Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 21:29   #1
Kompozitni i komparativni horoskop

Što mislite o aspektu kad su ženski Mjesec i muški Asc
u egzaktnom kvadratu u komparativnom horoskopu?
Imate li od bliskih osoba ikog s kim imate taj aspekt
i ako da, kako vam funkcionira odnos?
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:51   #2
Kompozitni i komparativni horoskop

Je li vam se ikad dogodilo
da s pojedinom osobom imate fantastičan komparativni,
a da vam je kompozitni pun nekih loših aspekata?
I obrnuto, npr., da u komparativnom imate masu loših aspekata
(npr. Sunce kvadrat Saturn, Mjesec opozicija Mars itd.),
a kompozitni prikazuje konjunkciju Sunca i Venere u Vodenjaku
i sve to u osvježavajućem trigonu s Marsom i Uranom,
te Jupiter i Mjesec u lijepom sekstilu.

Kako gledate na to,
tj. smatrate li da najbolji odnos ipak ima oboje,
dakle - i dobar komparativni i dobar kompozitni?
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 22:04   #3
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Je li vam se ikad dogodilo
da s pojedinom osobom imate fantastičan komparativni,
a da vam je kompozitni pun nekih loših aspekata?
I obrnuto, npr., da u komparativnom imate masu loših aspekata
(npr. Sunce kvadrat Saturn, Mjesec opozicija Mars itd.),
a kompozitni prikazuje konjunkciju Sunca i Venere u Vodenjaku
i sve to u osvježavajućem trigonu s Marsom i Uranom,
te Jupiter i Mjesec u lijepom sekstilu.

Kako gledate na to,
tj. smatrate li da najbolji odnos ipak ima oboje,
dakle - i dobar komparativni i dobar kompozitni?
ja sam ti posebna priča, uopće ne gledam kompozit)))))
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 02:35   #4
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Kako gledate na to,
tj. smatrate li da najbolji odnos ipak ima oboje,
dakle - i dobar komparativni i dobar kompozitni?
Kompozitna karta je u svojoj biti pokazatelj svrhe jednog odnosa. Ona predstavlja jedinstvo, unikatan spoj dviju individua i kao takva otkriva esencijalnu svrhu i kvalitet jednog odnosa.

Usporedna (komparativna) karta je pokazatelj proporcije sklada/nesklada između dvije osobe, iz tog sklada/nesklada proizlazi jedan odnos.

Zato za odnos dviju individua uvijek najprije gledam usporedne aspekte. I općenito nikada ne gledam kompozitnu kartu bez individualnih natalnih karata.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:32   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato za odnos dviju individua uvijek najprije gledam usporedne aspekte. I općenito nikada ne gledam kompozitnu kartu bez individualnih natalnih karata.
Da, ali je li ti se ikad dogodilo da su komparativni i kompozitni skroz u neskladu?
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 00:46   #6
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Da, ali je li ti se ikad dogodilo da su komparativni i kompozitni skroz u neskladu?
Ne, a niti ne znam što bi značilo "skroz u neskladu".

Kada radim sinastiju uzimam jako puno vremena zato jer najprije proučavam pojedinačne karte. Zato je teško odgovoriti na ovo tvoje pitanje bez konkretnog primjera, a to je pak četverostruka analiza (za mene).

Općenito smatram kao što napisah gore: kako je kompozit potencijal jednog odnosa samim radom na usporednim aspektima (pojedinačno individua) one "ulažu" u svoj kompozit, njihov kompozit "jača" i ispunjava svoje pozitivne potencijale. Pa shodno tome uvijek ljude upućujem na usporedne aspekte kroz koje mogu raditi na svom odnosu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 13:09   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne, a niti ne znam što bi značilo "skroz u neskladu".

Kada radim sinastiju uzimam jako puno vremena zato jer najprije proučavam pojedinačne karte. Zato je teško odgovoriti na ovo tvoje pitanje bez konkretnog primjera, a to je pak četverostruka analiza (za mene).

Općenito smatram kao što napisah gore: kako je kompozit potencijal jednog odnosa samim radom na usporednim aspektima (pojedinačno individua) one "ulažu" u svoj kompozit, njihov kompozit "jača" i ispunjava svoje pozitivne potencijale. Pa shodno tome uvijek ljude upućujem na usporedne aspekte kroz koje mogu raditi na svom odnosu.
pozdrav,prvi put se uključujem,iako čitam redovito što pišete.
moj dragi i ja imamo isti asc i konjunkcije vrhova svih kuća te prilično napete međusobne aspekte,ali nam je u kompozitu 6. kuća puna,a venera gotovo na dsc i mjesec u 10.fish,bi li malo proučila slučaj ako ti pošaljem podatke??ja sama ne znam dovoljno..pliz!!!
sfinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:58   #8
Quote:
sfinga kaže: Pogledaj post
pozdrav,prvi put se uključujem,iako čitam redovito što pišete.
moj dragi i ja imamo isti asc i konjunkcije vrhova svih kuća te prilično napete međusobne aspekte,ali nam je u kompozitu 6. kuća puna,a venera gotovo na dsc i mjesec u 10.fish,bi li malo proučila slučaj ako ti pošaljem podatke??ja sama ne znam dovoljno..pliz!!!
Ne znam kako si to zamislila, jer takvo pitanje kao što napisah u postu traži mnogostruku analizu.


Iz ovoga što si navela: to što je u kompozitu naglasak na 6. polju govori da trebate paziti da ne stavljate preveliku orjentiranost na ovozemaljske stvari i vanjsko okruženje. Ljubavni odnos (Venera) se razvija kroz malene svakodnevne znakove pažnje i brigu....što je ujedno način da veza ne bi prešla u rutinu i naviku. To je važno jer se 6. polje odnosi na učenje kroz neposredno iskustvo na materijalnoj razini, a ako osobe to ne rade problemi se najčešće reflektiraju kroz zdravlje. Zbog naglaska na 6. polju i Mjeseca u 10. polju vaša veza ima potencijal da kroz zajednički posao (ili neki oblik poslovne suradnje) razvije sasvim specifičan talent i sposobnost (koji ima korjene u tradiciji-Mjesec). Kroz njega se može ostvariti veći stupanj bliskosti između partnera, razviti veći osjećaj dužnosti jednog prema drugome, ali i postati "popularan par".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:24   #9
Question

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si to zamislila, jer takvo pitanje kao što napisah u postu traži mnogostruku analizu.


Iz ovoga što si navela: to što je u kompozitu naglasak na 6. polju govori da trebate paziti da ne stavljate preveliku orjentiranost na ovozemaljske stvari i vanjsko okruženje. Ljubavni odnos (Venera) se razvija kroz malene svakodnevne znakove pažnje i brigu....što je ujedno način da veza ne bi prešla u rutinu i naviku. To je važno jer se 6. polje odnosi na učenje kroz neposredno iskustvo na materijalnoj razini, a ako osobe to ne rade problemi se najčešće reflektiraju kroz zdravlje. Zbog naglaska na 6. polju i Mjeseca u 10. polju vaša veza ima potencijal da kroz zajednički posao (ili neki oblik poslovne suradnje) razvije sasvim specifičan talent i sposobnost (koji ima korjene u tradiciji-Mjesec). Kroz njega se može ostvariti veći stupanj bliskosti između partnera, razviti veći osjećaj dužnosti jednog prema drugome, ali i postati "popularan par".
hvala ti, a da li konjunkcije asc i vrhova kuća u sinastriji imaju značenja?
sfinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 19:06   #10
Quote:
sfinga kaže: Pogledaj post
hvala ti, a da li konjunkcije asc i vrhova kuća u sinastriji imaju značenja?
Sve ima značenje, samo je pitanje kakvo i koliko?

Često se kod bračnih partnera na neki način poklapaju vrhovi glavnih osi ASC/DSC i IC/MC (ili barem jedna). Važne su planete koje se nalaze na tim partnerskim točkama (posebno ASC i MC). Važno je ako neka planeta pada točno na vrh polja, ona tada ispoljava najjače (maksimalno) djelovanje jer vrh polja predstavlja vrhunac (žarište) utjecaja na dotično polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:54   #11
e, kad bi se napravila "natalna" nekog susreta, npr. prvi susret dvoje ljudi, jel bi se dalo kaj iščitati iz toga? mislim, jel bi to imalo kakvu težinu?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 16:00   #12
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
e, kad bi se napravila "natalna" nekog susreta, npr. prvi susret dvoje ljudi, jel bi se dalo kaj iščitati iz toga? mislim, jel bi to imalo kakvu težinu?
Pretpostavljam da "horarci" tvrde da bi se moglo nešti iščitati ali ja mislim da ne. Ali se zato jako puno može iščitati ako se napravi kompozitni horoskop za dvije osobe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:48   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da "horarci" tvrde da bi se moglo nešti iščitati ali ja mislim da ne. Ali se zato jako puno može iščitati ako se napravi kompozitni horoskop za dvije osobe.
misliš? pa zar se ne bi to moglo promatrati kao "rođenje" veze npr. znači preslikati aspekte "karakterne" osobine i na taj način vidjeti isto povoljna i nepovoljna razdoblja, npr kad se treba razvijati mentalna prisnost, kad fizička, kakva je budućnost te veze?

eh, da se bar kužim u to kak spada pa da se poigram malo
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:49   #14
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da "horarci" tvrde da bi se moglo nešti iščitati ali ja mislim da ne. Ali se zato jako puno može iščitati ako se napravi kompozitni horoskop za dvije osobe.
kako bi se takav horoskop iščitavao, odnosno dal se mijenja sistem tumačenja kuća ?

Dal bi u kompozitu 4 kuća predstavljala zajednički dom, 7 zajednički brak, 1 kako se veza ispoljava prema van i sl.?
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:11   #15
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
kako bi se takav horoskop iščitavao, odnosno dal se mijenja sistem tumačenja kuća ?

Dal bi u kompozitu 4 kuća predstavljala zajednički dom, 7 zajednički brak, 1 kako se veza ispoljava prema van i sl.?
Tako je, i onda se taj kompozitni usporedi sa natalnom svakog pojedinca iako je ponekad dovoljan i kratak pogled na kompozitni horoskop da se primjeti priroda te veze.

Imao sam jednu odličnu knjigu za kompozitne horoskope ali je negdje "nestala"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:14   #16
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
misliš? pa zar se ne bi to moglo promatrati kao "rođenje" veze npr. znači preslikati aspekte "karakterne" osobine i na taj način vidjeti isto povoljna i nepovoljna razdoblja, npr kad se treba razvijati mentalna prisnost, kad fizička, kakva je budućnost te veze?
Eventualno bih to mogao uzeti u obzir kao ugođaj koji je bio u začetku veze ali nikako kao nešto što će određivati budućnost te veze. Za to koristim kompozitni i natalni horoskop.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:52   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tako je, i onda se taj kompozitni usporedi sa natalnom svakog pojedinca iako je ponekad dovoljan i kratak pogled na kompozitni horoskop da se primjeti priroda te veze.

Imao sam jednu odličnu knjigu za kompozitne horoskope ali je negdje "nestala"
pa evo jedan kompozit, kakvom ti se čini priroda ove veze ?

http://tinypic.com/view.php?pic=2vt9zcg&s=4

Mo u 1 k, ovan

Su 0 Ve 0 Me u 4 k Rak (nazalost sa Mo i stelijumom u 7 k čine čak 3 T-kvadrata)

Plu 0 Sa 0 Ju u 7 k, vaga
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 01:44   #18
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Je li vam se ikad dogodilo
da s pojedinom osobom imate fantastičan komparativni,
a da vam je kompozitni pun nekih loših aspekata?
I obrnuto, npr., da u komparativnom imate masu loših aspekata
(npr. Sunce kvadrat Saturn, Mjesec opozicija Mars itd.),
a kompozitni prikazuje konjunkciju Sunca i Venere u Vodenjaku
i sve to u osvježavajućem trigonu s Marsom i Uranom,
te Jupiter i Mjesec u lijepom sekstilu.

Kako gledate na to,
tj. smatrate li da najbolji odnos ipak ima oboje,
dakle - i dobar komparativni i dobar kompozitni?
da, dogodila su mi se oba slucaja ali s nijednim nije daleko odmaklo tako da ne znam sto da ti odgovorim. a postoji i slucaj kad neko ima dosta problematicne kompozitne polozaje dok su kompozitni aspekti, ne bas svi dobri, mjesec ima lose aspekte, ali u globalu nema kvadrata i drugo su jako dobri aspekti. ti ljudi ni u sinastriji nemaju nego mozda jedan kvadrat i jednu opoziciju o ishodu isto za sad ne mogu, ali jako tesko moguca veza.

al ovo sto si gore pisala mi se jos evidentnije dogodilo. da s jednim imam super sinastriju a kompozit s dosta gadnih kvadrata i to sa najvaznijim planetima (sunce, mjesec i venera) ali znacajan kompozit po polozajima (i po tim aspektima jer je pluton u pitanju). dok s ovim drugim sinastrija djeluje jako bitno ali aspekti su preprevruci, ono svadje, eksplozije a tako je u stvarnosti i bilo, dok kompozit ima jako dobre aspekte i znacajne polozaje. o ovoj dilemi sam nedavno negdje citala na nekom americkom forumu, mozda sam cak tu stavila i link, samo ne na ovoj temi, i to je jako jako zanimljivo pitanje. jer taj kompozit, hoces neces nekako oznacava vezu i to bitno, njenu prirodu, okruzenje, i vidi se, ko sto je baphomet rekao bez da se krene u dublju analizu, odma da li je sretnija ili problematicna. pa cak i ako su teski aspekti a po polozajima se vidi njena 'normalna' priroda tj. da ima podrsku okoline, da je prati sreca, ona ce cini mi se vjerojatno lakse opstati nego neka veza s jako dobrom sinastrijom a s losim kompozitom ili s dobrim aspektima u kompozitu ali s problematicnim polozajima. to je moje amatersko misljenje jer tu nisam bas skroz doma. ali veze nisu samo odnos dvoje ljudi vec i odnos okoline prema vezi a i osim toga veza kao i pojedinac mora imat i malo srece, ako ju zapadnu teski problemi, ako zivotne prilike postanu takve da ce veza tesko opstati, onda se i ono najbolje izmedju dvoje ljudi, prekrasna sinastrija, lako moze unistiti. jos ako su individue prirodno nezrele ili ne vjeruju dovoljno u sebe...
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 23:38   #19
Pitanje u vezi kompatibilnosti

Ako netko plz može napisati što više u vezi ovoga bio bi zahvalan, zanima me kompatibilnost mene i partnerice

Moja karta
http://i35.tinypic.com/4hd450.gif

Njena (ne znam točan sat rođenja, ali Lav je u podznaku)
http://i38.tinypic.com/ny9z46.gif

Zanima me kako se (po nekim pravilima natalne astrologije ili šta već) slažemo. Npr. koliko je važan podznak? (Njen je u Lavu, moj u Jarcu, može li doći do nekih većih neslaganja zbog toga?)

Hvala unaprijed
aphx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 03:40   #20
Kompozitna help!

Za razliku od sinastrije gdje se vidi tko koga
na chemu i zasto unutar veze
kompozitna pokazuje kao par funkcionira kao unitet. Ako se tema
bude produbila netko ce trebat napravit bolji introduction

Situacija je sljedeca:
kompozitno sunce konjukcija mjesec sjede na juznom cvoru . .
Sta li rade tamo dolje ? ?
Treba penjat i znojit ili su definitivno u shumi ?

Opcenito gledano opozicije na sjeverni cvor nisu grejt staf, pogotovo
ne one sunca i mjeseca,
al buduci da se radi upravo o najjacoj konjukciji u kompozitnoj
valjda je stvar u nechem drugom ?
Zahvaljujem svima na iskrama mudrosti . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.