Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 07:45   #21
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Prikolica je sigurno najbolje rjesenje za ozbiljnije voznje ali nekako mi nije zgodna za po gradu. Kao sto i sam kazes, obilazenje auta, pjesaka itd, hvata me jeza od same pomisli :/

Nego, pitanjce za vas koji vozite klince iza. Kako najjednostavnije staviti tj. izvaditi djete iz sjedalice? Da li oslonite bajk na nogicu pa onda stavljate ili ga nekako naslonite na sebe pa onda klinca unutra? Gore sam vec napisao, danas smo to prvi put isprobavali i nije mi bas zgodno, ne znam jel bi mi bilo vise zao da mi ispadne malicka ili bajk

Djetetu će rana lako zarasti, a ogrebotina na bajku se teško popravlja.
Najbolje je kad ti netko pridržava bicikl.
Ako nema nikog za pomoć, osloni ga na zid ili plot, i pazi da se volan ne pomiče. Ja sam čak vezao ručice kočnica gumenom trakom da kotači budu blokirani dok stavljam dijete.
Ili ga prisloni uz stup i veži ga sajlom tako da se ne može nikako prevrnuti.
Samo nemoj kao ja na ovoj slici ostavljat ga ovako.
A na nogaru nemoj ni u ludilu, to je previše nestabilno, padne u sekundi.



Uglavnom, nemoj ništa raditi dok se ne uvjeriš da je potpuno sigurno od prevrtanja.
Najbolje je prvo privezat bicikl za nešto stabilno.

Zadnje uređivanje Kresimis : 25.03.2012. at 07:58.
Kresimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 12:23   #22
usput, ako je netko u lovu na jednosjedne prikolice, navodno ima u hervisu za 750kn.
http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr...52012letak.pdf
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 12:25   #23
Quote:
Kresimis kaže: Pogledaj post
Samo nemoj kao ja na ovoj slici ostavljat ga ovako.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 13:57   #24
hvala na savjetima! Jos jedno pitanje, koliko visoko treba montirati nosac tj. onaj dio u koji se "ukopca" sjedalica koja ide na ramu?
Evo moja fotka i nekako mi se cini da sam ja to stavio previsoko i da bi trebalo ici ispod sajle? Tako mi se barem cini kod Malog Malenog a i jutros sam bas po Jarunu snimao bicikliste koji voze klince. Sjedalicu sam dobio od frenda tako da manual nemam.

MoschuS is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 14:54   #25
Ja ne bih spuštao ispod jer postoji velika šansa da će ti sajla strugat po nosaču.

Al sad tek vidim kolko je kod mene + to kaj imam bottom pull prednji šifter. A nije da sam na to obraćao pažnju kad sam kupovao bajk.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:05   #26
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima! Jos jedno pitanje, koliko visoko treba montirati nosac tj. onaj dio u koji se "ukopca" sjedalica koja ide na ramu?
Čim niže zbog težišta, odn. stabilnosti, ali da ti ništ ne struže i ne zapinje.
Prije nego staviš dijete obavezno svaki put sve provjeri jel stoji čvrsto i stegnuto.
Kresimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:09   #27
@MoschuS
Provjeri si nosač koji ide na ramu. Ima modela koji imaju predviđen utor za sajlu mjenjača
Ja bi svakako još spustio, ovo mi se čini dosta visoko...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:30   #28
bojim se ja da meni to nece ici nize, taman mi je tu ovaj prihvatnik za sajlu a da idem jos ispod njega sjedalice bi bila par cm iznad kotaca.

MoschuS is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:50   #29
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
bojim se ja da meni to nece ici nize, taman mi je tu ovaj prihvatnik za sajlu a da idem jos ispod njega sjedalice bi bila par cm iznad kotaca.
Ako sjedalica ne struže po kotaču u vožnji bolje da je niže.
Kresimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:48   #30
Ne bu dobro
Ako ima par cm do gume kad stoji, još opteretiti sa djetetom i na prvom rinzolu udara u gumu...
Postoji još jedna opcija, ali mi se čini da bi trebao skinuti sajlu i bužir za mjenjač.
Onda namontiraš nosač tako da prihvat za sajlu dođe kroz rupu u nosaču.
I onda vratiš natrag sajlu i bužir.
Malo više posla, ali bi ipak dobio niže težište...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:58   #31
hm da, jedino ovo kaj Mali Maleni kaze. Mislim da ce za sada ostati ovako pa cemo vidjeti kako se ponasa u voznji.
MoschuS is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 12:59   #32
Thumbs up

Moschus me inpresionirao sa ovom Weeride sjedalicom i naručila sam je iz Slovenije.
Samo da vam napišem da je odlična i mislim da nema baš nikakvu konkurenciju među prednjim sjedalicama.

Montira se na sam centar ravnoteže bicikla, zato mislim, da je sigirnija od stražnjih sjedalica, koje se nalaze izvan centra ravnoteže.

A i klinci više uživaju u vožnji ako ih stavimo naprijed.

Velika pohvala za Weeride.
control is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 21:19   #33
Quote:
control kaže: Pogledaj post
Moschus me inpresionirao sa ovom Weeride sjedalicom i naručila sam je iz Slovenije.
Samo da vam napišem da je odlična i mislim da nema baš nikakvu konkurenciju među prednjim sjedalicama.

Montira se na sam centar ravnoteže bicikla, zato mislim, da je sigirnija od stražnjih sjedalica, koje se nalaze izvan centra ravnoteže.

A i klinci više uživaju u vožnji ako ih stavimo naprijed.

Velika pohvala za Weeride.
Jel mozes napisati dodatne informacije? Recimo, koja trgovina, gdje, koliko novaca, kako stavljate dijete (jel ima poteskoca oko ravnoteze pri stavljanju i skidanju bebe s bicka), jel problem pedalirati (na videu se vidi da sjedalica smeta pri pedaliranju), prosla je sezona - jel jos uvijek stoje preporuke?

kao sto vidis, puno pitanja

unaprijed hvala
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:41   #34
Pozdrav!

Možete mi molim vas reći kakve su kvalitete Hamax sjedalice? Ovakav model je u Hervisu po 600-700 kn, ovdje je nešto jeftniji a dobijem i povrat poreza. Ali me zanimaju iskustva, kvaliteta i način montaže. Ako dobro razumijem - ova se montira na onu prečku od sica? Ili?

Ili je bolje kvalitete ova koju ima Mali Maleni, Polisport koolah?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 16:11   #35
I još jedno pitanje - na stranici od Kiendl sporta vidim da postoje sjedalice koje se montiraju na ramu i neke koje idu na nosač. Što je bolje?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:37   #36
hamax ti je norveški proizvođač i po kvaliteti je najbolji od svih sjedalica.
naravno, prema tome i najskuplji.

bolje su ti sjedalice za na ramu jer idu na skoro svaki bicikl.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:55   #37
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
hamax ti je norveški proizvođač i po kvaliteti je najbolji od svih sjedalica.
naravno, prema tome i najskuplji.

bolje su ti sjedalice za na ramu jer idu na skoro svaki bicikl.
Hvala!

Bold - ali što se tiče sigurnosti i čvrstoće , montaža na ramu je jednako sigurna kao kad ide na nosač?

Sorry na bedastim pitanjima, to me podsjeća na one dileme oko Autosjedalice sa ili bez isofixa

Veseli me vožnja s djetetom ali mi se istovremeno vrte filmovi da će mi se neš otkačit putem...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 16:00   #38
bolje bez nosača.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:16   #39
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Bold - ali što se tiče sigurnosti i čvrstoće , montaža na ramu je jednako sigurna kao kad ide na nosač?
Navodno (ne bih znao, nisam probao) je montaža sjedalice na pakettreger najsigurnija.
Ali (moje mišljenje) i neudobnija za dijete (sjedalica montirana na ramu ipak lagano amortizira rupe, rinzole i slično)
Isto tako, kao što je hazzarder rekao, montaža na ramu je jedostavnija i možeš montirati na većinu bicikala
Ajmo ovako - sjedalica montirana na ramu je dovoljno sigurna, pogotovo ako je vozač bicikla oprezan
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Veseli me vožnja s djetetom ali mi se istovremeno vrte filmovi da će mi se neš otkačit putem...
Ako ćeš se spuštati niz sljeme, onda možda
Inače nemaš brige
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:01   #40
Hazzarder i Mali Maleni, hvala na odgovorima!

Mislim da ćemo uzet ovu Hamax.

Mali Maleni, Učka mi je bliže od Sljemena ali nećemo se upuštat u takve vratolomije
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.