Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 16:01   #1581
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Međutim preko njegovog bloga sam namirisao RIVP i ušao u njega. Zasada +20% gore.
Da si mene slušao kada sam pilio i pilio ovdje, sada bi bio na xxx% (ne usudim se reći koliko, sram me)
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 21.09.2016. at 16:36.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:01   #1582
znam da se ne može isključivo tako gledati... ali kako se ono u pravilu gleda kada dolazi do preuzimanja, godišnji promet X2?

Ako se dobro sjećam...

OT
Bakić je običan licemjer, jako me razočarao kao osoba.
pljuc
Još davno
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:09   #1583
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Ne smatram da sve što Bakić kaže je točno.

Međutim preko njegovog bloga sam namirisao RIVP i ušao u njega. Zasada +20% gore.
Ali sam i sam donekle istražio dotično poduzeće, da ne bi bilo zabune

Samo nemam pojma odkud je izvukao ove banke sada za boga miloga.
Pa banki ima po cijeloj europi za investirati, to svaka šuša zna da su dobile big hit još od zadnje krize a niske kamatne stope im ranjavaju profitabilnost. I svi "čiste" bilance...

Eto samo preko u Italiji, totalno depresivan sektor zasada, valuacije su smješne (P/B u pravilu ispod 1, P/E rijetko veći od 10).
Sve je manjevise odgalopiralo u nerealne visine i skupo je. Vizavi silnih 'easinga'. Bankarski sektor je tu pomalo zaostajao, zbogi svih onnih potresa i malverzacija od prije nesto godina, te poljuljanog povjerenja ulagaca od pocetka krize. Eto i sam si opisao. takodjer 'konsolidacija pokrivenosti' prema novim normama je odnijela dosta profita i to je isto kocilo cijenu. Kamatu i ne spominjati. tako da da, u tom smislu banke odskacu od ostatka.

e sad...
optimist bi rekao da su podcijenjene u odnosu na ostatak.
realist bi prije rekao da je ostatak precijenjen, ali da ce se u narednom periodu dionice banaka vjerojatno nivelirati prema gore.

u slucaju da opet zatrese nekakav grckoslican scenario gubici bi mogli 'outweight the winst'. tj prostor za potencijalni prinos i rizik nisu u proporciji.


my opinion is...
da je Bakic ovaj puta vjerojatno u pravu. i to ne samo za zse (naravno ne linearno za sve banke, nego opet treba probirati), ali da je rizik ponesto veci nego za druge sektore. tj gledati na srednji rok. najduze do godinu, godinu i pol dana. overallert. all eyes on south europe
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:40   #1584
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post

my opinion is...
da je Bakic ovaj puta vjerojatno u pravu. i to ne samo za zse (naravno ne linearno za sve banke, nego opet treba probirati), ali da je rizik ponesto veci nego za druge sektore. tj gledati na srednji rok. najduze do godinu, godinu i pol dana. overallert. all eyes on south europe
Koje bi bile tvoj Pik na ZSE za srednji rok?
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 21:16   #1585
Nenek je izasao npr nedavno sa tri velika pakete (miliuni)iz Rivpa na cca 25.
Nije se ni nadao da bi danas mogla biti skoro 32.
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:51   #1586
Nije samo on izlazio.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:59   #1587
Quote:
baranjero kaže: Pogledaj post
Koje bi bile tvoj Pik na ZSE za srednji rok?
Mislim da ne mogu dati odvagnuto misljenje za ZSE jer niti ulazem na ZSE niti uopce pratim kotirana drustva zadnjih godina. (Osim sto usput ovlas procitam prateci drugo). Npr Hypo ima nove vlasnike, ako se ne varam neka americka banka i EU banka za obnovu i razvoj (neka me netko ispravi ako grijesim). Pojmanemam tko. Sto a to je tekjedanprimjer. Nesto se regulative promijenilo, Franak nisam pratila u potpunosti kao ni statistike. Kako onda stvoriti suvisao sud i izabrati najbolju?

Benelux i D je drugo. Npr recimo banke corporate tipa (nesto kao puno malih 'fransiza' pod okriljem jedne matice), su uglavnom previse 'rastrkane' i funkcioniraju po principu glasanja za dugorocna planiranja/ulaganja, tesko dobijaju vecinu za velike investicije i uglavnom imaju manju izlozenost losim plasmanima sa juga EU. One su mi interesantne.

To se vec vidjelo prosle godine, jer su cak i interni 'certifikati' (citaj buzorvno nekotirane obveznice banaka kojim se financiraju iz redova stedisa=ulagaca) imale ok prinos. U godini koja je bila sva li-la i gotovo niti jedna vrsta asseta se nije nesto posebno iskazala. I usprkos tome sto je to jedan od zastarjelih tipova vrijednosnih papira (zastarjelih u smislu da se ne koristi cesto i da nosi rizik da se u slucaju belaja najzadnji naplacuje, da nije burzovno trziv sto dodatno moze rusiti cijenu u losem momentu itd.) Pa ipak...

Takodjer vrlo puno banaka je reorganizirano zadnjih godina sto zbog bankovne krize sto zbog sveopce automatizacije/digitalizacije kao trenda. Masovno rezanje zaposlenika, poslovnica i reorganizacija poslovnih procesa tako da treba sto manje fizickih osoba. To samo po sebi nosi nekakav plus u godinama nakon.

Gle ako cekas konkretan 'tip' koju banku, necu ti ga dati. Ako nemas sam svoju viziju kako i zasto mani se ulaganja. Pusti Bakica i njegove bakrace...
Uzmi brate izvjesca i - raspali
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 03:36   #1588
Quote:
baranjero kaže: Pogledaj post
Koje bi bile tvoj Pik na ZSE za srednji rok?
Evo neki moji pikovi.
ADRS-PA
PODR-RA
JMNC-RA
LEDO-RA
KODT-RA
ATGR-RA
PLAG-RA
MDKA-RA
KOEI-RA
SAPN-RA
HUPZ-RA
ADPL-RA
AUHR-RA
JNAF-RA
TUHO-RA
RIVP-RA
ILRA-RA


OD Banaka PBZ best buy.

Od rizičnijih al sa većom šansom za veću zaradu
BLJE
ZVZD

Trenutno imam
BLJE
ADRS
ZVZD
LKPC
PODR
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 10:19   #1589
Quote:
baranjero kaže: Pogledaj post
Koje bi bile tvoj Pik na ZSE za srednji rok?
Mislim da ne mogu dati odvagnuto misljenje za ZSE jer niti ulazem na ZSE niti uopce pratim kotirana drustva zadnjih godina. (Osim sto usput ovlas procitam prateci drugo). Npr Hypo ima nove vlasnike, ako se ne varam neka americka banka i EU banka za obnovu i razvoj (neka me netko ispravi ako grijesim). Pojmanemam tko. Sto a to je tekjedanprimjer. Nesto se regulative promijenilo, Franak nisam pratila u potpunosti kao ni statistike. Kako onda stvoriti suvisao sud i izabrati najbolju?

Benelux i D je drugo. Npr recimo banke corporate tipa (nesto kao puno malih 'fransiza' pod okriljem jedne matice), su uglavnom previse 'rastrkane' i funkcioniraju po principu glasanja za dugorocna planiranja/ulaganja, tesko dobijaju vecinu za velike investicije i uglavnom imaju manju izlozenost losim plasmanima sa juga EU. One su mi interesantne.

To se vec vidjelo prosle godine, jer su cak i interni 'certifikati' (citaj buzorvno nekotirane obveznice banaka kojim se financiraju iz redova stedisa=ulagaca) imale ok prinos. U godini koja je bila sva li-la i gotovo niti jedna vrsta asseta se nije nesto posebno iskazala. I usprkos tome sto je to jedan od zastarjelih tipova vrijednosnih papira (zastarjelih u smislu da se ne koristi cesto i da nosi rizik da se u slucaju belaja najzadnji naplacuje, da nije burzovno trziv sto dodatno moze rusiti cijenu u losem momentu itd.) Pa ipak...

Takodjer vrlo puno banaka je reorganizirano zadnjih godina sto zbog bankovne krize sto zbog sveopce automatizacije/digitalizacije kao trenda. Masovno rezanje zaposlenika, poslovnica i reorganizacija poslovnih procesa tako da treba sto manje fizickih osoba. To samo po sebi nosi nekakav plus u godinama nakon.

Gle ako cekas konkretan 'tip' koju banku, necu ti ga dati. Ako nemas sam svoju viziju kako i zasto mani se ulaganja. Pusti Bakica i njegove bakrace...
Uzmi brate izvjesca i - raspali
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 12:11   #1590
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Mislim da ne mogu dati odvagnuto misljenje za ZSE jer niti ulazem na ZSE niti uopce pratim kotirana drustva zadnjih godina. (Osim sto usput ovlas procitam prateci drugo). Npr Hypo ima nove vlasnike, ako se ne varam neka americka banka i EU banka za obnovu i razvoj (neka me netko ispravi ako grijesim). Pojmanemam tko. Sto a to je tekjedanprimjer. Nesto se regulative promijenilo, Franak nisam pratila u potpunosti kao ni statistike. Kako onda stvoriti suvisao sud i izabrati najbolju?

Benelux i D je drugo. Npr recimo banke corporate tipa (nesto kao puno malih 'fransiza' pod okriljem jedne matice), su uglavnom previse 'rastrkane' i funkcioniraju po principu glasanja za dugorocna planiranja/ulaganja, tesko dobijaju vecinu za velike investicije i uglavnom imaju manju izlozenost losim plasmanima sa juga EU. One su mi interesantne.

To se vec vidjelo prosle godine, jer su cak i interni 'certifikati' (citaj buzorvno nekotirane obveznice banaka kojim se financiraju iz redova stedisa=ulagaca) imale ok prinos. U godini koja je bila sva li-la i gotovo niti jedna vrsta asseta se nije nesto posebno iskazala. I usprkos tome sto je to jedan od zastarjelih tipova vrijednosnih papira (zastarjelih u smislu da se ne koristi cesto i da nosi rizik da se u slucaju belaja najzadnji naplacuje, da nije burzovno trziv sto dodatno moze rusiti cijenu u losem momentu itd.) Pa ipak...

Takodjer vrlo puno banaka je reorganizirano zadnjih godina sto zbog bankovne krize sto zbog sveopce automatizacije/digitalizacije kao trenda. Masovno rezanje zaposlenika, poslovnica i reorganizacija poslovnih procesa tako da treba sto manje fizickih osoba. To samo po sebi nosi nekakav plus u godinama nakon.

Gle ako cekas konkretan 'tip' koju banku, necu ti ga dati. Ako nemas sam svoju viziju kako i zasto mani se ulaganja. Pusti Bakica i njegove bakrace...
Uzmi brate izvjesca i - raspali
Prvo zahvaljujem na odgovoru. Nisam očekivao neki konkretan tip, nego neka vaša razmišljanja i predviđanja o kretanju dionica bankarskog sektora u srednjoročnom razdoblju a vezano uz vas prethodni post.
Trenutno mislim u portfelj uključiti dionice iz bankarskog sektora pa čisto da vidim i druga razmišljanja i viđenja.
A i neke vaše ideje su mi već pomogle u pčelarstvu
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:23   #1591
ccc dionice poletile i vidi ova mrtvaja na forumu prošla.

Je li netko razmišljao o forumu kao indikatoru za kupnju i prodaju dionica

Naravno kontra indikator
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 23:28   #1592
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ccc dionice poletile i vidi ova mrtvaja na forumu prošla.

Je li netko razmišljao o forumu kao indikatoru za kupnju i prodaju dionica

Naravno kontra indikator
Definitivno je jedan od puno indikatora.
Iako ne mora biti nužno negativan, jer po meni ova količina aktivnosti na forumima je u biti neka normalna aktivnost.
Svatko tko je ulagao prije 2007 zna kolika je količina laika sudjelovala u forumskim raspravama.
Normalno je da ako živne burza da živnu i forumi.

Po meni je ovo za sada jedan pozitivan indikator jednog pozitivnog trenda. Još neko vrijeme.
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 23:43   #1593
Quote:
shinobi kaže: Pogledaj post
Normalno je da ako živne burza da živnu i forumi.


Obzirom na aktivnost ovog foruma unatrag par godina, ova 4 posta u kriz su smijurija

Ne pratim ZSE vec neko vrijeme i lijepo mi je

Pozdrav drustvu
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 02:18   #1594
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post


Obzirom na aktivnost ovog foruma unatrag par godina, ova 4 posta u kriz su smijurija

Ne pratim ZSE vec neko vrijeme i lijepo mi je

Pozdrav drustvu
Iskreno se nadam da nije histeričan smijeh.

https://youtu.be/1iAzD7skvKY?t=34m50s

RIP
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”

Zadnje uređivanje shinobi : 25.09.2016. at 02:46.
shinobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:04   #1595
Poslušao sam Carmen iz 1973, daleko smo mi od Ouuu... Baby...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:40   #1596
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Takodjer vrlo puno banaka je reorganizirano zadnjih godina sto zbog bankovne krize sto zbog sveopce automatizacije/digitalizacije kao trenda. Masovno rezanje zaposlenika, poslovnica i reorganizacija poslovnih procesa tako da treba sto manje fizickih osoba. To samo po sebi nosi nekakav plus u godinama nakon.

Gle ako cekas konkretan 'tip' koju banku, necu ti ga dati. Ako nemas sam svoju viziju kako i zasto mani se ulaganja. Pusti Bakica i njegove bakrace...
Uzmi brate izvjesca i - raspali
Ja osobno sam nešto love stavio u talijanske banke. E sad tamo je "šuma" tih banaka ali nešto se zbiva.
U principu gotovo sve zu zabijene u pod osim mediobance,bance mediolanoum i intese te nešto unicredita i još dve.
Kako stvari stoje zasada, neke banke se spajaju, neke se reorganiziraju (prodaju dio businessa) a neke čak i kupuju tuđe branše (npr. Barclays je izašao iz iTA i prodao 73 branši Mediobanci i još im dao 200 miljuna FUNTI za to.)
Tamo je totalna močvara.
Zadnje vrijeme svi su se stisli jer bi monte paschi di siena mogla prdnuti u vjetar.
Danas naprijer sve banke(a i indexi djelmoično) su u minusu jer Deutsche bank treba platiti možda 14 miljardi $ globe. i tako dalje...

Inflacija normalna mora doći. To znači da će nekretnine u bankarskim portfeljima valjda više vrijediti ili se počeli prodavati.
A time i međubankovne stop trebale se probuditi iz hibernacije...

E sda pitanje je kakve veze imaju naše banke sa ZSE. Pa kupiš Unicredit ili Intesa Sanpaolo i imaš već naše banke u portfelju (Dakle Zaba i PBU)...
Scaras is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:01   #1597
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam nešto love stavio u talijanske banke. E sad tamo je "šuma" tih banaka ali nešto se zbiva.
U principu gotovo sve zu zabijene u pod osim mediobance,bance mediolanoum i intese te nešto unicredita i još dve.
Kako stvari stoje zasada, neke banke se spajaju, neke se reorganiziraju (prodaju dio businessa) a neke čak i kupuju tuđe branše (npr. Barclays je izašao iz iTA i prodao 73 branši Mediobanci i još im dao 200 miljuna FUNTI za to.)
Tamo je totalna močvara.
Zadnje vrijeme svi su se stisli jer bi monte paschi di siena mogla prdnuti u vjetar.
Danas naprijer sve banke(a i indexi djelmoično) su u minusu jer Deutsche bank treba platiti možda 14 miljardi $ globe. i tako dalje...

Inflacija normalna mora doći. To znači da će nekretnine u bankarskim portfeljima valjda više vrijediti ili se počeli prodavati.
A time i međubankovne stop trebale se probuditi iz hibernacije...

E sda pitanje je kakve veze imaju naše banke sa ZSE. Pa kupiš Unicredit ili Intesa Sanpaolo i imaš već naše banke u portfelju (Dakle Zaba i PBU)...
Banke, banke i samo banke ! Ili trgovine !
A investicije u proizvodnju ??

Ne , to se ne isplati. Možda se isplati samo sa singapurcima: http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/...-posto-1116632

NENAD BAKIĆ:
Da Hrvate zamijenimo Singapurcima, imali bismo rast od 20 posto

Točku preokreta, smatra Bakić, Hrvatska je prešla. No osrednji rast koji ćemo postići za nas je pokora jer nas odmiče od važnosti promjena



A uz to nismo ni poduzetni !


Smatrate li da hrvatskim građanima nedostaje poduzetničkog duha kakav je svojstven anglosaksonskim zemljama čiji je background mahom izgrađen na protestantskoj radnoj etici?

Mi smo manje poduzetni nego svi narodi razvijenog Zapada i Istoka, uključujući i sve bivše socijalističke članice EU. Nažalost jedini od bivših socijalističkih zemalja, uz djelomično Sloveniju, nismo prošli mentalnu transformaciju u suvremeno društvo odgovornih pojedinaca i očekujemo da država što više skrbi za nas.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:51   #1598
Cijeli članak ni riječi o bankama? Ili su te vrhunske investicije namijenjene samo sljedbi? I ništa o fenomenalnim perspektivama predrage nam Čađare?
Ni riječi npr o fenomenalnoj prigodi kupnje dionca Deutsche banke, koja je povijesno nikad jeftinija? Ili Commerzbanke koja je isto jako povoljna?
Ni njemačke obveznice nije htio preporučiti........

Očekivao sam puno više.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:16   #1599
Bakić opet bulazni. Hrvatske banke su banke u vlasništvu stranih banaka koji u svojim državama imaju toliko kostura u ormaru i gdje malo manja panika može dovesti do ponovnog urušavanja cijelog sektora. I on se čudi što ne plasiraju novac u rizičnije pothvate.

Jebiga, on u HR može nacrtati par grafova, imati portfolio 15-20 miljuna eura i biti veliki stručnjak. Ovdje svaku rečenicu počinje sa "Ja sam rekao.." "Ja sam to najavio..", itd.

Na zapadu bi bio bezveznjak.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 19:10   #1600
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Bakić opet bulazni. Hrvatske banke su banke u vlasništvu stranih banaka koji u svojim državama imaju toliko kostura u ormaru i gdje malo manja panika može dovesti do ponovnog urušavanja cijelog sektora. I on se čudi što ne plasiraju novac u rizičnije pothvate.

Jebiga, on u HR može nacrtati par grafova, imati portfolio 15-20 miljuna eura i biti veliki stručnjak. Ovdje svaku rečenicu počinje sa "Ja sam rekao.." "Ja sam to najavio..", itd.

Na zapadu bi bio bezveznjak.
i ovdje je bezveznjak

Pljuca po mirovinskim fondovima koji su ulagali u nexe, ingru i slično a zaboravlja da su isti ulagali u petrokemiju, pa čak i u đuru na puno većoj cijeni od sadašnje i tada mu to nije smetalo
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.