Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 17:28   #541
Jer ne može imati potomke?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:37   #542
Nisam znala da sterilizirani/kastrirani psi ne smiju...iz kojeg razloga?

kod macaka postoji kategorija muski i zenski kastrati...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:00   #543
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Nisam znala da sterilizirani/kastrirani psi ne smiju...iz kojeg razloga?
Upravo iz ovog razloga koji je naveo Coco Nut: izložbe se organiziraju zato da bi se selektirali najbolji rasplodni primjerci, a cilj je nastavak pasmine. Koliko je to uspješno, drugi je par rukava.
Quote:
kod macaka postoji kategorija muski i zenski kastrati...
Za mačke ne znam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:49   #544
Onda je to drukcije nego kod macaka....redovno idem na macje izlozbe i kastrati imaju svoju kategoriju i za zenke i za muzjake...moja je i uzgojne i izlozbene kvalitete, osvojila je ex1 na nekoliko izlozbi, ali onda kod finala tj. za bis bi pobijedio njen brat...kod ugovora sam mogla birati za sto cu je uzeti - za ljubimca, za izlozbu ili za uzgoj (tako se i penje cijena)...odlucila sam se za ljubimca, jer nije ostalo za mene i sterilizacija mi je bila stresna...

S druge strane, imam pinčicu koja je bila najmanja u leglu, jos se rodila s hernijom i nije bila ni za uzgoj ni za izlozbe...a uzgajivaci su nam zbog svega dali nizu cijenu, jer im je zbog toga ostala zadnja...ali isto ima sve papire kao i mačka...samo sto se kod nje nije moglo birali, vec je isla iskljucivo za ljubimca...a mi smo ionako samo to i htjeli...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 21.03.2017. at 20:16.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:05   #545
Svaki pas dobije papire, tj. rodovnicu, ako oba roditelja imaju rodovnice i uzgojne dozvole (i ostali uvjeti). No pas s nekim problemom neće dobiti uzgojnu dozvolu pa ni potomci neće dobiti papire. Bez uzgojne nema papira za štence.

Sent from CocoNut Galaxy
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:42   #546
Znam sve, samo sto se neki ne pridrzavaju ugovora, pa onda imamo stancere (i kod macaka i kod pasa ) koji prodaju legla dalje drugim stancerima i tako unedogled...nase su obje sterilizirane...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 02:14   #547
I to bi trebao biti razlog zasto bi se pse (i macke) trebalo uzimati iskljucivo s rodovnicom. Ako se vec kupuje pas.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:49   #548
Meni isto nije jasno zašto sterilizirani psi ne smiju na izložbe.

Bilo bi mi jasno da izložbe zaista služe samo za ocjenu kvalitete psa radi stavljanja u uzgoj, ali za ocijeniti psa definitivno nije potrebno ići na 176 izložbi u 10 različitih država. Pa ako je to već praksa radi sakupljanja pehara, jačanja rejtinga uzgajivača i bildanja ega pojedincima, zašto onda ne izložiti i sterilizirane primjerke koji mogu potvrditi kvalitetu određene uzgojne linije
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:55   #549
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Svaki pas dobije papire, tj. rodovnicu, ako oba roditelja imaju rodovnice i uzgojne dozvole (i ostali uvjeti). No pas s nekim problemom neće dobiti uzgojnu dozvolu pa ni potomci neće dobiti papire. Bez uzgojne nema papira za štence.

Sent from CocoNut Galaxy
jedno su uzgojni pregledi, ali mi je bezveze zašto ja sa svojom kujicom nebi smjela dobiti neku nagradu na izložbi pasa. Pa nisu izložbe samo za uzgoj, nego da se pokaže da je pas lijep, iz dobrog legla, dobro se ponaša, drži... ne znam zašto bi sterilizacija ili kastracija tome smetala. Jedino ako žele smanjiti broj pasa koji ide na izložbe kako bi čim prije završili

Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno zašto sterilizirani psi ne smiju na izložbe.

Bilo bi mi jasno da izložbe zaista služe samo za ocjenu kvalitete psa radi stavljanja u uzgoj, ali za ocijeniti psa definitivno nije potrebno ići na 176 izložbi u 10 različitih država. Pa ako je to već praksa radi sakupljanja pehara, jačanja rejtinga uzgajivača i bildanja ega pojedincima, zašto onda ne izložiti i sterilizirane primjerke koji mogu potvrditi kvalitetu određene uzgojne linije
Točno to
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:04   #550
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
jedno su uzgojni pregledi, ali mi je bezveze zašto ja sa svojom kujicom nebi smjela dobiti neku nagradu na izložbi pasa. Pa nisu izložbe samo za uzgoj, nego da se pokaže da je pas lijep, iz dobrog legla, dobro se ponaša, drži... ne znam zašto bi sterilizacija ili kastracija tome smetala. Jedino ako žele smanjiti broj pasa koji ide na izložbe kako bi čim prije završili
Ovo posljednje mislim da nije točno. Izložbe traju koliko traju, ovisno o broju sudionika.

Meni je osobno nejasno zašto bih psa uopće vodila na izložbe samo radi nagrade. Njemu to ni u džep ni iz džepa - ne da ih ima , a stresno je za svakog psa, čak i najmirnijeg i najnaviknutijeg na gužvu. Ima smisla da pokažeš psa koji je potencijal za uzgoj i upoznaš se s drugim uzgajivačima.

Otprilike mi je to, oprostite na iskrenosti, u rangu američkih mamica koje cifraju svoje kćerkice za natjecanja u ljepoti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 14:03   #551
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ovo posljednje mislim da nije točno. Izložbe traju koliko traju, ovisno o broju sudionika.

Meni je osobno nejasno zašto bih psa uopće vodila na izložbe samo radi nagrade. Njemu to ni u džep ni iz džepa - ne da ih ima , a stresno je za svakog psa, čak i najmirnijeg i najnaviknutijeg na gužvu. Ima smisla da pokažeš psa koji je potencijal za uzgoj i upoznaš se s drugim uzgajivačima.

Otprilike mi je to, oprostite na iskrenosti, u rangu američkih mamica koje cifraju svoje kćerkice za natjecanja u ljepoti.

Sto ce kastrat na izlozbi - osim da napuni ego vlasniku
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 11:36   #552
Ide tko na ove ljetne izlozbe u Splitu?Zivim pokraj splita i htjela bi otic pogledat izlozbu, prvi put je da bi posjetila neku izlozbu,kako to funkcionira dali ide po FCI grupama ili?Ako da zna li ko kad bi bila na redu V.grupa konkretno htjela bi vidit samojede
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 12:25   #553
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Ide tko na ove ljetne izlozbe u Splitu?Zivim pokraj splita i htjela bi otic pogledat izlozbu, prvi put je da bi posjetila neku izlozbu,kako to funkcionira dali ide po FCI grupama ili?Ako da zna li ko kad bi bila na redu V.grupa konkretno htjela bi vidit samojede
Pa bit će program na HKS-ovim stranicama. Možda već i jest. Pogledaj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 11:38   #554
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Ide tko na ove ljetne izlozbe u Splitu?Zivim pokraj splita i htjela bi otic pogledat izlozbu, prvi put je da bi posjetila neku izlozbu,kako to funkcionira dali ide po FCI grupama ili?Ako da zna li ko kad bi bila na redu V.grupa konkretno htjela bi vidit samojede
Imaš nekoliko ringova. Svakom su ringu dodijeljene neke pasmine. Ocjenjivanje počinje i traje istovremeno u svima. Ako ciljaš pogledati određene pasmine, moraš pogledati raspored i naći u kojem ringu i kada je ono što želiš. Mislim da raspored još nisu stavili.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 22:23   #555
Imas na webu 4 summer night shows Split raspored pasmina po ringovima s rednim brojevima...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 23:11   #556
Kad sam trazila nije bilo ,jutros sam vidjela na stranici KSPS.
Kako je ovo prva izlozba na koju idem,a idem konkretno radi samojeda,jer ta rasa me stvarno jako interesira i fascinira po svim poljima,zanima me moze li se tamo doci u kontakt sa izlagacima/uzgajivacima izvan ringa?

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 23:23   #557
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Kad sam trazila nije bilo ,jutros sam vidjela na stranici KSPS.
Kako je ovo prva izlozba na koju idem,a idem konkretno radi samojeda,jer ta rasa me stvarno jako interesira i fascinira po svim poljima,zanima me moze li se tamo doci u kontakt sa izlagacima/uzgajivacima izvan ringa?
Može. Samo ovisi u kojem trenutku. Ako čekaju red za nastup u ringu, zaboravi. No uvijek možeš pokuštai: uzgajivač i izlagači pojedinih pasmina međusobno se poznaju i druže kraj ringa. Priđeš, ispričaš se što smetaš, kažeš da si obožavateljica samojeda i da bi voljela s nekim malo popričati o pasmini. Netko će se uvijek naći. Ako budeš dobre sreće, bit će tamo i uzgajivačnica Nox Poli.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 10:00   #558
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Može. Samo ovisi u kojem trenutku. Ako čekaju red za nastup u ringu, zaboravi. No uvijek možeš pokuštai: uzgajivač i izlagači pojedinih pasmina međusobno se poznaju i druže kraj ringa. Priđeš, ispričaš se što smetaš, kažeš da si obožavateljica samojeda i da bi voljela s nekim malo popričati o pasmini. Netko će se uvijek naći. Ako budeš dobre sreće, bit će tamo i uzgajivačnica Nox Poli.
Onda mi je bolje doci malo prije nego sama izlozba pocinje?
Da didi definitivno htjela bi vidjet izmedu ostalog i samojede iz nox poli uzgajivacnice ako budu tamo,stvarno imaju prekrasne pse,kad ih vidim na slikama to je totalno drugi pas od recimo ovih "cistokrvnih bez papira" sa oglasa sta se vidaju po gradu

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 10:33   #559
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Onda mi je bolje doci malo prije nego sama izlozba pocinje?
Da didi definitivno htjela bi vidjet izmedu ostalog i samojede iz nox poli uzgajivacnice ako budu tamo,stvarno imaju prekrasne pse,kad ih vidim na slikama to je totalno drugi pas od recimo ovih "cistokrvnih bez papira" sa oglasa sta se vidaju po gradu

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Nox poli ti 99% ne bude tamo jer u Splitu su vecinom stranci izlagači. Moraš znati da većina ne izlaže polarce u ovo doba godine zbog linjanja i stanja dlake.
U 9om mjesecu imaš izlozbu u Bos.Grasišci gdje je i klupska izložba za V skupinu. Tako da vjerovatno bude lijepi broj samojeda prisutnih.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 17:23   #560
Ja sam sad u splitu i prosetala sam se po parku mladezi,posto iskreno neznam pravila ponasanja za vrijeme izlozbi te prije i poslje ,vidjela sam izlagace sa samojedom u satoru,smijem li ja prici njima i pitati ih par pitanja,ili nije pozeljno da se smeta

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.