Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 23:37   #41
Djevojče

ja se maltene svaki dan rasplačem kad vidim mace sa prave šape i sl. i zaista ne mogu ni zamisliti tu bol sada kada se jednom moraš oprostiti od svog ljubimca

nadam se da će nova maca ako ćeš je nabaviti ublažiti tugu

inace cure, kad sam već tu, naša Flekica ima napadaje grebanja i griženja. doslovno nam se zaljepi za ruke šapama i grize najjače moguće. sto puta kažemo ne, no ne pomaže. onak, sjedimo mirno, ne mičemo se i samo se zaleti i kao da nam ruke hoće otrgnuti. neznam više šta da radimo....
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 07.07.2013., 23:39   #42
Nabavi joj drustvo ako ikako mozete... Mij se smirio kada je dobio svoje curke

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Old 07.07.2013., 23:44   #43
ma ne možemo, žao mi je i bila sam otvorena za još jednu macu, no jednostavno ne za sada
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 07.07.2013., 23:47   #44
Steta..probajte ju onda izmorit sto vise iako nama to nije pomagalo
Na zalost nemam pametniji savijet..a koliko je stara uopce?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Old 07.07.2013., 23:50   #45
tri mjeseca, ma mala je još. i dobra je, no to sa grebanjem i griženjem ne kužim...
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 07.07.2013., 23:55   #46
Da,tako je i nas!
Da ne pricam o vjesanju o bedra i kolike ogrebotine i rane smo imali :/
Moje misljenje je da mu je bilo jako dosadno jer ni mi nismo puno doma bili... I cim su curke dosle to je postao drugi macak.
Sad vec sest mjeseci ne znam kada me je zadnji put ogrebao.


Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Old 08.07.2013., 00:04   #47
Smirit će se kad naraste. Ja sam imala divljakušu koja mi se u facu zalijetala s drugog kraja sobe, svi su mi govorili zašto je se ne riješim, kad ju je prošao pubertet smirila se. Ok, sad ima dosta godina u dupetu ali i dok je bila mlađa bila je mirna maca, nađe si svoj kutak i drijemucka, dođe se pomaziti, legne pored tebe i sl. Ono totalno druga mačka od one divljakuše, ne znam koji joj se switch u glavi dogodio (nije sterilizirana pa ne mogu ni tome pripisati to smirivanje, valjda je jednostavno odrasla)

Joj curke baš mi je žao zbog vaših mica. Znam da vas ništa sada ne može utješiti, zavuku se pod kožu i zavoli ih čovjek da je to nevjerojatno.
Ja izbjegavam sve teme na kojima vidim da netko piše o gubitku životinje jer bi mogla cmizdriti do sutra kad čitam to sve. Zadnjih par mjeseci mi je bio pakao (još uvijek sam u strahu i imam periode kad me uhvati trta kad micko svoje krene), prolazilo mi je svašta kroz glavu, isplakala sam more suza na samu pomisao da bi mi se micku moglo nešto dogoditi i da ga neće biti.

Držite se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 08.07.2013., 00:04   #48
curke trebam info jer mi se neda guglat dali moraju biti i koliki moraju biti razmaci između cijepljenja na zarazne-Pratela-Advocatea?

moram si to nekako iskombinirat da ju našopam za more svime u tri tjedna
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 08.07.2013., 00:20   #49
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Djevojče drži se draga,nažalost znam kako ti je,u zadnjih par dana su mi dvije mace preminule na rukama,mace koje sam othranila i zavolila koda su mi djeca,a manje od toga i nisu bili.....bol je prevelika,ali moraš dalje,isplači se dobro i u mislima zadrži samo one lijepe trenutke dok ste bile zajedno.

(( Meni je zao sto sam zaspala,sto je nisam cijelu noc drzala za sapicu i pokazala da sam tu , jednostavo sam bila preiscrpljena od ne spavanja i osjecam krivnju.bila sam s njom dok nije zadrijemala i smirila se malo, nisam mislila da je to kraj((
ona je bila kao moje dijete,moja princeza....
proslo mi je kroz ruke puno macaka( ostavljali su mi pred vratima macice,stare mace,svasta) i te mace su bile kod mene do udomljenja, neke su kasnije uginule ali bol za mojom je prevelika..... imam valjda 1000 njenih slika, stalno sam je fotkala, ljepota moja;(


Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
a jel vet nije spomenuo na sta sumnja obzirom na vrstu rane, mislim, nekako mi se cini da bi oni trebali moc prepoznat ako je nekakva ajmo rec slucajna ozljeda ili je nesto namjerno napravljeno

drz se, grozno je znam, al bit ce bolje, odbolovat ces i prezalovat i cim prije si nabavis novu micu, vidit ces kako ce te ona iznova razveseljavat
spomenuli su mi par puta da sumnjaju na to da ju je netko zakacio za nesto ostro i vukao gore dolje ,udica,zica,ili tako nesto,rasparan je bio donji dio trbuha i noga.... to je bilo izmedju 6 i 8h ujutro... ne znam, za nikakvu ogradu ni nista u dvoristu nije zapela jer sam sve pregledala....
mora da ju je netko namamio iz dvorista,zbilja ne znam. mislila sam da ako imam kucu s dvoristem da nema potrebe drzati macu u kuci kad vec silno zeli setati i valjati se po travi.... Uf((


Nova maca nece tako skoro, ima dragi macu,i njoj sad ide sva moja ljubav,a i kad odselim kod njega,uzet cu neku macu u stan i ta nebude ni primirisala van,jer je preopasno.... Znam da bi,da nabavim novu micu bilo bolje ali ne jos.... Ne nikako((
Djevojče is offline  
Old 08.07.2013., 00:38   #50
ajme užas, pa tko bi napravio tako nešto jadna životinjica
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 08.07.2013., 08:26   #51
ne znam(((

Tuzna sam,sad jos jace,jutro je,nitko me ne gnjavi dok se spremam,nikom ne trcim dolje dat klopicu , a ni gore... Fali mi jako
Djevojče is offline  
Old 08.07.2013., 08:56   #52
Quote:
Djevojče kaže: Pogledaj post
ne znam(((

Tuzna sam,sad jos jace,jutro je,nitko me ne gnjavi dok se spremam,nikom ne trcim dolje dat klopicu , a ni gore... Fali mi jako
Vjerujem da fali i da je praznina ogromna

Kad je moj Mic uginuo imala sam ostalu njegovu braču i seke iz legla koji su me tjerali dalje, koje sam trebala hraniti i koliko god tužna bila morala sam se nasmijati njihovim nestašlucima i nespretnostima.

Ali slažem se s tobom kad kažeš da ne želiš novu macu dok joj nećeš moći osigurati siguran život bez izlazaka van u okolinu gdje bi mogla nastradati.
To je ok odluka
ozanavg is offline  
Old 08.07.2013., 09:54   #53
Cure, jutros sam mici ispod vrata na desnoj strani napipala neki kao crvenkasti prišt. nije si to ništa dirala, bar nisam vidjela dok sam se spremala. jučer smo joj na šiju razlili ampulu protiv šugaraca, jel bi moglo što od toga biti.
inače ćemo ovaj tjedan i na cjepljenje, ali ako imate kakve ideje što bi moglo biti, otišla bi već danas....mica uopće nejde van, osim na balkon
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 08.07.2013., 10:40   #54
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Vjerujem da fali i da je praznina ogromna

Kad je moj Mic uginuo imala sam ostalu njegovu braču i seke iz legla koji su me tjerali dalje, koje sam trebala hraniti i koliko god tužna bila morala sam se nasmijati njihovim nestašlucima i nespretnostima.

Ali slažem se s tobom kad kažeš da ne želiš novu macu dok joj nećeš moći osigurati siguran život bez izlazaka van u okolinu gdje bi mogla nastradati.
To je ok odluka


Da,tuzno,imas kucu s dvoristem,znas da maci treba prirode i zraka ali shvatis da zivis u okruzenju gdje nazalost ljubimcu bude bolje u kuci nego vani jer svakakva sranja vrebaju. Ne cesta i auti nego zli ljudi(((
Djevojče is offline  
Old 08.07.2013., 12:51   #55
Quote:
gia kaže: Pogledaj post
inace cure, kad sam već tu, naša Flekica ima napadaje grebanja i griženja. doslovno nam se zaljepi za ruke šapama i grize najjače moguće. sto puta kažemo ne, no ne pomaže. onak, sjedimo mirno, ne mičemo se i samo se zaleti i kao da nam ruke hoće otrgnuti. neznam više šta da radimo....
Dosljedno kažnjavanje da shvati da to ne smije. I ne mislim da ju mlatiš da nebi bilo zabune.

I ja vodim borbe s dvoipomjesečnom malom prasicom. Ok, ne grize al penjanje na nedozvoljena mjesta i ulaženje u tanjur dok jedemo

Napredujemo, sa "svaki puta" stigli smo do "ponekad" Šprica s vodom je trenutno njen neprijatelj No.1, a nama najbolja prijateljica
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Old 08.07.2013., 13:52   #56
ma ne mlatim je ništa. voda ne pomaže jer se ionako vodom voli igrati. ako me grize u krevetu još dok spavamo, potiho joj govorim NE NE da ne probudim dragog onda skužim da ništa od toga pa je jednostavno stavim u hodnik i zatvorim vrata od sobe. iskreno, nama ništa ne pomaže, ni NE, ni voda, ni štipkanje...to je svojevoljno skroz. nije ona zločesta, ali kad ima napadaje luditisa, možeš se derat koliko hoćeš, sve zabadava...
a to sa hranom normalno, ne možemo jesti, ne mogu biti na kompu, lakirati nokte...sve mora ogledati i pronjuškati
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Old 08.07.2013., 16:11   #57
Mene sad pocela muciti griznja savjesti,jer sam zaspala,mozda me Muki zvala po noci, inace je cujem, Znam da joj nisam mogla pomoci al trebala sam biti uz nju u zadnjim minutama
Djevojče is offline  
Old 08.07.2013., 17:15   #58
Quote:
gia kaže: Pogledaj post

inace cure, kad sam već tu, naša Flekica ima napadaje grebanja i griženja. doslovno nam se zaljepi za ruke šapama i grize najjače moguće. sto puta kažemo ne, no ne pomaže. onak, sjedimo mirno, ne mičemo se i samo se zaleti i kao da nam ruke hoće otrgnuti. neznam više šta da radimo....
uhvati za šiju i lagano ju protresi. uz to glasno ne i odnesi ju u hodnik da se hladi. ali ne onako nježno nošenje ko bebu. najbolje bi bilo da ju držiš za šiju i odneseš.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 08.07.2013., 17:39   #59
I moju voda ne dira previše. Ali naglo špricanje itekako ju dira
Ovo sa hvatanjem za šiju funkcionira i kod mene. Ma genijalka je mala, skontala je kad sam ljuta
Jučer sam dreknula na psa, nisam ni vidjela da je ona na stolu.. kad ono, dotrči ona do mene i legne pored sa sa sve četiri u zrak i pogledom "nisam ja", a za svaki slučaj odvali odmah i prrrrmrrrr pjesmice
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Old 08.07.2013., 20:56   #60
dok sam došla s posla onaj kao prištek je skoro nestao, a i kod veterinara nisu ništa rekli kad sam pokazala... :/ eto, danas smo obavili prvo cijepljenje
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.