Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 21:07   #21
Pojedi bonkas odi van i ujutro si zdrav....

Znam nes ljudi koji su to znali radit i kazu da djeluje...a sad kak na mozak....e to svi znamo kak...al nemozes i ovce i novce....
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 22:54   #22
Quote:
kamOsutra kaže: Pogledaj post
Da.

Debilno je skidat temperaturu na 37,1.

Temperatura nije individualna stvar, nego mjerljiva vrijednost. Pametniji ljudi od tebe su se dogovorili sto znaci koje i kakvo povisenje i pad temperature i u skladu s tim postavili smjernice za lijecenje. Pa su se tako lijepo dogovorili da temperaturu ne snizavaju dok ne dode otprilike do 38.
Jer gle cuda tvari koje dovode do porasta temperature (a temperatura raste jer dolazi do pojacanog stvaranja prostaglandin E2 u termoregulacijskom centru pod utjecajem endogenih pirogena - IL-1, TNF-α...) i jos mali milijun drugih pametnih spojeva s kompliciranim imenima su tvari koje su potrebne da se tvoj organizam obrani od infekcije.
Jer vidis kad ti imas upalu negdje u tijelu tvoj mozak oblikuje akutnofazni odgovor. Modificira djelovanje respiracijskog, vazomotorickog, termoregulacijskog sredista, ubrza metabolicke procese...ukratko zdrma te uzduz i poprijeko sve s ciljem lokalizacije te tvoje upale i ubijanja male bakterijske đubradi koja te zafrkava.

Ako se pritom osjecas krepano...big deal. Casualty of war.
Eto, ja sam jedno vrlo debilno stvorenje. Hvala Bogu na takvim mudracima poput tebe da mene i slične meni možeš zabljesnuti svojim intelektom i medicinskim znanjem...
Na kojoj si godini medicine?
Ako je studiraš, bolje ti je da studiraš nešto drugo, jer ćeš biti odličan student, ali loš liječnik. Nema baš neke humanosti i razumijevanja kod tebe (prosuđujući i po drugim postovima, ne samo ovom), a to je jedan od presudnijh parametara osim znanja iz medicine za biti dobar liječnik.
Vidiš, medicina se ući na terenu, među ljudima, a ne prepisivajući definicije u NSBu iz uđbenika!
Svaki čovjek nije isti (pa tako ni njegova stalna tjelesna temp), a to bi kao zlatno pravilo u medicini trebala usvojiti još na prijemnom ispitu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:36   #23
Temperatura

Da li je 37C temperatura???
stalno, ali stalno vec mjesec dana ne silazi sa same granice. uvijek TACNO 37C. mijenjala sam toplomjere, koristila digitalni itd. da li se to moze smatrati temperaturom (o zamoru da ne govorim).....nalazi krvi ok ....
Lilith000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:41   #24
tema: temperaturica.. tvoj problem smo razradile na dugo i na široko..
al' nismo došle do nikakvog pametnog zaključka.. osim da bacimo toplomjere u smeće

https://www.forum.hr/showthread.php?t...=temperaturica
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:52   #25
da zbilja smo razradile tu temu naširoko pa je pročitaj,ukoliko si vadila krv i dr. kaže da je sve ok,kao što su svi naši rekli,jel on najbolje zna,prestani je mjerit i zaboravit ćeš na nju
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:59   #26
Jednoj mojoj poznanici je tak temperaturica bila oko 37 zbog stresa...

Jesi li pod kakvim posebnim stresom?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:37   #27
Prestani mjeriti i bit će ok!
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:05   #28
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
da zbilja smo razradile tu temu naširoko pa je pročitaj,ukoliko si vadila krv i dr. kaže da je sve ok,kao što su svi naši rekli,jel on najbolje zna,prestani je mjerit i zaboravit ćeš na nju
Hvala ali sorry, to nisam bila ja ciju ste temu razradili. to je bila Latitia26
Lilith000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:07   #29
pa nije važno tko je otvorio temu, važno je da je tematika koja nas sve, pa i tebe muči - vražja temperatura oko 37 - razrađena...
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:21   #30
ok.jesi li bila kod doktora?kad si zadnji put vadila krv?jel imaš još kakve tegobe osim toga?koliko imaš godina?
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:24   #31
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
ok.jesi li bila kod doktora?kad si zadnji put vadila krv?jel imaš još kakve tegobe osim toga?koliko imaš godina?
godina 24, sedimentacija i leukociti ok
rtg pluca ok
urin ok
temperatura uvijek skace oko 5 popodne .........vec mjesec dana
Lilith000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:37   #32
eto, sve isto kao i mi... bilo bi najbolje kad bi moderator spojio ove dvije teme, da se ne dupliramo bez veze...
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:06   #33
stalna temperatura

e sad...frendica mi ima vec zadnjih mjesec dana stalnu temperaturu 37.4

nikakvih simptoma...nema..a zao mi je ju gledat takvu..vec ju to polako umara.

bila je na vadjenju krvi.krvna slika uredna...doktorica je odfilozofirala nesto tipa stres a ja se pitam....o cemu se to zapravo radi

ako netko ima neko slicno iskustvo...molim vas nek mi javi
skare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 10:12   #34
Eh da, imam i ja frendicu s istim problemom, isto joj je krvna slika ok, a njoj je doktorica rekla da je to neka "lagana viroza koja može trajati i do 2, 3 tjedna"... ne znam, ja nekako mislim da je u pitanju ipak stres, možda su ti se frendici prije mjesec dana pojavili neki novi stresovi pa tijelo tako reagira, tjera ju da uspori...
beloved is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 10:48   #35
imate najmanje 3 topica otvorena na ovu temu.. i to u zadnjih mjesec dana... malo prosearchati prije otvaranja teme.. neće zaboljeti prstić
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 20:59   #36
Svaki covjek nije isti al velika vecina potpada pod vise-manje iste kriterije. Da nije tako medicina kao znanost ne bi postojala. Da nema udzbenika iz nsb-a svaka baba s placa bi bila vrhunski lijecnik. Zaboga pa te gospođe citave dane provode ''među ljudima''.

Humanost i razumijevanje trazi od obitelji, prijatelja i psihijatra.
Lijecnik je tu da ti izlijeci tijelo. A najbolji lijecnik je objektivan lijecnik.
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:06   #37
zanimljivo.... evo ja se vec 3 god borim sa svakodnevnom temperaturom oko 37,4, 5 koja je z apoluditi i nitko nezna od cega mi je sve pretrage sam vec zive napravila i nisu nasli uzrok a tablete za skidanje ne djeluju uopce

moja normalana je inace 36,6 znaci za 10 je stalno uvecana ....i jednostavno moras tako jer nitko nemre pomoci
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:59   #38
ja ću sad brisat par postova jer ovo prelazi fino ponašanje a ako nastavite zatvaram temu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 22:02   #39
evo ipak neću brisat al kartonirat
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 09:15   #40
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
zanimljivo.... evo ja se vec 3 god borim sa svakodnevnom temperaturom oko 37,4, 5 koja je z apoluditi i nitko nezna od cega mi je sve pretrage sam vec zive napravila i nisu nasli uzrok a tablete za skidanje ne djeluju uopce

moja normalana je inace 36,6 znaci za 10 je stalno uvecana ....i jednostavno moras tako jer nitko nemre pomoci
Ma vjerojanto imaš neku infekciju ili ti je prešlo nešto u kronično . Pa pozabavi se time to je tvoje tijelo. Odi specijalistima a ne općima ono ti nemaju pojma.
markozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.