Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 18:12   #61
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Kolko sam ja shvatio, život je zapravo kao onaj film groundhog day. Doživljavaš stalno iste stvari sve dok ne pređeš svoje strahove. I tako strah po strah rješavaš dok ne rješiš onaj glavni strah spoznaje .. Kad spoznaš onda sljede drugi stupnjevi, i to valjda nema kraja, dok se jedan dan ne stopiš s bogom i postaneš dio božanstva. Ja znam da ne mogu forsirat da postanem prosvijetljen i to, niti želim. Mislim da sve treba prirodno doći u životu. Tj. da ti prihvatiš tu neku bol.

Ne mogu shvatit kako se odjednom pojaviš u istom svom životu šta si ga živio samo vjerovatno u nekom paralelnom univerzumu. Mogu shvatit to da si nesvjestan jedan dio, sve dok ne počmeš dolazit do djela da rješavaš stvari, jer dok si nesvjestan vrijeme puno brže ide, skoro da ga i nema. I onda odjednom počmeš bit svjestan kad dođe taj trenutak. Možda čovjek umre kad zna da više nije u stanju rješavati svoje probleme. I onda se resetira i onda ide ispočetka. Tj. glupo bi bilo ponavljati iste stvari. Pitanje je kako se ti odlučiš, dali ti nakon smrti imaš jedan period di pregledaš sve i kažeš to i to želim još rješiti. Vjerovatno da, zvuči logično meni. Osobno imam straha od toga da si ne mogu dokučiti pojam vječnosti. Kako nešto može biti vječno. Imam osječaj da mora biti kraj, ali kad sad razmislim i kad je kraj onda je ništa i valjda je moralo iz ničega sve nastati tako da bi se sve opet trebalo isponova ponavljati. Šta je pronađena rekla iz prvog posta. Vjerovatno je sve samo jedna obična igra i to je to. I zato JE smiješno šta ljudi život uzimaju preozbiljno ..

Znači šta god radimo, sami sebi radimo, jer se uvijek vraćamo i na kraju vjerovatno dobivamo te posljedice nazad.

Jedna je duša, prošla bezbroj života ili tek pet šest ? Kakva bi bila osoba koja je prošla 100 života, ili jedna koja je prošla 10 života ? Da li se rađaš uvijek kao čovjek, ili možeš izabrati i nešto drugo, na drugoj planeti ? Jel moguće da zapravo poznaš sve ljude, ako si prošao puno života ? Kada spoznaš napredak ? Ti si sad amo reć napredovala i sad znaš neke stvari. Ti si sebe vidila, i ti si vidila svoj napredak. I ti znaš da češ nakon smrti preć na drugi stupanj vjerovatno ?

Super topic !


a ti to sebi sam biras i miksas kako kada i zasto
i ne izlazis van iz svoga jajasca dok god ne mislis da si zadovoljan postavkom

ja samo znam da se ne moram ponovno roditi pa da nestanem 'na drugu planetu'

nekako tesko da si mozemo dozvoliti da zakakamo ovdje sve oko sebe, pa da mahnemo rukom i da kazemo "Ma, pocistit cu ja vec ta govna kada se drugi puta rodim, neda mi se ovaj put, nesto sam sada previse ispusena, ostavim to za kad se budem osjecala vise seksi"
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:07   #62
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Doživjela sam viziju. MOlim vas, zanima me ima li koga tamo sa sličnim iskustvom?
drago mi je zbog tebe i tvoje vizije
drago mi je da sam pronašao ovaj topic
eto ovo je moje iskustvo
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:21   #63
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Kolko sam ja shvatio, život je zapravo kao onaj film groundhog day. Doživljavaš stalno iste stvari sve dok ne pređeš svoje strahove. I tako strah po strah rješavaš dok ne rješiš onaj glavni strah spoznaje .. Kad spoznaš onda sljede drugi stupnjevi, i to valjda nema kraja, dok se jedan dan ne stopiš s bogom i postaneš dio božanstva. Ja znam da ne mogu forsirat da postanem prosvijetljen i to, niti želim. Mislim da sve treba prirodno doći u životu. Tj. da ti prihvatiš tu neku bol.

Ne mogu shvatit kako se odjednom pojaviš u istom svom životu šta si ga živio samo vjerovatno u nekom paralelnom univerzumu. Mogu shvatit to da si nesvjestan jedan dio, sve dok ne počmeš dolazit do djela da rješavaš stvari, jer dok si nesvjestan vrijeme puno brže ide, skoro da ga i nema. I onda odjednom počmeš bit svjestan kad dođe taj trenutak. Možda čovjek umre kad zna da više nije u stanju rješavati svoje probleme. I onda se resetira i onda ide ispočetka. Tj. glupo bi bilo ponavljati iste stvari. Pitanje je kako se ti odlučiš, dali ti nakon smrti imaš jedan period di pregledaš sve i kažeš to i to želim još rješiti. Vjerovatno da, zvuči logično meni. Osobno imam straha od toga da si ne mogu dokučiti pojam vječnosti. Kako nešto može biti vječno. Imam osječaj da mora biti kraj, ali kad sad razmislim i kad je kraj onda je ništa i valjda je moralo iz ničega sve nastati tako da bi se sve opet trebalo isponova ponavljati. Šta je pronađena rekla iz prvog posta. Vjerovatno je sve samo jedna obična igra i to je to. I zato JE smiješno šta ljudi život uzimaju preozbiljno ..

Znači šta god radimo, sami sebi radimo, jer se uvijek vraćamo i na kraju vjerovatno dobivamo te posljedice nazad.



Super topic !
izvanredno sročeno,)))to je to!!
sve si shvatio i ne trebaju ti tolika pitanja...
samo što se ne resetiraš sam, nego nastavljaš put,učiš dalje,modificiraš se u neki drugi vid energije, a zaboravljaš svoj prošli život..jednostavno nastavljaš učiti dok ne dostigneš dimenziju u kojoj postaješ jedno sa svime..
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:44   #64
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
izvanredno sročeno,)))to je to!!
sve si shvatio i ne trebaju ti tolika pitanja...
samo što se ne resetiraš sam, nego nastavljaš put,učiš dalje,modificiraš se u neki drugi vid energije, a zaboravljaš svoj prošli život..jednostavno nastavljaš učiti dok ne dostigneš dimenziju u kojoj postaješ jedno sa svime..
zgodna newage zamisao, na tragu danas popularnih objašnjenja.....
pomiješano sve skupa, malo budizma (reinkarnacije), malo islama ( bog kao čisti duh), malo kršćanstva ( iako ne znam što), zatim antičkih kultova koji se danas opet izvlače, tek toliko da se netko istakne...
pa ima tu i onog : Lets Force be with you itd......

nije loše kao put osobnog razvoja, dapače.
dobro je.
ali ipak se najbolje vratit korjenima, ako ništa zbog tradicije....
nakon što sve proučiš, vidiš da ni ovi ovdje naši stari nisu baš bili bez veze...
pa je najjednostavnije:
prihvatit načelo Vjerovanja koje se izriče ono na početku mise...i to je to.
krug je zatvoren.
na početku te poškrope vodicom, pa onda tokom godina misliš kak su glupi....pa onda vidiš da ni drugi nisu bolji.
pa se vratiš svojima, a kamo ćeš drugdje, nego doma.
da umreš doma, pomiren sa svima, znajući i ono o čemu se kod drugih radi, ali ipak među svojima..
samo je to put.
polako, svi ćete ga proć, nema beda...
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:52   #65
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
zgodna newage zamisao, na tragu danas popularnih objašnjenja.....
pomiješano sve skupa, malo budizma (reinkarnacije), malo islama ( bog kao čisti duh), malo kršćanstva ( iako ne znam što), zatim antičkih kultova koji se danas opet izvlače, tek toliko da se netko istakne...
pa ima tu i onog : Lets Force be with you itd......
..
apsolutno!sve to i još više....
pa nije to izmišljena ''filozofija'',to je SVE!pročitaj postove koje je napisala pronađena...ona to ljepše uspijeva sročiti...
ne kači se na puste riječi i reformuliranje tuđih, kako bi im ti našao svoj osobni smisao...

poputbina je - Let The Force be with you
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:06   #66
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
apsolutno!sve to i još više....
pa nije to izmišljena ''filozofija'',to je SVE!pročitaj postove koje je napisala pronađena...ona to ljepše uspijeva sročiti...
ne kači se na puste riječi i reformuliranje tuđih, kako bi im ti našao svoj osobni smisao...

poputbina je - Let The Force be with you
ne da se kačim, recimo da time nisam toliko oduševljen....
poznata mi je povijest newage pokreta, točno to o čemu razgovarate....
zapad je otkrio budizam, u redu, lijepo.
istovremeno, istok nije otkrio zapad.
osim toga, zašto newage od kršćanstva bježi kao vrag od tamjana, a od islama kao šejtan od alaha?
čemu ne voli te dvije religije?
čemu mu je važnija rečenica iz Star warsa od citata iz Biblije i Kurana?
jel ako želi biti univerzalan, te dvije knjige ne bi smio zaobići.
ne, Castaneda je nova Biblija + Kuran.
meni je to malo......pa bez veze.
nije ozbiljno, prolazna moda.

iako, zgodno je, kao put koji svi prolaze..
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:05   #67
pročitaj Illuminati insidera)))o tome pričam zapravo...
new age o kojem ti pričaš je lažna spoznaja....točnije-smeće..

Zadnje uređivanje majica_2008 : 14.05.2012. at 22:19.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:14   #68
Nemoš se borit protiv evolucije. Ako je evolucija čovječanstva new age. Onda će tako bit. Isus kaže ne opiri se zlu. Nemam ništa protiv katoličke crkve, niti ikakve religije. U biti nije me ni briga. Katolička crkva kaže da poslje smrti je život vječni i raj. To je istina vjerovatno. I svim tim dolazimo da preskaće možda new age filozofiranje i kad bi se držali katoličke vjere da bi došli direktno u raj. Možda, tko zna.

Možda onaj ko se drži svih zapovijedi KC dođe u raj i više se ne vraća .. Ne znamo, mi smo tu vjerovatno da spoznamo istinu. Možda je tvoja istina veća od moje tko zna. Ali nije ni bitno. Bitno je da si ti siguran u svoje vjerovanje, jer češ ti ić u raj. A mene nečeš moć prisiliti, iako i ja želim. Meni je ovo zabavno znat i šta, neću se sad previše uživit u to, nego ću i dalje živit svoj život i gledat okolo i zabavljat se .. Neću omalovažavati niti jednu religiju, niti ću proučavati sve religije i doktorirati i onda stavljat sve u šablone. Nego ću pokušat pratit intuiciju i "srce" koliko mogu. To jest koliko ja odlučim da ću ga koristiti, jer već uglavnom znam šta mi srce govori, samo je pitanje kad ću ga i koliko upotrebljavati. Ako nešto znam sto posto da je tako, onda ću to nekome pokazati ako me upita.

Jer vrlo je lako manipulirat ljude kad počmeš kužit neke stvari. To manipulatori znaju, a naše je da to ne činimo, nego da pustimo svakog čovjeka na miru na svom putu ka istini i da živimo svoj život što možemo plodnije i da dajemo ljudima šta god mislimo da je dobro, pa ako i loše dali, ko da je to bitno. Nebi isus bio isus da ne oprašta grijehe ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:17   #69
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post


a ti to sebi sam biras i miksas kako kada i zasto
i ne izlazis van iz svoga jajasca dok god ne mislis da si zadovoljan postavkom

ja samo znam da se ne moram ponovno roditi pa da nestanem 'na drugu planetu'

nekako tesko da si mozemo dozvoliti da zakakamo ovdje sve oko sebe, pa da mahnemo rukom i da kazemo "Ma, pocistit cu ja vec ta govna kada se drugi puta rodim, neda mi se ovaj put, nesto sam sada previse ispusena, ostavim to za kad se budem osjecala vise seksi"
A ono, bog dao mogućnost izbora ! Hvala ti bože !

Sve ide lakše kad se seksi osječaš !
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:53   #70
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
dogma? zašto to tvrdiš a ne recimo da odluka da vodimo ljubav s nekim ima svoju težinu, odgovornost.
ljudi su energetska bića, kad vodimo ljubav s nekim ostajemo energetski povezani i to je " utrošak" energije. znači svatko za sebe odlučuje što će sa svojom energijom.
Kada kažem voditi ljubav, mislim to doslovno. Vođenje ljubavi, stapanje tijela u ljubavi je jedan od prekrasnih načina stapanja s Božanskim.
Kada govorimo samo o seksu, on može biti zgodna razbibriga, pražnjenje, trenutak ugode, ali ništa više od toga. No, zabranjeno nije ništa sve dok oba partnera pristaju na to. Ako jedan na nešto ne pristaje, tada to ionako nije seks, već agresija.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:08   #71
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Provao sam se umiriti, provao sam se uzbuditi, probao sam se razbuditi, ali ništa od ikakve vizije. Moj je TAO malo zajebaniji: on bježi od mene kada ga i ne tražim. A ako ga tražim, onda bježi u sprintu

Jedino se bojim prosvjetljenja iz traumatologije, psihičke ili fizičke. U par navrata sam imao tkz. laringospazam, a to vam je grč jednjaka kada više ne možete disati. Nedostajalo je nekoliko sekundi do nesvjestice. To vam je inače jako dobar osjećaj
Toliko dobar da je jadan češki ronilac kada je zalutao u šplilji pod morem i kada mu je nestalo zraka, radije je sebi zabio nož u srce , nego da umre od gušenja
Tko zna, možda bi se ja u tom trenutku prosvjetlio. Samo: sačuvaj me Bože prosvjetljenja kojeg je potaklo tako nešto. Bolje se roditi još milion života kao magarac. Inače ima jedna zen-priča: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=73551

Pronaći Boga

Učitelj je meditirao pored rijeke, kada ga je mladić prekinuo s pitanjem: Učitelju, ja želim postati vašim učenikom!
Učitelj: Zašto?
Učenik odgovori nakon kratkog razmišljanja : Pa zato jer želim da pronađem Boga!
Učitelj kad je to čuo, od osobe potpune mirnoće se pretvori u nekakvog manijaka, uze momka za vrat i ruke, baci ga u plićak rijeke, te mu glavu zagnjuri duboko pod vodu.
Momak se koprcao, mahao nogama i rukama, ali čvrsta ruka učitelja mu nije dozvoljavala da izroni do zraka.To je trajalo oko jednu minutu.
Napokon, učitelj popusti.
Momak izroni, pljujući vodu iz rijeke, te kašljući poče duboko disati.
Oči su mu bile krvave i izbečene. Sav se tresao.
Učitelj ga je pustio da se malo smiri i stiša, te ga onda upita : Reci mi, dok si bio pod vodom, sto je bilo to što si htio NAJVIŠE NA SVIJETU U TOM TRENU ?
Momak odgovori cijelim svojim bićem : Pa zrak!
Učitelj : Dobro. Sada molim te pođi što dalje od mene, i vrati se kad budeš htio da spoznaš Boga s tolikom željom s kojom si maloprije želio zrak!


P.S.
Vezano za zadnju vašu rečenicu u postu. Moje iskreno saučešće.
Samo nisam baš oduševljen da naš dragi Bog uzme ovakvu praksu kao uobičajenu za prosvjetljenje: da netko mora izgubiti svoga bližnjega ili da padne u invalidska kolica, i da se tek onda prosvjetli.

Kuge, rata, gladi i ovakvog prosvjetljenja - oslobodi me Gospode !!

Krena, ne brini, ja njega nisam 'izgubila'. Sada znam da je sa mnom i tamo kamo je otišao, a njegova je ljubav ostala i ovdje. No ovdje, u ovom svijetu, još nije bio spreman prihvatiti neke stvari. Poput tebe, nije mogao vidjeti da je i bolest samo u našim glavama. Mi smo stvorili svakovrsne bolesti jer mi smo Tvorac. Jedino su virusi i bakterije(neki barem) ovdje od početka organskog života jer su služili, i služe da prilagode naša organska tijela njihovoj okolini.
Dakle, nije mi ga uzeo dragi Bog, on to nikad ne radi. Moj se muž prepustio 'smrti' jer je sa svojom dijagnozom u startu bio osuđen. I borio se. Borio se uhvativši se za moju vjeru. Izdržao je puno dulje nego su mu odredili. Na žalost, tako to ne ide. Nitko i ništa nam ne može biti 'spas', drugi mogu biti samo pomoć dok ne uvidimo da je samo jedan Spas, a on je u nama.
No, moj muž nije mrtav, itekako je živ. čak nije 'daleko' ni otišao. To znači da je bio nadomak Spoznaji.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:13   #72
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Koliko minuta dnevno gledaš u sunce, vidiš li dobro?

Gledam kako kad stignem. Ponekad imam vremena da u potpunosti uživam i tada dođem i do tih famoznih 45 minuta. Ali odavno sam zaključila da ništa ne postižem kada se na to prisiljavam a ne da mi se.
Vidim prilično dobro. Mislim, ne nosim naočale, a posao mi se vrti oko knjiga i komjutora već godinama.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:35   #73
mislim da se jos uvijek brkaju pojmovi kao sto je dusa i ego, uskrsnuce i reinkarnacija, vjecni zivot i ovaj zivot, partner i drugi
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:44   #74
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Teoretski je sve to dobro i sve to znam. Ali se ne radi o strahovima. Kod mene se ne može raditi o strahu od prosvjetljenja, nego samo o strahu od nakovnja. A nakovanj je jako jebena stvar kada ti padne na nogu. Ja samo znam da čovjek u laringospazmu više nije čovek, nego životinja koja misli na zrak i ništa drugo. Isto kao onak koji ima zaboden dugački trn ispod nokta samo misli da ga se riješi. Drugo mu je sve manje važno.
A što se tiče tehnika, neki tvrda da one trebaju, a neki tvrde da ne trebaju. Na kraju se vve to svede na "dar odozgora". Ako dara nema, možeš ti meditirati svaki dan 12 sati, ali nema koristi.

Mi se samo moram dakle sjetiti naše istinske prirode. Da to nije slično jednom vicu:
Radio Mujo za CIA-u i poslali ga u Rusiju da špijunira. I on otkrio šifru za atomski napad na USA. Te je zapisao na papirić. Ali su ga uhvatili na aerodromu te je on progutao papirić. Skužio KGB s kim ima posla i da ovaj nešto zna, pa ga podvrgnuli mučenju. I oni tako njega muče i muče, ali Mujo nikako da im oda šifru. Tek su poslije nekoliko dana shvatili o čemu se radi, kada su mu stavili u čeliju skrivenu nadzornu kameru.
Vidjeli oni da Mujo cijeli dan lupa glavom o zid i govori sam sebi: sjeti se Mujo ,sjeti se Mujo, sjeti se Mujo, sjeti se Mujo......................

Sungazing već ima tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=156396

Poplavila Bosna. Sjedi Mujo pred kućom, zavrnuo nogavice i podigao noge. I razmišlja: 'Neće voda valjda dalje. Ja ne znam plivati, a iz kuće svoje ne želim. Ali ja sam dobar musliman i pomoći će meni Alah.'
Voda se nastavila dizati. Odnekud dopluta pojas za spašavanje ravno pred Muju. On se malo premišljao i onda pustio pojas da otpluta dalje. Misli si u sebi: 'Neka. Ja sam dobar musliman i pomoći će meni Alah jer ne želim iz kuće svoje.'
Voda je i dalje rasla. Popeo se Mujo na tavan. Naiđe Haso s čamcem: "Uskoči, Mujo, došao sam po tebe!"
Mujo će na to: "Neka, Haso! Ostajem ovdje. Ne želim iz kuće svoje. Čitavog sam života bio dobar musliman i Alah će meni biti na pomoć."
Haso ga nagovara: "Ma ne budali, Mujo, vidiš da voda i dalje raste!"
No, Mujo se nije dao nagovoriti i Haso ode jer je bujica postajala sve nemirnija. Mujo se popeo na krov.
Naiđe helikopter za evakuaciju. Bacili Muji uže, ali on se tvrdoglavo odbijao popeti i oni odletješe dalje. On je ostao sjediti na krovu uvjeren kako će ga Alah spasiti. I utopi se Mujo.
Dođe pred Alaha. Smjerno pogne glavu pred licem svemogućega, ali ipak mu malo prijekorno reče: "Vidiš, ja sam ti bio dobar musliman čitav svoj život, slijedio svako slovo Kur'ana, pomagao siromašne i uvijek udijelio prosjacima. Sada sam samo čekao da me spasiš od poplave. Ta što je to za tebe, Svemogućega?"
Na to će mu Alah: "Mujo, sine, pa ja sam tebi poslao i pojas za spašavanje i Hasu s čamcem i helikopter. Ali ti ne htjede napustiti kuće svoje."
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:52   #75
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
ne da se kačim, recimo da time nisam toliko oduševljen....
poznata mi je povijest newage pokreta, točno to o čemu razgovarate....
zapad je otkrio budizam, u redu, lijepo.
istovremeno, istok nije otkrio zapad.
osim toga, zašto newage od kršćanstva bježi kao vrag od tamjana, a od islama kao šejtan od alaha?
čemu ne voli te dvije religije?
čemu mu je važnija rečenica iz Star warsa od citata iz Biblije i Kurana?
jel ako želi biti univerzalan, te dvije knjige ne bi smio zaobići.
ne, Castaneda je nova Biblija + Kuran.
meni je to malo......pa bez veze.
nije ozbiljno, prolazna moda.

iako, zgodno je, kao put koji svi prolaze..

"Vi ste sol zemlji. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti. Više nije ni za što, osim da se izbaci van da je ljudi pogaze.
Vi ste svjetlo svijeta. Nije moguće sakriti grad koji leži na gori. Ne žeže se svijeća da se stavi pod varićak, nego na svijećnjak da svijetli svima u kući. Vaše svjetlo neka tako zasja pred ljudima da vide vaša djela ljubavi te slave vašeg oca nebeskog."
Matej 5:13-16
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:06   #76
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Nemoš se borit protiv evolucije. Ako je evolucija čovječanstva new age. Onda će tako bit. Isus kaže ne opiri se zlu. Nemam ništa protiv katoličke crkve, niti ikakve religije. U biti nije me ni briga. Katolička crkva kaže da poslje smrti je život vječni i raj. To je istina vjerovatno. I svim tim dolazimo da preskaće možda new age filozofiranje i kad bi se držali katoličke vjere da bi došli direktno u raj. Možda, tko zna.

Možda onaj ko se drži svih zapovijedi KC dođe u raj i više se ne vraća .. Ne znamo, mi smo tu vjerovatno da spoznamo istinu. Možda je tvoja istina veća od moje tko zna. Ali nije ni bitno. Bitno je da si ti siguran u svoje vjerovanje, jer češ ti ić u raj. A mene nečeš moć prisiliti, iako i ja želim. Meni je ovo zabavno znat i šta, neću se sad previše uživit u to, nego ću i dalje živit svoj život i gledat okolo i zabavljat se .. Neću omalovažavati niti jednu religiju, niti ću proučavati sve religije i doktorirati i onda stavljat sve u šablone. Nego ću pokušat pratit intuiciju i "srce" koliko mogu. To jest koliko ja odlučim da ću ga koristiti, jer već uglavnom znam šta mi srce govori, samo je pitanje kad ću ga i koliko upotrebljavati. Ako nešto znam sto posto da je tako, onda ću to nekome pokazati ako me upita.

Jer vrlo je lako manipulirat ljude kad počmeš kužit neke stvari. To manipulatori znaju, a naše je da to ne činimo, nego da pustimo svakog čovjeka na miru na svom putu ka istini i da živimo svoj život što možemo plodnije i da dajemo ljudima šta god mislimo da je dobro, pa ako i loše dali, ko da je to bitno. Nebi isus bio isus da ne oprašta grijehe ..

Sve su ti već rekle Majica i TodayTonight. Tebi kao da je sve jasno, ali se uporno želiš svađati sam sa sobom. I to je u redu. Svi to radimo, ali ti si od toga načinio umjetnos. I ne moraš se opravdavati čim naiđe neki skeptik. Isključivo je tvoja stvar zašto si ovdje. Meni je jako drago što jesi jer si iznimno zanimljiva osoba.
Inače, svi su skeptici dobrodošli sa svim svojim komentarima. Volim te, Hefest, i znam kako ti je jer sam sama prošla višegodišnju fazu skepticizma.
I to više puta.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:17   #77
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
drago mi je zbog tebe i tvoje vizije
drago mi je da sam pronašao ovaj topic
eto ovo je moje iskustvo
Drago mi je što si ovdje. Znaš, ja sam viziju imala možda samo zato što mi je trebala. Na pogrešan sam se način borila protiv krivih Drina, s previše agresije i previše osude. Ono najvažnije što sam vidjela jest da se ništa nije dogodilo bez i mojeg pristanka i da osuđujući druge osuđujem zapravo i sebe. Mislila sam da sam neshvaćena ali nisam se trudila shvatiti druge. Istina je, mi možemo sve ako se svojom voljom na nešto usredotočimo, ali ako je to na što smo se usredotočili slava i materijalno bogatsvo, zapravo se udaljujemo od sebe. Ono što ponajviše trebamo željeti, čemu najviše trebamo težiti, jest unutrašnji mir. Ljubav je idući korak jer nju smo najviše zaboravili. Sve će ostalo doći samo po sebi, iako ti onda puno toga neće više biti tako bitno. Ali kako sve imaju ptice nebeske, ta kako ne bismo imali mi ono što nam treba?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:17   #78
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Poplavila Bosna. Sjedi Mujo pred kućom, zavrnuo nogavice i podigao noge. I razmišlja: 'Neće voda valjda dalje. Ja ne znam plivati, a iz kuće svoje ne želim. Ali ja sam dobar musliman i pomoći će meni Alah.'
Voda se nastavila dizati. Odnekud dopluta pojas za spašavanje ravno pred Muju. On se malo premišljao i onda pustio pojas da otpluta dalje. Misli si u sebi: 'Neka. Ja sam dobar musliman i pomoći će meni Alah jer ne želim iz kuće svoje.'
Voda je i dalje rasla. Popeo se Mujo na tavan. Naiđe Haso s čamcem: "Uskoči, Mujo, došao sam po tebe!"
Mujo će na to: "Neka, Haso! Ostajem ovdje. Ne želim iz kuće svoje. Čitavog sam života bio dobar musliman i Alah će meni biti na pomoć."
Haso ga nagovara: "Ma ne budali, Mujo, vidiš da voda i dalje raste!"
No, Mujo se nije dao nagovoriti i Haso ode jer je bujica postajala sve nemirnija. Mujo se popeo na krov.
Naiđe helikopter za evakuaciju. Bacili Muji uže, ali on se tvrdoglavo odbijao popeti i oni odletješe dalje. On je ostao sjediti na krovu uvjeren kako će ga Alah spasiti. I utopi se Mujo.
Dođe pred Alaha. Smjerno pogne glavu pred licem svemogućega, ali ipak mu malo prijekorno reče: "Vidiš, ja sam ti bio dobar musliman čitav svoj život, slijedio svako slovo Kur'ana, pomagao siromašne i uvijek udijelio prosjacima. Sada sam samo čekao da me spasiš od poplave. Ta što je to za tebe, Svemogućega?"
Na to će mu Alah: "Mujo, sine, pa ja sam tebi poslao i pojas za spašavanje i Hasu s čamcem i helikopter. Ali ti ne htjede napustiti kuće svoje."
Jedan moj prijatelj je u srednjoj školi svojoj babi govorio: Bako ti si gluplja od Boga. Jer je Bog glup što te je stvorio ovako glupu
To bi se moglo reći i za Muju. A možda i za Boga koji je Muju stvorio tako glupog !? Ali što možemo: nedokučivi su putevi gospodnji.

Pošto je sve u nama, onda bi trebalo poslušati moga prijatelja koji je smislio EGOISTIČNU MEDITACIJU: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=974

p.s.
Nisam ti stigao reći što je bilo sa mojim rođakom kome se žena ubila. https://www.forum.hr/showpost.php?p=35185618&postcount=62
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:25   #79
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Inače, svi su skeptici dobrodošli sa svim svojim komentarima. Volim te, Hefest, i znam kako ti je jer sam sama prošla višegodišnju fazu skepticizma.
I to više puta.
Ma i ja tebe,
ali ne više od Hajduka.
Pa čak iako ga najviše volim, uvukla se sumnja.......
Sve se vraća na početak, ne mogu zaboravit još veću ljubav, Rijeku i Armadu....
Probao sam ga volit najviše, jesam, Bog mi je svjedok, trudio sam se....
No u dubini duše, znao sam da ima nešto više....
Sada sam pročišćen.
Svaka čast najlipšen gradu na svitu i njegovoj svetinji.....
Ali ne mogu.
Probao sam, nije išlo.
Vraćan se svojima.

Zato, nisam skeptik.
Sve je lijepo, svih volim, čak sam učinio jednom i bogohuljenje, kupio sam zvezdin šal u Banja Luci, i nije me bilo sram.....nisam ga javno pokazao, to ipak ne, ne da se bojim, nego me nešto u meni sprečavalo da ga stavim na vrat....imam ga u ormaru, tamo će i ostati.....
Nisam skeptik, poštujem tuđe klubove...
Samo, nisu moji.........
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:29   #80
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
mislim da se jos uvijek brkaju pojmovi kao sto je dusa i ego, uskrsnuce i reinkarnacija, vjecni zivot i ovaj zivot, partner i drugi
Pojmovi se brkaju i brkat će se još dugo. Toliko je različitih ponuđenih terminologija, a sve su nedostatne da obuhvate neopisivo. Neka nitko ne pomisli da mu je potrebno bilo kakvo znanj bilo koje terminologije.
Nemojmo biti isključivi. Ne želimo prisvajati nikakva znanja. Ionako smo svi preglupi da shvatimo na ovom stupnju razvoja. Razumom ne možemo, a ono čime možemo osjetiti je u svima nama jednako.
Ovdje su svi dobrodošli - skeptici, cinici, vjernici, ateisti, njuejđovci, okultnjaci, očajni i zadovoljni, sretni i nesretni.
Ja ne znam ništa više od ikoga. Jer sve što znam ja znamo svi, ali često nas razdvoje svađe oko tumačenja i terminologije. Nemojmo si to više dopuštati. Život jest vječan, ali ova se civilazacija približava svojem kraju ako ne izabere drugačije,
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.