Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 14:19   #61
DOA- ne prdi mi se od zobenih. Ja in obicno ne namacem, ali ja ni ne pijem mlijeko pa ne znam jesam li relevantna za odgovor.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 14:39   #62
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
DOA- ne prdi mi se od zobenih. Ja in obicno ne namacem, ali ja ni ne pijem mlijeko pa ne znam jesam li relevantna za odgovor.
A jedeš li pahuljice ili baš žitarice?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 15:07   #63
Ja nemam nikakvih problema sa zobenim..jedem ih 50-60g sa mlijekom 0,5%mm. Jedem čiste zobene iz Lidla
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:04   #64
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A jedeš li pahuljice ili baš žitarice?
Trenutno jedem zobene pahuljice (baš ove iz Lidla, što je gore link), a znam jesti i baš zob (žitaricu, ono što se baš kuha). Nisam primjetila da mi se prdi niti od jednoga.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:10   #65
Joj, sojino mlijeko sam probala napraviti, bas u aparatu za njega, bilo je ogavno. Proizvodjaci imaju nacin za ukloniti okus sirove mahunarke, ali ne bih ti preporucila da ga radis doma. Probaj zobeno, rizino, bademovo...

Frendica namace u hladnoj tekucini, mislim da ne u vodi nego sojinom mlijeku.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 09:40   #66
Jučer bez prdeža i bez nadutosti. Jeeeeeej!

Čini se da je stvar u namakanju.

Ja sam ih prelila samo vrućom vodom i pustila kratko vrijeme da se malo napušu i to je bilo dovoljno.

Iako mi se ipak čini boljom solucijom pustiti ih u hladnoj vodi da se namaču preko noći...ali zaboravila sam sinoć opet to napravit.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:30   #67
evo moj način pripreme zobenih pahuljica: 3 žlice stavim u džezvu,prelijem sa 2 dcl čaja(može više ako želite da bude rjeđe, ili manje da bude gušće), te stavim da krčka nekih par minutica na laganoj vatri, taman da nabubri,te se postane kremasto i gusto...jedem ih najčešće sa ribanom jabukom, makar sad preko ljeta ubacim i drugo voće(kupine,breskve,šljive..po želji)
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:37   #68
noć prije u sojinom mlijeku ostavim da se namaču žitarice..najčešće je to od ekozone, 4 vrste žitarica..uz to dodam bundevine sjemenke, suncokret sjemenke i chia sjemenke, neko voće- maline ili breskve, žlicu kakaa ili meda (volim slatko ujutro) i žlicu ekstrakta pšeničnih klica (b i e vitamin) i to je to..preko noći mi se fino omekšaju, i žitarice i sjemenke (voće dodam ujutro)..
s obzirom da imam hipoglikemiju, moram napomenuti da sam napokon pronašla doručak koji me drži dovoljno dugo a ne da sam nakon sat vremena već gladna i
mada pretpostavljam da najveću ulogu tu igraju chia sjemenke jer od kada koristim njih uspjela sam prolongirati vrijeme osjećaja gladi..
ali dobro, njima ionako pripisuju da dugo daju osjećaj sitosti..u svakom slučaju, za njih..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 23:49   #69
Kako dobiti kremaste zobene ovako?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:12   #70
takve su moje..pretpostavljam jer ih ostavljam preko noći pa u potpunosti omekšaju..nisu mi tako kremaste i fine kada ih kuham..
mada i chia sjemenke koje koristim igraju veliku ulogu jer na sebe vežu vodu..
ujutro mi doslovno žlica stoji u zdjelici..kao gusti puding je..http://www.google.hr/imgres?q=chia+m...8&tx=151&ty=83
http://www.google.hr/imgres?q=chia+m...:10,s:37,i:222
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 23:59   #71
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Kako dobiti kremaste zobene ovako?
Ja takve dobijem tako da zobene pahuljice direktno, bez prethodnog namakanja, skuham s mlijekom. Stavim recimo 3-4 žlica pahuljica (ponekad dodam lan i/ili brusnice + malo cimeta ), tu smjesu polijem mlijekom i zagrijem. Pahuljice brzo puste sluz tako da bude sve kremasto i mekano.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 20:56   #72
@Death of Art, kolko sam razumjela, ne podnosiš laktozu? Pa ima za kupiti mlijeko "lagano jutro" s 90% manje laktoze. Jako je slatko, al meni fino. To sam par puta kupila, ali mački.
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 23:22   #73
netko probao ove neki recept s njima da je dosta kaloričan
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 20:10   #74
Quote:
woow123 kaže: Pogledaj post
netko probao ove neki recept s njima da je dosta kaloričan
To su sitne zobene, kakvih imaš od svih mogućih brandova. Ne znam što tebi znači kalorično, ali zobene možeš "podebljati" na više načina - dodavanjem banane, proteinskog praha, suhog i orašastog voća.. Možeš ih zasladiti medom, javorovim sirupom, sirupom od datulja.. Neki vole kombinaciju s jabukom i rogačem, neki s kakao prahom ili komadićima čokolade, lješnjacima i bananom.. Recepata je stvarno bezbroj.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 12:41   #75
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
To su sitne zobene, kakvih imaš od svih mogućih brandova. Ne znam što tebi znači kalorično, ali zobene možeš "podebljati" na više načina - dodavanjem banane, proteinskog praha, suhog i orašastog voća.. Možeš ih zasladiti medom, javorovim sirupom, sirupom od datulja.. Neki vole kombinaciju s jabukom i rogačem, neki s kakao prahom ili komadićima čokolade, lješnjacima i bananom.. Recepata je stvarno bezbroj.
Slažem se sa svime, još ako želiš kaloričnije stavi žlicu maslaca od kikirikija, badema i slično.
__________________
Mens sana in corpore sano. ♥
pupetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:43   #76
Ja kupujum hrskavi musli u kauflanda sa 5 vrsta voća i jedem ga navečer no kako mi mlijeko sve teže pada koje su dobre kombinacije npr????

Nemogu više trpiti mlijeko pa vas molim za pomoć sa čime jesti musli navečer?

Hvala
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:29   #77
Quote:
Stemo kaže: Pogledaj post
Ja kupujum hrskavi musli u kauflanda sa 5 vrsta voća i jedem ga navečer no kako mi mlijeko sve teže pada koje su dobre kombinacije npr????

Nemogu više trpiti mlijeko pa vas molim za pomoć sa čime jesti musli navečer?

Hvala
mlijeko bez laktoze?
Bademovo/sojino/kokosovo ''mlijeko''?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 22:16   #78
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
mlijeko bez laktoze?
Bademovo/sojino/kokosovo ''mlijeko''?
Jeli čemu to mlijeko, nadam se da nije razlika ko između fileta morske i riječne ribe

Šala mala, gdje je to mlijeko najbolje kupiti?

Po okusu koje je najviše slično običnom mlijeku?

Može li malo više informacija ako znaš

Hvala
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 02:02   #79
Za doručak možeš da popiješ sok od blendiranog neceđenog voća i povrća ili pojedeš jednu činiju ovsene kaše sa voćem i povrćem. Veoma je važno da svaki dan u doručak uključiš zeleno lisnato povrće. Kada napraviš blendirani sok za sebe ili za više osoba, sve što se ne popije ujutro sipaj u bokal sa čvrstim poklopcem, stavi u frižider i popij kasnije u toku dana. Blendirani sok nemoj da piješ u dva minuta već ga pijuckaj malo po malo u 10 do 15 minuta koristeći slamčicu. Što sporije piješ to ćeš duže osećati sitost. Isto važi i kada jedeš hranu.

Sastojci blendiranog soka
  • Voda 400 ml
  • 2 banane
  • 2 urme
  • 1 drugo voće (nar, pomorandža, borovnica, itd)
  • 1 cvekla, šargarepa, celer ili keleraba
  • 30 g orašastih plodova
  • 100 g blitve ili spanaća
  • Pola veze peršuna ili rukole
  • 2 kašike mlevenog lanenog semena
  • 2 kašike semenki suncokreta i bundeve
  • 1 kašicica kurkume
  • 1 kašičica hlorele

Sastojci ovsene kaše sa voćem i povrćem
  • Oljušteni ovas
  • Bobičasto voće
  • Banana i urme
  • Iseckana blitva ili spanać
  • Orašasti plodovi
  • Mleveno laneno seme
  • Semenke suncokreta i bundeve
  • Mleveni cimet
MatijaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 12:02   #80
Quote:
Stemo kaže: Pogledaj post
Jeli čemu to mlijeko, nadam se da nije razlika ko između fileta morske i riječne ribe

Šala mala, gdje je to mlijeko najbolje kupiti?

Po okusu koje je najviše slično običnom mlijeku?

Može li malo više informacija ako znaš

Hvala
lijeko bez laktoze ima svaki dućan, a okusom je isto.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.