Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2004., 20:50   #21
Cestitke, cestitke!
Surfajuci po netu, od imdb.com do svih drugih foruma, ti si jedini (iil jedina) koji je stao u obranu logike ovog neosporivog remek djela suvremenog filma. A ja ne mogu vjerovati da se gledanje filmova kao sto su 21 gram i Gothika naplacuju po istoj cijeni... ipak, lijepo je da svaka roba ima svog kupca, optimisticno je to.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 21:07   #22
Joj,i meni je bilo skroz bezveze što na kraju nije završila u zatvoru, jer ipak, ni ljigavce nije dozvoljeno ubijati (nažalost )...ah..al kad su američki filmovi bili logični...
china is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 22:00   #23
Mda... po američkom zakonu, ako počinite ubojstvo u neuračunljivom stanju ne dobivate zatvorsku kaznu već liječenje u (zatvorskoj) psihijatrijskoj ustanovi. O oslobađanju i/ili stupnjevima osiguranosti pak odlučuje vijeće liječnika. Tako da je moguće da za "humano" (metak u čelo) ubojstvo s predumišljajem dobite doživotnu, a za neuračunljivo masakriranje sjekirom, motornom pilom ili žlicom izađete na slobodu "eventually". To se ne odnosi na serijske ubojice, koji po samoj definiciji čine ubojstva s predumišljajem.

Meni je film bio dobar. Čak su me i uspjeli iznenaditi s razvojem radnje, napravivši zaokret koji fakat nisam očekivao, što je u posljednje vrijeme baš rijetkost, naročito s trilerima.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 23:49   #24
Quote:
Yurikooyama kaže:
Cestitke, cestitke!
Surfajuci po netu, od imdb.com do svih drugih foruma, ti si jedini (iil jedina) koji je stao u obranu logike ovog neosporivog remek djela suvremenog filma. A ja ne mogu vjerovati da se gledanje filmova kao sto su 21 gram i Gothika naplacuju po istoj cijeni... ipak, lijepo je da svaka roba ima svog kupca, optimisticno je to.
Pročitaj ponovo, nigdje nisam rekla da je film ima dobru logiku.Rijetko koji horor ima . Lame excuse ti je da je film loš jer nema logike. Ne mogu ni ja vjerovati u puno stvari, ali j***** honey, c' est la vie.
A o ukusima se ne raspravlja.



I kao što Gaudrath kaže, američki zakon je 'flexibilan' i čudan. U filmu nije prikazano što se dogodilo, je li njoj suđeno, itd. Možda je,a možda ju je porota oslobodila. A to bi bilo savršeno logično. Porota je oslobađala prave ubojice, i slala na električnu nevine. Ali to u filmu po meni uopće nije bitno. mislim da je bitno ono što je moguće realistično, opsjednuće, i podivljale energije žrtve zločina. A dokaza o tome ima. Na osnovu toga je vjerovatno rađen film.Zanimljiv mi je u filmu pojam anime sole, i dobro se uklapa - duša u patnji koja još nije slobodna.....Ja film gledam drugim očima. Da, mogao je biti bolji, i meni se čini da je u jednom trenu radnja postala prebrza, ali šta ćeš.....svatko u pojedinom filmu vidi 'nešto' i to je razlog zašto se nekome taj film sviđa ili ne. Hvala Bogu cenzura na mišljenje i ukuse još ne postoji

Zadnje uređivanje Oleander : 30.04.2004. at 00:28.
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 00:47   #25
Quote:
china kaže:
Joj,i meni je bilo skroz bezveze što na kraju nije završila u zatvoru, jer ipak, ni ljigavce nije dozvoljeno ubijati (nažalost )...ah..al kad su američki filmovi bili logični...
Pa zapravo to i je vrlo logično. da nije završila u zatvoru. Jer ako se sve vrti oko moći, ugleda, i novca ( u USA), onda je njena sloboda najlogičniji rasplet. Jer:

1. Ubila je psihopate i mučitelje koji su godinama ubijali djevojke iz toga mjesta. Tko će ju kriviti? Ljudi joj mogu biti samo zahvalni. + Jedna od ubijenih je kćer od jednog od glavnih psihijatara, koji je onda i posato glavni. On će učiniti sve da joj pomogne.
+ Normalna porota ju zbog toga ne bi poslala u zatvor. Vjerovatnije bi ju nagradila

2.Dokazano nije bila pri svijesti. I ako tome dodamo neobjašnjive slučajeve objave duha, i ostalih paranormalnih fenomena, + dobrog odvjetnika, ne vidim problema u oslobađanju. I da ubila je samo jednog, ono drugo je bilo u samoobrani

ali to nije bit filma, ne znam zašto se se zakvačili za logiku
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 08:47   #26
Mislim da ljudi koji govore da je film bio dobar očito spavala gledajući...
Najdebilniji mogući kraj je ispao (kraj kakav su imali akcijski filmovi B produkcije 80tih), a scene su predvidljive da mi je zlo... grozna kopija 6 čula i ringa u kombinaciji...
Film bi mogao dobro proći samo u Suvagu

... Ili možda u Vrapču zato što bi se u luđacima probudila nada da će jednog dana izaći van i da nisu jedini koji vide duhove pošto ih u Americi vide i ugledni doktori...
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 12:04   #27
joj sad ste me napalili!moram ga ići gledati.u današnjem jutarnjem je dobio 4 zvjezdice,a većina ga ovdje pljuje.zanima me u čem je kvaka.većinom ne vjerujem novinskim kritikama.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 16:17   #28
Quote:
juriel kaže:
Mislim da ljudi koji govore da je film bio dobar očito spavala gledajući...

Film bi mogao dobro proći samo u Suvagu

Jel se ti to rugaš Suvagu, (i Vrapču)?
sram te može biti

Molim te budi malo tolerantan, pa ne ljepi etikete. Ja dopuštam tebi i svima drugima da smatraju da je film zadnje smeće, OK - to je tvoje mišljenje i poštujem ga. Isto tako ja imam pravo reći da mi je film dobar. The End.
Živjela različitost.
(Ima i puno boljih filmova, ali u usporedi s ostalim današnjim američkim filmovima ovaj ipak nije tako loš)

P.S. A koji su filmovi tebi dobri?
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 17:02   #29
A tek one recenice tipa "Sotona me poj..." od Cloe i slicna sranja, pa dobro je rekla ova osoba na forumu, zbilja je sve to ala zapleti u filmovima video produkcija kraja 80-ih, ma kakvi ala 80-ih, posramila bi ih se i ta produkcija. A i duh one male je totalno smijesan... ako ta mala tako puno kenja cijeli film, zasto joj je trebalo tijelo Halle da joj sredi muza? Mogla je i sama. Ali je bila valjda preglupa, kao i cijeli film. A ono dijete na kraju... ma kaos. Ne znam zasto je Jutarnji dao tako dobru kritiku, u Beatu i Kliku su napisali da je scenarij pun rupa da bi se mogao tramvaj provuci. Rijetko se slazem sa kritikama, ali ovo je istina. A i ono dijete na kraju... ma kaos. Jedini gluplji horror je Progonjeni sa Catherine Zetom Jones. Steta onako cool uklete kuce...
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 17:08   #30
A Oleander, koji su tebi dobri filmovi? BTW, malo pretjerujes sa smileichima. Znas ono, sto je previse je previse. Stilski mislim.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 19:20   #31
Talking

O Gee.....samo sam htjela reći da mi je za razliku od hrpe drugih američkih glupih filmova ovaj bio OK i gledljiv, unatoč rupama u scenariju. I ne očekujem od filmova da budu remek djelo. Nisam znala da svi moraju imati isto mišljenje i pokoravati se i usklađivati s tvojim kritikama. So call me stupid, and see if I care. :P Možeš me staviti i na ignore. Zapravo, molim te da učiniš to - iako ne pišemo o istim temama i na istim podforumima. Ali bit' ćeš sretniji.

Smajliće neću smanjiti,(ti bi mogao staviti koji, mr. ice-face) to je moj stil, takva sam i uživo - a ti me možeš tužiti moderatoru (wannabe kontroloru misli i osjećaja)



hasta la nunca amigo
 
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 21:18   #32
Hm...

Zijev, zijev... nemoj se odmah vrijedati. Samo kazem da su ti smileichi malo out i malo pretjerani. Znaš onu, kad je previše onda prelazi u kich. No dobro. Nemam te zašto stavljati na ignore listu, nemoj si laskati da mi tvoji postovi toliko znace. Pa svatko ima pravo na svoje misljenje, uostalom, dobro je da ima ljudi koji vole filmove kao sto su Gothika, zar ne? Tako nece propasti C produkcija, a i oni moraju jesti. Kontroloru misli i osjecaja? Hahahaha, nekako mi vise nije cudno da ti je Gothika dobar film. Wake up. Ili barem prestani ego tripati. Nego, uhvati se ti malo, curko posla, pa ti lijepo napisi scenarij za Gothiku 2. Mozda uspijes profurati u Hollywoodu.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 22:54   #33
Re: Hm...

Quote:
Yurikooyama kaže:
Zijev, zijev... nemoj se odmah vrijedati. Samo kazem da su ti smileichi malo out i malo pretjerani. Znaš onu, kad je previše onda prelazi u kich. No dobro. Nemam te zašto stavljati na ignore listu, nemoj si laskati da mi tvoji postovi toliko znace. Pa svatko ima pravo na svoje misljenje, uostalom, dobro je da ima ljudi koji vole filmove kao sto su Gothika, zar ne? Tako nece propasti C produkcija, a i oni moraju jesti. Kontroloru misli i osjecaja? Hahahaha, nekako mi vise nije cudno da ti je Gothika dobar film. Wake up. Ili barem prestani ego tripati. Nego, uhvati se ti malo, curko posla, pa ti lijepo napisi scenarij za Gothiku 2. Mozda uspijes profurati u Hollywoodu.
O srdašce moje zašećereno , da ti moji postovi toliko ne znače, ne bi se kvačio za njih 3 puta. Ajde priznaj, znam ja da ti je stalo do toga što ja mislim takav dojam daješ
A tko je rekao da ja volim filmove kao što je Gothika? (možda mi je dobar jer trenutno nema ništa bolje)
Imaš krivu metaperspektivu.

Anyway, hvala ti što si me zabavio .....i oprosti ako sam ti povrijedila osjećaje , nije bilo namjerno...

Još imam mjesta za 2 smajlija, znam da ih ti voliš.....: ::


P.S. No offence, razumijem ja vas kritičare, vi živite od kritike :
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 00:43   #34
Yuri... ne mi Oleander dirat. Inače bum te zavezal za stolicu i natjerao da pogledaš cijeli opus Ed Woodovih filmova, a nakon toga apsolutno sve serije "Zelenog Obada". Kapish?

On topic, svrha horrora je da ti prouzroči žmarce u kičmi, a ne da te impresionira intelektualnom dubinom. Možda si Rambu zamjerio što nije iznio traktat o životu zvijezda, ili Supermanu što se ne pokorava zakonima fizike?

Što se svoje svrhe tiče, znači plašenja duhovima, atmosferom, zvukovima, itd. Gothika dobro uspijeva u nakani da bude horror triler. Triler i nije na razini Sherlock Holmesa ali za jednu "ghost story" film je sasvim solidno ostvarenje.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 09:43   #35
Quote:
Oleander kaže:
Pa zapravo to i je vrlo logično. da nije završila u zatvoru. Jer ako se sve vrti oko moći, ugleda, i novca ( u USA), onda je njena sloboda najlogičniji rasplet. Jer:

1. Ubila je psihopate i mučitelje koji su godinama ubijali djevojke iz toga mjesta. Tko će ju kriviti? Ljudi joj mogu biti samo zahvalni. + Jedna od ubijenih je kćer od jednog od glavnih psihijatara, koji je onda i posato glavni. On će učiniti sve da joj pomogne.
+ Normalna porota ju zbog toga ne bi poslala u zatvor. Vjerovatnije bi ju nagradila

2.Dokazano nije bila pri svijesti. I ako tome dodamo neobjašnjive slučajeve objave duha, i ostalih paranormalnih fenomena, + dobrog odvjetnika, ne vidim problema u oslobađanju. I da ubila je samo jednog, ono drugo je bilo u samoobrani

ali to nije bit filma, ne znam zašto se se zakvačili za logiku
Pa zapravo, ovo nije istina. Mislim, nije da želim biti cjepidlaka ali u američkom kaznenom sustavu ne postoji kategorija oslobađanja nekog jer je ubio zlikovca..makar bi ja to voljela vidjeti u svim zakonima,samo bi to počeli interpretirati odvjetnici, smjelo bi se ubit svakoga ..a kad se oslobodi nekog na temelju neuračunljivosti, ta osoba mora na liječenje..
No dobro, ako ćemo fantazirati možemo pretpostaviti da je obrana uvjerila porotu da ju je muž napao pa da je i to bilo u samoobrani
Svejedno je blesav kraj.

Al evo, ja nisam primijetila da je to baš tako užasno grozno loš film, vidjela sam ja i gorih. Sigurno da nije dobar film no Bože moj, već dugo nešto dobro nije došlo iz Hollywooda.
Bilo mi je bar donekle zanimljivo, jer nisam odmah znala kako će završit...možda ne gledam dosta horora te vrste
china is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 14:49   #36
hm

Oleander, samo me pliz nemoj adresirati sa ON. Ja sam cura. Hvala.
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 14:51   #37
Hm

I oprosti sto sam ti povrijedila osjecaje? Dobri su ti patronizirani postovi. Srce zasecereno? Gdje to vadis... ajd dobro...
Yurikooyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 23:15   #38
[QUOTE]china kaže:
[B]Pa zapravo, ovo nije istina. Mislim, nije da želim biti cjepidlaka ali u američkom kaznenom sustavu ne postoji kategorija oslobađanja nekog jer je ubio zlikovca..makar bi ja to voljela vidjeti u svim zakonima,samo bi to počeli interpretirati odvjetnici, smjelo bi se ubit svakoga ..a kad se oslobodi nekog na temelju neuračunljivosti, ta osoba mora na liječenje..
No dobro, ako ćemo fantazirati možemo pretpostaviti da je obrana uvjerila porotu da ju je muž napao pa da je i to bilo u samoobrani


Eto, bas joj ja zelim to za sustavni sistem napisat. Pa tamo da te siluju i ti ubijes tog gada, ako ubijedis porotu da si bio neuracunljiv u tom momentu, da je samoodbrana, ili da nisi imao motiv za svoje dijelo, onda cete oslobodit u 90% slucajeva. Ali ako ti skuze da si to ucinila namjerno, tj. da si mu priredila sto je i zasluzio, te na taj nacin "ocistila ulicu od jednog silovatelja", onda se mozes hebat jer si imala motiv i nitko te nece sa sazaljenjem gledat i nema sanse da te oslobode. Stvar je da se americki sustavni sistem dobrim dijelim temelji i na Biblijskim stavovima te da bez obzira sto ti je netko ucinio i kakav je bio za zivota (serijski ubojica, silovatelj, itd) ti ne mozes biti njegov sudac i ubiti ga pa marak ti i cijelu obitelj pobio. Ako ga pak ubijes, ti si samo ubica u ocima americkog sustava, a ne heroj koji je ocistio ulicu od sljama kako se to cesto prikazuje u filmova i kako mi ljudi logicki zakljucujemo. Jeste da to sucks, ali je to istina.

A za sam film.. to mi je bio jedan od onih sto kad ga pogledas, sutra ga se vise i ne sjecas... no, moram priznat da mi je priredio zmrace zbog napete glazbe (cak sam ga nekada morala i smanjit do kraja jer vise nisam mogla trpit)
Medjutim, ja sam i inace sva plasljiva.. pa nije ni cudo..
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 09:42   #39
Ma, grozno, još film ima dobrih momenata na početku (jezivi djelovi), a onda kao da se autor sasvim izgubio, nije znao što i kako dalje, pa sve zbrzao, sprčkao u par klišeiziranih klimaksa, ma baš jadno...
Malo se prepračunao sa svojim 'talentom', čini se.
Svaka čast onima koji se ne laćaju zahtjevnog posla jer znaju da mu nisu dorasli.

A još onaj njen muž, jebemumiša jest da je ljubav slijepa, ali to dvoje su morali imati (jedinu moguću) platonsku vezu

Ma, kakav će biti film u kojemu glume onaj sjeb.. Junior, ružnjikava Penelopa i, da prostite, Halle Berry?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 11:18   #40
i tako moj dragi nabavio diviksiće gothiku i teksaški masakr motornom pilom(btw.obavezno isti pogledati jer je rađen po istinitom događaju koji se desio 1973 i pokazuje koliko su ameri debilni i retardusi)no vratim se na temu.filmić je solidan,čak i dobar.osim nekih izlizanih forica,ali za pogledat čist ok.ako neko očekuje veliku dubokoumnost neće ju naći.čista razonoda.nije uopće strašan.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.