Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2013., 16:38   #81
Progutala prvu, druga trenutno na 250 toj strani, meni Abercrombie odlican
__________________
You go down to the bottom of the sea, where the water isn't even blue anymore, where the sky is only a memory, and you float there, in the silence. And you stay there, and you decide, that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come, and they greet you, and they judge the love you have for them. If it's sincere, if it's pure, they'll be with you, and take you away forever.
Oblica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:15   #82
Nisi jedina kome je Joe odličan
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 20:14   #83
Pročitala trilogiju. I do samog kraja očekivala bilo kakvo svjetlo na kraju tunela. Možda sam prije čitanja trebala profiltrirat forumom:
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Mislim da ti neću puno toga spoilat ako ti kažem da nema ama baš nikakvog svjetla na kraju tunela... Eventualno zatvoreni prozor
Knjige su super, stil pisanja, radnja, likovi, sve mi se sviđa; fali mi samo maaalo pozitive
Glokta iskače, on je legenda
__________________
It was never what I wanted to buy that held my heart's hope. It was what I wanted to be.
London2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:26   #84
joe skidam ti kapu

kolješ omiljene likove kao što netko kosi livadu. čak ih je i martin manje ubio u više knjiga. knjige nisam ispuštao iz ruku. prožvakao sam ih kroz desetak dana iako radim 12 sati na dan. praktički nisam ni spavao
za promjenu je divno pročitati jednu ovakvu sagu koja ima završetak

glotka najbolji lik.
kako mag nagazi luthora i pokaže mu gdje mu je mjesto mi je najbolja scena

i usrdno se nadam da je Logan - Krvava Devetka ipak preživio pad u rijku iako se radi o liku koji je zaslužio umrijet iako se nekako uvuče pod kožu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 23:04   #85
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
joe skidam ti kapu

kolješ omiljene likove kao što netko kosi livadu. čak ih je i martin manje ubio u više knjiga. knjige nisam ispuštao iz ruku. prožvakao sam ih kroz desetak dana iako radim 12 sati na dan. praktički nisam ni spavao
za promjenu je divno pročitati jednu ovakvu sagu koja ima završetak

glotka najbolji lik.
kako mag nagazi luthora i pokaže mu gdje mu je mjesto mi je najbolja scena

i usrdno se nadam da je Logan - Krvava Devetka ipak preživio pad u rijku iako se radi o liku koji je zaslužio umrijet iako se nekako uvuče pod kožu
Nije umro, zato što je jedan od 2 glavna lika u Red Country, makar nije knjiga iz njegovog pogleda

iako je prije koji dan Abercrombie rekao da će napisati ako se ne varam malu priču o Bethodu i njegovom championu...bloody nine
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 23:56   #86
drago mi je čut da je krvavi živ
ima li išta od tih novih prevedeno na hr
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 23:59   #87
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
drago mi je čut da je krvavi živ
ima li išta od tih novih prevedeno na hr
Koliko znam ne...meni je The Heroes jako draga knjiga, prati Black Dowa i onog princa carledona, kako se zove od bethoda sin
pojavlje se i ludi čarobnjak itd.

"They say Black Dow's killed more men than winter, and clawed his way to the throne of the North up a hill of skulls. The King of the Union, ever a jealous neighbor, is not about to stand smiling by while he claws his way any higher. The orders have been given and the armies are toiling through the northern mud. Thousands of men are converging on a forgotten ring of stones, on a worthless hill, in an unimportant valley, and they've brought a lot of sharpened metal with them."
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:01   #88
Saga je odlična.Pročitao sam sve tri knjige u razdoblju mjesec dana,plafon.
Planiram opet uskoro.Definitivno topla preporuka svim fanovima fantasy-ja!
__________________
Remember that the greatest fool in the world may ask more than the wisest man can answer.
Darionius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 20:01   #89
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
joe skidam ti kapu

kolješ omiljene likove kao što netko kosi livadu.
And this is good -- how?

Mrzim "cargo cult" u bilo čemu, pa tako i u spisateljstvu. Ajmo sad ubijat glavne likove jer je to "the thing" i jer je bilo kvalitetnih knjiga u kojima su glavni likovi bijali ubijeni. Pa onda malo afirmacija antecedenta.

P=>Q, Q |_
P

Wrong.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:57   #90
Pa u glavnoj trilogiji su svi ostali živi i zdravi.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:50   #91
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
And this is good -- how?

Mrzim "cargo cult" u bilo čemu, pa tako i u spisateljstvu. Ajmo sad ubijat glavne likove jer je to "the thing" i jer je bilo kvalitetnih knjiga u kojima su glavni likovi bijali ubijeni. Pa onda malo afirmacija antecedenta.

P=>Q, Q |_
P

Wrong.
pa nije ubio onih glavnih 5-6 likova

ali zato ostali
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 12:49   #92
BEST SERVED COLD

Da ne otvaram novu temu. Algoritam je objavio novu Abercrombievu knjigu.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 13:17   #93
je nova ali iz istog svjeta
ima ih jos dvije i cinise da ce vjecna bitka Bayaza i zderaca potrajati bar do deset knjiga
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 22:22   #94
BSC nisam pročitao, ali sam nedavno pročitao Heroes-e, i knjiga je odlična. Stil pisanja je ono što Abercrombia čini posebnim, a mislim da se pišući first law isprofilirao da bolje napiše nastavak. Dobro ajde, ne može nitko Gloktu zamijeniti, no knjiga mi se čini mnogo "stvarnijom" i zrelijom od trilogije.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 22:50   #95
Meni su Heroes isto jako dragi, BSC još nisam pročitao, ali sam pročitao Red Country koja se bavi Loganom, ali se ne gleda iz njegovog kuta..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 15:58   #96
zašto ste preskakali BSC kada su ostale kronološki iza nje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 17:35   #97
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
zašto ste preskakali BSC kada su ostale kronološki iza nje
BSC nije važan za Heroes, makar ako se ne varam u BSC se pojavljuje Shivers.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:07   #98
prijatelj mi prepričao radnju. ja čekam da se dočepam hr prjevoda

Shivers je jedan od glavnih likova u BSC. Opisiva što se dogodilo nakon što je odbio ubiti Logana na Sjeveru
ali BSC je bitan s geo-političkog stajališta tog svjeta. Iako su prve tri knjige zasebna trilogija borba za prevlast u svjetu se nastavlja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:00   #99
Ja sam pročitao First Law trilogiju. Može neka kronologija kako bi se trebalo čitati ostalo?
Hvala lijepa unaprijed
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:43   #100
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ja sam pročitao First Law trilogiju. Može neka kronologija kako bi se trebalo čitati ostalo?
Hvala lijepa unaprijed
BSC, Heroes pa Red county
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.