Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 11:04   #61
Question Dobra tema za raspravu

Je li netko pokušao spojiti sungazing s nekom drugom tehnikom ili životnom filozofijom?
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:49   #62
Halo, je li se forum ugasio ili tu ima još nekoga?
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:09   #63
Quote:
drDIRHED kaže: Pogledaj post
Halo, je li se forum ugasio ili tu ima još nekoga?
psst buljimo u Sunce..
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:34   #64
Quote:
drDIRHED kaže: Pogledaj post
Halo, je li se forum ugasio ili tu ima još nekoga?
Koliko je meni poznato, Hira Ratan Manek je svojevremeno bio u ashramu Sri Ravi Šankara (art of living). Moguće da je netko od njegovih učenika uz svoje uobičajene tehnike prakticirao i ovu.
Zanimljivo je, ako posjedujem ispravnu informaciju, da je Ravi Šankar preporučio da se "bulji" u sunce preko vode.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:50   #65
ja vježbam solarnu jogu svako ljeto dok sam na moru. naime, svaki dan gledam zalaske sunca. hoću li se prosvijetliti?
stvarno svašta ljudima pada na pamet.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 13:26   #66
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ne bih baš bio apsolutno siguran. Sve je štetno bez pravih početnih postulata i dobrih instrukcija.
...
Npr. evo žena od jednog forumaša krenula u sungazing i skoro oslijepila. Nije bilo govora o štetnosti za vid ranije od propagatora same metode pa se dogodilo to što se dogodilo. Nastavilo se uvjeravati praktikante da je to izolirani slučaj i da ne dolazi od same prakse ili da je to stvar lošeg prakticiranja. Bilo kako bilo, ili izmotavanje apologeta ili krivo provođenje prakse, šteta je učinjena.
(znam da nije za se smijati, al... )

Ovi koji tvrde da je korisno blejati direktno u sunce, su produkti placebo efekta. U biti sve se to populariziralo i krenulo sa Jogijem šta je došao kod Krešimira Miška u dva navrata u goste i od onda je to masovno krenulo, pojavili su se razni kvazi-stručnjaci koji su uvjeravali u neštetnost istoga i tako dalje...
Solarna joga nije placebo efekt, ali ne može netko uspoređivati nekog jogija iz Indije koji se svim oblicima joge bavi cijeli život, koji je učio od najboljih jogija, sa nama koji niti ne znamo što je joga i koji je smisao joge, običnim ljudima koji sjednemo na ledinu i blejimo u sunce, mislim da je stvarno smiješno, a još je smiješnija i kvazipropaganda o ljudima koje ekipa zove na tv u razne emisije, pa svjedoče pozitivnim efektima istoga pa se desi ovo gore, netko lakovjeran i naivan oslijepi radi takve propagande


Quote:
ZEN nista - ZEN kaže: Pogledaj post
Pinealna zlijezda:Nalazi se u mozgu i odgovorna je za mnoge funkcije izmedu toga i starenje.
Nemam pojma na što sve djeluje energija sunca, ali znam da djeluje značajno na jako puno toga, al nije zato potrebno ići direktno blejati u sunce, sasvim je dovoljno sunčati se, šetati se za vrijeme sunčanih dana, ili boraviti na suncu (pogotovo van ljeta) i tome slično, jer energija sunca uvijek indirektno ulazi u oči, ili tijelo, i ne može biti nikakve štete, samo koristi. Ja sam proveo jaaako puno godina direktno na suncu (oči i tijelo) i nikada nisam imao poteškoća radi toga, u biti imao sam samo pozitivne "nuspojave", ali nikada nisam direktno gledao u sunce. Mogu recimo blejati direktno u sunce (pred zalazak) kolko god treba, 10-15-20min., ali tko meni garantira da neću izgubiti vid radi te sposobnosti, tako da bolje se ostaviti čorava posla, jer mi nismo jogiji, bar je to moje mišljenje.
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 14:02   #67
Možda je tajna uspješnog sungazinga ne željeti od njega uspjeh. Raditi sungazing bez podizanja važnosti. Lagano gledati kada je prilika i ne očekivati rezultate. Živjeti kao da sungazing ne postoji...
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 14:30   #68
a možda je tajna uspješnog sungazinga imati dobre ray banice. i koristiti ih.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 20:45   #69
Meni sunčane naočale nikad u životu nisu trebale. Ako sam ih nosio, više kao modni detalj i za snimanje ženski.
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 20:46   #70
Ima li ovdje nekoga tko je prešao 45 minuta?
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 06:01   #71
Smile dobro jutro

ovo je poprilično ekipa skeptika...a ja sam naivno mislila da cu nekaj više saznati o sun gazingu.....ima li ikoga na ovom forumu...tko je ZA SUN GAZING....
rayoflight0212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 15:30   #72
Ja sam ZA sun gazing i moje misljenje je ovakvo:

Sve što postoji, najprije postoji u obliku energije. a sunce je osnovni izvor energije u našem materijalnom svijetu i u konačnici sve dolazi iz sunca. Poznato je da je sunce izvor života. E sada, biljke fotosintezom pretvaraju energiju u materiju i to je prvi stupanj korištenje sunceve energije. Nakon toga, životinje jedu te biljke pa je to drugi stupanj korištenja te energije. na kraju, mi tu životinju ubijemo, meso obično negdje skladištimo i čuvamo pa možemo samo pretpostaviti koliko je u tom termički obrađenom mesu ostalo primarne sunčeve energije. po meni, najvise 10%. e sad, ako postoji realna mogučnost za direktnim uzimanjem te energije (sa čime se ja slažem), glupost je to ne koristiti. za sve je potrebno samo znanje, a to vam nitko neče dati. Znanje morate sami potražiti. Nijedno znaje nije dovolno dok ga ne primjenite i dok ne postane vaše osobno iskustvo.

Želim vam sretno istraživanje.
miroslav69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:40   #73
Sungazing je punjenje energijom (provjereno). Sljedeće pitanje je što s tom energijom.
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 00:37   #74
ZAnimljivo, već 20 dana nema Sunca, niti bilo kakvih komentara pro i contra.
Sungazeri privlače svoju suprotnost.
Kada nema prvih, nema ni drugih.
Prolazna naoblaka - idemo dalje!
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:38   #75
prije par dana sam promatrala zalazak sunca, recimo nekih pola sata sam intenzivno gledala u tu užarenu kuglu, kako se preljeva, osjećala njezinu energiju, toplinu, na svojoj koži, u svakom udahu. bez ikakve prethodne pripreme, joge ili ne znam čega, jednostavno sam odlučila upiti u sebe tu energiju. i da, pvi put da sam tako nešto pokušala.
navečer mi je cirkulacija radila perfektno, inače su mi dlanovi i stopala uvijek hladni. tu večer su gorjeli.
šteta što nemam više vremena za takve stvari.
radila bi to češće.
bez nečijih uputstava, pravila, svrstavanja u bilo kakve kategorije.
to je samo punjenje energijom i ja sama odlučujem kamo ću je usmjeriti.
Malfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 16:09   #76
Zanimljiva tehnika.

Znao sam rano ujutro u zoru kad bi išao radit sa starim buljit u sunce (kroz prozor auta), mogu reć da ima nekog efekta.
Naglo sam se osjećo budnijim i imo više energije za rad.

A što se tiče yoge koju spominjete.
Baaaah.

Preferiram teretanu
Krunoxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 12:55   #77
Gledanje Sunca u vodi - prilično dobra metoda!
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 02:54   #78
Neka je i placebo efekat,koliko znam pozitivno je što se ova metoda baš i ne naplaćuje?
U smislu ono pet tečajeva samo 200 eura,ili se varam?
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:57   #79
Bilježim se sa štovanjem:

Sungazing
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 01:00   #80
prakticiram sama sungazing...na pola sam puta, točnije na 24 minute!

odmah da kažem, ako planira itko gledati odraz u vodi, neka to bude slatka voda, dakle jezero ili zdjela vode...ne gledajte u odraz u moru ili snijegu, zbog njihove veće gustoče odraz sunca je jači i u principu štetan...

to što neki oslijepe, njihov je problem, koliko god to grozno zvučalo..ali neinformiran otići gledati- što drugo očekivati? ja sam prvo pročitala sve što me zanimalo o tome, nisam preko noći počela gledati...

uz sungazing, pijte i solarnu vodu, ako vam je praktično! to je lijepa kombinacija...

za vas skeptike među kojima sam i sama bila, probajte sami, nemojte se smijati onome što ne razumijete i odbijate?

i ne, nije isto sunčati se i upijati sunce preko očiju, što postupno dovodi do osunčanosti čitavog organizma koji postaje solarni čip...da ne govorim o rastu epifize...predivno...

što se zdravlja tiče, moje je stanje samo bolje: nema menstrualnih tegoba, glavobolja, umora, depresije, loših odnosa s ljudima...zaista, kao da sam sebe izgubila i otkrila bolju, pravu sebe...sunce nam to pokaže...

ako ništa, barem je predivno iskustvo gledanja kao i unutarnje sunce koje vidimo kasnije...

što se potrebe za hranom tiče, smanjuje se postepeno...još uvijek jedem, ali nema više prežderavanja, postim kad osjetim da to mom organizmu treba i to je to...promjene u kilaži su skoro neprimjetne...

eto, bilo bi mi samo drago kad bi ljudi prestali pljuvati po onome što ne poznaju osobno...odvažite se, pa onda iz vlastitog iskustva recite nešto...obeshrabrujete druge koji žele korisne informacije, a ne dezinformacije kakve neki od vas nude...

e, da, još nešto- ne morate odustati od pušenja, od alkohola...zbilja vas to samo napusti...napuste vas želje koje nisu vaše, želje za onim što nas uništava polako...sa 2 kutije dnevno prešla sam na 0 cigareta, doslovno preko noći, bez osvrtanja i ikakve krize..

eto, nadam se da sam nekom dala dovoljno informacija, i ispričavam se ako samo malo grubo objasnila neke detalje...

jedite sunce! pozdrav

Zadnje uređivanje moqui : 25.12.2011. at 01:03. Reason: greškice
moqui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.