Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 12:30   #61
Brže će ti se trošiti pogonski dijelovi, veće su šanse da nešto ode. Prljavština može ući gdje je ne bi trebalo biti, lalala.

@jenny - lako je čistiti cestovnog
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:42   #62
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Kakve su negativne posljedice ako se uopće ne čisti bicikl?
nikakave. tko je uopce vidio cistiti bicikl....
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:44   #63
tko čisti bicikl ima prljave ruke
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 12:46   #64
Quote:
dhp kaže: Pogledaj post
@jenny - lako je čistiti cestovnog
Znam
MTB rijetko vozim, pa rijetko i čistim
__________________
Rule #72 // Legs speak louder than words.
Jenny TimeLord is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 13:04   #65
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Kakve su negativne posljedice ako se uopće ne čisti bicikl?
Osobno znam za problem s prijenosom - zamastio mi se i zaprljao lanac i zadnja kazeta do te mjere da se nije vidio natpis na njoj. Prašina je popunila one male zareze na zupčanicima koji pomažu šaltanje brzina pa sam imao malih problema. Sve očistio, oprao kako bog zapovijeda i sad opet šalta k'o nova
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 22:49   #66
Quote:
Jenny TimeLord kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja svojeg cestovnog manijakalno čistim. Bicikl na cestu mora ići lijep, čist i uredan (kao i ja)
jel može i moj doći kod tebe na čišćenje

i ja volim da je lijep, čist i uredan, ali to je sad postalo čišćenje svaki dan i više mi se ne da
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 09:17   #67
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Osobno znam za problem s prijenosom - zamastio mi se i zaprljao lanac i zadnja kazeta do te mjere da se nije vidio natpis na njoj. Prašina je popunila one male zareze na zupčanicima koji pomažu šaltanje brzina pa sam imao malih problema. Sve očistio, oprao kako bog zapovijeda i sad opet šalta k'o nova
Ja prakticiram čistiti jedino taj dio. Ostatak nisam nikad očistio. Kiša ga opere.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:01   #68
Kako ocistit zupcanik i lanac ? postoji li kakva tekucina ?
Dan93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:02   #69
jesi uopce procitao ista u ovoj temi?
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 22:04   #70
Quote:
Dan93 kaže: Pogledaj post
Kako ocistit zupcanik i lanac ? postoji li kakva tekucina ?
Benzin.

Poslije toga osušiti i podmazati lanac.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 00:17   #71
pogon, kazetu i lanac perite cistim benzinom, uronit i malo muckat, benzin lako otapa masnocu ali ako ima debelih naslaga tribat ce i cetkica neka. prije podmazivanja obavezno potpuno osusit lanac, jer ce rezidui benzina otopit sredstvo za podmazivanje.

ostalo tj okvir prati vodom, samponon ili car washom, ne strcat pod visokim tlakom u u lezajeve i shiftere.

cila filozofija.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 22:04   #72
danas bila na vožnji i bilo je dosta debelih slojeva blata na bikeu, pa mi se nije čistilo doma....otišla u praonicu na čišćenje i okupana doslovno svuda jer je tako čista jel trebam što sad napraviti - jer sam ocistila lanac, kazetu, kočnice, mjenjače tj. svaki milimetar bikea dok zadnji sloj blata nije otisao
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 22:11   #73
Kad se sve osušilo obavezno nauljiti lanac i sve druge nauljive dijelove
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 22:35   #74
planirala sam sutra opet na istu rutu, pa će opet biti generalka vodom....ima li smisla to sad raditi, jer nemam ništa doma, treba čekati pon i mogu li bez toga sutra na vožnju...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:12   #75
Pa daj nemoj bit ljena - ima odličnih sprejeva za podmazivanje i to ti je dodanih 5 minuta. A kad ga opereš u praonici, lanac je praktično "suh", kao i kazeta i mjenjač. Ja se baš tako i ne bi vozio...
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:25   #76
pazila sam da ne sperem sve s njih, al imaš pravo, može do doma doći, nije za vožnju....može onda preporuka što kupiti i gdje sutra (ned)...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 00:16   #77
Meni su u Giant servisu na upit cime podmazivati lanac preporucili nakon ciscenja podmazati silikonskim uljem u spreju iz Bauhausa.
Ako planiras sutra prema Sv Nedjelji, to ti je za usput.

p.s. Nisam isprobao to silikonsko ulje, ali ja za lanac koristim za ciscenje sprej iz Lidla, a za podmazivanje jednom sprej za lanac a drugi puta silikonsko ulje (oba Lidl).
Gledajuci malo detaljnije temu o odrzavanju lanca i da tamo ljudi bas ne preporucaju sprejeve, kupio sam u Panex-u bocicu ulja i planiram na to preci, ali jos nisam isprobao
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 00:24   #78
jesi prala miniwashem? ako jesi, pazi da ipak ne pereš svaki milimetar nego peri iz malo veće udaljenosti nego što bi inače i usmjeri mlaz tako da ti voda ne uđe u ležajeve (nabe, headset, bb). ulje za prvu ruku može biti i ulje za finu mehaniku. ne trebaš zalijevati lanac njime nego samo na unutarnju stranu lanca stavljaš tako da uđe u rolere, napraviš par krugova pedalama u rikverc da ulje uđe gdje treba i onda suhom krpom obrišeš višak. to ti je doslovno minuta posla
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:03   #79
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
pazila sam da ne sperem sve s njih, al imaš pravo, može do doma doći, nije za vožnju....može onda preporuka što kupiti i gdje sutra (ned)...
A gle, sutra za silu Lidl (ako ima sprej za lanac, čini mi se da je 15 kn) ili Hervis (ne znam točno kaj oni imaju).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:21   #80
Quote:
dhp kaže: Pogledaj post
jesi prala miniwashem? ako jesi, pazi da ipak ne pereš svaki milimetar nego peri iz malo veće udaljenosti nego što bi inače i usmjeri mlaz tako da ti voda ne uđe u ležajeve (nabe, headset, bb). ulje za prvu ruku može biti i ulje za finu mehaniku. ne trebaš zalijevati lanac njime nego samo na unutarnju stranu lanca stavljaš tako da uđe u rolere, napraviš par krugova pedalama u rikverc da ulje uđe gdje treba i onda suhom krpom obrišeš višak. to ti je doslovno minuta posla
Ovo pranje iz blizine je česta greška, kaj moš kad su ljudi neoprezni i zapravo ne znaju kaj može napravit voda pod pritiskom. Jedan moj smotani sused je tak dobro opral bajs, da je na par mjesta i boju opral sa bicikla ma super.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.