek prepisala,a drugo što sam još ovaj tjedan u Zagrebu a onda odlazim do jeseni na otok,imamo mi tamo ljekarnu samo nisam sigurna kako oni naručuju,a doktorica je napomenula,od sad pa do smrti..uz to moram i kapati nos s fiziolaškom radi lakšeg protoka zraka,baš sam se fino sredila
marta513 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:03   #55
Dijagnosticirane su mi Bronhiektazije jos kada sam bila djevojcica. Znala sam imati i po nekoliko upala pluca godisnje, no otkako se lijecim homeopatskim lijekovima kod doktora Šimetina iz Zagreba, nisam imala niti jednu upalu pluća u zadnjih deset godina. Na preglede odlazim dva puta godišnje. Kašalj je stalno prisutan i s tim sam se pomirila, ali osim toga ne osjecam veci teret ove bolesti. Bitno je biti aktivan, ne pušiti, uzimati vitamine i stalno brinuti o odrzavanju imuniteta. Ono što karakterizira ovu bolest je to da se pogorša prvim padom imuniteta, a barem je njega lako drzati na razini ako o njemu mislite
Crop8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 11:51   #56
KOPB

molim ako netko ima iskustva ili nekih saznanja o opstrkciji da mi pomogne,znam da moram kod doktora ali trenutno rješavam probleme s rakom pa mi malo previše još i to,dijagnosticiran mi je početak 2013 no onda je došao rak pa je kopb bio manje bitan,no sad me davi suhi kašalj i zato bi volila iskustva
hvala
marta1953 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:42   #57
Quote:
marta1953 kaže: Pogledaj post
molim ako netko ima iskustva ili nekih saznanja o opstrkciji da mi pomogne,znam da moram kod doktora ali trenutno rješavam probleme s rakom pa mi malo previše još i to,dijagnosticiran mi je početak 2013 no onda je došao rak pa je kopb bio manje bitan,no sad me davi suhi kašalj i zato bi volila iskustva
hvala

Prvo terapija?Kakvu terapiju uzimas,imas li ventolin po potrebi?
Ja sam smaticar i u terapiji imam seretide,spiriva,alvesco i ventolin po potrebi ..
Neki dan nije ni to pomoglo, e onda ne preostaje nista drugo nego na hitni prijem po injekciju(ne cekam,cim me vide i velim asmaticar odma sam unutra)Uglavnom ljena sam, pa cekam, bude bolje, pa nejdem tako dugo dog vec zaista si pomazem disati i ramenima ...
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:27   #58
hvala adminu,vidim da sam pisala još 2013 o tome,no u međuvremenu sam zaglavila s karcinomom pa sam nekak mislila da se KOPB malo povukao no baš i nije,muka mi je od doktora i kontrola ali vidim da moram, kao što sam pisala da sam dobila Onbrez za inhaliranje ali neznam koliko je to pomagalo a sad me davi kašalj i puno sluzi
marta1953 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:42   #59
možda netko zna više, ovako, počelo je sve sa jakom upalom sinusa, nadjena mi je klebsiella u brisu sinusa.
Temp cijelo vrijeme 37, jaka iscrpljenost.
Počinju bolovi pluća, i neka osjetljivost pluća, sinusi upaljeni. Popila sam 10 dana klavocina za sinuse.
Nakon tri tjednadoma, i dalje sam sva upaljena, iscrpljenost je manja al i dalje je tu. Bila sam na sistematskom, bolesna i pulmolog me preslušao i time daje dijagnozu kronična opstruktivna plućna bolest KOPB!
Krvni nalazi su oke, nije mi radio rtg snimku, spirometrija malo lošija FVC 96%, FEV 1 96%, CRP 2,3 IgE povišen (došla sam sa upalnjenim sinusima i imam cijeli život kronične probleme sa sinusima) da li sa ovim nalazima mi je moguće dijagnosticirati ovu bolest??

Opća praksa je rekla da se ne slaže s pulmologom, da mirujem i dalje (sada već 5 tjdana na bo, mirujem, inhaliram se, preslušala me i čuje se nešto još na plućima ) ali kao da cijelo vrijeme nemam zraka, onda mi npr jednom u par dana, radi nedostatka zraka počne lupat srce, kad se inhaliram i dišem na masku, počne me panika hvatati jer kao da mi fali zraka, ali općenito su mi sinusi i dalje upaljeni, pluća su i dalje slaba, onako osjetljiva.
Pulmolog je preporučio dva spreja Avamys u sprey, Duohal za usta i Makcin antibiotikr 7 dana, što je opća praksa rekla da nebi jer sam već popila klavocine za sinuse, 10 dana.
I sama pokušavam izbjeći antibiotik jer su mi ihradi sinusa prečesto prepisivali tokom života, ali mi nije jasno 5 tjedana bolovanja, mirovanja, i inaliranja, sljez, sprejevi, ja i dalje imamujutro osječaj da nemam dovoljno zraka, ne znam kako je kad hodam jer sam zadnji tjedan odlučila baš mirovati, ne naprezati pluća jer se brinem već.
Ne kašljem, osim malo ujutro, ali onako oprezno, mislim da je radi nazalnog sljevanja iz sinusa.
Nisam više pametna. Da li su ovo pluća, dali sam već do sada trebala ozdraviti pluća?
Ima li netko ideju da li bi ovo moglo biti od jake upale sinusa koja se spustila na pluća, ili zbilja imam KOPB
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 15:14   #60
Dižem temu u nadi da cu dobiti neki savjet pomoć..

Ovakva je stvar...

Prije mjesec dana, 8.3. točnije.. majka(1951 godiste) mi je hospitalizirana s niskom saturacijom kisika-oko 60.. hitna ju je odvezla za sisak i nakon 3 dana prebacena na pulmologiju u moscenicu(inace je odjel u petrinji, ali je ostecen u potresu). Naravno odmah je zapocela s terapijom kisika, i nakon mjesec dana stanje se poboljsalo, pa je pustena kuci, ali s 24satnom terapijom kisika.. jer joj pluća više ne funkcioniraju, i ne može bez dodatnog kisika.

Koncentrator kiska po danu, a po noći je spojena na ASTRAL 100 uredjaj koji omogućuje mehaničku ventilaciju.. U bolnici su mi u par minuta pokazali kako uredjaj funkcionira, a došla je i gospodja doma da nam objasni..

po danu s koncetratorom kisika https://www.locum-trade.hr/slike/vel...25-dv525_3.jpg nema problema, sve radi kak treba..

ali po noći kad ju spajamo na Astral 100 i stavljamo silikonsku masku(koja ide ispod nosa i pokriva usta) dolazi do problema..

objasnili su nam da leak/curenje na maski moze biti do 15.. vecinom je oko 4 5 6, jednostavno maska ima 5 remena i kako god ju namjestili, ako se majka pomakne, ili glavu okrene malo, nije moguće svesti curenje na 0, ali sve je u tim nekim granicama normale..

E sad problem.. uredjaj je tak kalibriran da ako pojedine vrijednosti idu ispod, ili iznad granica, uredjaj aktivira grešku, alarm se pali i pišti, pa kad se se brojke vrate u normalu, alarm se ugasi.. a to je iritantno i na granicama izdržljivosti jer ne spavamo po noći nego non stop pratimo kaj se dešava..

Znači Low MVe(nizak minutni volumen izdaha), i Low Vte(nizak volumen izdaha), svakih minutu, dvije 3, nekad je stanka 10 minuta, ali alarm se cijelo vrijeme aktivira.. ono kaj mi je naveci problem i ne razumijem je kako u jednom trenutku Low Vte(ispod 100 se pali alarm) je 400 500, a u sekundi padne na 50, i tako u krug.. brojke idu gore dolje, a alarm se pali i tako manje vise cijelu noć..

Gospodja koja je donijela uredjaj veli preko telefona treba masku namjestiti, mamina doktorica je došla i rekla da se ne razumije u too, danas je vikend pa do sutra nemrem nikak rješiti problem..

Zanima me da li je netko imao ovakvih iskustava, ili zna neto više od mene.. Kako da pomognem mami, i samom sebi..

Nadam se da sam bio jasan.. Hvala unaprijed!
__________________
Zivjeti je vrlo nezdravo. Tko zivi, taj umire.
igi13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.