Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2008., 19:37   #21
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
mars u ari je veća energija
mars u gde??u ovnu.....neee,drugacije su skorpionska i ovnovska energija.Ovan ne moze da isprati jednu skorpiju svojom energijom.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 20:50   #22
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
mars u gde??u ovnu.....neee,drugacije su skorpionska i ovnovska energija.Ovan ne moze da isprati jednu skorpiju svojom energijom.
Sve je to bespotrebno rasipanje energije ...sa marsom u jarcu je ona kanalizirana na najbolji nacin-prvo se izvaze isplativost ulaganja energije te ako postoji rentabilnost onda se ide do kraja-ali bas do kraja, gdje Ma u Ovnu,Skorpiji wherever na pola puta odustanu .
Vidi Nadala
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:22   #23
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
A u kom znaku ti je mars? Kvadrat sa neptunom ume da bude nezgodan.
mars 29 djevice, neptun 24 strijelca

ma ok je...već sam ja navikla na tu sretnu kombinaciju
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 17:27   #24
imam i ja kvadrat lako zavedeš druge hehehe
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 02:35   #25
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
mene zanima što predstavlja konjunkcija marsa i urana u 8.?
Kad se već šamaramo stupnjevima, moj mars je na 29., a Pluto u Škorpiji na 17.
Aha
Ok, a bili netko bi više nego ljubazan pa meni odgovorio?
Ovdje me nekako više zanima taj famozni 29. stupanj
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 11:30   #26
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Ok, a bili netko bi više nego ljubazan pa meni odgovorio?
Ovdje me nekako više zanima taj famozni 29. stupanj
'Predstavlja krajnji stadij nečega ili posljednju etapu nekog razvoja, pa tako može naznačiti viši evolutivni stepen razvoja i dati vidovitost ili prilično snažnu intuitivnost. Označava kraj nečega, što je simbolizirano prije svega planetom koja se na njemu nalazi. Ovaj stupanj se s pravom može nazvati anaretom ili oduzimaocem života, jer koliko god da je povoljan u duhovnom smislu, toliko je nepovoljan u u dnevnom, materijalnom i realnom životu.. Značajno je napomenuti da se ne započinje nikakav posao ili osniva nešto (npr.firma, brak i sl) sa planetama ili uglovima na 29° ukoliko želimo da nam to što započnemo i traje.' (A.Imširagić-Tajne stepena zodijaka).
Eto, u mom horoskopu na 29° se nalazi Jupiter u Raku-kako je ovo stupanj anareta ili oduzimaoc života kod mene je to pretjerivanje (Jupiter) u hrani(Rak).
Ako sam dobro shvatila tebi je Mars na 29°? Važno je da ga proučiš, gdje vlada, aspekti i dr...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 12:30   #27
Radi kvadrat s Jupiterom
ali sam mars je u strijelcu

Nego samo da te još to pitam,
znači li onda taj Mars nuzno nesreću s muškarcima ili..?
Dakle da je jedna od mogućnosti nemogućnost ostanka duze ili sklapanja dobre veze s muškarcima pošto se u zenskom horoskopu najčešće Mars označava kao nekakav muškarac kakvog zena trazi(jedan od pokazatelja)?
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 13:11   #28
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajte mi molim vas recite nešto o neaspektiranom Marsu u Lavu u 12. kući.
Prvo bi trebali znati da li je on doista neaspektiran, pa zatim značenje 12-te kuće itd.Ja imam Marsa u Lavu na 1:56 st, mogu ti reči ono što je provjereno.Volim kad muškarac ima sportski građeno tjelo, ne bicepsi, samo uspravan hod, posebno držanje i mora se kužiti u apsolutno sve, volim i uniforme...a kad hoda pored mene mora imati nešto već ostvareno kroz život što i mene čini ponosnom.
Inače žene koje imaju Mars u Lavu mogu izdržati svojevrsne životne nedaće, izdržljive su.
Kako mi je Škorpion jak, kladionice me privlače i kladeći se svojevremeno na nogomet , dobila sam više puta veći iznos, to je također Mars u Lavu koji je kod mene peta kuća.Ah, pa ima još brdo značenja...
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:50   #29
Mars je do pocetka oktobra u vagi...za mene kritican period
Kvadrira natalni u Jarcu, opozicionira Mjesec u Ovnu i prelazi preko Urana...dosadasnja iskustva - ekstremno jaki bolovi zuba, problemi sa autom i na putovanjima ili na poslu.
Uzdam se u jupiter da ce me ovaj put postediti marsovih napada

S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:12   #30
a šta bi trebao da znači mars u ovnu koji radi kvadrat sa saturnom u jarcu?
malleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 08:57   #31
e vidiš to i mene muči, nerarješenji konflikt očito.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:19   #32
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
konjukcija marsa i mc u raku?
ponavljam pitanje...molim, zanima me ovaj aspekt..ako netko zna..mislim da ga je fish negdje spominjala, ali ne mogu se sjetiti gdje...
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 02:58   #33
Quote:
malleus kaže: Pogledaj post
a šta bi trebao da znači mars u ovnu koji radi kvadrat sa saturnom u jarcu?
Hm..zanimljivo...
Mars u svom sjedištu Ovnu i Saturn planeta ozbiljnosti, hladnoće u hladnom Jarcu..
Zavisi i u kojoj je kući i na kojim su stupnjevima
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:24   #34
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
imam i ja kvadrat lako zavedeš druge hehehe
hahaha, kako kad, kako kad

ti si se baš napenalio na taj spoj marsa i neptuna da je fatalno-zavodnički i u sinastriji i u natalu

Lutijena, što bi značio taj nezgodni kvadrat?
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:31   #35
Quote:
malleus kaže: Pogledaj post
a šta bi trebao da znači mars u ovnu koji radi kvadrat sa saturnom u jarcu?
znači da su ti i mars i saturn jako jaki u natalu
svaki u svom sjedištu, tvrdoglavo ispoljava svoju energiju na najžešći način

Mars je akcija, a u ovnu bi to bilo skoči pa reci hop, glavom kroz zid bez razmišljanja o posljedicama; čista energija koja bi bez kontrole pokretala i pomicala brda;

Saturn je restrikcija, saturn ograničenja i samodiscipline, u jarcu, svom sjedištu je jak, jako jak...i imaš tu sreću da se smjestio na otprilike istom stupnju kao mars u ovnu; pa su malo u konfliktu...

zavisi o kućama u kojim se nalaze i poljima kojima vladaju na kojem životnom području ti muku mučiš sa željom za akcijom i samokritikom iste...
jel prvo ideš glavom kroz zid (mars), pa se kasnije kaješ (saturn) ili ne ideš glavom kroz zid (saturn) pa se grizeš zbog toga (mars)

ali s obzirom da se radi o takvim planetama, mislim da je ovo drugo rijedak slučaj...ugl. ako uspostaviš ravnotežu između te dvije energije u sebi, postat ćeš pravi zen-terminator, jer to su zaiste moćne energije


i mislim da sam u pravu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:20   #36
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
hahaha, kako kad, kako kad

ti si se baš napenalio na taj spoj marsa i neptuna da je fatalno-zavodnički i u sinastriji i u natalu

Lutijena, što bi značio taj nezgodni kvadrat?
Da, skuzila sam da je čisti Narcis
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 11:42   #37
Nadovezala bih se na predzadnji post o aspektima Saturna i Marsa; ja između njih imam trigon, ali negdje sam pročitala da to ništa ne znači kada se radi o dva malefika i da imaju tendenciju uvijek pogoršati postojeće stanje, čak i ako su u trigonu. Je li to baš istina?

Meni se čini da bi Sa mogao usporiti, prizemljiti agresivnog Ma koji bi sve sada i odmah, što Ma ne odgovara, ali ne znači nužno da je to loše. Mogao bi to biti otriježnjujući aspekt. Naravno, lupetam.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 12:34   #38
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Nadovezala bih se na predzadnji post o aspektima Saturna i Marsa; ja između njih imam trigon, ali negdje sam pročitala da to ništa ne znači kada se radi o dva malefika i da imaju tendenciju uvijek pogoršati postojeće stanje, čak i ako su u trigonu. Je li to baš istina?

Meni se čini da bi Sa mogao usporiti, prizemljiti agresivnog Ma koji bi sve sada i odmah, što Ma ne odgovara, ali ne znači nužno da je to loše. Mogao bi to biti otriježnjujući aspekt. Naravno, lupetam.
U pravu si, saturn usmjerava neusmjerenu marsovu energiju u nešto konstruktivno i opipjlivo. Ovo što kažeš da bi ma i sa i u trigonu imali tendenciju pogoršati situaciju jer se radi o dva malefika bilo bi točno ukoliko su obje planete u lošim dostojanstvima po znaku i kući, te da su im vladari loše postavljeni.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:12   #39
Mars u raku u 8. kući, Saturn u škorpiji u 11. kući ... dakle, što se mene tiče, to je točno. Šteta trigona
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:20   #40
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Mars u raku u 8. kući, Saturn u škorpiji u 11. kući ... dakle, što se mene tiče, to je točno. Šteta trigona
moje mišljenje je da nikad trigon ne može biti loš, tj umanjiti energiju i pozitivno djelovanje nekog planeta

tebi je mars u raku (ne baš sretno) u 8. kući - svojoj prirodnoj (nije znači sve tako crno - iako je malo 'mlak' osigurava ti dovoljno neke prirodne strasti) u trigonu sa saturnom u škorpionu (ok položaj) u 11. kući (e pa možda kuća nije najsretnija, ali koja je za saturna?)
oni se međusobno podržavaju i 'izvlače' iz g*vana...da to tako kažem
svaki onom drugom daje ono što može;

__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.