Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 23:19   #1
Arduino

Pozz ekipa
Zanima me jel netko mozda zna di bi se mogli nabaviti Arduino chipovi za programiranje (stavio sam u ovaj subforum jer se ipak spaja na pc )
http://www.arduino.cc/
Zivim u Zabregu, al mi nije problem nabava unutar Hrvatske, pa ak znate nekaj.. Svaka informacija je korisna
Thanks
Spaljenitip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:35   #2
http://arduino.cc/en/Main/Buy

Probaj kontaktirati nekoga iz susjednih zemalja ili predloži nekoj našoj firmi da uveze.
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 14:10   #3
Nase firme ne zele uvoziti.. svi su me blijedo gledali kad sam pitao imaju li sto slicnog..
A susjedne zemlje su mi mali problem.
Moze tko predloziti nesto drugo? Ima li itko takav arduino? Gdje ste ga nabavili?
hvala na odogovrima
Spaljenitip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 18:13   #4
možda ti pomognu na programiranju
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:47   #5
Možda da napraviš dijelove pa ga sastaviš sam? Ja si to planiram kad uhvatim vremena...

Ili naručiš prek neta? Vidio sam neka mjesta di se da...
The Zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 03:02   #6
Apropos:

http://www.opensolaris.org/jive/thre...19774&tstart=0
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:39   #7
jel se bavi ko s tim arduinom ili bilo čim sličnim?
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:19   #8
Quote:
spiral stair kaže: Pogledaj post
jel se bavi ko s tim arduinom ili bilo čim sličnim?
Ne bas AVRom, vise MIPS, ARM i razni kineski FPGAovi do 100k gateova za kikiriki.
Slicno je sve to.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:32   #9
Koristio za par projektića. Ja zadovoljan.

Može ih se naći na njuškalu. Nekih 200-300 kn, ovisno o modelu.
Kažu da nije loše skoknuti do slovenije ako je kome blizu. Ili iz hong-konga s ebaya.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 12:01   #10
kaj se more znat za kakve projekte ste ga koristili?

coherent, ne snalazim se u ovom kaj si napisal al pretpostavljam da su u pitanju varijacije na temu (totalni sam amater kaj se elektronike i programiranja tiče).
našel sam kod nas za kupiti boarduino koji je slični arduinu za 60kn kit:
http://www.ladyada.net/make/boarduino/index.html

par amaterskih pitanja vezano za taj boarduino:
1. dal mogu tu pločicu koristit za kontrolu odašiljanja i očitanja povratnog RFid signala (cca. 5 vrsta signala (5 tagova ili čega već) 500-1000 komada RFid prijemnika)? valjda sam dobro postavil pitanje!?
2. jel mogu kontrolirat cca. 4 servo motora s njim?

prilično mi je novo područje i nisam ziher da baš kužim kak to funkcionira (pogledal sam dosta videa al nisam još na čisto s mogučnostima).
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 18:42   #11
Quote:
spiral stair kaže: Pogledaj post
coherent, ne snalazim se u ovom kaj si napisal al pretpostavljam da su u pitanju varijacije na temu (totalni sam amater kaj se elektronike i programiranja tiče).
Arduino je baziran na Amtelovim AVR ATMega cipovima u koje je vec napucan bootloader. Uglavnom za hobi i one koji tek uce elektroniku. ARM i MIPS su malo "ozbiljniji" procesori, uglavnom za komercijalu no vidjeh da ekipa zna i s time hobi ganjati, no to su uglavnom profesionalci koji se u slobodno vrijeme igraju svim i svacim. Dakle, sam cip ko cip ti nicemu ne sluzi vec mora biti "povezan" s necim da bi bio koristan, a u sebi vrti nekakav program. Arduino je upravo to, veza cipa sa svijetom, pa recimo imas USB i GPIO na koji spajas nesto sto Arduino naziva shieldovima, zapravo nekakvi daughterboardi, dosta onako "lego" sistem, za dosta stvari ti ni lemilica ne treba. Princip je uglavnom da s necega pokupis nekakav signal (analogni), to dovedes procesoru koji nesto strumfa i onda na nekakav drugi "izlaz" opet posalje signal. E sad, signal moze biti vrlo jednostavan hi-lo do raznih "protokola" koji actually nesto znace (serial TX/RX, interrupti, SPI) i treba ih interpretirati. Znaci krenes s paljenjem ledica preko digitalnog outputa (nisam ziher jel ima i analogne ili samo digitalne) pa ti se polako "otvara" sve vise toga sto mozes pokusati. Prvo ces recimo htjeti fade-ati ledicu pa ces nauciti da samo snizavanje napona na analognom izlazu ne bude dalo ocekivane rezultate na LEDici jer ne radi kao zarulja sa zarnom niti pa ces skuziti da postoji nesto sto se zove PWM i koristi digitalni izlaz i tako krene.
Onda ces malo po malo raditi sve slozenije stvari, pa ce ti ovisno o brzini ucenja za 6 mjeseci do 6 godina biti premalo memorije i presporo pa ces ici na jaci procesor pa na jos jaci, pa koji ima nekakve specificne mogucnosti, recimo paralelno procesiranje (tu ces nauciti sto su vektorizacija i SIMD), pa ultraniska potrosnja, pa ces htjeti svoj procesor recimo koji hardverski radi ono sto bi inace programirao i tako upadne u igru FPGA.... i tako.

Zadnje uređivanje coherent : 14.09.2012. at 18:56.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:36   #12
fino si objasnil.
fala!
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:52   #13
Pozdrav, zanima me što je pametnije kupiti - Croduino kit za 220 kuna ili uzeti neki Arduino Uno kit s DX-a, Banggoda ili Ebaya za nekih 50$(uključujući PDV)?
Treba mi za završni, ali još nisam finalizirao ideju pa samim time nisam siguran će mi sve senzori trebati.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 21:13   #14
Croduino! Pa nisam imao pojma da to postoji. I to u Đakovu! Najs.
Izgleda mi dobra cijena za Croduino kit (iako izgleda da ga trenutno nemaju u ponudi). Svejedno se pripremi za posjete čipoteci, koji god kit da uzmeš.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 22:16   #15
Dolazi im za tjedan dana.
Croduino je dobar, ali ono što me odbija od njega su dimezije koje su manje od standardnih. Znam da ću morati do Chipoteke za neke stvari, ali ne planiram ništa ekstra raditi pa se nadam da će to biti svedeno na minimum.
Na Banggoodu sam našao hrpu raznih senzora(puno veći izbor nego na Ebayu) pa sam mislio iskombinirati to s GSM modulom ako ga budem mogao jeftino ubosti i iskemijati neki nadzorni uređaj.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 22:34   #16
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Dolazi im za tjedan dana.
Croduino je dobar, ali ono što me odbija od njega su dimezije koje su manje od standardnih. Znam da ću morati do Chipoteke za neke stvari, ali ne planiram ništa ekstra raditi pa se nadam da će to biti svedeno na minimum.
Na Banggoodu sam našao hrpu raznih senzora(puno veći izbor nego na Ebayu) pa sam mislio iskombinirati to s GSM modulom ako ga budem mogao jeftino ubosti i iskemijati neki nadzorni uređaj.
Ako je taj modul predviđen za standardni Arduino, onda je to to, ne? Jesi li siguran da ti najbolje odgovara kit, a ne samo arduino+shield?

Ne znam za banggood, ali meni je trebalo dosta vremena da nađem neke senzore na ebayu jer se nalaze pod sasvim različitim imenima.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 23:14   #17
Pogledao sam sad malo te GSM shieldove i pašu na Uno R3, dok na Croduino ne zbog malo drugačijeg rasporeda pinova.
Onda ću najvjerojatnije uzmati neku vjernu kopija Una s DX-a ili Banggoda i GSM shield s neke druge. Za Breadboard i kablove ću još vidjeti.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:36   #18
Nema šanse da se GSM shield nađe za manje od 50$(s PDV-om i poštariom) tako da sam odustao od njega.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 23:21   #19
Bok
Jel mi moze netko pomoci jer stvarno ovo je nemoguce spojiti lol
Ugl kupio sam ov aj stepper motor http://www.adafruit.com/adablog/wp-c...window-201.jpg i sada imam i ovaj shield http://learn.adafruit.com/system/ass...gif?1345743367 i pojma nemam kako spojiti taj stepper na ovaj shield ako itko moze pomoci bio bih zahvalan
mintoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 00:55   #20
Je li problem u fizičkom spajanju ili u identifikaciji žica? Crvena bi trebala biti gnd, što je na shieldu srednji konektor, a ostale po redu:
1 plava, 2 roza, 3 žuta, 3 narančasta

http://www.adafruit.com/products/858#Technical_Details
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.