Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2004., 15:40   #21
Quote:
Winona kaže:
u pravu si i te biljne kapsule su kako cujem, jako dobre!

I, uvijek cu dati prednom biljnom lijeku nego sintetskom.
.. i ja!

o bilo kakvoj boljki da se radi.

...apsolutno
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 17:48   #22
aktivne tvari u lijekovima dobivenim iz biljaka kemijski su spojevi poznate formule i djelovanja, potpuno isti kao i oni u lijekovima sintetskog porijekla. drugim rijecima, mozete pokusati izvuci salicilnu kiselinu iz vrbine kore, a mozete kupiti acetilsalicilnu (aspirin) u apoteci. obicno je koncentracija aktivne tvari u biljnim lijekovima niza od one u sintetskim, i biljni pripravci se stoga cesto prodaju kao dijetetski proizvodi, a ne kao pravi lijekovi. u svakom slucaju, postoji cijeli niz bolesti za koje nema odgovarajuceg biljnog lijeka, tako da za izjavu o tome da za "svaku boljku treba uzeti biljni lijek" treba reci da je potpuno pogresna.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 20:11   #23
Carape sam probala,imala sam od scholla najjacu kompresiju i nisu mi pomogle Noge me jesu manje bolile ali vene su se pocele pojavljivati na povrsini dok sam ih nosila.
Ima ih i u ljekarni,dodju oko 100-tinjak kuna,problem mi je sto sam velicina izmedju 2i 3 pa ne znam koje uzeti.

A od prirodnih preparata,imate li koji konkretan savjet?
Nekako sam skepticna prema unosenju svega i svacega samo na temelju reklame.
Valjda je posao u farmaceutskoj kuci napravio svoje
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 16:20   #24
naomi, koja je to najaca kompresija? koliko dena? Ove medicinske koje se nose u trudnoci su puno jace... ja sam pitala koliko dena, zena u sanitetskoj radnji je rekla da ne zna, da su sve te radjene po naruzdbi mnogo jace nego ove konfekcijske.

Sto se tice velicine, to su carape koje se ionako tesko navuku uvijek ali uvijek uzmi broj vece ( kad se dvoumis izmedju dvije velicine)

Od preparata, ne znam cega ima na cro trzistu, mogu pisati smao za de
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 17:37   #25
Hvala na savjetu za carape...bas sam tuzna kako to izgleda
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 20:23   #26
Quote:
Noemi kaže:
Hvala na savjetu za carape...bas sam tuzna kako to izgleda
...noemi, nemoj bit tužna

..kad je već tako gadno, jesi razmišljela o operaciji?
...danas već imaš mogućnost one najnovije laserske operacije, koja kako sam čula odlično rješava stvar, i to uz minimalne ožiljke

...mislim čak da mi mama planira na tu lasersku, ali zimi.
(jer se nakon te operacije moraju nositi par tjedana te kompresijske čarape dok zacijeli potpuno,a bed je s tim ljeti)
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 20:40   #27
Ma nije bas tako gadno,ajde...samo su pocele izlaziti van.

Ispod koljena kao da ih je netko flomasterom nacrtao.Uzas.
A to tako ruzno izgleda.I na bedru s vanjske strane....

Nisam ni isla za tim dok nisam probala suknjicu u sisleyu,a ono vene vani.
I onda sam pocela obracati paznju i stvarno se pogorsava.

NIsta od suknjica vise.

A tati su skroz vani,bas izbocene,pa se bojim da se to i meni ne desi.

Hvala na utjehi
Probati cu carape i Veneton pastile,valjda ce djelovati
na utjehi i savjetima.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 22:33   #28
Pokusaj izbjegavati cipele s visokom petom jer i to jako negativno utjece na vensku cirkulaciju. I sto vise hodaj, a sto manji stoji na mjestu. Kad god mozes uvali noge u poviseni polozaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 23:34   #29
i tuširaj si noge naizmjenično hladnom i toplom vodom...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 10:59   #30
Hocu.
Cipele s visokom petom ne nosim,puno hodam...
Izgleda da se tome ne moze pobjeci...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:57   #31
Proširene vene

Gdje se u Zagrebu može privatno obaviti operacija proširenih vena? Kad kažem privatno, mislim na privatnu kliniku ili polikliniku, za razliku od kliničko bolničkih centara i ostalih mehanizama javnog zdravstva.

Ako ima upučenih, koja je kompletna procedura kod jednog takvog postupka, od rezervacije termina do operacije?

Hvala!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 11:40   #32
dakle?
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 18:28   #33
ja sam mislio da je to poprilično čest sindrom...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 15:12   #34
Quote:
paučko kaže:
Gdje se u Zagrebu može privatno obaviti operacija proširenih vena? Kad kažem privatno, mislim na privatnu kliniku ili polikliniku, za razliku od kliničko bolničkih centara i ostalih mehanizama javnog zdravstva.

Ako ima upučenih, koja je kompletna procedura kod jednog takvog postupka, od rezervacije termina do operacije?

Hvala!
Za postupak kod privatnih vaskularnih kirurga ne znam.Postupak za operaciju koju pokriva HZZO je slijedeći:
Flebolog će ti pregledati vizualno stanje vena i svoje mišljenje potvrditi pregledom preko color doppler dijagnostičkog aparata.Ako utvrdi da su ti varikozne vene u lošem stanju tj. da je operaciju potrebno što prije izvršiti i ti se slažeš s time, šalje te vaskularnom kirurgu. Vaskularni kirurg gleda nalaz i mišljenje flebologa i određuje okvirno termin operativnog zahvata (jesen,zima,rano proljeće-proširene vene ne operiraju se po vručini) i upućuje te na skupljanje nalaza:kompletni nalaz krvi + krvna grupa,urin,RTG srca i pluća te na kraju EKG i konačno mišljenje tj. nalaz interniste. Kad sve to skupiš ideš opet kod vask. kirurga na konačni dogovor za precizan termin operacije. Operacija se izvodi u općoj anesteziji i traje sat do sat i pol. Naravno na dan operacije ne konzumiraš od jutra ništa od jela i pića i dolaziš na odjel vaskularne kirurgije sa kompletno depiliranom nogom na kojoj će se izvršiti operativni zahvat te depiliranom zonom na preponi na istoj strani. Opis postupka možeš naći na google ili ovdje (engl): http://hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/h...n_surgery.html .Dva sata nakon zahvata se budiš sa zamotanom nogom kompresionim zavojem skroz do prepona. Od tebe će se tražiti hodanje već 5-6 sati nakon operacije, što meni nije uspjelo. Na vaskularnom odjelu u bolnici ostaješ 24 sata, tj. drugi dan nakon vizite ideš doma. Nadam se da sam pomogao
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 16:28   #35
to mi je bezveze, danas se te operacije obavljaju pod lokalnom i ideš doma za dva sata. sam tijek operacije mi je jasan, nije mi jasno kak doć do operacije kod privatnika.

inače, hvala na opsežnom odgovoru!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 20:04   #36
Quote:
paučko kaže:
to mi je bezveze, danas se te operacije obavljaju pod lokalnom i ideš doma za dva sata. sam tijek operacije mi je jasan, nije mi jasno kak doć do operacije kod privatnika.

inače, hvala na opsežnom odgovoru!
Mislim da se stripping, koji je primijenjen u mojem slučaju, čak i sa najnovijim aparatima http://www.amerivein.com/trivex.htm još uvijek radi u opčoj anesteziji. Reci zašto inzistiraš na operaciji kod privatnika ?
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 16:06   #37
Cula sam da ima neki privatnik u Spanskom koji to radi..Al ne znam kak se zove ni di je tocno..
iivancica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 23:21   #38
i mene zanima. trixter kakve si simptome imao osim estetskih, kolko ti je bolje nakon operacije?
uz to u mom slucaju noga otice u odnosu na drugu, nakon stajanja doslovno je vruca u natecenom dijelu
dr opce prakse je hladno rekla pa sklon si tome, nasljedno je
nixa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 10:51   #39
joj neznam ime dr ali u Prečkom je i navodno odličan!
Mislim da negdje na formu piše o njemu...
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 10:52   #40
Sorry-u ŠPANSKOM!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.