Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 17:22   #1
[domaći web portali] autograf.hr

Drago Pilsel pokreće novi portal autograf.hr
http://www.profitiraj.hr/novosti/pok...w-autograf-hr/

Zvučna imena daju obećanja.Tako se sve doima.Vidjet ćemo..
Stuttagalop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 19:27   #2
a kaj bi te ubilo da si odmah stavio link na taj obećavajući sajt?
enihau, malo mi je mukica u želucu od ovog intelektualnog šminkeraja u impressumu. savjet redakcije, bog te!
potreba zime i pilsela da se potpišu kao autori "koncepta". KONCEPTA! jebote. uf.

etički kodeks ću čitati sutra, previše mi je za danas.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 19:36   #3
Prosvijetlite me, je li tajnica redakcije Pilselova žena.
žlabra se da nije daleko zamp(i) .
Tangenta192 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 19:51   #4
i zašto je, dođavola, preskočen don vinko?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 20:23   #5
Samo da ne dođe do svađe između Milane Vuković i Marijane Matković oko istog sektora koji prate, tj. seksa na cijenjenom portalu i u 24sata.
MarionMM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:21   #6
Baš gledam, meni najavljeni autori uopće ne zvuče loše. Možda ćemo konačno imati što pročitati. Već i ako budu drukčiji od ove žabokrečine koja nam se nudi na kioscima i u web spaceu bit će to uspjeh. Seksa imamo dovoljno po drugim portalima, uključujući i one "najutjecajnije", pa će valjda takvu tematiku izbjeći (ako imaju imalo mozga u glavi). Što se mene tiče, želim im puno sreće.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 10:03   #7
Doista je riječ o uglednim i prepoznatljivim autorima, pa su onda i očekivanja velika. Zato mi se čini da baš ne bi trebali seliti teme koje su jako opširno zastupljene u drugim medijima, kao što je to seks u 24sata, što se sugerira već na početku slanja novog portala u eter.
MarionMM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 10:33   #8
Ne ocekujem da se i taj novi portal bavi seksom, autori koji se najavljuju ipak spadaju u ozbiljnije novinare. Uostalom, kako bi seks-temama mogli konkurirati postojecim portalima kao sto su index, net.hr ili cak i jutarnji kao lakoerotsko-crnokronikaski portal?
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 13:32   #9
Valjda prvi komentar koji im je neki citatelj ostavio je ispod uvlakackog intervjua s Josipovicem. Komentator im je pristojno to napisao, ali mu je komentar nestao, a umjesto njega stoji redakcijska, vjerojatno Pilselova (tu ipak nema onoga 's potpisom' ), obavijest o banu

http://www.autograf.hr/doslovno-ne-z...i-jugoslaviju/
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 13:44   #10
Quote:
Chang Shlang kaže: Pogledaj post
Valjda prvi komentar koji im je neki citatelj ostavio je ispod uvlakackog intervjua s Josipovicem. Komentator im je pristojno to napisao, ali mu je komentar nestao, a umjesto njega stoji redakcijska, vjerojatno Pilselova (tu ipak nema onoga 's potpisom' ), obavijest o banu

http://www.autograf.hr/doslovno-ne-z...i-jugoslaviju/
s obzirom na razinu pismenosti, gotovo sam sigurna da je pilsel administrator.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 14:39   #11
Quote:
Chang Shlang kaže: Pogledaj post
Valjda prvi komentar koji im je neki citatelj ostavio je ispod uvlakackog intervjua s Josipovicem. Komentator im je pristojno to napisao, ali mu je komentar nestao, a umjesto njega stoji redakcijska, vjerojatno Pilselova (tu ipak nema onoga 's potpisom' ), obavijest o banu

http://www.autograf.hr/doslovno-ne-z...i-jugoslaviju/
hoćemo odbrojavati koliko će trajati opcija ostavljanja komentara?

najviše bi me zanimalo kako dejstvuje savjet redakcije. da li se nalaze formalno, neformalno, nabacuju ideje za nove tekstove, kako to mudrovanje odnosno savjetovanje izgleda u stvarnosti
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 21:45   #12
Impressum: Izdavač "Udruga Novum"
Khm, ahm....a zašto su registrirani kao udruga, a ne kao, d.o.o. ili ovaj sad novi j-d.o.o.?

To sam primijetio u zadnju godinu - dvije u impresumima, kako se novi časopisi, a sad evo i portali registriraju kao udruge građana, a ne kao firme...

Razlog?

Izbjegavanje poreza i primanje državnih dotacija mi padaju na pamet.

Izgledaju dovoljno ideološki ispravni da se kandidiraju za proračunska sredstva ministrice kulture, a kao što je bilo i sa forum.tm,h-alter itd.

Sad kad god mi neka nova tiskovina padne šaka odmah tražim impresum izdavača da vidim jesu li i oni "udruga civilnog društva"

Zadnje uređivanje XAR : 13.10.2013. at 21:52.
XAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:32   #13
XAR, ta sredstva za udruge su toliko bijedna da možeš samo pokriti neke troškove, a ne ikakve honorare. Razmišljao sam i ja o pokretanju elektroničkog medija, pa sam došao do tih spoznaja. Osim toga, Denis je rekao "da ne želi pisati badava", te odmah prekinuo sve kontakte. To dovoljno govori o financijskom profilu izdanja.

Od Josipovića se možeš 'omastiti' ako si muzičar, za pisce baš ne znam...
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:13   #14
Hm, nekako mi baca na uređivačku politiku nove pravednosti.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:08   #15
Quote:
MarionMM kaže: Pogledaj post
Samo da ne dođe do svađe između Milane Vuković i Marijane Matković oko istog sektora koji prate, tj. seksa na cijenjenom portalu i u 24sata.
Apropos Milane Vukovic, zar nije ona autorica onog bestselera o mobingu u epeha? Knjiga je odmah planula. Sjecam se dijela u kojem govori o tome da joj je neki urednik trazio da kupi erotsko pomagalo i napise tekst o njegovom koristenju. Nejasno je samo da li ga je trebala koristiti pred njima ili kod kuce. U svakom slucaju, vrlo zanimljivo stivo. Ako tako nastavi i na novom portalu, uspjeh je zagarantiran.
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:18   #16
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
XAR, ta sredstva za udruge su toliko bijedna da možeš samo pokriti neke troškove, a ne ikakve honorare. Razmišljao sam i ja o pokretanju elektroničkog medija, pa sam došao do tih spoznaja. Osim toga, Denis je rekao "da ne želi pisati badava", te odmah prekinuo sve kontakte. To dovoljno govori o financijskom profilu izdanja.

Od Josipovića se možeš 'omastiti' ako si muzičar, za pisce baš ne znam...
Razina 'bijede' dotacija u hrvatskom oceanu udruga i "udruga" je vrlo varijabilna i sve se vrti oko toga TKO je taj koji traži sredstva. Udruga autistične djece ili netko - na bilo koji način - blizak establišmentu i od kojeg isti može imati npr. propagandnu korist. (ili se znaju godinama i dobri su si, pa si malo pomognu).
Shodno tome, i poklonjene svote će varirati. JAKO.

Po 400.000 kn dodijeljenih forum.tm-u ili h-alteru su bijeda? KolIko je to bijedno za npr. neki mali časopis sa ciljanom publikom, naročito ako se dio sredstava upotrijebi za dodatno financiranje, kao polog za nekakav kredit.

A za portal, dakle elektronički medij koji nema nikakvih okapanja sa Tiskarom ili distribucijom - 400.000kn - ne, to definitivno nije bijeda. Tim prije, da većina dotacija ne funkcioniraju po principu "evo,sad sam ti dao i više nikad". Svake proračunske godine aplikanti iznova pišu "programe", "projekte" za proračunska sredstva za tu godinu itd,itd.

I sve navedeno to kombinirano sa djelomičnim/punim oslobađanjem od poreza.Nije ni čudo da se u HR sve više umjesto poduzeća počinje poslovati pod krinkom udruga.
XAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:22   #17
Quote:
XAR kaže: Pogledaj post
Izbjegavanje poreza i primanje državnih dotacija mi padaju na pamet.
Zbog pdv-a. Udruge ne plaćaju pdv, mislim da čak ni ne mogu biti obveznici pdv-a, nek me ispravi netko ako sam u krivu ali znam nekoliko izdavača koji su udruga baš zbog pdv-a.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:48   #18
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
XAR, ta sredstva za udruge su toliko bijedna da možeš samo pokriti neke troškove, a ne ikakve honorare. Razmišljao sam i ja o pokretanju elektroničkog medija, pa sam došao do tih spoznaja. Osim toga, Denis je rekao "da ne želi pisati badava", te odmah prekinuo sve kontakte. To dovoljno govori o financijskom profilu izdanja.

Od Josipovića se možeš 'omastiti' ako si muzičar, za pisce baš ne znam...
Ne znam za ostale, ali da bi I.Mandić pisao besplatno, nema šanse. Taj je škrt kupiti i mobitel.
Tangenta192 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:04   #19
Quote:
Stuttagalop kaže: Pogledaj post
Drago Pilsel pokreće novi portal autograf.hr
http://www.profitiraj.hr/novosti/pok...w-autograf-hr/

Zvučna imena daju obećanja.Tako se sve doima.Vidjet ćemo..
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
a kaj bi te ubilo da si odmah stavio link na taj obećavajući sajt?
enihau, malo mi je mukica u želucu od ovog intelektualnog šminkeraja u impressumu. savjet redakcije, bog te!
potreba zime i pilsela da se potpišu kao autori "koncepta". KONCEPTA! jebote. uf.

etički kodeks ću čitati sutra, previše mi je za danas.
Popis imena je sasvim solidan. Problem je jedino u tome što nitko od njih nije novinar. To su sve komentatori.

Dakle, kao komentatorski blog-portal bi možda i mogli proći, ali kao "novinarstvo" kojim se reklamiraju, nikako.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:41   #20
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Popis imena je sasvim solidan. Problem je jedino u tome što nitko od njih nije novinar. To su sve komentatori.

Dakle, kao komentatorski blog-portal bi možda i mogli proći, ali kao "novinarstvo" kojim se reklamiraju, nikako.
Ima novinara ali možda još ne dovoljno... M.Matković, Borković. Sad, kod njega bi mogao biti problem što je uzeo lovu za svoj neprofitni portal, a prešao je kod Pilsela.
MarionMM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.