Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 21:04   #81
Quote:
centar137 kaže: Pogledaj post
I s jednim USB portom, bez LAN porta, touchpadom kojim mozes upravljat petom, bez trackpointa,...
gle to je trabant jednostavnost, čega nema bez njega se može

upravo me spasio dobri stari g4.

crkla je aplikacija, a meni su windoze sjebane od trojana pa nisam stigao reinstalirat cisco vpn klijenta.

pa sam se spojio sa mica mace

koja uvijek radi jebote
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:07   #82
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
danas sam par sati proveo čačkajući po macbook air
ajme koji konp
lagan ki' perce, super ekran,brz ko' zmaj

šteta nije moj
:zavist: :jal:
srečkoviću
gledo i diro ga danas u pauverkomu
pogledam uptime, 28 dana
čekam novi imac 24" da dođe u nas

nego, baš bi mi fino lego otaj air, idealan za forum
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:27   #83
zanimljivo je da su satrapi digli i win xp sa bootcampom...
i uspoređivali ga sa premijum "ibm" laptopom, isti core duo proc, 2 gb rama...bla bla

ajd pogađajte ko' je brži ?
(napomena: vrlo je odokativna procjena,narafski)
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:29   #84
Jel na Macu rade satelitske kartice ili dvb-t kartice, naravno usb verzije.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:32   #85
ne koristim pa nemam pojma
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:35   #86
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Jel na Macu rade satelitske kartice ili dvb-t kartice, naravno usb verzije.
probaj ovdje .

google-fu je dobra stvar, za ovo je trebalo 10 sec
jets0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:07   #87
Quote:
jets0n kaže: Pogledaj post
probaj ovdje .

google-fu je dobra stvar, za ovo je trebalo 10 sec
Ma guglam mali milijun puta dnevno, al sad nikak da me baci na neku poštenu stranicu. Hvala na linku.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:05   #88
Quote:
centar137 kaže: Pogledaj post
I s jednim USB portom, bez LAN porta, touchpadom kojim mozes upravljat petom, bez trackpointa,...
S ovim se moram složiti, air stvarno ne valja. Tj možda bi valjao da košta upola manje, ovako ne vidim zašto bi netko kupio to umjesto običnog macbooka osim zbog "wow!" faktora i možda manje težine.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:54   #89
Hey, a zasto se inace kupuju mekove? Ili zele bit fensi, ili im se neda zajebavat da im kompjuter radi kako treba.
__________________
Ovih dana ja sam bolestan od ljudi
Nemoj me dirat, sutra me probudi
Peticija za flash za FreeBSD
centar137 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 08:42   #90
Quote:
centar137 kaže: Pogledaj post
Hey, a zasto se inace kupuju mekove? Ili zele bit fensi, ili im se neda zajebavat da im kompjuter radi kako treba.

evo 3 esa majstora
točno u srce
možda tebi povjeruju kad to kažeš, meni nitko nije ali je istina
a uz to i ljepo izgleda
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 09:16   #91
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složiti, air stvarno ne valja. Tj možda bi valjao da košta upola manje, ovako ne vidim zašto bi netko kupio to umjesto običnog macbooka osim zbog "wow!" faktora i možda manje težine.
alo idejek
zašto? zato što mogu

zašto pas liže jaja?

koji klinac će nekom izvršnom direktoru 3 usb adaptera?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 09:17   #92
Zato jer su bolji.
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 10:28   #93
Quote:
centar137 kaže: Pogledaj post
Hey, a zasto se inace kupuju mekove? Ili zele bit fensi, ili im se neda zajebavat da im kompjuter radi kako treba.
Aaa, čekaj, čekaj malo! Stop!

Ja sam kupil Maca upravo zbog toga kaj ima OS X (odn. kaj je OS X UNIX), da se ne moram zajebavat' sa kompom, i zbog ničega drugoga.

Ali MORAM se zajebavat':

"Terminal.app" mi NIKAD, do dana današnjega, nije delal kak spada:

- emulacija je šrot!
- [CURSOR UP] mi ne dela, iako u xtermu dela bez pardona!
- kad "zatvorim" (kak me to kod OS X nervira, kaj se aplikacije ne zatvore kad kliknem na "X"!) "Terminal.app", te nakon maksimizacije opet pokušam otvoriti novi session, prozor je prazan!
- X server me ozbiljno prca pod OS X: do dana današnjega nisam uspjel naštimat u njemu, da mi otvori custom xterm!

Ima toga još. OS X UOPĆE nije OS s kojim se ne moraš zajebavat', baš suprotno.

Ta igračka je dobra samo ak misliš surfat i eventualno napisat' koji dokument u NeoOfficeu (kad imaš sreće da ti se trenutna revizija NeoOfficea ne kolje sa najnovijim ažuriranjem Leoparda).

Koliko sam vremena potrošil pokušavajući dobit' OS X da dela koliko-toliko razumno i ponaša se kak spada... uf, bolje da prekinem, već osjećam kak mi krvna tekućina počinje ključati...
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:34   #94
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složiti, air stvarno ne valja. Tj možda bi valjao da košta upola manje, ovako ne vidim zašto bi netko kupio to umjesto običnog macbooka osim zbog "wow!" faktora i možda manje težine.
MacBook Air je savršena igračka za menadžere koji žele ispasti face pred drugim menadžerima.
Ili ti služi kao ultraportable, kad već imaš drugi laptop ili dva — nešto kao što ćeš kupiti Smart za odlazak u grad kad već imaš pošteni auto za normalnu upotrebu.

Inače, lijep je, fora je, ali sebi ga ne bih kupio. Nemam toliko para na bacanje.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:39   #95
@Annatar:
Vidiš, meni je iskustvo upravo suprotno. Terminal.app jedan je od boljih terminala koje sam imao priliku koristiti, s OS-om samim minimalno frke, a možda bi ti bilo korisno znati da OpenOffice.org 3 Beta radi native na OS X i NeoOffice ti više nije potreban.

Moja će sljedeća stolna kanta biti iMac (s najvećim ekranom, ma koji to u tom trenutku bio). Kad sve skupa izračunam, nije ni tako skup, za ono kaj dobivam.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:53   #96
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
alo idejek
zašto? zato što mogu
Ma dobro, kužim ja to

Ali kažem, ako već trošiš desetak tisuća kuna, zašto ne bi kupio bolji laptop (macbook) a opet je šminka
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ta igračka je dobra samo ak misliš surfat i eventualno napisat' koji dokument u NeoOfficeu (kad imaš sreće da ti se trenutna revizija NeoOfficea ne kolje sa najnovijim ažuriranjem Leoparda).
Naravno, ako misliš čačkati po sustavu nešto ozbiljnije, na svakom ćeš OS-u morati malo zaprljati ruke. A meni je terminal dobar

Inače, nisam mislio da ću to reći, ali microsoft office 2008 za OS X mi je jako dobar
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:55   #97
ulazim sve dublje u os x

http://code.google.com/p/macfuse/

http://code.google.com/p/macfuse/downloads/list

ssh file sistem je zakon, uz userlanda mountaš home direktorij koji imaš na nekom *unixu i radiš
štaveć oćeš radit,jel'
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 09:29   #98
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
Ali kažem, ako već trošiš desetak tisuća kuna, zašto ne bi kupio bolji laptop (macbook) a opet je šminka
Ma ne znam. Polako mi je vrijeme da idem kupit' novi laptop, ali sve odgađam i odgađam jer prav za prav ne znam kaj da kupim.

MacBook Air (ili thin, ili kak-se-već-zove) mi je super po dimenzijama, ali imam principijelni problem s njegovom cijenom. Jednostavno je precijenjen. Kao da kupujem "Diesel" ili "Calvin Klein", mislim ta šminka, to je fakat snobovska idiotarija.
Quote:
Naravno, ako misliš čačkati po sustavu nešto ozbiljnije, na svakom ćeš OS-u morati malo zaprljati ruke. A meni je terminal dobar
E stari moj, vjerujem da si time sažeo svu problematiku. Svi ti OSovi trebaju prčkanja, čim se radi o nečemu ozbiljnome, i čim ti treba nekaj samo mrvicu više od surfanja i obrade dokumenata. I niti jedan nije izuzetak tome.

To je cijela bit i cijela mudrost.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:22   #99
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
MacBook Air (ili thin, ili kak-se-već-zove) mi je super po dimenzijama, ali imam principijelni problem s njegovom cijenom. Jednostavno je precijenjen. Kao da kupujem "Diesel" ili "Calvin Klein", mislim ta šminka, to je fakat snobovska idiotarija.
E ovo nisam od tebe očekivao, da razmišljaš o kupnji macbook aira

Ti si mi tip za IBM/Lenovo laptope

Ali sad ozbiljno, air je sranje. Je, šminka je i nekome možda može biti koristan ali nekako sumnjam da si to ti. Macbook pro jer recimo jedan od najkvalitetnijih laptopa koje sam ja imao priliku držati u rukama i ako novci nisu problem, a vjerujem da kod tebe nisu, ne bih puno dvojio. Mana je što je najmanji 15". Ali isto tako, do kraja godine bi trebale izaći nove serije macbook i macbook pro laptopa tako da se isplati pričekati po mom mišljenju pa onda odlučiti.
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
E stari moj, vjerujem da si time sažeo svu problematiku. Svi ti OSovi trebaju prčkanja, čim se radi o nečemu ozbiljnome, i čim ti treba nekaj samo mrvicu više od surfanja i obrade dokumenata. I niti jedan nije izuzetak tome.

To je cijela bit i cijela mudrost.
Je, tak je. Ali za nekakav normalni svakodnevni rad, OS X je uvjerljivo najugodnija platforma za rad. Osnovne stvari su puno intuitivnije i sustav je izvrsno dizajniran, programi su puno bolje integrirani u sustav, svi slično izgledaju i ponašaju se zahvaljujući appleovim standardima za dizajniranje UI-a. Surfanje, pisanje dokumenata, slanje mailova, torrenti, programiranje - sve to super radi na OSX-u. Ali jebiga, za dizanje nekakvog servera mi ne bi bio prvi izbor, pitanje je samo što tebi treba.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:41   #100
hm, ja se još navikavam, fali mi explorer, a fali mi desni klik new txt file
i tako, snalazim se.

jučer mi nije uspjelo napraviti ntfs-3g, prvi put sam naletio na zajebanciju sa non-gujiem

inače

macports rasturaju guzičetinu

neki dan idem neš čačkat oko openldap servera,
sudo port install openldap, voila!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.