Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 20:26   #961
bike24.de
bike-discount.de
bike-components.de
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:43   #962
Pitanjce,spigan mi je prednji disk i cvili tj.čuje se,pokušo sam više manje što se tiče centriranja čeljusti.
Inače normalno koči i osim zvukova nisam primjetio ništa neuobičajeno što se tiče kočnice.
Toliko me počinje živcirat da bi ga zubima najrađe iščupo,e sad zanima me dal mogu samo kupit isti model diska i zašerafit ga na kotač ili trebam pazit na još nešto?
Pakne su relativno nove,cca 6 mjeseci,i ak nisu “pojedene” od krivog rotora da li da i njih mjenjam čisto preventivno ili ne?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:58   #963
Zamijeni samo disk.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:34   #964
Mozda prije kupovine novog rotora probaj izravnati postojeci
https://www.youtube.com/watch?v=nHdQkm14JVw
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=FNiZBSjV9sE
https://www.youtube.com/watch?v=-K94qwPasYk
LMamone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:31   #965
ako disk ne struže dok NE kočiš onda ga moraš očistiti dobro. nešto tipa aceton i slično. ako nema pomoći prije ćeš riješiti cvildretu zamjenom pakni nego zamjenom rotora jer ako je došla neka vrsta masnoće na pakne onda ona uđe unutra jer su porozne i nema pomoći. rotor/disk je komad metala i on sigurno nije upio u sebe - treba ga samo dobro očistiti. btw njega mjenjaš u slučaju da je jako spigan ili se potrošio - stanjio na mjestu di pakne stisnu.
možeš probat pošmirglat prvi sloj pakni, ali uglavnom se vrati zvuk nakon par kočenja ako su usrane od nečeg.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:12   #966
Ok,hvala na savjetu ,budem se pozabavio sa time.
Problem je u tome šta ja nemrem skužit dal je svinut rotor kad gledam odozgora kad zavrtim kotač.
Jel bi to moglo bit do potrošenog rotora?
Dakle,kočnice ne cvile pri kočenju ,nego u vožnji tj. kad se kotač vrti.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:47   #967
Provjeri je li ti je QR dobro stegnut, to isto može dovesti do struganja diska.
Ako nije do toga ona lagano rukom vrti kotač da vidiš di ti disk točno struže da ga tu malo poravnaš. Pretpostavljam da zastruže pa prođe sekunda pa opet zastruže.
g-flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:25   #968
planiram uskoro uzeti nove kočnice, vjerojatno slx. koje rotore preporučujete? treba mi 160mm, centerlock
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:37   #969
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
planiram uskoro uzeti nove kočnice, vjerojatno slx. koje rotore preporučujete? treba mi 160mm, centerlock
od rt54 nadalje fulat nemreš...u obzir uzmi dal želiš metal pakne ili ne, 160 je za tebe dost
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:45   #970
u biti me zanimalo jel sa shimanovim kočnicama najbolje uzeti shimano rotore ili nie bitno? btw frend mi je rekao da postoji nekakav adapter pa da se umjesto centerlock rotora mogu staviti 6-bolt? jel ima to smisla tj jel ima razlike u kvaliteti između centerlock i 6-bolt rotora?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:49   #971
kostat ce te adapteri ko dva rt54 rotora

rt56 je 6 bolt
rt54 je CL
cisto da se lakse snades...

radit ce bilo koji rotor no preporuka je da uparis sa shimanovima. i iskreno, za lakse vozaca nema pretjerano potrebe za SLXom, vec ce sve od 506ice na dalje upareno sa navedenim rotorima biti i vise nego ok (zaustavljalo je mene 100+ kila bez greske).
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:08   #972
i koja je razlika između starih 675 i novih 7000?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 10:58   #973
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
i koja je razlika između starih 675 i novih 7000?
Ona koju buš tj. ne buš skužila/o...nikakva
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:07   #974
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Ona koju buš tj. ne buš skužila/o...nikakva
bas to
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:50   #975
Stigao mi je novi bike napokon pa da nebi sve bilo savrseno imam mali problem...
Kao da mi je straznja kocnica preblizu pa je petom tu i tamo okacim. Moram jos otic na neku malo duzu voznju da vidim da li ce ovo stvarno biti problem. Evo par slika di se vidi koliko viri sa strane:



Da li su sve mehanicke ovako siroke ili bi se dale zamjeniti sa npr BB7 ako ovo stvarno bude problem?
Inace, radi se o Hayes CX Comp
Mlaen is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:59   #976
BB7 ti ne bi apsolutno nista promjenio s obzirom da je isto mehanika i ima taj ajmo ga nazvati pokretni dio kljesta gdje vuce sajlu...
hidraulika ce vjerovatno eliminirati to sto ti sadasnja celjust viri van jer buzir ide direktno u celjust.

ako se ne naviknes predlazem nesto od low end, iako jako dobre, shimanove hidraulike: m315, m355 ili m396
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:31   #977
Thx! nadam se da ce ovo biti ok, radije se nebi zezao sa hidraulikom na ciklokrosu...

Zadnje uređivanje Mlaen : 28.04.2017. at 15:38.
Mlaen is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:11   #978
nisam znao da je cx u pitanju, da onda je izbor hidraulike slab i skup...tako da ti je bolje da se naviknes na ovo

/ moguce je da bi spd pomogao ako je pozicija stopala takva da ne lupa u celjust dok si ukopcan /
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:38   #979
Koliko vidim ova nebi nista virila sa strane: http://www.ebay.com/itm/TRP-Spyre-Fr...26.m2548.l4275
Ima i super review-ove po netu, samo nije bas jeftina
Mlaen is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:44   #980
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Ona koju buš tj. ne buš skužila/o...nikakva
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
bas to


zadnje pitanje (zasad) : resin ili metal pakne?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.