Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 15:37   #41
Exclamation

Quote:
Boki_boo kaže: Pogledaj post
Ovo je prešlo sve mjere! Mislim da nitko ne dere kao ove naše derikože ...Koliko god da uzimaju uvijek im malo i uvijek u gubicima! Ako uporedim Švicu i Hrvatsku, a zgodno je jer su brojevno slični! U HR plaće su prosječno oko 5000 kn a u Švici 5000 franaka! KOd njih je plin oko 1 fr, kod nas 4.6 kn. Ako je zarada 10%,recimo, kod nas zarade za plaću bez davanja sa nešto više od 1000 lit plina a njima treba 5000 lit! I oni zarađuju a naši su u gubicima! Kod njih je plin,ako prebacimo reciprocitet k nama, 1 kn!Tko je ovdje lud! Da ne kažem da Švicarci plin uvoze a mi ga proizvodimo i palimo!
Ma Švicarska je normalna zemlja ......mene zanima kako plin sada košta 4,64 ako je trošarina ista ko u 12/2009. Dakle ako su vratili cijenu na staro koja je to matematika? LJUDI AJMO SE KONKRETNO ORGANIZIRATI....AKO MOGU DRUGI MOŽEMO I MI

Zadnje uređivanje tryer : 12.01.2010. at 17:42. Reason: vrijeđanje
cirkovička is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:41   #42
Sutra je 13.

Sutra ekipa iz UNP udruge ima sastanak u Ministarstvu gospodarstva u vezi onog famoznog Rumenkovog pravilnika pa im svi skupa poželimo sreču.
Dečki nedajte se van dok to ne srušite. Na kraju krajeva borite se za svoju budučnost- mi koji smo ugradili plin u auto uložili smo maksimalno 1-2 k eura, a vi ste u svoje radionice i punionice uložili puuunooo više. Ako priča s LPG krene nizbrdo mi vozači ćemo malo po malo odustajati i to je kraj vašeg biznisa.
Nedajte se, ako vam dođe da nekaj grizete neka to ne bude kamera nego nečija glava.
vladek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:08   #43
Quote:
cirkovička kaže: Pogledaj post
Ma Švicarska je normalna zemlja ......mene zanima kako plin sada košta 4,64 ako je trošarina ista ko u 12/2009. Dakle ako su vratili cijenu na staro koja je to matematika? LJUDI AJMO SE KONKRETNO ORGANIZIRATI....AKO MOGU DRUGI MOŽEMO I MI
trošarinu su skinuli,ali je proplin odmah digao cijenu i zato je 4,64, a ne 4,30-4,42
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:15   #44
Thumbs up SAD ILI NIKAD!

Točna je informacija da Hrvatska UNP udruga ima sastanak danas u 10,00 h u Ministarstvu gospodarstva u svezi onog famoznog Pravilnika prema kojem se prema nekoj čudesnoj formuli izračunava maksimalna cijena UNP-a. Treba reći da su tzv. zavisni troškovi najveći /kako je to PROplin na čelu s darijom Karlovčanom i htio/ na autoplin, dok su najmanji na male spremnike i plinske boce!!! Sramota! Pa zar troškovi dobave plina za male spremnike po kojekakvim gudurama zaseocima i otocima može imati manje troškove nego npr. neka punionica koja je na cesti ili uz cestu, dakle urbaniziranu prometnicu, gdje se samo dođe i istovari! Ali, gle, najveća je i najbržđa zarada na autoplinu kojeg mi svaki dan točimo i plaćamo...za razliku od plinske boce gdje se ona "okrene" jednom u 40 dana, a mali spremnik prosječno 90 dana!!! I već sada se priča o tzv. velikodušnom pojeftinjenju koje predlaže PROplin s Inom i u dogovoru s MINGORP-om o PAZI SAD OVO - 5 % pojeftinjenju!!!!!!!!
Ne smrdi li vam ovo na kartelski dogovor?? Za to se u EU ide u višedesetljećni zatvor!?!?!?! A što li je INA , PROplin, danas sutra nekidrugi plin i drugi nego svojevrsni UNP kartel?! I nikom ništa!
P.S. I nemojte prijetiti jer svaka prijetnja dizanjme u zrak ili sabotažama od strane MUP-a se prati i pažljivo analizira, a INA d.d. je dala preporuku da ovaj portal prate MUP-ovci zbog prijetnji koje se ovdje stalno izriču....ako meni ne vjerujete pitajte ljude iz udruge kojima je to rekao osobno Zalan Bacs, potpredsjednik INA d.d. /upravo smijenjen i vraćen u Mađarsku/... Zato, oprez s riječima prijetnje, da nam ne bi ugasili portal.
A danas zaželimo svaku sreću pregovaračima iz Hrvatske UNP udruge, HAK-a, regionalne UNP udruge za zemlje članice CEFTA /među njima je i naša zemlja/... Oni danas idu kao David protiv Golijata... i zato nemojte pljuvati protiv njih, jer su nam oni još jedina nada da se nešto može promijeniti na bolje. Barem malo, ako već ne daju više...
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 10:07   #45
pa ako vec mup cita (??), tada mogu lijepo procitati i ovaj dio koji iskazuje sumnju u kartel/monopoliziranje , pa da vidimo imamo li posla s policijom , ili placenicima koji prate samo ono kaj im gazda kaze , tj. da se slucajno netko "odozdola" ne razbahati i digne glavu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 10:54   #46
Kamo sreće da se dirnu u najveći forum u nas...

I kako je ono netko rekao: nek mi pošalje tužbu na privat. Ajde bogati, još će ljude po forumima vatati
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:00   #47
tko zna možda si baš ti policajac pa nas želiš zavarati? aranoja:
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:28   #48
Quote:
plinski kaže: Pogledaj post
trošarinu su skinuli,ali je proplin odmah digao cijenu i zato je 4,64, a ne 4,30-4,42
a kužim...hvala!
cirkovička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:31   #49
Thumbs up

Quote:
b2b kaže: Pogledaj post
Točna je informacija da Hrvatska UNP udruga ima sastanak danas u 10,00 h u Ministarstvu gospodarstva u svezi onog famoznog Pravilnika prema kojem se prema nekoj čudesnoj formuli izračunava maksimalna cijena UNP-a. Treba reći da su tzv. zavisni troškovi najveći /kako je to PROplin na čelu s darijom Karlovčanom i htio/ na autoplin, dok su najmanji na male spremnike i plinske boce!!! Sramota! Pa zar troškovi dobave plina za male spremnike po kojekakvim gudurama zaseocima i otocima može imati manje troškove nego npr. neka punionica koja je na cesti ili uz cestu, dakle urbaniziranu prometnicu, gdje se samo dođe i istovari! Ali, gle, najveća je i najbržđa zarada na autoplinu kojeg mi svaki dan točimo i plaćamo...za razliku od plinske boce gdje se ona "okrene" jednom u 40 dana, a mali spremnik prosječno 90 dana!!! I već sada se priča o tzv. velikodušnom pojeftinjenju koje predlaže PROplin s Inom i u dogovoru s MINGORP-om o PAZI SAD OVO - 5 % pojeftinjenju!!!!!!!!
Ne smrdi li vam ovo na kartelski dogovor?? Za to se u EU ide u višedesetljećni zatvor!?!?!?! A što li je INA , PROplin, danas sutra nekidrugi plin i drugi nego svojevrsni UNP kartel?! I nikom ništa!
P.S. I nemojte prijetiti jer svaka prijetnja dizanjme u zrak ili sabotažama od strane MUP-a se prati i pažljivo analizira, a INA d.d. je dala preporuku da ovaj portal prate MUP-ovci zbog prijetnji koje se ovdje stalno izriču....ako meni ne vjerujete pitajte ljude iz udruge kojima je to rekao osobno Zalan Bacs, potpredsjednik INA d.d. /upravo smijenjen i vraćen u Mađarsku/... Zato, oprez s riječima prijetnje, da nam ne bi ugasili portal.
A danas zaželimo svaku sreću pregovaračima iz Hrvatske UNP udruge, HAK-a, regionalne UNP udruge za zemlje članice CEFTA /među njima je i naša zemlja/... Oni danas idu kao David protiv Golijata... i zato nemojte pljuvati protiv njih, jer su nam oni još jedina nada da se nešto može promijeniti na bolje. Barem malo, ako već ne daju više...
b2b slažem se. Prijetnje nikome ali kritika svakome
cirkovička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:05   #50
Ovo me podsjeća na jednu anegdotu iz Kupresa! Kad su uhvatili jednog mjesnog lopova, u trgovini da krade, on im zaprijeti da će ih tužiti za ometanje na radnom mjestu! Isto je i sa lopovima iz Ine i Proplina! Ruke im u našim đepovima a mi bi se trebali stidjeti što nam je džep prazan a ne onI! Sve se izokrenulo u ovoj našoj bari!
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:47   #51
odgovor

Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
tko zna možda si baš ti policajac pa nas želiš zavarati? aranoja:
bez brige nisam policajac niti slično tome...
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:30   #52
plin ce kostati slicno ili isto, ako ne uzmu pod tockom a, uzet ce pod tockama b,c,d,e... jedno je sigurno, uzimat ce toliko koliko narod ne moze podnijeti, ali imat ce u vidu da nebude vise od toga da ga se ne isfrustrira do te mjere da ne izidje na cestu. i svaki puta malo po malo ce rasti (ne samo autoplin, nego i sve ostalo), jer se ne dize sve isti dan. jedan tjedan su trosarine na auatoplin, drugi tjedan na duhanske proizvode, treci na nesto trece itd... kao da se svaki put radi o nekom drugom narodu, a ne o onom istom kojem je poskupio i zemni plin, benzin, digunt PDV, uveden krizni porez... sve u svemu - tragedija, jer sve poskupljuje, a ne znam nikoga da su mu digli placu jer su poskupjeli proizvodi ili usluge... a gdje onda odlazi taj novac i zasto sve poskupljuje
__________________
U potpunosti se slažem sa svim svojim neizgovorenim rečenicama
motofun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:15   #53
Pozdrav, ako se ne varam ovdje još nisam pisao.
Dakle ja sam pred mjesec dana tankao u Sarajevu i nisam mogao vjerovati - kod njih je litra plina 0.98 u markama ... ako uzmete da je marka 3.7 kune ispada da je kod njih litra plina doslovce kunu jeftinija nego kod nas.
Lijepo je znati da 'rvati imaju para pa si mi možemo sve priuštiti
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 03:03   #54
Treba sjesti u auto i u BIH na najblizu benzinsku tocit gorivo. Do novske nema puno. Skrenes na Dubicu i točiš za 3.5 kune. Iako zbog kilometara i neces nesto puno zaraditi to moze biti jasna poruka.
zrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:57   #55
bok ljudi

vidim da imate rasprave i sjecam se kad je bio 3.05 zlatna vremena
najrađe bi tanko ovaj plin za kucanstvo da mogu..
al isto zanima me ako vec vlada potice ekolosko gorivo zasto je registrcija skuplja za 500kn..mislim di je tu logika..
slusao sam price ljudi kad su tankirali prije 30ak godina ljudi tankali neko gorivo kojim se ispiru cjevi a nus produkt je kod plina..gazelin ili tako nesto..
auto mi je stvar potrebe i nemogu zarađivati ako ga nemam i nije luksuz..nedaju da živis..užas
jogy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 22:10   #56
možda misliš na kerozin? na to su vozili stare 2t warburge.
kruns is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 10:00   #57
Gazolin valjda? Kerozin je za avione.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:42   #58
živio 3,05
__________________
Dobre,budem ti ga spravil!!!
sugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:46   #59
Ma lopine žive. Sranje je u tome što će ovime fakat zaribati posao malim distributerima. Do sada sam dolazio na pumpu u čulinečkoj i uvijek čekao 1-2 da se natankaju da dođem na red - sad nema nikad nikoga.

I frajer će laganini ključ u bravu
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 16:42   #60
Ja imam kangoo zatvoreni i ide mi pod teretno i ako imam plin moram na tehničkom platiti 2000kn zato jer koristim plin. Gdje toga ima nego u hrvatskoj. da naša vlada zasijeda u pustinji sutra bi poskupio pijesak...
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.