Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2005., 16:14   #1
Analna fistula ili sto-vec ?

Prije 5 ili 6 dana pojavila mi se bol pri praznjenju stolice,ne toliko jaka - ali neugodna bol na vanjskom otvoru se pojavio kao nekakav cir . Poznanik mi kaze da se najvjerojatnije radi o analnoj fistuli - jer je kao on to operirao.
Sad mene interesira nesto vise o tome - neugodno mi ic u doktora pa bih volio znat nesto vise o tome (buduci da na netu nisam nista korisno pronasao) .
Iskustva,savjeti,ljekovi i sl. ?
Svaka korisna informacija je dobrodošla.
hvala
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 21:19   #2
Fistula ti je vrsta gnojnog prišta, a oni se mogu pojavit bilogdje na koži, pa tako i na tom području. Preporučam da odeš kod doktora, kako god neugodno bilo. Meni se prije par godina napravio nekakav prišt ispod pazuha, i išla sam na operaciju; u biti, doktor ti samo zareže to da iscuri gnoj i poslije dolaziš na prematanja, da ti se rana ne inficira.
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 21:26   #3
joj calathea, mozhda zhelish pomoci al nemoj lupetat, pliz.


analna fistula nije nikakav bezazleni prisht.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 21:37   #4
vjerojatnije je da se radi o fisuri, a ne o fistuli. Fisura je kao pukotina, a fistula je patološka komunikacija između dva šuplja organa ili površine kože.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 22:00   #5
Quote:
magic kaže:
joj calathea, mozhda zhelish pomoci al nemoj lupetat, pliz.


analna fistula nije nikakav bezazleni prisht.
A gdje sam rekla da je fistula bezazlen prišt? Pa lijepo sam ga uputila doktoru. A da je prišt / čir, je.
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 02:16   #6
Jel netko pomislio da bi se problem mogo zvat hemeroidi?

Kad sam guglo ovaj pojam skužio sam da dosta linkova vodi na gay.hr pa možeš i tam pogledat...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 11:24   #7
Meni isto više liči na hemeroide. Ako te prije nužde nije boljelo i počelo je boljet tijekom nužde, onda su vjerojatnije hemeroidi.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 11:56   #8
Koliko sam ja skuzio,to nisu hemeroidi-jer je to vise kao nekakva upala.Ovdje se radi o nekakvom čiru na otvoru kao sta rekose Calathea,zna li ko kako se to ljeci? - izuzevsi operaciju .
Ulicni_hodac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 13:20   #9
Quote:
Ulicni_hodac kaže:
Koliko sam ja skuzio,to nisu hemeroidi-jer je to vise kao nekakva upala.Ovdje se radi o nekakvom čiru na otvoru kao sta rekose Calathea,zna li ko kako se to ljeci? - izuzevsi operaciju .
jesi li vidio taj 'prist'?
jel ti frend to pogledao?
ak je on to imao tko je njemu njegov 'prist' pokazao?

mene samo zanima kako si ti tako siguran da imash isto to sto je i on imao?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 16:29   #10


Što si onda došao po savjet ako si tako siguran?
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 16:58   #11
Pretpostavljam da se radi o vanjskim hemoroidima. Trebalo bi proći za par dana.
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:50   #12
daklem ako su hemići u pitanju odi ljekarnu i kupi mast faktu, mislim da se tako zove
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:55   #13
idi doktoru i pokazhi mu tu svoju guzicu i prestani nagadjati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:01   #14
Quote:
grogo bolger kaže:
daklem ako su hemići u pitanju odi ljekarnu i kupi mast faktu, mislim da se tako zove

najbolja je Hadensa, usput i hladi... kazu...
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:07   #15
Quote:
Kleine kaže:
najbolja je Hadensa, usput i hladi... kazu...
kažu ha?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 18:20   #16
Analna fisura ("rascjep") i fistula ("kanal")

Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 18:24   #17
auspuh ti je klincu...mješavina je slaba pa je zaribao..
priznaj nam ajde
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 00:35   #18
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!
Pa, imao ja slicnih problema, mozes vidjeti (ako potrazis moje postove) da sam imao Crohna. Sto znaci proljevi i mnogi veseli problemi vezani uz to.

Ukratko, moje iskustvo sto pomaze najvise kod toga je koristenje gline, ne napravljene za oblog, dakle, cisti prah. Ona dezinficira (iako stavljanje "zemlje" ljudima moze izgledati cudno), ubrzava stvaranje kraste i zarastanje. Sto se tice gline, to se kupuje u apotekama (koje kod nas to uglaavnom nemaju), ili pak trgovina zdravom hranom (koje imaju). Trazis glinu ili za oralno, ili za eksterno upotrebljavanje.

Meni je to najbrze cijelilo ranu, bilo na anusu, ili pak negdje drugdje (na prstima, nogama i sl.)
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 07:16   #19
Alan, a kaj ti je jako išla krv kod tog puknuća? Mislim, kapalo je ili se samo vidjelo na wc papiru?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:47   #20
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Alan, a kaj ti je jako išla krv kod tog puknuća? Mislim, kapalo je ili se samo vidjelo na wc papiru?
Pa, uglavnom samo na WC papiru, zbog stalnog proljeva (i 20tak puta dnevno, znas, izides iz WCa, samo da bi se vratio).

A jednom je puknuo i hemoroid. Onda je i curilo...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.