Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 20:50   #1
Čišćenje organizma

Šta mislite o čišćenju ogranizma i koji način preporučate? Nekako imam osjećaj da se baš moram očistit od previše slatkog i sličnog jer se moram vratit malo u formu nakon sve mjeseca kronične zapuštenosti
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:00   #2
joj...daj molim te odi na Alternativu sa ovakvim upitom.....Nema ovdje "čišćenja". Ima nekog dijetnog režima i tjelovježbe....Kojekakva "čišćenja" neodoljivo zazivaju alternativne frikove koje ovdje ne želim sa tim filozofijama...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:08   #3
ne kužim zašto bi ovo bilo za alternativu, pitanje je vrlo jednostavno, ja inače prakticiram povećan unos proteina i dosta vježbam (3-4 puta tjedno), kako sam se zapustio mjesec dva i pretrpavao slatkim zanima me šta drugi korist eza očistit se, trenutačno mi na pameti 24 sata bez hrane i samo voda i čajevi, šta ima alternativno u tome?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:15   #4
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto bi ovo bilo za alternativu, pitanje je vrlo jednostavno, ja inače prakticiram povećan unos proteina i dosta vježbam (3-4 puta tjedno), kako sam se zapustio mjesec dva i pretrpavao slatkim zanima me šta drugi korist eza očistit se, trenutačno mi na pameti 24 sata bez hrane i samo voda i čajevi, šta ima alternativno u tome?
Ne postoji ništa znanstveno dokazano što "čisti" na način koji tebe zanima.
Slatkiši tj. šećer tijelo jednostavno sagori fizičkom aktivnošću. U tom smislu ovo što ti je trebor napisao stoji. Jedi zdravije i kreći se.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:25   #5
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto bi ovo bilo za alternativu, pitanje je vrlo jednostavno, ja inače prakticiram povećan unos proteina i dosta vježbam (3-4 puta tjedno), kako sam se zapustio mjesec dva i pretrpavao slatkim zanima me šta drugi korist eza očistit se, trenutačno mi na pameti 24 sata bez hrane i samo voda i čajevi, šta ima alternativno u tome?
Nije alternativno al nije dokazano ni da je učinkovito.

Ako se baš želiš malo očistiti jedi više voće, povrća, juhica i sl. stvari. Umjesto kave pij nekakve čajeve (npr. zeleni) i to je više manje to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:32   #6
Ajde onda sutra gladujem i pijem vodu 24 sata, pa onda zelenjavu tjedan dana pa se onda opet počnem hranit mesinom i proteinima
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:43   #7
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Ajde onda sutra gladujem i pijem vodu 24 sata, pa onda zelenjavu tjedan dana pa se onda opet počnem hranit mesinom i proteinima
Pijenje samo vode i gladovanje je definitivno puno štetnije nego da jedeš zdravo, a to znači ova piramida prehrane.
Samo proteinska prehrana nije zdrava i stvara čak rizik na stvaranje karcinoma debelog crijeva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:00   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pijenje samo vode i gladovanje je definitivno puno štetnije nego da jedeš zdravo, a to znači ova piramida prehrane.
Samo proteinska prehrana nije zdrava i stvara čak rizik na stvaranje karcinoma debelog crijeva.

To defintivno al dugoročno je štetno, jedan dan samo na vodi mi neće loše napravit, proteine više jedem iz nekih drugih razloga al nije da ne unosim ugljikohidrate i ostalo
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 01:17   #9
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Šta mislite o čišćenju ogranizma i koji način preporučate? Nekako imam osjećaj da se baš moram očistit od previše slatkog i sličnog jer se moram vratit malo u formu nakon sve mjeseca kronične zapuštenosti
Ovo je negdje na pola puta između Alternative i Gastronomije.

Ne znam što tebi točno podrazumijeva to čišćenje organizma, ali detoksikacija, prije svega pravilna i umjerena prehrana uz što više cjelovitih, prirodnih namirnica, prirodni biljni napitci, dosta zelenjave i lešog, te umjereno vježbanje je odličan put za vraćanje u formu.

U par dana gladovanjem i nalijevanjem vodom nećeš sebi baš pomoći. Možda se "očistiš", ali usput i od onog dobrog. Ne ide to tek tako na brzinu kako zamislimo. Pobornik sam zdravijeg života i ako ćeš se par dana čistiti na "smjene" vodom i ne znam čime, a onda par dana opet po starom ili jedno vrijeme tako, onda to i nema baš nekog smisla.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:19   #10
Pol puta izmedju gastronomije i alternative...hm...sve je to zdravlje . Ja sam danas na čajevima i vodi cijel dan, pa onda baš kako si ti napisao u zadnjem postu i u full kondiciji cu biti kroz mjesec-dva
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:00   #11
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Pol puta izmedju gastronomije i alternative...hm...sve je to zdravlje . Ja sam danas na čajevima i vodi cijel dan, pa onda baš kako si ti napisao u zadnjem postu i u full kondiciji cu biti kroz mjesec-dva
Sretno sinko i tebi i tvom poimanju zdravlja i zdravog
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:03   #12
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Pol puta izmedju gastronomije i alternative...hm...sve je to zdravlje . Ja sam danas na čajevima i vodi cijel dan, pa onda baš kako si ti napisao u zadnjem postu i u full kondiciji cu biti kroz mjesec-dva
Sa čajevima i vodom u full kondiciji nećeš sigurno biti što će ti potvrditi i ekipa sa rekreacije, a i sa Zdravlja. Bit ćeš lakši par kila, slabiji, siromašniji vitaminima i i mineralima, za full kondiciju je potrebna vježba, a za vježbu je potrebna i hrana, samo treba biti discipliniran. Izgladnjivanje nikada nikog nije dovelo do željenih rezultata. Ako i jest, to je samo bilo privremeno, nakon toga obično slijedi još gore. Sretno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:49   #13
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ovo je negdje na pola puta između Alternative i Gastronomije.
Jel mi netko tražio?

Gladovanjem se ne postiže čiščenje, dapače, skuplja se još više toksina ako se ne klistiraš (ispričavam se ako sam bljak).

Ayrvedsko čiščenje uključuje osim klistiranja i izazivanje povraćanja (pardon još jednom).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:52   #14
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
joj...daj molim te odi na Alternativu sa ovakvim upitom.....Nema ovdje "čišćenja". Ima nekog dijetnog režima i tjelovježbe....Kojekakva "čišćenja" neodoljivo zazivaju alternativne frikove koje ovdje ne želim sa tim filozofijama...
Ups

Tako mi i treba kad čitam temu od kraja prema početku.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:53   #15
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jel mi netko tražio?

Gladovanjem se ne postiže čiščenje, dapače, skuplja se još više toksina ako se ne klistiraš (ispričavam se ako sam bljak).

Ayrvedsko čiščenje uključuje osim klistiranja i izazivanje povraćanja (pardon još jednom).
Hmmm, čisto me natjera da se zapitam bi li bilo zgodno početkom svakog godišnjeg doba zaraziti se malo dizenterijom...
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:54   #16
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sa čajevima i vodom u full kondiciji nećeš sigurno biti što će ti potvrditi i ekipa sa rekreacije, a i sa Zdravlja. Bit ćeš lakši par kila, slabiji, siromašniji vitaminima i i mineralima, za full kondiciju je potrebna vježba, a za vježbu je potrebna i hrana, samo treba biti discipliniran. Izgladnjivanje nikada nikog nije dovelo do željenih rezultata. Ako i jest, to je samo bilo privremeno, nakon toga obično slijedi još gore. Sretno.
haha, pa sigurno neću u vježbu na kamilici i zelenom čaju , sad sam u pauzi, jedan dan gladovanja neće me ubit a malo pročistit sigurno hoće na neznam koji način, očito nitko ni od vas nezna
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:10   #17
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne postoji ništa znanstveno dokazano što "čisti" na način koji tebe zanima.
Slatkiši tj. šećer tijelo jednostavno sagori fizičkom aktivnošću. U tom smislu ovo što ti je trebor napisao stoji. Jedi zdravije i kreći se.
Ja sam čitao o tome, o postu 24 sata na vodi, gdje je pisalo da je znanstveno dokazano da se vrši detoksikacija i pojačano lučenje anaboličkih hormona tijekom 24 satnog posta. Sve duže od toga ima negativne učinke. Dakle danas u 8 navečer pojedem zadnji obrok i ne jedem ništa sutra do 8 navečer, samo pijem vodu.

Sada kada si napisala da ne postoji ništa znanstveno dokazano molio bih te za neku referencu ili da mi ti pojasniš to malo bolje, jer sam znao prakticirati tu i tamo taj post 24 sata baš radi toga šta sam pročitao.

Edit: i kakve veze ovo ima sa alternativom? Pa ne pričamo o dragom kamenju koje čudotvorno liječi nego o tome šta se dešava ako čovjek ne jede 24 sata, ili postoje li znanstveno dokazane metode, sredstva kojima će se ubrzati čišćenje toksina iz organizma. Kakva alternativa...
__________________
Majkemi!

Zadnje uređivanje zzo : 16.11.2010. at 16:18.
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:48   #18
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Sada kada si napisala da ne postoji ništa znanstveno dokazano molio bih te za neku referencu
Referencija da nešto ne postoji?
E, ono, daj mi neku znanstvenu referenciju da ne postoji ljubavni napitak.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:54   #19
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Referencija da nešto ne postoji?
E, ono, daj mi neku znanstvenu referenciju da ne postoji ljubavni napitak.
Dobro, lijepo sam pitao nemoj izvrtati sad s tim podjebavanjima.

Želim pročitati gdje piše da su izvršena istraživanja na osobama koje su 24 sata bile bez hrane i osobama koje su 24 sata jele. I koje su razlike, ako ih ima, a ima ih sigurno.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:15   #20
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Želim pročitati gdje piše da su izvršena istraživanja na osobama koje su 24 sata bile bez hrane i osobama koje su 24 sata jele. I koje su razlike, ako ih ima, a ima ih sigurno.
Ako to želiš pročitati, onda to i potraži. Naime, koliko vidim, ako nisam oćoravio buljeći u monitor, priče o "24 sata na vodi...od 8 do 8..." i slično...upravo si ti uveo u ovu temu.
Dakle, istina je da ne pričamo o dragom kamenju...ali jednako je istina da još manje pričamo o 24satnom ne jedenju. Odnosno o tome ovdje pričaš samo ti pa si potraži to što te zanima.

Uglavnom, "čišćenje" ovdje = nula bodova....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.