Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 12:53   #61
Moj sin ima vrlo slične simptome + ima kvržice na vratu (limfni čvorovi)...kaže dr. streptokokna angina i blaži oblik šarlaha.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:33   #62
Quote:
vivian.22 kaže: Pogledaj post
decka je prije dva tjedna pocelo boljeti grlo. pa mu je dr rekla da ima upalu grla i dala antibiotik. pa je dobio temperaturu i grlo mu je nateklo i 'zapalilo se'. pa mu je doktorica rekla da ima virus(jer je operirao mandule)i dobio je vitamine i strepsils. pa nije mogao skinuti temperaturu pa je opet otisao dr koja je rekla da mozda ima mononukleozu pa ga je poslala na vadjenje krvi. pa je rekla da je ipak upala grla i opet je dobio antibiotike. od tada je proslo 3 dana a temperatura mu ne pada i nema poboljsanja. kako da ju skine? i u cemu je problem?
Kolika je temperatura?
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:27   #63
Povišena temperatura zbog pokvarenog zuba?

Pozdrav. Već mjesec i pol dana imam lagano povišenu temperaturu (37,3 C) i začepljene sinuse (na rengenskoj snimci sinusa piše "kongestivna je sluznica donjih nosnih hodnika, više lijevo uz smanjenu prozračnost kranijalnog dijela d. max. sinusa.). Postavljena mi je dijagnoza akutna upala sinusa, ali pošto traje već više od mjesec dana mislim da se već može smatrati kroničnom. Bio sam kod ORL specijalista i prvo sam pio neke antibiotike, a kasnije mi je pripisao kapi za nos koje koristim već mjesec dana(iako se nebi smjele upotrebljavati duže od par tjedana). Još sam upućen na alergijsko testiranje za koje ću doći na red tek za 2 mjeseca (uobićajno u Hrvatskoj). Kolegica mi je pričala da ima poznanicu koja je također imala kroničnu upalu sinusa popraćenu temperaturom i dugo se mučila sa njom, doktori nisu znali što joj je, da bi se tek nakon 1 dana ispostavilo da je imala pokvaren korijen gornjeg zuba koji joj je stvarao probleme i tek kad ga je KIRURG izvadio, problemi su nestali. Ja sam u međuvremenu bio i kod zubara i on mi popravio gornji zub koji je imao karijes, očistio ga od karijesa i stavio plombu i rekao da s njegove strane, temperatura ne dolazi. Moje pitanje glasi: Je li moguće da je negdje previdio problem i da je zub pokvaren u korijenu gdje on ne može vidjeti? Koji bi još bili simptomi pokvarenog korijena i da li je stvarno moguće da zub/korijen uzrokuje upalu sinusa? Hvala
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:41   #64
Quote:
BLEEM kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Već mjesec i pol dana imam lagano povišenu temperaturu (37,3 C) i začepljene sinuse (na rengenskoj snimci sinusa piše "kongestivna je sluznica donjih nosnih hodnika, više lijevo uz smanjenu prozračnost kranijalnog dijela d. max. sinusa.). Postavljena mi je dijagnoza akutna upala sinusa, ali pošto traje već više od mjesec dana mislim da se već može smatrati kroničnom. Bio sam kod ORL specijalista i prvo sam pio neke antibiotike, a kasnije mi je pripisao kapi za nos koje koristim već mjesec dana(iako se nebi smjele upotrebljavati duže od par tjedana). Još sam upućen na alergijsko testiranje za koje ću doći na red tek za 2 mjeseca (uobićajno u Hrvatskoj). Kolegica mi je pričala da ima poznanicu koja je također imala kroničnu upalu sinusa popraćenu temperaturom i dugo se mučila sa njom, doktori nisu znali što joj je, da bi se tek nakon 1 dana ispostavilo da je imala pokvaren korijen gornjeg zuba koji joj je stvarao probleme i tek kad ga je KIRURG izvadio, problemi su nestali. Ja sam u međuvremenu bio i kod zubara i on mi popravio gornji zub koji je imao karijes, očistio ga od karijesa i stavio plombu i rekao da s njegove strane, temperatura ne dolazi. Moje pitanje glasi: Je li moguće da je negdje previdio problem i da je zub pokvaren u korijenu gdje on ne može vidjeti? Koji bi još bili simptomi pokvarenog korijena i da li je stvarno moguće da zub/korijen uzrokuje upalu sinusa? Hvala
Možda nebi bilo loše napravit ortopan snimku da se vidi da li ima koji upalni proces u ćeljusti...

pa onda po ortopan snimci stomatolog vidi da li neki zub treba još dodatno poslikati individualno da bi se bolje vidjelo što se događa...

Probaj porazgovarat sa stomatologom o tome...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:46   #65
Lako je moguce. Ja sam vadila zub koji je bio u sinusu i tako su mi napravili rupu. Nije zacijelilo mjesecima,a jos sam dobila i takvu temperaturu i smozdenost da nisam dva dana uopce mogla ustat iz kreveta. Nesto kao teska gripa, ali kuzis da nije gripa i ne mozes nista, ko da te netko prebio. Odi kod stomatologa.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 17:23   #66
Dosta zanimljiva tema. Razmisljam o necem takvom i kod sebe. Imam dosta cesto povisenu temp ali samo poslijepodne... mota se oko 37-37.2C
Radio sam vec dosta pretraga ali nije se nasao uzrok, sem steatoze na jetri....ali nisam siguran da to moze podizati temperaturu.

Zubi me ne bole, mozda nekada tu i tamo ali nista ozbiljnije, cinjenica je da nisam bio kod zubara godinama... mozda ima negdje nesto.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 17:39   #67
definitivno može bit povezano s temperaturom
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 20:50   #68
Tražit ću tu ortopan snimku. Od koga da to tražim? Stomatologa ili liječnika opće prakse?
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 22:12   #69
Uputnicu za ortopan trazis od svog stomatologa.
Onda dodjes u Stom. polikliniku ili na Stom. faks (ako si u Zagrebu) i napravis ortopan. I onda s tim najbolje kod stom.kirurga vec kad si tamo...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:21   #70
Temperatura

Evo ovako!: Ja sam bolestan i isao sam kod doktorice i imam neke probleme s sinusima tak nest. Uglavnom doktorica mi je rekla da ak cu imat temperaturu da nemoram u skolu, ja je zasad nemam, ali je namjervama dobiti na bilo koji nacin! Molim vas da mi pomognete sutra pisemo veliki test iz matematike a ja uopce neznam matemtiku i nista. Ako je netko imao kakvih iskustava neka mi pomogne. Na internetu sam citao neku foru s krumpirom ali sumnjam da cu to probati. Ajde pomozite koji ste imali iskustva!
Hubym is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:50   #71
O, majko moja, izađi van i stani na balkon pola sata da ti vjetar dobro ispraši sinuse pa ćeš vidjet posljedica - upaljene oči, glavobolja, vrtoglavica......

Ah, ta današnja djeca....
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 19:33   #72
zar nitko vise nist nezna
Hubym is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:14   #73
Pa ne moras je zapravo dobiti,samo nazovi ti ili neko od tvojih u skolu i reci da imas temperaturu
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:16   #74
isuse koji idiotizam....budi muško pa poberi komad.....
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:19   #75
Katasrofa!
Dodji kod mene u hitnu da ti dam jednu injekciju adrenalina
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 22:21   #76
bas tako, al ako bas hoces laksi nacin, nazderi se sirovog krumpira i da vidis, em ces povracat, imat temp..etc. mislim da ces pozalit sto nisi bio u skoli i pobro komad


ccc...bas, danasnja djeca, to je uzas
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 17:11   #77
Exclamation povišena tjelesna temperatura bez (vidljivog) razloga?

Bok,
trebala bih savjet.
Od četvrtka ujutro (dakle, 3 dana) imam povišenu tjelesnu temperaturu, a nije mi ništa. Mislim, nije mi začepljen niti mi curi nos, ne boli me grlo, ne kašljem (možda 3-4 puta dnevno suho zakašljem, ali nažalost to je meni uobičajeno, pušač sam ), ne boli me trbuh (iako osjećam nekakvu nadutost ali ništa strašno), mokrim normalno...imam stolicu normalno...
Počelo je sa 37,2 u četvrtak ujutro pa je lagano rasla prema večeri (kao i uvijek), navečer sam bila skroz "skuhana" i samo spavala, mišići me rasturali. Spasio me Lekadol plus C.
Jučer sam bila bolje, a danas opet iznova, trenutno oko 38.
Najčudnije je to šta osim šta sam malaksala i usporena od temperature nemam nikakvih drugih tegoba, možda malu bol mišića.
Ne znam bi li se trebala brinuti? Možda se radi o nekoj skrivenoj infekciji?
Da li trebam u ponedjeljak u liječnika?
Unaprijed hvala
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 19:55   #78
Nisam medicinske struke pa se ne bih upuštala u davanje savjeta, ali samo da podijelim da sam imala sličan slučaj prije desetak dana. Temperatura se svakog dana dizala do 38 i spuštala se uz pomoć paracetamola. Trajalo je četiri dana i onda kada je temperatura već nestala počeli su blaga grlobolja (trajala je jedan dan) i lagano kašljucanje koje još uvijek traje, ali ništa vrijedno spomena. Meni je to trajalo od srijede do subote, ali da nije prošlo, u ponedjeljak bih se vjerojatno bila uputila po stručni savjet.
__________________
No brain, no pain
sabre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:40   #79
Pronašla sam razlog svojoj temperaturi, evo od jučer nemam temperature, ali ekipici mojih simptoma pridružila se dijareja, pa sad napokon mogu posložit kockice i zaključit da imam crijevnu virozu.
Možda malo atipičnu jer je sa slabije izraženim simptomima, ali to je to.
Ništa čudno, radim u dječjem vrtiću.
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:31   #80
Unhappy Temperatura

ovak,kako skinuti temperaturu zarazila sam se i osjetim kako mi se penje.u nedjelju idem na more jer postoji mogućnost da ju što prijen skinem neki savjeti il tak nešt
Hippy0205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.