Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 00:48   #41
Dobro je kuhat i to pit kao čaj.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:07   #42
ja ih stavljam ujutro u zobene pahuljice za dorucak... ne puno.. zlicicu...
inace, lan je dobar za tegobe sa zucnim kamencima...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:51   #43
Samo mljeveni lan.Čitava zna samo prođu kroz organizam.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:21   #44
Zna li možda netko gdje se može kupiti ulje lana koje se čuva u hladnjaku u prodavaonici?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:24   #45
Laneno ulje imaš za kupiti u npr. Bio&bio dućanima.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:50   #46
Da, ali jedna stvar mi nije jasna, oni ne čuvaju ulje u hladnjaku, a sto tako je i u apoteci, niti čuvaju ulje u hladnjaku niti u tamnim bocama, pa mi nije jasno je li to ulje na neki način obrađeno da se ne kvari?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:36   #47
Dobili su u dm-a mljeveni lan. Ja ga stavljam u kruh.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:12   #48
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Dobili su u dm-a mljeveni lan. Ja ga stavljam u kruh.
Mljeveni lan više nema nikavu vrijednost, bolje je lan samljeti u mlincu za kavu i konzumirati ga u roku od 15 minuta.
Evo jedno pripravljenje Budwig obroka koji se koristi za suzbijanje raka i općenito podizanje imuniteta, a bazira se na siru i lanu.

http://www.youtube.com/watch?v=RSodd...x=0&playnext=1
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 10.02.2009. at 11:32.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:06   #49
[QUOTE=soks;18724198]Mljeveni lan više nema nikavu vrijednost, bolje je lan samljeti u mlincu za kavu i konzumirati ga u roku od 15 minuta.


zašto?šta se dešava sa lanom nakon 15 min? ja ga uzimam i ok.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:53   #50
[QUOTE=milkyp3;18725065]
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mljeveni lan više nema nikavu vrijednost, bolje je lan samljeti u mlincu za kavu i konzumirati ga u roku od 15 minuta.


zašto?šta se dešava sa lanom nakon 15 min? ja ga uzimam i ok.
pročitala sam na nekoliko mjesta da gubi kvalitetu brzo nakon mljevenja.

http://www.vitamini.hr/3276.aspx

Quote:
Lanene sjemenke
Izuzetno bogate fitoestrogenima – lignanima lanene sjemenke jednostavne su za korištenje. Treba ih samljeti u elektičnom mlincu za kavu i onda se mog udodavati u različita jela od salata do pečenja kruha. Važno je znati da mljeveni lan brzo gubi na svojoj kvaliteti stoga uvijek treba samljeti samo onu količinu koja nam je za određeni recept ili jelo potrebna. Lanene sjemenke također su i bogat izvor omega 3 masnih kiselina. Može se koristiti i laneno ulje kao dodatak prehrani (dvije žlice dnevno) ili na salatama. Važno je znati da se laneno ulje ne zagrijava jer gubi svoju hranjivu vrijednost.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:30   #51
Nisam znala to za lan, hvala na informaciji!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:09   #52
Ne kuzim kaj vam nije jednostavnije kupiti laneno ulje i to popit par puta dnevno?!
Istina ulje je odvratno, ali ne pijete litre.

Frend mi je dao laneno u tabletama i to je ok, iako i nakon toga zna ostati onaj okus u ustima.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:15   #53
u zadnjih mjecec i nešto svako jutro jedem svježi kravlji sir, laneno ulje i mljeveni lan. uglavnom smanjio sam sa težinu 87kn na 83kg

naime imam malo povišen kolesterol, pa malo kemijam, baš me zanima hoće li spasti do kraja 2. mjeseca
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:42   #54
uzimala bih lan zbog pcos, tj.reguliranja ciklusa. zna li netko kada ga trebam uzimati, u kojem dijelu ciklusa? ili ga normalno svaki dan jedem? hvala
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:35   #55
ja ga koristim najčešće ujutro ubacim jednu žlicu lana , 4-5 jušnih žlica zobenih prelijem jogurtom i imam savršeni doručak.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:17   #56
Quote:
brenk12 kaže: Pogledaj post
ja ga koristim najčešće ujutro ubacim jednu žlicu lana , 4-5 jušnih žlica zobenih prelijem jogurtom i imam savršeni doručak.
ako je ovo odgovor na moje pitanje, to mi je sve jasno. ali, jel ga trebam uzimat u prvom dijelu ciklusa, drugom ili to uopće nije važno?ajd ako netko zna nek odgovori. na pcos mi se ne javljaju...hvala
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:15   #57
nažalost neznam, ja ga uzimam radi neredovite stolice. preporodila sam se od kad ga konzumiram.nadam se da će ti se ubrzo javiti netko tko ima iskustva s pcos.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:16   #58
nažalost neznam, ja ga uzimam radi neredovite stolice. preporodila sam se od kad ga konzumiram.nadam se da će ti se ubrzo javiti netko tko ima iskustva s pcos.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 21:00   #59
Hm,..nakon vaših pozitivnih iskustava odlučila sam se i ja na lan! već sam ga pomiješala sa sirom i vrhnjem,a ovako sam mi ima okus na orahe... zanima me par stvari..koliko ga otprilike stavite u jogurt/probiotik...onako da bude gusto ili recimo 1 žlicu veću/manju...

kupila sam ga u kauflandu,pakiranje od 200g,to mi se čini malo,..možete mi reći gdje ima za kupiti veće pakiranje?
Tee.lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 22:50   #60
Quote:
Tee.lady kaže: Pogledaj post
Hm,..nakon vaših pozitivnih iskustava odlučila sam se i ja na lan! već sam ga pomiješala sa sirom i vrhnjem,a ovako sam mi ima okus na orahe... zanima me par stvari..koliko ga otprilike stavite u jogurt/probiotik...onako da bude gusto ili recimo 1 žlicu veću/manju...

kupila sam ga u kauflandu,pakiranje od 200g,to mi se čini malo,..možete mi reći gdje ima za kupiti veće pakiranje?
u apoteci ima od pol kg i to onaj "ZLATNI"koji kažu da je zdraviji od onoga tamnoga...
stavim ga kako kad mi paše,ako ga stavljam u sir stavim manje a u jogurt više...ali ga meljem neposredno prije jela
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.